دانلود نمونه طرح لایه باز تبریک آغاز سال تحصیلی –طرح دات آی آر

طرح های گرافیکی خلاقانه برای آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس

گاما

بنر بازگشایی مدارس بنری است که با نزدیک شدن به اول مهر و آغاز سال تحصیلی برای اطلاع‌رسانی در سطح شهر و مدارس نصب می‌شود. درواقع هدف از نصب این نوع بنر، آگاه‌ کردن دانش‌آموزان، اولیاء آن‌ها و تمام افراد جامعه از زمان بازگشایی مدارس و تبریک شروع سال تحصیلی جدید است. چاپخانه‌هایی که در زمینه چاپ بنر مشغول فعالیت هستند، برای سرعت‌بخشیدن به کار خود از طرح‌های گرافیکی خلاقانه بنر شروع سال تحصیلی استفاده می‌کنند و فایل لایه‌باز آن‌ها را از سایت‌های معتبر فعال در این حوزه خریداری می‌کنند. در این مطلب قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره طرح‌های گرافیکی انواع بنرها و پوستر بازگشایی مدارس در اختیار شما قرار دهیم.

بنر بازگشایی مدارس چیست و انواع آن کدام است؟‌

یکی از روزهای خاطره‌انگیز هر سال برای قشر دانش‌آموز، روز اول مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید است. این روز برای آن دسته از دانش‌آموزانی که برای اولین بار و به‌عنوان یک کلاس اولی به مدرسه می‌روند، اهمیت بیشتری دارد؛ بنابراین، اکثر مدارس برای ترغیب بیشتر دانش‌آموزان به تحصیل و اطلاع‌رسانی به کل جامعه در سطح شهر و در محیط داخلی و خارجی مدارس، بنرهای بازگشایی مدارس نصب می‌کنند. این بنرها نیز مانند سایر بنرها شبیه پرچم یا تابلویی هستند که روی آن‌ها مجموعه‌ای از طرح‌های گرافیکی، متن و تصویر در رنگ‌بندی‌های متنوع به چاپ رسیده است و اصلی‌ترین کاربرد آن‌ها اطلاع‌رسانی است. انواع طرح لایه باز آغاز سال تحصیلی عبارت‌اند از:

بنر بازگشایی مدارس ابتدایی

همان‌طور که از نام بنر بازگشایی مدرسه ابتدایی مشخص است، این نوع بنر برای نصب در مدارس ابتدایی طراحی و چاپ می‌شود‌. طرح‌های گرافیکی که برای مدارس ابتدایی دخترانه و پسرانه به‌کار می‌روند، دارای رنگ‌بندی‌های شاد و جذابی هستند و تصاویر آن‌ها توجه دانش‌آموزان کم سن‌وسال ابتدایی را به خود جلب می‌کند.

بنر ثبت نام مدرسه

بنر ثبت نام مدرسه، بنری است که نوشته‌های روی آن با هدف اطلاع‌رسانی از تاریخ ثبت‌نام دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جدید چاپ شده است تا دانش‌آموزان و والدین آن‌ها با مشاهده این بنر هرچه سریع‌تر در بازه زمانی قیدشده در بنر برای ثبت‌نام اقدام کنند.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

بنر خیر مقدم بازگشایی مدارس

برای خوش‌آمدگویی به دانش‌آموزان به مدرسه بعد از سه ماه تعطیلی تابستان، در ورودی مدرسه آن‌ها بنر خیر مقدم بازگشایی مدارس نصب می‌شود. متن چاپ‌شده روی این بنر ورود دانش‌آموزان را به مدرسه خیرمقدم می‌گوید.

بنر شروع سال تحصیلی جدید

در بنر شروع سال تحصیلی جدید، تاریخ آغاز سال تحصیلی در کنار سایر المان‌های مرتبط با فضای مدرسه و تحصیل چاپ می‌شود. طراحان گرافیک و چاپخانه‌ها برای افزایش سرعت طراحی و کیفیت بالای چاپ این بنرها از طرح‌های ‌لایه باز بازگشایی مدارس استفاده می‌کنند. طرح‌های لایه‌باز علاوه‌بر طرح‌های آماده بنر، دارای طرح‌هایی مانند پوستر آغاز سال تحصیلی ، طرح بازگشایی مدارس و بنر سال تحصیلی جدید نیز هستند.

مهم‌ترین تفاوتی که بین بنرها و پوسترهای بازگشایی مدارس وجود دارد، این است که طرح‌های بنر روی پارچه یا وینیل چاپ می‌شوند و معمولا آن‌ها را از یک ارتفاع بلند آویزان می‌کنند؛ اما طرح پوستر روی کاغذ چاپ شده و روی دیوار یا سطوح عمودی چسبانده می‌شود. برای چاپ طرح‌های گرافیکی خلاقانه روی بنر، از روش فلکسی استفاده می‌شود؛ اما برای چاپ پوستر روش‌های چاپ افست و دیجیتال کاربرد دارد.

word image 96503 2

دانلود انواع طرح بنر خیر مقدم بازگشایی مدارس لایه باز – tarh.ir

طرح‌های گرافیکی که در چاپ بنر بازگشایی مدرسه به‌کار می‌رود، چه کاربردی دارند؟

طرح‌های گرافیکی لایه باز که برای چاپ انواع مختلف بنرهای بازگشایی مدارس به‌کار می‌روند، ویژگی‌های گوناگونی دارند. این طرح‌های لایه‌ باز بیشتر توسط چاپخانه‌ها و طراحان گرافیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها با خریداری فایل لایه باز طرح‌های گرافیکی از سایت‌های ارائه‌دهنده، اهداف مختلفی را دنبال می‌کنند. برخی از طراحان از فایل خریداری‌شده برای تمرین و یادگیری بیشتر کمک می‌گیرند و برخی دیگر از آن‌ها در پروژه‌هایشان استفاده می‌کنند تا با چاپ طرح‌های جذاب روی بنر یا پوستر بازگشایی مدارس، رضایت مشتریان خود را که اغلب اولیاء مدرسه و دانش‌آموزان هستند‌، جلب کنند.

مهم‌ترین ویژگی طرح‌های گرافیکی بنر و پوستر بازگشایی مدارس چیست؟‌

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طرح‌های گرافیکی که در چاپ بنر بازگشایی مدارس استفاده می‌شوند، خلاقانه بودن این طرح‌هاست. به‌طور کلی خلاقیت در تمام کارها ازجمله طراحی و چاپ بنر مولفه بسیار مهمی است و تاثیرگذاری آن را افزایش می‌دهد. طرح‌های خلاقانه در ذهن مخاطبان ماندگاری بیشتری خواهند داشت‌. برای ایجاد طرح‌های خلاقانه حتما نباید از هوش و نبوغ بالایی برخوردار باشیم، فقط کافیست که به چند نکته مهم توجه کنیم. این نکات عبارت‌اند از:

  • شناسایی سلیقه مخاطبان که اغلب دانش‌آموزان و مسئولین آموزشی مدارس هستند.
  • بررسی سن دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی
  • اطلاع از جنسیت و تشخیص رنگ مورد علاقه‌ آن‌ها
  • میزان شوخ طبعی و جدیت مخاطبان
  • پذیرفتن ایده‌های جدید برای طراحی بنر بازگشایی مدارس
  • خالی کردن ذهن جهت افزایش تمرکز برای طراحی جذاب
  • انتخاب المان‌های بصری مرتبط با آموزش و پرورش و مدارس
  • مشاهده طرح‌های گرافیکی حرفه‌ای و خوب و ایده گرفتن از آن‌ها

طراحان گرافیک با این چند راهکار ساده به‌راحتی می‌توانند خلاقانه‌ترین طرح‌های گرافیکی پوستر، بنر و تابلو بازگشایی مدارس را به‌صورت لایه‌باز تهیه کنند و در اختیار چاپخانه‌ها و سایر طراحان قرار دهند.

word image 96503 3

نمونه طرح بنر و پلاکارد تبریک اول مهر و شروع سال تحصیلی جدید – طرح دات آی آر

خرید انواع طرح لایه باز برای بنر بازگشایی مدارس از سایت‌های معتبر

در این مطلب راجع‌به انواع بنرها، تابلوها، پوسترها و طرح‌های بازگشایی مدارس شامل بنر بازگشایی مدرسه، تابلو مدرسه، بنر ثبت نام مدرسه، طرح بنر تبریک اول مهر و بنر خیر مقدم بازگشایی مدارس و مهم‌ترین ویژگی آن‌ها یعنی خلاقانه بودنشان صحبت کردیم.

برای این‌که بنر ، پوستر و تابلو بازگشایی مدارس جذابی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شروع سال تحصیلی و نصب آن‌ها در فضاهای مختلف، چاپ و آماده کنید، طرح‌های گرافیکی خلاقانه لایه باز بنر و پوستر اول مهر را از سایت‌های معتبر مانند طرح دات آی آر خریداری کنید. این سایت‌ها با بهره‌گیری از طراحان مجرب، حرفه‌ای و کارکشته هر سال با نزدیک شدن به روزهای آغاز سال تحصیلی و اول مهر ماه، طرح‌های لایه‌باز جدید و متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.

در این طرح‌ها همه معیارهای مهم‌ چاپ شامل فضای کافی برای درج کردن متن، حاشیه و رنگ‌ مناسب رعایت شده است و به‌راحتی می‌توان در رنگ‌بندی، پس‌زمینه، چیدمان و متن تغییراتی ایجاد کرد. قبل از سفارش و خرید طرح بنر بازگشایی مدارس به مکانی که قرار است آن را نصب کنید، توجه داشته باشید. برای مدارسی که دارای دیوارها و سالن‌های بزرگ هستند، طرح‌هایی با سایزهای بزرگ و برای مدارسی با فضای کوچک‌تر طرح‌های سایز کوچک انتخاب کنید.

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست