آیا امکان اخذ اقامت کانادا پس از تحصیل وجود دارد؟

آیا امکان اخذ اقامت کانادا پس از تحصیل وجود دارد؟

گاما

کشور کانادا را می‌توان اولین گزینه انتخاب ایرانیان برای مهاجرت به شمار آورد زیرا این کشور شرایط بسیار خوبی برای ورود مهاجران از لحاظ کار و تحصیل فراهم می‌کند. سیاست این کشور شرایطی را ایجاد کرده است که می‌توان با درخواست انواع ویزا که در ‌صدر آن ویزای تحصیلی و کاری خودنمایی می‌کند، وارد خاک این کشور شد. یکی از دغدغه مهاجران پس از ورود این است که آیا امکان اخذ اقامت کانادا پس از تحصیل وجود دارد یا خیر؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را به تفصیل مورد بررسی قرار دهیم.

روش‌های مهاجرت به کانادا

گزینه‌های متفاوت و بسیار متنوعی برای اخذ اقامت کشور کانادا وجود دارد که در این بخش به مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آنان می‌پردازیم:

  • اقامت تحصیلی

به دلیل آن که درصد بسیار زیادی از مهاجران را افراد جوان و دانشجویان تشکیل می‌دهند، مهاجرت از طریق تحصیل در صف اول روش‌های مهاجرتی قرار دارد. ویزای تحصیلی کانادا را می‌توان یکی از معتبرترین روش‌های اخذ اقامت به حساب آورد زیرا این مجموعه با اشراف کامل بر راه‌های اخذ ویزای تحصیلی و شرایط فرد وارد عمل می‌شود.

  • اقامت کاری و جاب آفر

ویزای کاری دومین روش پرمتقاضی زندگی در کانادا به شمار می‌آید. با توجه به سطح شغلی، زمینه تخصص و از طریق جاب‌آفر می‌توان اقامت موقت و در شرایطی دائم را کسب کرد.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

  • اقامت سرمایه‌گذاری

افرادی که توانایی سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق در کشور کانادا را دارند می‌توانند از این روش استفاده کنند. این گزینه برای مهاجرانی که تمکن مالی خوبی دارند، بهترین روش محسوب می‌شود.

اخذ اقامت از طریق ازدواج، تحصیل فرزندان، ویزای استارتاپ، فدرال اسکیل ورکر، تولد فرزند، پناهندگی و بسیاری از روش‌های دیگر نیز صورت می‌گیرد اما در این بخش به  شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا و ویزای تحصیلی خواهیم پرداخت.

شرایط تحصیل در کانادا

کیفیت سیستم آموزشی و وجود دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی، سطح بالای رفاه در زندگی، فرهنگ مهاجر‌پذیری کانادا و امکان همراهی والدین با دانش‌آموزان و دانشجویان این کشور را به گزینه مناسبی برای تحصیل و اخذ ویزا از این طریق تبدیل کرده است. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیل در کانادا 2024 به شرح زیر است:

  • ترجمه کامل آخرین مدرک تحصیلی به اضافه ریز نمرات
  • دعوتنامه پذیرش در یک دانشگاه معتبر کانادایی
  • ارائه مدارک لازم در صورت کسب بورسیه تحصیلی
  • تحویل مدرک زبان معتبر در صورت نیاز و ضمیمه کردن مدارک شناسایی چون کارت ملی، پاسپورت و عکس

بسیاری از مهاجران تحصیل خود را در مقطع کارشناسی در این کشور آغاز می‌کنند. برخی افراد نیز از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد که نسبت به کارشناسی مراحل راحت‌تری دارد وارد خاک این کشور می‌شوند. عده‌ای از دانشجویان باهوش و با پایه علمی قوی به دنبال فرصت بی‌نظیری چون تحصیل پزشکی در کانادا 2024 اقدام به اخذ ویزای تحصیلی می‌کنند. برترین دانشگاه‌های پزشکی جهان در کشور کانادا وجود دارند، هزینه‌های پایین تحصیل در رشته پزشکی نیز دلیل دیگری بر اصرار مهاجران به تحقق رویاهای مهاجرتی خود از طریق کشور کانادا است.

دانشجویان به ۳ الی ۵ سال تحصیل پزشکی در این کشور مشغول خواهند بود و پس از آن می‌توانند ویزای تحصیلی خود را با شرایطی به ویزای اقامت دائم تبدیل کنند.

ویزای تحصیلی کانادا

اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل

یکی از دغدغه‌های افراد دانشجو در کانادا تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم به حساب می‌آید. زیرا به طور معمول ۹۰ روز پس از پایان دوره تحصیلی دانشجو ویزای تحصیلی منقضی می‌شود که البته مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی به شرایط مختلفی بستگی دارد. امروزه دانشجویان به راحتی می‌توانند پس از اتمام تحصیلات خود در رشته‌های مختلف اقدام به اخذ اقامت دائم کنند. البته کسانی که دارای مدرک  PhDهستند یا تحصیل پزشکی در کانادا را به اتمام رسانده‌اند، موفقیت و سرعت بیشتری در این مسیر خواهند داشت.

علاوه بر آن که سیاست این کشور پذیرای دائم این دانشجویان است، مدت زمان تحصیل آنان ۳ الی ۵ در نظر گرفته می‌شود که طبق قوانین پس از گذشت ۵ سال می‌توان به اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت کانادایی یا شهروندی پرداخت. اما به طور کلی مهاجران علاقه‌‌مند به زندگی در کشور پیشرفته کانادا می‌توانند پس از پایان دوره تحصیلی خود با استفاده از روش‌هایی که گفته می‌شود به صورت دائم در این کشور زندگی کنند. ساده‌ترین روش استخدام شغلی به حساب می‌آید که دانشجوی فارغ‌ال‌تحصیل شده حداقل به مدت ۸ ماه به صورت آموزشی در این کشور مشغول به کار می‌شود و پس از آن می‌تواند درخواست اقامت دائم دهد.

در روش اکسپرس اینتری (Express Entry) متقاضیان اخذ اقامت دائم در قرعه‌کشی‌هایی که توسط دولت کانادا انجام می‌گیرد، شرکت می‌کنند، افراد پذیرفته‌شده که بیشتر کاندیداهای جوان و موفق در رشته تحصیلی و به طور کلی دارای رتبه‌بندی تحصیلی خوبی هستند، فرصتی برای اخذ اقامت دائم به دست می‌آورند. نکته‌ای که تمامی مهاجران باید به آن دقت کنند این است که در کشور کانادا بسته به اینکه شما در چه رشته‌ای و در چه دانشگاهی تحصیل کرده‌اید یا حتی شهری که شما در آن زندگی می‌کنید، قوانینی برای اخذ اقامت دائم وجود دارد که می‌توان روش مناسب با شرایط خود را شناسایی و اقدام به انجام آن کرد.

مدت زمان لازم برای اقامت دائم در کانادا

اگر بخواهیم فرمولی برای زمانی که شما برای مشخص شدن تکلیف خود در مورد اقامت دائم در کانادا منتظر می‌مانید، ارائه دهیم می‌توان گفت که طول مدت تحصیل شما به اضافه 1تا 1.5 سال کار موقت مدت زمانی است که شما باید منتظر اخذ ویزای دائم باشید. با توجه به تمام شرایط گفته‌شده ویزای تحصیلی کانادا میرداماد به عنوان یک روش مهاجرتی مناسب، قانونی و دارای شانس بالا برای اخذ اقامت دائم محسوب می‌شود.

مهاجرت به کشور کانادا با موسسه مهاجرتی میرداماد

تمامی افرادی که قدم در مسیر پرچالش و پرتنش مهاجرت و ترک وطن می‌گذارند برای مرتفع کردن مشکلات خود و رسیدن به کوتاه‌ترین راه، نیاز به یک مشاور مجرب و با تجربه خواهند داشت. موسسه میرداماد افتخار دارد با استفاده از فوت و فن روش‌های قانونی و با توجه به شرایط افراد، بهترین و ساده‌ترین مسیر مهاجرتی را پیش روی فرد متقاضی بگذارد. ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند یکی از سریع‌ترین روش‌های رسیدن به سرمنزل مقصود یعنی کشور پرآوازه کانادا باشد.

زبانمهر

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست