بنر فشرده
دانشجویان در حال مطالعه برای آزمون آیلتس

معرفی بهترین منابع (کتاب+نرم افزار+وب سایت) آزمون آیلتس برای کسب نمره +۷

اگر می خواهید در آزمون آیلتس نمره ای بیشتر از ۷ کسب کنید حتما این پست را بخوانید.

اگر می خواهید در آزمون آیلتس نمره ای بیشتر از ۷ کسب کنید حتما این پست را بخوانید. در این پست بهترین کتاب ها، بهترین نرم افزارها (یا اپلیکیشن های گوشی موبایل) و بهترین وب سایت ها برای یادگیری تکنیک های آیلتس و بطور کلی زبان انگلیسی مورد نیاز برای کسب نمره عالی در این آزمون را به شما معرفی می کنیم.

این منابع بر اساس تجربیات موسسات خارجی معتبر برگزار کننده آزمون IELTS معرفی شده اند. منابعی چون IHABERDEEN, MAGOOSH و خود وب سایت سازمان برگزار کننده آیلتس یعنی Britishcouncil. ضمنا نظر تنی از اساتید با تجربه زبان انگلیسی داخل کشور را نیز جویا شده ایم. در واقع این منابع بهترین منابع برای آمادگی آزمون آیلتس انگلیسی هستند. قبل از اینها هم فرض می کنیم که می دانید تفاوت آزمون آیلتس و تافل چیست

نکته بسیار مهم قبل از آمادگی آزمون آیلتس: برای موفقیت در آزمون آیلتس شما باید زبان عمومی خود را در ابتدا تقویت کنید چون آیلتس چیزی نیست جز همان زبان عمومی یا آکادمیک بعلاوه چند تکنیک آزمون. پس منابع معرفی شده زیر عمدتا جهت تقویت تکنیک های آزمون هستند. برای تقویت عمومی زبان خود از این بسته های آموزشی کاملا مطالعه شده و علمی استفاده کنید (هیچ نیازی به کلاس ندارید).


۱- بهترین وب سایت های آموزش آیلتس

وب سایت های آنلاین معمولا بعنوان مکملی در آموزش آزمون های زبان های خارجی استفاده می شوند نه منبع اصلی. ضمنا عمده وب سایت های معتبر آموزش آیلتس یا تافل، رایگان نیستند و مجبورید مقداری هزینه را برای استفاده بپردازید. ضمنا این وب سایت ها ممکن است یکپارچگی و انسجام لازم برای آموزش را بدلیل نبود تحقیقات کافی نداشته باشند. بهرحال این وب سایت ها طبق تجربیات مختلف بهترین وب سایت های آموزش آیلتس هستند:

website-icon-18   وب سایت رسمی IELTS

وب سایت رسمی ielts-official

این وب سایت در واقع وب سایت رسمی آزمون آیلتس است و منبعی عالی برای آشنا کردن خودتان با نحوه برگزاری امتحان می باشد. آزمون های آزمایشی متعدد و مفیدی در این وب سایت وجود دارد، از نمونه سوالات آزمون (هرچند قدیمی)، نحوه ثبت نام در آزمون، نحوه پیدا کردن یک مرکز آزمون یا Test center و …

   آدرس سایت رسمی آیلتس

website-icon-18   وب سایت آیلتس سیمون

وبسایت ielts-simon

این وب سایت توسط یکی از کارمندان سابق موسسه برگزار کننده آیلتس اداره می شود و نکات خوبی برای موفقیت بیشتر در آزمون آیلتس در اختیار شما قرار می دهد. بصورت روزانه آپدیت می شود و هر روز یک درس برای یادگیری قرار می دهد. تعدادی از منابع موجود در آن رایگان هستند و تعدادی هم نه! می توانید در بخش subscribe ایمیل خود را وارد کنید تا دروس را بصورت روزانه به ایمیل شما بفرستد. سایت جذابی است.

   آدرس وب سایت آیلتس سیمون

website-icon-18  وب سایت آیلتس بادی

وب سایت ielts-buddy

این وب سایت عمدتا بر جنبه Vocabulary و Grammar آزمون آیلتس می پردازد. جنبه لغت دانی و واژه های آزمون آیلتس و یادگیری گرامر آن در هر چهاربخش آزمون بسیار مفید است. بسیاری از موضوعات موجود در این وب سایت قابل دانلود کردن می باشند.

   آدرس وب سایت آیلتس بادی

website-icon-18  کانال یوتیوب آیلتس لیز

اگر کاربری هستید که بصورت تصویری بهتری می آموزید، پس این کانال برای شما مفیدتر است. آموزش هایی که در این کانال ارائه می شوند در باره تکنیک های عمومی در آیلتس هستند هرچند از پختگی کامل برخوردار نبوده و بیش از حد ایده آل گرایانه هستند! ضمنا ممکن است بخواهید بدانید که بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

   آدرس کانال یوتیوب آیلتس لیز


۲- بهترین نرم افزارها و اپلیکیشن های موبایل

نرم افزارها و اپلیکیشن ها بهترین راه یادگیری زبان های خارجی هستند. به این علت که حواس بیشتری از شما را درگیر می کنند و با ترکیب فیلم، اشکال و صدا، ماندگاری مطالب را در ذهن شما به شکل چشم گیری افزایش می دهند. با ترکیبی از نرم افزارها و کتاب ها هیچ نیازی به کلاس های حضوری برای آمادگی آزمون آیلتس نخواهید داشت و می توانید براحتی نمره بالایی در این آزمون کسب کنید!

software-icon-30   نرم افزار آموزش زبان انگلیسی Ielts Complete آیلتس

بسته آموزش کامل آزمون آیلتس

این بسته آموزشی ، جزء مجموعه ای جدید جهت آماده سازی داوطلبان آزمون «آیلتس» می باشد‏.‏ به بهترین شکل ممکن، تمرینات کلاسی امروزی را با موضوعات جوان پسند و جذاب ‏(‏مهیج‏)‏ ترکیب می نماید‏.‏ به گونه ای طراحی شده که «تفکر پرسش گر» را برای آزمون «آیلتس» به داوطلبان معرفی می کند‏.‏ راهکارها و مهارت هایی عرضه می کند که دانشجویان را در مسیر کسب بالاترین امتیاز در تمام قسمت های آزمون، راهنمایی خواهد نمود‏.‏

  • قابلیت آپدیت روزانه
  • ایجاد فضای کلاس مجازی
  • نمودار آماری از میزان پیشرفت
  • آموزش از طریق فیلم های مرتبط با دروس

   خرید نسخه کامل این نرم افزار جامع 

software-icon-30  اپلیکیشن گوشی موبایل British Radios (اندروید و ios)

 

اپلیکیشن آیلتس

اپلیکیشن های موبایل معمولا فقط زمان یادگیری شما را افزایش می دهند چون تحقیق شده و با دقت طراحی نشده اند ولی این اپلیکیشن یکی از بهترین اپلیکیشن هاست که شما را با موضوعات متنوعی که در بخش های ۴ گانه آزمون آیلتس مطرح می شود آشنا می کند. فقط کافی است که به کلیپ های صوتی آن گوش کنید آن هم در زمانی که بیکار هستید !

   لینک دانلود برای اندروید

   لینک دانلود برای آیفون ios

software-icon-30  اپلیکیشن گوشی موبایل IELTS Prep App (اندروید و ios)

نرم افزار آیلتس 8

احتمالا این اپلیکیشن را در پلی استور و اپ استور دیده اید که بالاترین امتیاز در میان برنامه های اندروید و آیفون را کسب کرده است. این اپلیکیشن که بطور رسمی توسط British Council ارائه شده است تمرینات مفیدی در زمینه لیسنینگ، اسپیکینگ و … بصورت صوتی و ویدیویی دارد.

   لینک دانلود برای اندروید

   لینک دانلود برای آیفون ios

software-icon-30 سایر نرم افزارهای آموزش آیلتس

در حال حاضر بهترین نرم افزارهای آموزش آیلتس همین هایی هستند که در این آدرس می بینید و نمی توان به سایر نرم افزارها اطمینان کرد آن هم در زمینه آزمون مهمی همچون آیلتس. ولی می توانید بصورت عمومی از متریال ها یا نرم افزارهای معتبر استفاده کنید تا خود بخود آمادگی تان برای آزمون آیلتس هم افزایش یابد و بعد به کمک کتاب های زیر، با تکنیک های آزمون آشنا شوید.

اگر باز هم به نتیجه ای نرسیدید حتما این پست را بخوانید: ۵ تا از بهترین نرم افزارها و اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی کدامند؟


۳- بهترین کتاب ها برای آمادگی آزمون آیلتس

کتاب ها در کنار نرم افزار بهترین متریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی هستند و در آزمون آیلتس هم همینطور هست. ۶ کتاب زیر توسط آزمون دهندگان و معتبرترین موسسات آموزش آیلتس در دنیا بعنوان بهترین کتاب های حال حاضر برای آزمون آیلتس معرفی شده اند که ۴ تای آنها به مهارت های ۴ گانه بصورت همزمان می پردازند و نیازی به کتاب های دیگر برای تقویت مهارت ها بصورت جداگانه ندارید:

book icon  کتاب (official IELTS Practice Materials  (۱ and 2 (نمونه سوالات آزمون)

Ieltsmaterial.com-offficial-ielts-practice-materials-volume-1-ebook-and-audio

مسلما یکی از بهترین کتاب های موجود برای آمادگی آزمون آیلتس می باشد که توسط موسسه معتبر British council Cambridge استرالیا منتشر شده است و از نوع نمونه سوالات آزمون آیلتس می باشد.

book icon  کتاب واژگان ضروری Barron’s (واژگان مهم)

Barrons_Essential_Words_for_the_IELTST-3-570x640

بخش مهمی از آزمون آیلتس لغات هستند. کتاب یکی از معروف ترین کتاب های آمادگی لغات برای آزمون آیتلس،لغات ضروری بارونز برای آزمون آیلتس است.
کتاب Barron’s essential words for the IELTS تمرینات گسترده ای را برای زبان آموزان در زمینه لغات و جملات انگلیسی فراهم می کند که در آن بر روی ۶۰۰ لغت پرکاربرد انگلیسی از دسته بندی های مختلف که به صورت دوره ای در آزمون های آیلتس آمده است،تاکید دارد. تقریبا تمام واژه های مهم آزمون در این کتاب وجود دارند.

   خرید این کتاب

book icon  کتاب Kaplan IELTS Premier with 8 Practice Tests ویرایش سوم (استراتژی ها و تکنیک های آزمون آیلتس)

۵۱zjtVrbBxL._SX384_BO1,204,203,200_

کسانی که در آزمون آیلتس نمره بالایی کسب کرده اند قطعا با کتاب معروف به کاپلان آشنایی دارند. کتابی که سطحی بالاتر از متوسط را ارائه می کند و تکنیک های بسیار کاربردی در زمینه های چهارگانه (شنیداری، و…) در آیلتس به شما ارائه می کند.

book icon  کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS (تکنیک های آزمون آیلتس)

ieltsmaterial.com-the-official-cambridge-guide-to-ielts-for-academic-and-general-training

این کتاب هم مانند کتاب کاپلان تکنیک هایی بسیار کاربردی برای کسب نمره بهتر در آزمون آیلتس ارائه می کند و دست کمی از کاپلان ندارد. انتشارات Cambridge University Press بیشترین تلاش خود را کرده است که کتابی بی نقص در این مورد ارائه کند.

book icon  کتاب Collis COBUILD (واژگان-تکمیلی)

Ielts-1-1-570x640

کتاب Collis COBUILD یکی از بهترین کتب برای یادگیری لغات کلیدی IELTS میباشد که بصورت مکملی برای کتاب بارونز مطرح است. این کتاب توسط انتشارات نصیر در ۴۴۸ صفحه منتشر گردیده است. کتابkey words for IELTS COBUILD یک سری ۳جلدی است برای داشجویانی که قصد دارند در امتحان IELTS شرکت کنند. تمام لغاتی را که برای گرفتن یک نمره ی عالی در امتحان IELTS نیاز دارید ، در این کتاب یافت می شود.

   خرید این کتاب

book icon  کتاب گرامر زبان آیلتس Cambridge (گرامر)

Cambridge-Grammar-for-IELTS-570x640

گرچه کتاب های بسیاری در سطح های ابتدایی و میانی زبان انگلیسی برای زبان آموزان در دسترس است، برای سطح های بالاتر یکی از بهترین کتاب ها، کتاب گرامر آیلتس انتشارات کمبریج که در اینجا برای دریافت در دسترس داوطلبان آیلتس قرار داده شده است. اگر گرامرتان ضعیف است پیشنهاد ما همین کتاب می باشد.

   خرید این کتاب

اگر سوالی در زمینه آزمون آیلتس دارید یا منبعی به نظرتان در لیست بالا جا افتاده است در بخش نظرات با ما مطرح نمایید.

engl

ثبت دیدگاه