دانشگاه

۱۰ تا از بهترین کشورها برای تحصیل رایگان در دنیا

Gamma koli

این ۱۰ کشور به دانشجویان بین المللی تحصیلات رایگان ارائه می دهند. چمدان های خود را ببندید و برای سفر آماده شوید!

تحصیل و زندگی در یک کشور خارجی رویای بسیاری از افراد است. تجربه زندگی در یک مکان ناشناخته برای همه ما هیجان انگیز است. یک فرهنگ جدید، مردم جدید، اماکن جدید، غذای جدید- مطمئنا همه دوست دارند چنین تجربه ای را تجربه کنند، درست است؟ تحصیل در خارج از کشور فرصت تجربه همه این موارد را به شما می دهد. اما شهریه و سایر هزینه های زندگی می تواند نقش بازدارنده ای داشته باشند.

خبر خوب این است که دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید! برای اکثر ما تحصیل در یک کشور خارجی محدود به ایالات متحده، انگلستان و کشورهای محبوب اروپایی می شود. ما معمولا گزینه های مختلف دیگر را نادیده می گیریم. کشورهای خاصی وجود دارند که آموزش رایگان و یا کم هزینه به ساکنین و دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. ما در اینجا لیستی از این کشورها برای شما تهیه کرده ایم. اکنون شما یک قدم به تحقق رویای زندگی در خارج از کشور نزدیک ترهستید.

۱۰ کشوری که تقریباً بدون هزینه به دانشجویان بین المللی آموزش عالی ارائه می دهند:

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

۱- آلمان

وقتی صحبت از آموزش عالی با حداقل هزینه یا به صورت رایگان می شود، آلمان اولین گزینه است. دانشگاه های دولتی آلمان به هیچ وجه شهریه ای دریافت نمی کنند، با این حال مبلغ ۱۵۰-۲۵۰ یورو (یعنی حدود ۱۱،۵۰۰-۱۹،۰۰۰ پوند) باید به دانشگاه پرداخت شود، که با آن چیزی که به عنوان هزینه سالانه به دانشگاه ها پرداخت می کنیم متفاوت است.

۲- نروژ

دوره های سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در نروژ فارغ از ملیت شما کاملاً رایگان هستند. اما باید به زبان نروژی تسلط داشته باشید، زیرا بیشتر دوره های کارشناسی به این زبان تدریس می شوند. با توجه به این، دانشگاه های این کشور از شما درخواست ارائه گواهینامه زبان نروژی می کنند. بنابراین در صورت برنامه ریزی برای تحصیل در نروژ، بهتر است بلافاصله شروع به یادگیری این زبان کنید!

آموزش در این کشورها کاملاً رایگان نیست، اما تقریبا رایگان است!

۳- سوئد

دانشگاه های سوئد برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU)، حوزه اقتصادی اروپا ((EEA و کشورهای حوزه اسکاندیناوی نیستند شهریه دریافت می کنند، اما دوره دکترا در این کشور کاملا رایگان است، و شما حتی می توانید حقوق ماهانه دریافت کنید! بنابراین، چرا برای اخذ مدرک دکترا به سوئد سفر نمی کنید؟

۴- اتریش

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و EEA باید برای هر ترم شهریه ای در حدود ۷۳۰ یورو بپردازند، (حدود ۵۵۰۰۰ پوند). این مبلغ با توجه به کیفیت زندگی در کشور زیبایی مانند اتریش مبلغ قابل قبولی است.

۵- فنلاند

تا قبل از سال ۲۰۱۷ فنلاند هیچ شهریه ای در سطوح مختلف تحصیلی از هیچ ملیتی دریافت نمی کرد. اما از سال ۲۰۱۷، شروع به دریافت شهریه از دانشجویان غیر EU / EEA در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد (انگلیسی زبان) کرده است.

۶- جمهوری چک

آموزش عالی در این کشور برای همه ملیت ها رایگان است. این قانون کشور است! اما برای این کار باید زبان محلی را بدانید. و اگر بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید، باید هزینه ای حدود ۷۰،۰۰۰ پوند به عنوان شهریه پرداخت کنید.

۷- فرانسه

تحصیلات عالی در فرانسه تقریبا رایگان است، بجز در برخی دانشگاه های دولتی. البته در این دانشگاه ها نیزهزینه تقریباً حداقلی است. این ها را به زندگی در کشور برج ایفل و پاریس اضافه کنید! وسوسه انگیز است، اینطور نیست؟

۸- بلژیک

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در بلژیک حداقل هزینه را می پردازند، بنابراین با پرداخت هزینه های حداقلی می توانید یک فرهنگ کاملاً متفاوت را تجربه کنید.

۹- یونان

سرزمین خدایان، یونان تحصیلات عالی با هزینه ناچیز و زندگی کم هزینه را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. مناظر تاریخی زیبا را نیز به این گزینه ها اضافه کنید. این فرصت را از دست ندهید!

۱۰- اسپانیا

مانند سایر کشورهای اروپایی، اسپانیا نیز تحصیلات دانشگاهی رایگان به شهروندان اتحادیه اروپا ارائه می دهد. همچنین دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز می توانند با هزینه ناچیزی در این کشور مشغول به تحصیل شوند. هزینه های زندگی نیز معقول هستند. به غذاهای اسپانیایی که می توانید امتحان کنید فکر کنید!

همانطور که ملاحظه کردید رویای زندگی در خارج از کشور می تواند برای شما به واقعیت تبدیل شود.

۱۱- ۳۶ دانشگاه رایگان آلمان در ویدیوی زیر

 

mohajerat paziresh

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست