اطلاعات کلیدی، مهم و جالب در مورد زبان فرانسه

Gamma koli

این پست متفاوت و جامع را با کمک چند وبسایت آموزش زبان فرانسه برای شما زبان آموزان تدوین کردیم. از نکات و اطلاعات کلیدی، مهم و جالب در زبان فرانسه گرفته، تا تعریف جوک یا نقل قول های تاثیرگذار.

۱- کجای دنیا فرانسوی صحبت می کنند؟

کشورهای مختلف و حتی شهرهایی خاص در درون کشورهای مختلف وجود دارند که زبان رسمی شان فرانسوی است. فرانسه، بلژیک تا بخش هایی از کشور سوییس، ایالت کبک در کانادا، بخش های شمالی و مرکزی آفریقا، ویتنام،  حتی لویزیانا در امریکا.

در پست همه چیزهایی که باید در باره زبان فرانسوی بدانید، اشاره کردیم که به طور دقیق کدام نقاط جهان به فرانسوی صحبت می کنند

۲-اگر انگلیسی بلد هستید، اتوماتیک وار چه چیزهایی از زبان فرانسه بلدید؟

از آنجایی که بسیاری از لغات و جملات انگلیسی به زبان فرانسه راه یافته اند (مثل ما وعربی)، بنابراین اگر زبان انگلیسی را مسلط هستید، تا همین الان بخشی از زبان فرانسه را خیلی راحت یاد خواهید گرفت. کلماتی مثل Cafe, desert, restaurant و خوشبختانه خیلی از لغاتی که در زبان فرانسوی به tion  یا sion ختم می شوند، دقیقا مانند انگلیسی تلفظ می شوند و معنای یکسانی دارند. پس تلفظ زبان فرانسوی هم برایتان راحت تر خواهد بود. مثل participation, institution, action و …

 


french

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه چرب زبان، زبان فرانسه رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان فرانسه رو مثل بلبل حرف بزن!


 

حتما مقاله  ۵ نکته مهم برای یادگیری سریع تر زبان فرانسه را مطالعه کنید.

۳-یادگیری زبان فرانسه چقدر سخت است و چقدر زمان نیاز دارد؟

زبان فرانسه علاوه بر انگلیسی، شباهت هایی با زبان اسپانیایی و زبان ایتالیایی هم دارد. فرانسوی، افعال بی قاعده کمی دارد ولی تلفظ هایش متفاوت هستند. بعضی جاها تاکید می شود و بعضی جاها حروف بی صدا هستند. لغاتی در انگلیسی که به ly ختم می شوند (مثل rapidly) در زبان فرانسه به ement ختم می شوند. rapidement) می بینید که زبان فرانسه زیاد سخت نیست.

اما اینکه چقدر زمان نیاز داریم که زبان فرانسه را یاد بگیریم به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد:

  • آیا به زبان های شبیه به فرانسه آشنایی دارید؟
  • به چه سطحی می خواهید برسید؟
  • کیفیت آموزش شما چگونه است؟
  • چقدر انگیزه دارید برای یادگیری زبان فرانسوی؟

وبسایت معتبر راکت لنگویج معتقد است که اگر روزانه ۱ ساعت فرانسه مطالعه موثر کنید، سه سال طول می کشد تا به سطح متوسط زبان فرانسوی برسید و اگر روزانه ۸ ساعت مطالعه موثر کنید، ۳ ماه طول می کشد.

اما اگر بهترین متد های یادگیری زبان فرانسه را بلد باشید، حتی این قواعد آسان تر خواهند شد

۴-سخت ترین لغات و عبارات برای تلفظ در زبان فرانسه کدامند؟

طولانی ترین لغت در زبان فرانسوی  anticonstitutionnellement است، به معنای بطور کاملا خلاف قانون اساسی ! یا مثلا فرض کنید بخواهید این جمله فرانسوی را تلفظ کنید: Les chaussettes de l’archiduchesse sont-elles sèches, archi-sèches ?  🙁  به معنای آیا جوراب های طرح فرانسوی من کاملا خشک شده اند؟

۵-جوک فرانسوی بلدید؟

اگر فرانسوی را تا حد متوسط بلد هستید، این جوک فرانسوی معروف را هم یاد بگیرید:

Au restaurant, le garçon demande au client :
« Comment avez-vous trouvé le bifteck ? »
« Tout à fait par hasard, en soulevant une frite ! »

حالا ببینید چقدر جوک بی مزه ایه (اگر تحت اللفظی معنی بشه!) ولی برای اونها جوک محبوبی هست.  در رستوران، خدمتکار از مشتری پرسید، استیک را چگونه یافتی؟ (یعنی استیک چطور بود؟) . مشتری جواب داد همینجوری اتفاقی زیر فر پیداش کردم 🙁

۶-جملات و نقل قول های زبان فرانسه که با آن، بومی های فرانسه را تحت تاثیر قرار می دهید

رنه دکارت از بزرگان رنسانس را که حتما می شناسید! افتخار فرانسوی هاست. از جملات محبوب آنها هم جمله معروف دکارت را می توان نام برد:

Je pense donc je suis                                                                   من می اندیشم پس هستم

Rien ne sert de courir, il faut partir à point                              عجله بی فایده است، کمی دیر می رسی -واشکالی ندارد 

با مطالعه کامل و مشورت با بهترین موسسات خارجی آموزش زبان فرانسه، به این نتیجه رسیده ایم که این نرم افزارها، بهترین نرم افزارهای آموزش زبان فرانسه هستند که می توانید روند یادگیری فرانسوی خود را به کمک آنها، تا دوبرابر سریع تر کنید!

۷-چگونه مودب باشیم؟

مانند همه زبان های رومانتیک، در زبان فرانسوی هم راه های متفاوتی برای گفتن شما وجود دارد.

معادل واژه شما در زبان فرانسوی

tu : دقیقا مثل “تو” گفتن خودمان در زبان فارسی است -یعنی شکل غیر رسمی، مفرد و غیر مودبانه تر

vous : حالت رسمی  ومودبانه و جمع -معادل شما گفتن در زبان فارسی

مطالب کاربردی عبارات فرانسوی

ترفندهای زبان فرانسه (کلی)

دانلود منابع مفید زبان فرانسه

French

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست