مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به کدام کشور آسان‌تر است؟

گاما

برای دانشجویان ایرانی تحصیل در خارج از کشور می‌تواند فرصتی عالی برای کسب تجربیات جدید، گسترش دانش و پیدا کردن فرصت‌های شغلی مناسب باشد. با این حال، روند مهاجرت دانشجویان ایرانی به واسطه تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که علیه ایرانیان وجود دارد، می‌تواند چالش برانگیز باشد.

برای دانشجویان ایرانی تحصیل در خارج از کشور می‌تواند فرصتی عالی برای کسب تجربیات جدید، گسترش دانش و پیدا کردن فرصت‌های شغلی مناسب باشد. با این حال، روند مهاجرت دانشجویان ایرانی به واسطه تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که علیه ایرانیان وجود دارد، می‌تواند چالش برانگیز باشد. در این بین یکی از سوالاتی که دانشجویان ایرانی مطرح می‌کنند این است که مهاجرت تحصیلی به کدام کشور آسان‌تر است؟ به منظور پاسخ به این سوال با ما همراه باشید تا در این مطلب به این سوال پاسخ داده و شما را با بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی آشنا کنیم.

ترکیه

ترکیه یکی از محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی در بین ایرانیان است. به دلیل نزدیکی به کشور ایران، هزینه‌های زندگی کمتر نسبت به سایر کشورها، فرصت‌های آموزشی فراوان و… ترکیه تبدیل به مقصدی محبوب برای دانشجویان ایرانی شده است. ترکیه همچنین بورسیه‌های زیادی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد که این موضوع باعث شده تا دانشگاه‌های این کشور گزینه ای جذاب برای افرادی باشد که بودجه کمی برای تحصیل دارند. همچنین روند صدور ویزا برای دانشجویان ایرانی ساده‌تر بوده و شما می‌توانید با کمترین چالش، ویزا تحصیلی ترکیه را دریافت کنید

مالزی

مالزی یکی دیگر از کشورهایی است که در بین دانشجویان ایرانی محبوبیت بسیار زیادی برای مهاجرت تحصیلی دارد. هزینه زندگی کم، آموزش با کیفیت بالا، محیطی چند فرهنگی و… از مهم‌ترین ویژگی‌های این کشور است. بسیاری از دانشگاه‌های کشور مالزی دوره‌های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند که باعث می‌شود تا دانشجویان ایرانی راحت‌تر بتوانند با محیط جدید سازگار شوند. فرآیند دریافت ویزا تحصیلی این کشور نیز نسبتاً ساده بوده و اکثر دانشجویان ایرانی می‌توانند ظرف چند هفته ویزای خود را دریافت کنند.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

آلمان

اگر برای مهاجرت تحصیلی قصد دارید تا به یک کشور اروپایی سفر کنید، آلمان گزینه مناسبی برای شما محسوب می‌شود. کشور آلمان به خاطر سیستم آموزشی باکیفیت و دانشگاه‌های عالی خود تبدیل به یکی از مقاصد محبوب در بین دانشجویان ایرانی شده است.

به دلیل شرایط کشور آلمان و وجود شرکت‌های مختلف در صنایع گوناگون، شما می‌توانید با تحصیل در آلمان فرصت‌های زیادی را برای تحقیق و توسعه حرفه ای پیدا کنید. البته ممکن است به نسبت ترکیه و مالزی، فرآیند دریافت ویزا برای دانشجویان ایرانی کمی چالش برانگیزتر باشد، اما می‌توانید با کمک گرفتن از یک موسسه مهاجرتی معتبر اقدام به دریافت ویزا این کشور کرده و بدون مشکل اقدام به تحصیل در آلمان کنید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

کانادا

یکی از کشورهای مهاجر پذیر در حوزه‌های مختلف، کشور کانادا است. از نظر سیستم آموزشی، این کشور فرصت‌های آموزشی عالی و محیطی چندفرهنگی دارد. همچنین کشور کانادا به خاطر مردم دوست داشتنی، زیبایی طبیعی و کیفیت بالای زندگی محبوبیت بسیار زیادی در بین دانشجویان بین المللی پیدا کرده است. مثل تحصیل در آلمان، برای تحصیل در کانادا نیز ممکن است روند دریافت ویزا چالش‌های خاصی داشته باشد. در چنین شرایطی می‌توانید از یک موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرید.

امارات متحده عربی

اگر قصد ندارید تا برای مهاجرت به کشورهایی که فاصله زیادی از ایران دارند سفر کرده و اقدام به تحصیل در آلمان یا کانادا کنید، می‌توانید کشور امارات متحده عربی را انتخاب کنید. این کشور طیف گسترده ای از فرصت‌های آموزشی را به شما ارائه می‌دهد. همچنین بسیاری از دوره‌های تحصیلی در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. این کشور استاندارد بالای زندگی دارد و این موضوع باعث شده تا میزبان بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان باشد. همچنین ویژگی مهمی که کشور امارات متحده عربی دارد این است که فرآیند ارائه ویزا برای دانشجویان ایرانی نسبتاً ساده است.

مهاجرت به امارات

استرالیا

استرالیا نیز مثل کانادا جز کشورهای مهاجر پذیر است. همچنین این کشور به خاطر سیستم آموزشی باکیفیت و محیط چندفرهنگی، مقصدی محبوب برای دانشجویان بین المللی و ایرانی است. یکی از مهم‌ترین مزایا مهاجرت تحصیلی به استرالیا، امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی و فاندهای قابل توجه است. این ویژگی باعث شده تا دانشجویانی که وضعیت مالی مناسبی برای تحصیل در خارج از کشور ندارند نیز بتوانند با دریافت این بورسیه‌ها با کمترین هزینه در استرالیا تحصیل کنند.

نیوزلند

نیوزلند نیز از دیگر کشورهای مهاجر پذیر است که استانداردهای بالای زندگی داشته و فرصت‌های آموزشی عالی را به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد. این کشور زیبایی طبیعی داشته و امکان داشتن سبک زندگی آزادانه باعث شده تا نیوزلند مقصدی جذاب برای دانشجویان ایرانی شود. کشور نیوزلند به شکلی است که روند دریافت ویزا آن نسبتاً ساده بوده و همچنین دانشگاه‌های این کشور بورسیه‌های تحصیلی و کمک مالی زیادی را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند.

اسپانیا

در کنار تحصیل در آلمان، اگر به دنبال کشور دیگری در قاره اروپا هستید که مهاجرت تحصیلی به آن آسان باشد، اسپانیا گزینه مناسبی برای شما است. اسپانیا به دلیل آب و هوای گرم، سواحل زیبا، فرهنگ غنی، دانشگاه‌های با کیفیت و… مقصدی محبوب برای دانشجویان بین المللی باشد.

دانشگاه‌های این کشور دوره‌های آموزشی گوناگونی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند و این موضوع باعث شده تا دانشجویان ایرانی که به زبان اسپانیایی مسلط نیستند نیز بتوانند به راحتی در این کشور تحصیل کنند.

ایتالیا

ایتالیا از دیگر مقاصد محبوب برای دانشجویان ایرانی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. فرهنگ غنی، سیستم آموزشی با کیفیت بالا و کیفیت مطلوب زندگی در کنار دانشگاه‌ها با سابقه و با کیفیت از مهم‌ترین ویژگی‌های این کشور است. ایتالیا طیف گسترده ای از دوره‌های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌دهد و امکان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

بهترین روش برای مهاجرت تحصیلی

امروزه موسسات گوناگونی به عنوان موسسه مهاجرتی در حال فعالیت هستند و شما می‌توانید از خدمات این مجموعه‌ها برای مهاجرت تحصیلی استفاده کنید. در این بین یکی از برترین موسسات فعال در این حوزه، موسسه مهاجرتی اصطهباناتی است. تیم وکلاء خبره و متخصص فعال در این مجموعه در کنار شما هستند تا بتوانید با توجه به شرایطتان بهترین کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنید. همچنین اگر قصد تحصیل در آلمان، کانادا، استرالیا و سایر کشورهایی را دارید که روند دریافت ویزا آن‌ها چالش برانگیز است، می‌توانید از کمک کارشناسان این مجموعه استفاده کنید.

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست