چرا باید بهترین منابع انگلیسی را پیدا کنیم؟

معرفی بهترین منابع برای شروع آموزش زبان انگلیسی در سال 2024-2025

گاما

یادگیری کامل و آموزش زبان انگلیسی صفر تا صدی زمانی به معنای واقعی کلمه صورت می‌گیرد که طبق یک برنامه ریزی مبتنی بر منابع آموزشی معتبر آن را انجام دهید. از آنجایی که یافتن چنین سورسی یکی از دغدغه‌های مهم زبان آموزان مبتدی و حتی متوسط است، می‌خواهیم در ادامه این مقاله، گلچینی از بهترین‌ها را ارائه کنیم. فرقی نمی‌کند در چه زمانی این راهنما را مطالعه می‌کنید، کتب معرفی شده بهترین منابع آموزشی تا سالیان سال خواهند بود.

اهمیت انتخاب بهترین منابع برای آموزش زبان انگلیسی چیست؟

اگر شما هم به این مقاله سر زده‌اید، حتما قصد شروع آموزش زبان انگلیسی را دارید. معمولا اولین قدم برای شروع این مهارت، انتخاب و تهیه یکسری منابع و ثبت نام در یک آموزشگاه زبان انگلیسی معتبر است. به همین خاطر می‌خواهیم کار شما را ساده‌تر کنیم و به معرفی بهترین منابع یادگیری زبان انگلیسی بپردازیم که با مطالعه آنها، نمره بالایی حتی در امتحانات بین المللی مانند آیلتس و تافل کسب می‌کنید. همچنین در انتها یکی از آکادمی‌های زبان محبوب را معرفی خواهیم کرد که هم از نظر شهریه، اساتید مجرب و منابع آموزشی که با آنها تدریس می‌کنند، در نوع خود بهترین هستند.

اهمیت انتخاب منابع مناسب برای آموزش زبان دوم را باید در 3 مورد مختلف تقسیم بندی کرد که عبارتند از:

 • استاندارد آموزشی: مهم‌ترین دلیل ارتقا سطح و کیفیت دوره آموزشی شما، اساتید و منابع می‌باشند. زمانی که یک منبع معتبر را انتخاب کنید، سطح و استانداردهای آموزشی بالاتر رفته و می‌تواند تضمین کننده یادگیری اصولی زبان انگلیسی توسط شما باشد.
 • آمادگی واقعی: عامل دوم، کسب آمادگی واقعی است. منابع آموزشی معتبر انگلیسی، 6 سطح مختلف دارند که رفته رفته محتوای آنها پیچیده‌تر و سخت‌تر می‌شود. از سوی دیگر، یادگیری زبان با این منابع، شما را با آنچه واقعا در دنیای خارج به آنها نیاز دارید آشنا می‌کند.
 • پیوستگی و برنامه محور بودن: یکی از بهترین ویژگی‌های منابع آموزشی معتبر، پیوستگی و برنامه محور بودن مطالبی است که برای آموزش زبان انگلیسی صفر تا صد ارائه می‌کنند. در نتیجه شما می‌توانید یکبار آنها را مطالعه کرده و خودتان را به بالاترین سطوح برسانید.

بسته به اینکه در چه نوعی از دوره‌های زبان انگلیسی ثبت نام می‌کنید، منابع متفاوتی به کار گرفته می‌شوند. به همین خاطر در ادامه بهترین منابع را در 3 بخش آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان، کودکان و نیز برای مکالمه آزاد معرفی خواهیم کرد.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

word image 99214 1

معرفی بهترین منابع آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان

بیشتری افرادی که با اهداف خاصی شروع به آموزش زبان انگلیسی می‌کنند، بزرگسالان و در رده‌های سنی +17 سال هستند. عمده هدف آنها، آمادگی برای مهاجرت، شرکت در آزمون‌های بین المللی و یا افزایش مهارت‌های یادگیری برای مطالعه محتواهای خارجی است.

با توجه به تنوع اهدافی که در این زمینه وجود دارند، باید به دنبال منابعی باشید که بتواند در سطح خوبی اکثر مطالب موردنیاز شما را ارائه کند. به همین خاطر می‌توان به چند مورد زیر اشاره کرد:

 • American English File: این مجموعه کتاب در 6 بخش به رنگ‌های بنفش، قرمز، آبی، سبز، نارنجی و آبی کمرنگ ارائه شده‌ است که توسط کریستینا لاثام کانیگ و کلایو آکسندن نوشته شده‌اند. بیشتر آموزشگاه‌های زبان از جمله آکادمی زبان دکتر حسینی این مجموعه را برای آموزش در نظر می‌گیرند. به همراه این سری، منابع فرعی نظیر کتاب کار، Audio & Movie، نرم افزار اموزشی و تست‌ها نیز ارائه می‌شوند.
 • Top Notch: این مجموعه کتاب اولین بار توسط انتشارات لانگمن در سال 2006 منتشر شده است و 4 نوع رنگ بندی دارد که براساس سطوح مختلف می‌باشند. در بخش اول، کسانی که پیش زمینه‌ای از انگلیسی ندارند، به سراغ کتاب‌های آبی می‌روند. سپس منابع قرمز و سبز رنگ در سطوح میانی ارائهئ می‌شوند. در نهایت سطوح عالی که می‌تواند شما را برای مکالمه با افراد محلی آماده کند، بنفش هستند. این کتاب همانند مورد قبل دارای منابع فرعی، کتاب کار و نرم افزار آموزشی است.

نکته: شما می‌توانید برای آموزش آنلاین انگلیسی نیز از این منابع استفاده کنید. محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

سایر منابع آموزش زبان انگلیسی موضوعی

همچنین اگر می‌خواهید آموزش زبان انگلیسی را با منابع تکمیلی انجام دهید، می‌توان سورس‌های زیر را پیشنهاد کرد:

 • Tactics for listening: این مجموعه دارای 3 کتاب سبز، آبی و قرمز رنگ است که به همراه فایل‌های صوتی و کتاب تمرین ارائه می‌شوند. هر کتاب دارای 24 یونیت یا درس بوده که موضوعات مختلفی را با فایل‌های صوتی به شما آموزش می‌دهند که می‌تواند مهارت مکالمه و صحبت کردن را ارتقا داده و از همه مهم‌تر منجر به تقویت مهارت شنیداری انگلیسی شود.
 • Grammar in use: این مجموعه کتاب در 3 بخش به رنگ‌های قرمز (مبتدی)، آبی (متوسط) و سبز (پیشرفته) ارائه شده است. هر درس دارای یکسری تمارین و فایل‌های صوتی می‌باشد و شما می‌توانید تمارینی را به صورت تعاملی با دیگر افراد نیز انجام دهید. حجم بالای دروس و سطح بندی آموزش‌ها از جمله مزیت‌های مهم این منابع برای تقویت گرامر انگلیسی است. شما می‌توانید برای تمارین و یادگیری عمیق‌تر به سراغ سری Practical English Usage نیز بروید.
 • واژگان انگلیسی: در این بخش نیز می‌توان به کتبی اعم از 504 Absolutely Essential Words، 4000 Essential English Words و نیز Vocabulary In Use اشاره کرد.

معرفی بهترین منابع آموزش زبان انگلیسی کودکان

بسیاری از والدین تمایل دارند آموزش زبان انگلیسی را از دوره خردسالی آغاز کنند. ایجاد یک پیش زمینه ذهنی برای یادگیری مهارت‌های نوشتاری انگلیسی، درک بهتر این زبان در آینده و آموزش سریع‌تر از جمله دلایل انجام این کار هستند. با این حال به دلیل آنکه کودکان توانایی تحمل فشار درسی بالایی ندارند و با توجه به آنکه محتواهای درسی در دوره تحصیلی نیز سنگین است، انتخاب منبع مناسب برای این دسته از افراد بسیار حساس می‌باشد.

برای آموزش زبان انگلیسی کودکان، یکی از بهترین پیشنهادات مجموعه کتب Family & Friends است. این سری دارای 6 سطح + یک کتاب Starter است که توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد انگلستان ارائه شده است. همراه کتاب اصلی، کتاب کار، گرامر، فایل‌های صوتی و نیز کتاب‌های داستان نیز ارائه می‌شوند. شما می‌توانید برای کودکان خود در بازه سنی 8 – 12 یا زیر 17 سال از این سری استفاده نمایید که بیشتر روی 2 مهارت گفتار و نوشتار تمرکز شده است.

بهترین منابع آموزش زبان انگلیسی مکالمه آزاد

مکالمه انگلیسی یکی از آخرین مهارت‌هایی است که معمولا قبل از مهاجرت تلاش می‌شود تا تسلط بر آن صورت گیرد. از جمله مهم‌ترین عللی که می‌توانند شما را به یادگیری آن ترغیب کنند باید به افزایش اعتماد به نفس در زمان صحبت کردن، ارتباط و تعامل راحت‌تر با افراد محلی و نیز تقویت همزمان مهارت‌های شنیداری و گفتاری اشاره کرد.

بهترین منابعی که می‌توان برای آموزش زبان انگلیسی مکالمه آزاد در نظر گرفت عبارتند از:

 • Practice Makes Perfect: English Conversation.
 • 50 Very Short Conversations‌‌‌.
 • Spoken English in Dialogues.
 • Listening is an Act of Love.
 • Working Studs Terkel.

شما علاقمندان می‌توانید برای شرکت در دوره‌های آموزشی بزرگسالان، کودکان و کلاس‌های مکالمه، به صفحه آموزش زبان انگلیسی در اصفهان مراجعه کنید.

نکته: البته قابل ذکر است که آموزش زبان انگلیسی در این قسمت، لزوما نیازی به منابع آکادمیک ندارد. بلکه شما باید بتوانید با تعامل با دیگران و اساتید، این مهارت را ارتقا دهید. به همین خاطر بهتر است به جای تمرکز بر منابع، به دنبال بهترین آموزشگاه و دوره‌هایی باشید که اساتید حرفه‌ای دارند. حال همانطور که در ابتدا قول آن را داده‌ بودیم، می‌خواهیم یکی از بهترین آکادمی‌های زبان انگلیسی را برای مهارت آموزی صفر تا صدی زبان انگلیسی معرفی نماییم.

word image 99214 2

معرفی آکادمی زبان دکتر حسینی

برای معرفی بهترین آموزشگاه زبان در اصفهان، می‌بایست پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت. از دانش و تجربه اساتیدی که دوره‌های آکادمی را برگزار می‌کنند گرفته تا قیمت دوره‌ها، گواهینامه‌ای که ارائه می‌شوند و غیره. یکی از بهترین آموزشگاه‌هایی که توانسته است نمره قابل قبولی را در این زمینه‌ها دریافت کند، آکادمی زبان دکتر حسینی می‌باشد. از جمله ویژگی‌های این آکادمی می‌توان گفت:

 • شهریه مناسب: هزینه دوره‌های ارائه شده توسط این آموزشگاه بسیار مناسب و منصفانه در نظر گرفته شده است.
 • تنوع کلاس‌های آموزش زبان: شما می‌توانید در آموزشگاه زبان دکتر حسینی برای آموزش 9 زبان خارجه اقدام کنید.
 • ارائه دوره‌های تخصصی: اگر در سطح حرفه‌ای زبان انگلیسی قرار دارید، می‌توانید دوره‌های حرفه‌ای با موضوعات TTC، آیلتس و خوش نویسی لاتین را نیز در این آموزشگاه بگذرانید.
 • آموزش با برنامه: آکادمی دکتر حسینی دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی را با برنامه ریزی و سطح بندی دقیقی انجام می‌دهد. برای آموزش بزرگسالان 18 ترم آموزشی 11 – 20 جلسه‌ای، برای آموزش کودکان 8 ترم 12 جلسه‌ای و برای مکالمه 1 ترم 10 جلسه‌ای در نظر گرفته است.

همچنین شما می‌توانید دوره‌های پیشرفته آموزش زبان انگلیسی برای آمادگی آزمون‌های زبان انگلیسی را نیز در این مجموعه ثبت نام کنید.

نحوه ثبت نام در دوره های آکادمی دکتر حسینی

علاقمندان می‌توانند برای ثبت نام در دوره‌های آکادمی زبان دکتر حسینی، راه ارتباطی خود را در چت آنلاین قرار دهند. سپس تیم پشتیبانی برای ارائه مشاوره رایگان با شما زبان آموزان تماس خواهد گرفت. همچنین شما می‌توانید اطلاعات تکمیلی دوره‌ها را از طریق وب سایت zaban.drhosseiny.com مشاهده کنید.

راه‌های ارتباطی با موسسه زبان دکتر حسینی عبارتند از:

 • تلفن تماس: 09130842537
 • ایمیل: info@drhosseiny.com
 • آدرس: اصفهان، فرایبورگ، نبش کوچه ۱۴.

word image 99214 3

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست