اسپانیایی

۳ فاکتور برای اینکه بگوییم اسپانیایی سخت است یا آسان؟ زمان مورد نیاز یادگیری

Gamma koli

این سوال یکی از سوالات رایجی است که معمولا مطرح می شود، به همین دلیل در این مقاله شخصا به این پرسش پاسخ می دهیم. مطمئنا پاسخ دادن به این سوال کار ساده ای نیست؛ برای این منظور باید عوامل متعددی را در نظر گرفت.

اول باید این ۳ فاکتور مهم را بررسی کرد

۱-به چه زبان هایی می توانید صحبت کنید؟

درست مانند شجره نامه های خانوادگی، زبان هم در طول این سالیان تکامل یافته است. هزاران سال پیش زبان های اندکی وجود داشته که به مرور و با گذشت زمان شاخ و برگ پیدا کرده و گسترش یافته است و هر زبان برای خود خانواده هایی مجزا پیدا کرد.

زبان اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، فرانسوی و … به خانواده زبان رومنس تعلق دارد. اگر به عقب برگردید، متوجه می شوید که زبان اسپانیایی به شاخه زبان اروپایی همراه با آلمانی، اسلاوی و زبان های سلتی تعلق دارد. به همین دلیل است که اگر با زبان اسپانیایی آشنایی داشته باشید بسیار راحت تر می توانید زبان پرتغالی و یا ایتالیایی را بیاموزید و یا بلعکس. این زبان ها گرامر ها، ساختار های زبانی و هزاران لغت مشترک دارند.

 


اسپانیایی

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش اسپانیایی چرب زبان، زبان اسپانیایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان اسپانیولی رو مثل بلبل حرف بزن!


 

به این فکر کنید که سال هاست فوتبال بازی می کنید و حالا بعد از مدت ها تصمیم گرفته اید که راگبی بازی کنید. این دو بازی شباهت های بسیار زیادی با هم دارند و خیلی راحت تر می توانید این بازی جدید را یاد بگیرید. حال اگر می توانید به یکی از زبان های رومنس صحبت کنید، یادگیری زبان اسپانیایی برای شما بسیار راحت تر خواهد شد.

۲-دوست دارید زبان اسپانیایی را روان و سلیس صحبت کنید؟

آیا دوست دارید زبان اسپانیایی را همچون یک اسپانیایی زبان یاد بگیرید؟ آیا دوست دارید به راحتی و بسیار روان و سلیس اسپانیایی صحبت کنید؟

به عنوان مثال، یادگیری شنا آن هم فقط برای رسیدن به تناسب اندام قطعا آسان تر از تبدیل شدن به یک شناگر حرفه ای است.

چنان چه هدف شما فقط این باشد که با یک فرد بومی صحبت کنید، بی شک قضیه متفاوت خواهد بود. به همین دلیل باید این سوال مطرح شود که “هدف شما از یادگیری زبان اسپانیایی چیست؟.

۳-هدف شما از یادگیری زبان اسپانیایی چیست؟

چرا می خواهید زبان اسپانیایی را فرا بگیرید؟ هدف شما از یادگیری این زبان چیست؟ قصد سفر به اسپانیا و صحبت با افراد بومی آن منطقه را دارید؟ آیا می خواهید فرصت شغلی مناسبی پیدا کنید که مستلزم دانستن زبان اسپانیایی است؟ و یا شاید می خواهید در آزمونی شرکت کنید که با کمک آن ارتقای شغلی به دست بیاورید.

عده ای می خواهند مهارت های گفتاری خود را تقویت کنند، حال آنکه عده دیگری دوست دارند تا توانایی خود را در زمینه نوشتن و گرامر بالا ببرند. به هر حال هر شخصی برای یادگیری زبان اسپانیایی هدف خاص خود را دنبال می کند. مهارت های این زبان ( مهارت های گفتاری، شنیداری، نوشتن و خواندن) هم مانند سایر زبان ها سختی های خود را دارد.

حال با این تفاسیر، می توان گفت که یادگیری زبان اسپانیایی برای انگلیسی زبانان یکی از آسان ترین زبان های دنیا محسوب می شود اما ممکن است برای ایرانی ها کمی سخت تر باشد. علیرغم این واقعیت که این زبان ها به خانواده های زبانی متفاوتی تعلق دارند (انگلیسی: آلمانی؛ اسپانیایی: رومنس)، ولی مشترکات بسیار زیادی به این رو زبان وجود دارد.

بطور کلی و طبق خط معروف FSI یادگیری زبان اسپانیایی برای زبان های شبیه فارسی و عربی در حالتی که روزانه حدود ۲ ساعت وقت بگذارید و کیفیت یادگیری و آموزش شما در حد معمولی باشد (بدون کلاس خصوصی یا استاد بومی زبان)، چیزی حدود ۱۴ ماه طول می کشد که به سطح معمولی برسید.

۵ نکته بسیار مهم برای یادگیری آسان تر زبان اسپانیایی

در ادامه نکات بسیار مهم یادگیری زبان اسپانیایی را به شما ارائه می دهیم تا با کمک آن بتوانید یادگیری این زبان را آغاز کنید.

۱- برای یادگیری این زبان یک برنامه منسجم ترتیب بدهید.

قطعا زمان برای همه ما انسان ها ارزشمند و مهم است. همانند همه برنامه ها و فعالیت های مهم، در روند یادگیری زبان اسپانیایی هم زمان امری حیاتی محسوب می شود. زمانی که برای اولین بار شروع به یادگیری این زبان می کنید، پیشنهاد ما این است که به طور روزانه تمرین کنید تا این کار برای شما تبدیل به عادت شود. برای شروع فقط روزی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان بگذارید. اگر تمرین و مطالعه روزانه برایتان ملال آور و دشوار است، پیشنهاد می کنیم طبق یک زمان بندی مناسب پیش بروید. مثلا فقط روزهای زوج و در ساعات خاصی زبان اسپانیایی کار کنید.

برای این منظور می توانید از تقویم های آنلاین (Google Calendar، Outlook و iCal) کمک بگیرید و هم چنین از نوتیفیکشن استفاده کنید تا برنامه ها را به شما یادآوری کند.

۲- در یک محیط وموقعیت اسپانیایی قرار بگیرید.

به لطف ابزار های ارتباطی و تکنولوژی زبان آموزان به راحتی می توانند زبان جدیدی بیاموزند. در زیر به چندین نمونه اشاره می کنیم:

الف: زبان شبکه های اجتماعی خود را به زبان اسپانیایی تغییر دهید (به عنوان مثال فیس بوک، توئیتر، اینستاگرام)

https://www.rypeapp.com/blog/wp-content/uploads/2016/10/Screen-Shot-2016-10-27-at-3.25.40-PM.png

ب: شروع کنید و محتواهای مختلفی به زبان اسپانیایی در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

https://www.rypeapp.com/blog/wp-content/uploads/2016/10/Screen-Shot-2016-10-27-at-3.45.38-PM.png

پ: فیلم و برنامه های تلویزیونی به زبان اسپانیایی تماشا کنید.

http://www.fluentu.com/spanish/blog/wp-content/uploads/sites/2/2015/02/subtitle-image.jpg

۳- رایج ترین لغات این زبان را بیاموزید.

مطالعات انجام شده حاکی از آن هستند که شما با یادگیری لغات بسیار رایج زبان اسپانیایی حدودا با ۸۵ درصد از این زبان آشنا خواهید شد. این امر کاملا منطقی به نظر می رسد، چر اکه اغلب اوقات در مکالمات روزمره خود تنها از بخش کوچکی از دایره لغات یک زبان استفاده می کنیم.

به عنوان یکی از قوانین مهم یادگیری زبان، باید یادگیری لغات و اصطلاحاتی را در اولویت کار خود قرار دهید که همیشه و به طور مکرر از آن استفاده خواهید کرد.

۴- با واژه های هم ریشه اسپانیایی آشنا شوید.

واژه های هم ریشه زبان اسپانیایی بهترین دوست شما هستند. به طور خلاصه، منظور از واژه های هم ریشه “لغات قرضی” ای هستند که با واژه های زبان دیگر شباهت بسیار زیادی دارند و یا عینا شبیه به همان ها هستند. زبان اسپانیایی و انگلیسی جزء زبان های لاتین به حساب می آیند؛ به همین دلیل لغات خود را از ریشه های لاتین قرض گرفته اند.

این بدین معناست مادامی که قوانین اساسی و ابتدایی واژگان هم ریشه انگلیسی- اسپانیایی را بشناسید، به راحتی می توانید هزاران هزار لغت جدید اسپانیایی را یاد بگیرید. در قسمت زیر با چندین قانون اساسی آشنا می شوید که به شما در راستای ترجمه واژه های هم ریشه انگلیسی به اسپانیایی کمک خواهند کرد.

قانون اول: واژگانی انی که با حروف –al به پایان می رسند = مشابه زبان اسپانیایی

مثال: کلمه Hospital در زبان انگلیسی= کلمه Hospital در زبان اسپانیایی

قانون دوم: واژگانی که با حروف –ous به پایان می رسند = مشابه واژگان اسپانیایی هستند که حروف آخرشان با –oso است.

مثال: کلمه Curious در زبان انگلیسی = کلمه Curioso در زبان اسپانیایی

قانون سوم : واژگانی که با –ct به پایان می رسند = مشابه واژگان اسپانیایی هستند که حروف آخرشان –cto می باشد.

مثا ل: کلمه Exact در زبان انگلیسی= کلمه Exacto در زبان اسپانیایی

قانون چهارم: واژگانی که با –ence به پایان می رسند = مشابه واژگان اسپانیایی هستند که حروف آخرشان –encia است.

مثال : کلمه cadence در زبان انگلیسی= کلمه Cadencia در زبان اسپانیایی

قانون پنجم : واژگانی که به –ar به پایان می رسند= دقیقا مشابه زبان اسپانیایی

مثال: کلمه Familiar در زبان انگلیسی= کلمه Familiar در زبان اسپانیایی

آیا اکنون با قدرت این کلمات جادویی آشنا شدید؟ تمام کاری که باید انجام دهید این است که زمان بگذارید و این قوانین مهم را یاد بگیرید.

۵- یک معلم و یا شریک مسئول و متعهد پیدا کنید.

قطعا در هر مسیری که قدم بر می دارید اگر کسی باشد که شما را همراهی کنید؛ رسیدن به هدف برای شما آسان تر خواهد شد. در هر زمینه ای که کار می کنید که این شخص و یا مربی می تواند به شما کمک کند. چه ورزشکار باشید، چه تاجر، و چه زبان آموز.

در واقع، اگر در حال یادگیری یک زبان جدید هستید، همکاری با فردی حقیقی ضرورت پیدا می کند. چرا که برای یادگیری و تمرین مهارت گفتاری خود باید با کسی صحبت کنید. در اکثر مواقع، شاید بخواهید با یک فرد کاملا حرفه ای تمرین کنید؛ شخصی که بتواند شما را به درستی راهنمایی کند، فیدبک های مناسبی به شما بدهد و منابعی را به شما معرفی کند که به تقویت مهارت های تان کمک کند.

می توانید در زندگی اجتماعی خود و محیط دور و برتان شخص مناسبی را برای این کار پیدا کنید و یا این که با یک معلم زبان حرفه ای آشنا شوید و هدف خود را دنبال کنید.

یادگیری زبان اسپانیایی به چقدر زمان نیاز دارد؟

حتما این سوال برایتان پیش می آید که برای یادگیری زبان اسپانیایی باید چه مقدار زمان صرف کنید؛ چند دقیقه، چند ساعت، چند روز، چند ماه و .. . . برای این منظور نمی توان زمان بندی خاصی تعریف کرد؛ مثلا مطالعه این زبان به صورت دو ساعت در هفته و به مدت سه ماه قطعا با مطالعه دو ساعت در روز به مدت سه ماه تفاوت دارد. ظاهرا، زمان بندی های مختلف بر میزان سرعت عمل شما هم تاثیر قابل توجهی می گذارند.

زمان لازم برای فراگیری زبان اسپانیایی مستلزم در نظر گرفتن تعداد ساعات صرف شده است. موسسه FSI (موسسه ارائه خدمات زبان خارجه ایالت متحده آمریکا) تخمین می زند که برای یادگیری زبان اسپانیایی به ۴۸۰ ساعت زمان نیاز است. با صرف این میزان زمان شما می توانید بسیار سلیس و روان صحبت کنید؛ در موقعیت های اجتماعی منظور خود را به خوبی انتقال دهید. بنابراین روزانه دو الی سه ساعت زمان صرف یادگیری زبان اسپانیایی کنید، بدین ترتیب عرض پنج الی هشت ماه می توانید به راحتی صحبت کنید.

با صرف این میزان زمان به طور قطع از شما انتظار می رود که بسیار روان و سلیس اسپانیایی صحبت کنید. کارایی شما در این ساعات تاثیر بسیار قابل توجهی بر روند یادگیری و میزان پیشرفت شما خواهد داشت. بدون شک ۴۸۰ ساعت ممکن است کم و زیاد شود؛ و این موضوع به میزان کارایی شما و این که چطور روند مطالعه خود را پیش می برید، بستگی دارد.

به اعتقاد ما مدت زمان لازم برای یادگیری زبان اسپانیایی به این فاکتور های مهم بستگی دارد:

  • چیزی که می خواهید به دست بیاورید.
  • شدت و میزان مطالعه شما
  • روشی که استفاده می کنید.
  • مداومت و پیگیری شما

دروس اسپانیایی ما

spain

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست