در حال کار در روسیه

کار ضمن تحصیل در روسیه و افراد مجاز به انجام آن

Gamma koli

اگر برایتان این سوال پیش آمده که آیا دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه های روسیه می توانند همزمان با تحصیلشان کار هم بکنند یا نه، باید بگوییم بله. دانشجویان بین المللی می توانند در وقت آزادشان در دانشگاه (یا در سازمان های مربوط به آن) کار کنند. گاهی دفاتر بین المللی دانشگاه ها به دانشجویان در پیدا کردن شغل های نیمه وقت یا قراردادی کمک می کنند. در این صورت نیازی نیست از اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه مجوز مربوطه را بگیرید.

این مجوزها فقط برای دانشجویانی که در دانشگاه های معتبر دولتی و در دوره های تمام وقت مشغول به تحصیل هستند صادر می شوند. دانشجویان می توانند فقط در حرفه ای که در مجوز مشخص شده است و در منطقه یا شهری که دانشگاهشان در آن واقع شده کار کنند.

حتما بخوانید: مردم روسیه: شناخت روحیات، فرهنگ، آداب و قوانین

با همه اینها تصور نکنید که کار ضمن تحصیل می تواند پاسخگوی همه هزینه های زندگی تان باشد. درآمد این نوع مشاغل به طور متوسط 300 تا 400 دلار در ماه است. علاوه بر این، به خاطر فشرده بودن دوره های تحصیلی دانشجویان در دانشگاههای روسیه و تکالیف سختشان، معمولا دانشجویان وقت آزاد ندارند. برای همین بهتر است خانواده تان از شما در طول تحصیل حمایت مالی به عمل بیاورند یا خودتان از قبل برای تأمین هزینه های خود مبلغ مشخصی پس انداز کنید تا بتوانید تمرکزتان را روی درس خواندن بگذارید.

فرصت های شغلی برای دانشجویان خارجی در روسیه

شهروندان خارجی برای کار در روسیه باید بالای 18 سال سن داشته باشند و مجوز مربوطه را از اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه دریافت کرده باشند.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

در صورتی که دانشجویان خارجی در خارج از وقت کلاسهایشان (از جمله تعطیلات) در دانشگاه ها (یا سازمان های وابسته) مشغول به کار شوند به هیچ مجوزی نیاز نخواهند داشت. به جز این مورد، تمام موارد دیگر به مجوز کار نیاز دارند.

همانطور که اشاره شد، این مجوزها فقط برای دانشجویان دوره های تمام وقت در دانشگاه های معتبر دولتی صادر می شوند و دانشجو باید طبق شغلی که در مجوز عنوان شده و در منطقه یا شهر دانشگاهش مشغول به کار شود. مجوز برای 1 سال صادر می شود و می توان آن را برای مدت قرارداد کار تمدید کرد. اگر دانشجو از تحصیل انصراف بدهد، مجوز کارش هم باطل می شود.

اگر دانشجو قبل از اتمام مدت مجوز فعلی شغلش را تغییر بدهد می تواند در محل کار بعدی اش هم با همین مجوز مشغول به کار شود اما باید این تغییرات را به اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه اطلاع بدهد.

مؤثرترین روش تقویت مکالمه زبان روسی در کمترین زمان

از سال 2014، روند دریافت مجوز کار برای دانشجویان بین المللی آسان تر شده است. در حال حاضر تعداد اسناد و مدارک مورد نیاز برای این مورد کمتر شده و مدت زمان لازم برای صدور مجوز هم به 10 روز کاری کاهش پیدا کرده است.

این مجوز توسط دفتر منطقه ای اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه صادر می شود و برای دریافت آن باید اسناد و مدارک زیر را ارائه کنید:

1- فرم درخواست

2- گذرنامه

3- کارت مهاجرت

4- رسید پرداخت هزینه (3500 روبل در سال 2018)

5- قرارداد کار

6- گواهی تأیید HIV منفی، گواهی عدم ابتلا به بیماری های عفونی یا اعتیاد به مواد مخدر

7- اظهارنامه دانشگاه مبنی بر ثبت نام دانشجو در یک دوره تحصیلی تمام وقت

اگر بدون داشتن مدارک لازم در روسیه مشغول به کار شویم چه اتفاقی می افتد؟

اتباع خارجی که بدون مجوز کار می کنند بین 2000 تا 5000 روبل جریمه می شوند. در مسکو، سن پترزبورگ، مسکو و مناطق لنینگراد این جریمه شامل 5000 تا 7000 روبل و اخراج از روسیه است.

در ادامه بخوانید: شرایط تحصیل در روسیه و نکات کلیدی (2021)

mohajerat paziresh

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست