دختر زیبای اسپانیایی

جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی (30 تا از زیباترین عبارات)

گاما

اگر می‌ خواهید بدانید که اسپانیایی زبان ها چطور به هم ابراز علاقه می کنند و شما هم می خواهید که یاد بگیرید، این مقاله را از دست ندهید. ما در این جا لیستی از عاشقانه ‌ترین کلمات و جملات اسپانیایی و اسم های خودمانی که دختر ها و پسر ها روی هم می گذارند تا به هم ابراز عشق کنند را در اختیارتان قرار داده ایم.

به قول شکسپیر یک گل رز هم اگر جور دیگری صدا زده شود، بوی خوش تری می دهد. من هم با این حرف شکسپیر موافقم، زیرا احساس می‌ کنم وقتی برای کلمات و عبارات رایج جایگزین بهتری پیدا کنیم، گفتگویمان جذاب تر می شود.

کلمات عاشقانه اسپانیایی مثل رز قرمز ، عاشقانه هستند

در سراسر جهان، مردم عاشق یکدیگر می شوند و زبان عشق، جهانی است. ما برای توضیح احساساتمان برای افرادی که دوست شان داریم، معمولا از زبانی که آشنا و متداول است، استفاده می کنیم. با این حال، اگر چیزی نا آشنا به عباراتمان اضافه کنیم، منحصر به فرد و عاشقانه تر به نظر می رسد. برای عاشقانه تر شدن جملات می توانید از عبارات مصطلح یک زبان دیگر استفاده و جذابیت ابراز علاقه تان را بیشتر کنید. زبان اسپانیایی سرشار از عبارات و کلمات عاشقانه است و به عنوان یکی از جذاب ترین زبان های جهان در نظر گرفته می شود.

 


اسپانیایی

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش اسپانیایی چرب زبان، زبان اسپانیایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان اسپانیولی رو مثل بلبل حرف بزن!


 

این را می توان به این دلیل نسبت داد که زبان اسپانیایی ریشه لاتین دارد، به همین دلیل هم بسیاری از مردم در سراسر جهان مجذوب این زبان هستند و می خواهند صحبت کردن به این زبان را یاد بگیرند. با افزودن چند کلمه عاشقانه به زبان اسپانیایی، مطمئنا می توانید معشوق یا معشوقه تان را تحت تاثیر قرار دهید. آماده اید؟ پس بیایید شروع کنیم.

کلمات و عبارات عاشقانه اسپانیایی

اسپانیایی زبانی شاعرانه و پر از کلمات شیرین و تاثیرگذار است. تقریبا هر کلمه اسپانیایی برای افراد غیر اسپانیایی عاشقانه به نظر می رسد، نه ؟

در این بخش می توانید واژگان اسپانیایی عاشقانه را یاد بگیرید و آن را به عزیزتان بگویید.

معمولا ما به نیمه گمشده در زبان فارسی ” عشقِ من “، “عزیزم” یا ” عسل ” می ‌گوییم. در اسپانیایی هم معادلی برای این کلمات وجود دارد.

1-Mi Amor: عشق من

می توان به طور خلاصه از “Amor” که یک کلمه اسپانیایی رایج در بین زوج ها است هم استفاده کرد. این عبارت برای معرفی یا خطاب کردن به کسی که دوستش دارید، استفاده می شود. البته می توانید عشق تان را هم با Mi Amor صدا بزنید. این یک کلمه عاشقانه معادل عشق من یا معشوق من است. گفتن این عبارت باعث می شود تا رمانتیک تر به نظر برسید.

2-Cario: عزیزم

این کلمه همان “عزیزم” است. به جای این که همیشه او را “Amor” صدا کنید، هر چند وقت یک بار او را Cario صدا بزنید. این کلمه مکالمه تان را جذاب تر و شما را رمانتیک تر نشان می دهد.

3-Te Amo: عاشقتم

اگر می خواهید احساسات تان را به شیوه ای منحصر به فرد به زبان اسپانیایی بیان کنید، فقط به معشوق تان بگویید” Te Amo”. این عبارت در بین زوج ها بسیار آشنا است و معمولا در آهنگ ها استفاده می شود. بیشتر افراد هم معنی آن را می دانند. با گفتن “Te Amo, mi Cario” چاشنی حرف هایتان را بیشتر کنید.

4- Te Quiero یاMe gustas : دوستت دارم

این عبارت کمی دوستانه است. “Te Quiero” معادل ” I Like You ” انگلیسی است که در یک محیط عاشقانه گفته می شود. زمانی که می خواهید احساسات تان را به شکلی دوستانه به کسی که تازه با او آشنا شده اید نشان دهید، می توانید از این دو عبات استفاده کنید.

5-Te Adoro : من تو را می پرستم

از این کلمه عاشقانه اسپانیایی زمانی که با کسی معاشقه می کنید یا زمانی که می خواهید دوستی تان را به سطح بالاتری ارتقا دهید، استفاده می شود. می توانید آن را به فردی که می خواهید با او معاشقه کنید، بگویید. این جمله نشان می دهد چه قدر رمانتیک هستید.

6-Te Necesito: من به تو نیاز دارم

اگر می خواهید کسی را عاشق خودتان کنید یا نشان بدهید که چقدر در زندگی تان به او نیاز دارید، بگویید Te Necesito زیرا بیشتر از ” من به تو نیاز دارم ” تحت تاثیر قرار می گیرد. پس از این عبارت عاشقانه حتما استفاده کنید.

7- Te Quiero Mucho: من تو را خیلی دوست دارم

وقتی می خواهید به کسی بگویید چقدر برای شما مهم است، می توانید از این عبارت استفاده کنید. این جمله اسپانیایی بیانگر عمق عشق شما است. بنابراین، به جای گفتن جمله معمولی”من تو را خیلی دوست دارم” جمله”Te Quiero mucho” را به زبان بیاورید.

8-Estoy Enamorado: من عاشق شده ام

اگر می خواهید به دوستان تان بگویید که عاشق کسی شده اید، از این عبارت اسپانیایی استفاده کنید. از این عبارت می‌ توان برای گفتن این که چقدر دختر یا پسر مورد علاقه تان را دوست دارید، هم استفاده کنید.

9-Yo tambin te amo: من هم عاشقت هستم

اگر همسرتان به جای جواب معمولی “من هم دوستت دارم” به شما بگوید “Yo tambin te amo” مسلما بیشتر تحت تاثیر قرار خواهید گرفت. مطمئنم وقتی معنایش را در گوگل ترنسلیت پیدا کنید، برای چند ثانیه غافلگیر خواهید شد. پس شما هم با این جمله گفتگویتان را به یاد ماندنی تر کنید. اگر کسی به شما می گوید “Te Amo”، شما هم به او بگویید “Yo tambin te amo” و نشان دهید که کمی اسپانیایی بلدید.

اسپانیایی زبانان در حال صحبت با یکدیگر

معاشقه در اسپانیایی

شاید یادگیری مکالمه به زبان اسپانیایی را شروع کرده اید و می خواهید جملات و عبارات عاشقانه را به دایره لغات تان اضافه کنید. نمونه جملات زیر به دردتان خواهند خورد، پس آن ها را به ذهن بسپارید:

1-Una Sonrisa tuya me inmensamente feliz: لبخندت من را بی نهایت خوشحال می کند

اگر می خواهید مثل یک پسر اسپانیایی به یک دختر ابراز علاقه کنید به جای ” لبخند تو مرا بی نهایت خوشحال می کند ” از معادل اسپانیایی استفاده کنید و بعدا منظورتان را برای او ترجمه کنید. فرستادن این جمله در قالب یک پیام متنی عاشقانه بهتر از گفتن آن به صورت شفاهی است زیرا به طرف مقابل زمان می دهد تا معنایش را در گوگل جستجو کند.

2-Dar mi un beso: یک بوس به من بده

اگر دوستی تان به جایی رسیده است که می توانید با هم صمیمی شوید، این جمله بهترین گزینه است. به جای ” مرا ببوس ” معمولی، به زبان آوردن این کلمات اسپانیایی باعث می شود شبیه آنتونیو باندراس به نظر برسید.

3-Pienso en ti siempre: من همیشه به تو فکر می کنم

اگر می خواهید که احساسات عاشقانه تان را به کسی بفهمانید و به او بگویید که چقدر دوستش دارید، می توانید بگویید .”Pienso en ti siempre” در این صورت مخاطب می فهمد که همیشه در ذهن شما است . این عبارتی تاثیرگذارتر از Te Adoro یا Te Necesito است.

4-Me gustes: من جذب تو شده ام

این عبارت به عنوان روشی برای مخ زنی به زبان اسپانیایی به حساب می آید. شما هم می توانید از آن برای ابراز علاقه به شخصی که به نظرتان جذاب است، استفاده کنید . با این جمله به او می گویید که چه قدر مجذوبش شده اید.

5-Estoy loco por ti: من دیوانه تو هستم

اگر می خواهید علاقه تان را به بالاترین حد نشان بدهید، از این جمله برای بیان این که چقدر دیوانه وار عاشق طرف مقابل تان هستید، استفاده کنید. این جمله ای است که در بین نوجوانان و زوج هایی که تازه رابطه شان را شروع کرده اند، رایج است.

6-Te voy a echar de menos: دلم برایت تنگ خواهد شد

این عبارت اسپانیایی هنگام خداحافظی کاربرد دارد . اگر با ” Mi Amor” به هم ابراز علاقه می کنید، هنگام جدا شدن بهتر است از این جمله استفاده کنید. پس اگر صبح به سر کار می روید و می دانید که بعد از ظهر همسرتان را خواهید دید ، به او بگویید”Te voy a echar de menos” .

7-No puedo vivir sin ti: من نمی توانم بدون تو زندگی کنم

اگر با معشوق تان درگیر بحث شدیدی شدید و نیم گمشده تان خواست شما را ترک کند، به او به اسپانیایی بگویید: “No puedo vivir sin ti”که یعنی نمی توانید بدون او زندگی کنید.

8-Solo puedo pensar en ti: من فقط می توانم به تو فکر کنم

اگر می خواهید معشوق تان را از این که عاشقش هستید مطمئن کنید ، بهتر است از این جمله استفاده کنید. در واقع به او می گویید که او تنها کسی است که ذهن تان را درگیر می کند و اگر به زبان اسپانیایی گفته شود، شیرین تر به نظر می رسد.

9-No puedo esperar a verte: من برای دیدنت صبر و قرار ندارم

این جمله اشتیاق تان برای ملاقات با معشوق را نشان می دهد و باعث می شود حتما ترجمه اش را پیدا کنید و شگفت زده شود.

10-Te deseo: دلم برایت پر می کشد

اگر می ‌خواهید به کسی بگوئید که چه قدر از ته دل عاشقش هستید ، “Te deseo ” احساسات تان را بهتر بیان می‌کنید. این جمله روشی برای ابراز عشق به طرف مقابل است که می توانید از آن برای چاشنی گفتگو های عاشقانه تان استفاده کنید.

سلام به زبان اسپانیایی (و آموزش یک احوال پرسی ساده)

11-Tienes una sonrisa muy hermosa: لبخند زیبایی داری

با گفتن این که لبخند عشق تان چقدر زیبا است، احساس خوبی به او دست می دهد. این جمله باعث می شود که شما رمانتیک تر به نظر برسید و به راحتی او را تحت تاثیر قرار دهید.

12- Me encantes تو من را مسحور خودت می کنی

به او بگویید که چه قدر شما را مجذوب خودش کرده است. این جمله برای مخ زنی و تحت تاثیر قرار دادن کسی که دوستش دارید ، کاربرد دارد.

اسامی خودمانی اسپانیایی برای دختران

معمولا وقتی مدتی از رابطه تان با یک دختر می گذرد، از اسامی مستعار برای صدا زدن او طوری که نشان دهنده محبت و عشق شما باشد ، استفاده می کنید. در این جا برخی از نام های مستعار و خودمانی وجود دارد که پسر ها می توانند برای خطاب کردن دوست دخترشان استفاده کنند.

1-Bonita: زیبا

مطمئنم شما این نام اسپانیایی را در یک آهنگ یا فیلم شنیده اید. این یکی از رایج ترین کلمات عاشقانه اسپانیایی و به معنای زیبا است . وقتی به دختری می گویید “Bonita ” یعنی او زیباترین دختر در دنیای شماست.

2-Mi Cielo: بهشت من / پردیس من

پسر ها معمولا از این نام مستعار برای دلبری کردن استفاده می کنند اما شما می توانید آن را برای نشان دادن این که چه قدر برایش ارزش قائلید به کار ببرید. البته این کلمه نباید در یک محیط رسمی استفاده شود زیرا به نوعی صمیمیت بیش از حد را نشان می دهد.

آموزش رنگ ها به زبان اسپانیایی +تلفظ و معنی

3-Mi Tesoro: گنجینه من

این یکی دیگر از واژه های اسپانیایی رمانتیک است که می توانید برای خطاب کرده به دختری که دوستش دارید، از آن استفاده کنید . معنایش بسیار عمیق است و باید برای کسی استفاده شود که مثل یک گنج خیلی برای تان ارزش دارد.

4-Mueca: عروسک

این هم نام منحصر به فرد دیگری است که می توانید با آن دوست دخترتان را صدا بزنید. خیلی مصطلح نیست اما جالب است.

5-Mi Reina: ملکه من

اگر دختر مورد علاقه تان را با این نام زیبا صدا کنید ، مطمئنا خوشحال خواهد شد و او احساس خاص بودن خواهد کرد.

اسامی خودمانی اسپانیایی برای پسران

در این بخش چند اسم مستعار و خودمانی که دختران می توانند برای صدا زدن پسر مورد علاقه شان استفاده کنند را معرفی خواهیم کرد . برخی ممکن است کمی اغراق آمیز به نظر برسند ، اما اغلب کاربرد دارند.

1-Mi Rey: پادشاه من

اگر می خواهید به پسر مورد علاقه تان نشان دهید که او بر جهان شما حکومت می کند ، او را Rey صدا کنید. این باعث افزایش عزت نفسش شده و احساس برتری می کند.

2-Nene: عزیزم

این کلمه معادل “Baby ” انگلیسی است. Nene به پسر و Nena به دختر خطاب می شود. دختران خیلی دوست دارند از این کلمه برای پسری که عاشقش هستند، استفاده کنند. این کلمه به یک مرد خاص در زندگی آن ها اشاره دارد.

3-Mi Vida: زندگی من

اگر پسری را آن قدر دوست دارید که احساس کنید زندگی تان به او وابسته است، از mi vida استفاده کنید. با این عبارت به او می گویید که چقدر برای تان مهم است.

آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است؟ چند ترفند کاربردی

4-Corazon: دلبر / جانان

این کلمه به صورت تحت الفظی یعنی ” قلب ” اما زمانی که در یک محیط عاشقانه استفاده می شود، به یک شخص خاص اشاره دارد و به طور خلاصه به معنای ” دلبر ” است. فقط باید برای اشاره به مردی استفاده شود که در زندگی شما جایگاه خاصی دارد.

16 جمله عاشقانه اسپانیایی که می توانید که معشوق تان بگویید

1- Te quiero: دوستت دارم  ترجمه تحت اللفظی ” “Te quieroمی شود ” من تو را می ‌خواهم “، اما در واقع این یک روش متداول برای گفتن دوستت دارم اسپانیایی ها است.

2-Te amo: دوستت دارم  این جمله برای گفتن ” دوستت دارم ” رسمی تر است.

3-Estoy enamorado(a) de ti: من عاشق تو هستم  Enamorado به معنای ” عاشق ” است و این صفت باید با جنسیت گوینده مطابقت داشته باشد. بنابراین اگر مرد هستید ، بگویید “estoy enamorado” و اگر یک دختر هستید؛”estoy enamorada”.

4- Besarte es como ver las estrellas  بوسیدنِ تو مثل تماشای ستارگان است.

5- Voy a soñar contigo  من رویای تو را در سر دارم.

6- No puedo vivir sin ti  من نمی توانم بدون تو زندگی کنم.

7-Creo que hacemos buena pareja  من فکر می کنم ما برای هم ساخته شده ایم / با هم جوریم.

8- Me hass feliz  تو من را خوشحال می کنی.

9- Te quiero con toda mi alma  با تمام وجودم دوستت دارم.

10- Eres el amor de mi vida  تو عشق زندگی من هستی.

دانلود ۶ اپلیکیشن برتر آموزش زبان اسپانیایی (اندروید و آیفون)

11- Cada día te quiero más  هر روز بیشتر دوستت دارم .

12- Eres mi todo  تو همه چیزِ من هستی.

13- Quiero estar contigo para siempre  من می خواهم تا ابد با تو باشم.

14- Te amo desde el fondo de mi corazón  من از ته دلم عاشقت هستم.

15- Te amo, tu me complementas  عاشقت هستم، تو من را کامل می کنی.

برای یادگیری اسپانیایی دانلود کنید: آموزش کامل زبان اسپانیایی با 100 درس رایگان

16- Tu eres mi alma gemela  تو نیمه گمشده من هستی .

زبانمهر

حتما بخوانید!

4 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست