انواع بستنی در کشورهای مختلف دنیا

بستنی به انگلیسی (بستنی قیفی، کیکی و انواع بستنی)

گاما

بستنی فقط مخصوص تابستان نیست. این دسر خوشمزه آنقدر محبوب است که خیلیها در فصول مختلف سال از خوردنش لذت می برند. کلمه Ice cream در انگلیسی به معنای بستنی است؛ اما همانطور که حتما می دانید بستنی فقط یک نوع نیست. انواع و اقسام بستنی های مختلف وجود دارد که هر کدام اسم مخصوص خودشان را دارند. با ما همراه باشید تا اسم بستنی های مختلف در زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

1- Gelato- جلاتو

Gelato- جلاتو

جلاتو نوعی بستنی ایتالیایی است که برخلاف بستنی های معمولی به جای خامه با شیر کامل درست می شود و تخم مرغ هم ندارد. کلمه Gelato به معنای “یخ زده” است و با Ice cream تفاوت دارد. چربی جلاتو در مقایسه با بستنی های معمولی کمتر است و بافت غنی تر و طعم و مزه قدرتمندتری هم دارد. جلاتو در انواع و اقسام طعمها تهیه می شود که محبوبترینشان طعم های خامه ای، شکلات ای، وانیلی با تکه های شکلات و پسته ای هستند.

2- Kulfi – کولفی

Kulfi – کولفی

کلفی یا کولفی نوعی بستنی سنتی هندیست که با حرارت دادن آهسته شیر و شکر تا زمان کاراملی شدن شکر و به غلظت رسیدن شیر تهیه می شود. بعد از این مرحله، مخلوط کولفی بدون اینکه هم زده یا در بستنی ساز ریخته شود در قالب های مخروطی شکل ریخته شده و منجمد می شود. برای همین کولفی در مقایسه با بستنی های معمولی غلیظ تر و خامه ای تر است. این بستنی از لحاظ کیفیت به کاستارد شباهت دارد و به خوبی روی چوب بستنی می ایستد. کولفی معمولا با مواد معطری مثل هل، گلاب یا زعفران مزه دار می شود و طعم انبه ای و پسته ای آن طرفدارهای زیادی دارد.

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع خداحافظی به انگلیسی

3- Sherbet – شِربِت

Sherbet – شِربِت

شربت یا بستنی شربتی نوعی دسر یخ زده است که از پوره میوه و مقدار کمی لبنیات تهیه می شود. با اینکه این شربت همیشه با یک نوع لبنیات مثل شیر، خامه یا حتی دوغ درست می شود؛ اما این دسر با بستنی فرق می کند. برخلاف بستنی که حدود 10 درصد چربی دارد چربی شیر موجود در شربت فقط 1 تا 2 درصد است. برای همین شربت فقط کمی خامه ایست و نسبت به بستنی بافت خیلی سبکتری دارد.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

4- Sorbet- سُربه

Sorbet- سُربه

برخلاف شربت، سربه که به آن سوربت هم گفته می شود نوعی بستنی میوه ای منجمد است که هیچ نوع لبنیاتی در آن استفاده نمی شود. در واقع سربه فقط از دو ماده یعنی پوره میوه و شکر تهیه و سپس مثل بستنی منجمد می شود. سوربت به خاطر عدم وجود لبنیات بافت خشن تری دارد و مثل بستنی لطیف نیست. سوربه نه فقط به عنوان دسر مصرف می شود بلکه میان وعده محبوبی برای شیرین کردن کام هم به حساب می آید.

خوشمزه به انگلیسی (لذیذ، خیلی خوشمزه و اصطلاحات طعم غذا)

5- Frozen Yogurt- ماست بستنی

Frozen Yogurt- ماست بستنی

ماست بستنی که به آن fro-yo هم گفته می شود دسری با طعم شیرین و ترشی ملایم است که بافتی نرم و کالری نسبتا کمی دارد. این مدل بستنی از ماست شیرین شده به همراه مواد لبنی یا غیر لبنی دیگر درست می شود. ماست بستنی از دهه 90 رواج پیدا کرد و الان در انواع و اقسام طعمها برای هر نوع ذائقه ای ارائه می شود.

6- Soft Serve- بستنی قیفی

Soft Serve- بستنی قیفی

بستنی سافت یا بستنی قیفی یکی از آن مدل بستنی هاییست که مردم برای خریدنش صف می کشند! این نوع بستنی از آن دسته بستنی هایی نیست که در ردیف خوراکی های منجمد و یخ زده قرار بگیرد، چون بافت خیلی نرم و لطیفی دارد. بستنی قیفی از ترکیب شیر و شکر، بدون تخم مرغ درست می شود و به خاطر بافت سبکی که دارد خیلی راحت از دستگاه مخصوص بستنی عبور می کند و می توان با چرخاندن ظرف یا نون بستنی به آن شکل مخروطی داد. فقط باید یادتان باشد که هر چه سریعتر این بستنی را میل کنید چون خیلی زود آب می شود.

انواع کیف به انگلیسی (نکات کاربردی و ساخت جمله با کیف)

7- Philadelphia Ice Cream- بستنی فیلادلفیا

Philadelphia Ice Cream- بستنی فیلادلفیا

این بستنی همانطور که از اسمش هم مشخص است از شهر فیلادلفیا سرچشمه گرفته است. در تهیه بستنی فیلادلفیا از تخم مرغ استفاده نمی شود تا بافت بستنی سبک تر باشد. نبودن تخم مرغ باعث می شود بستنی بافتی مطبوع و مخملی به خودش بگیرد و طعم ها اجازه مانور بیشتری داشته باشند.

8- Rolled Ice Cream- بستنی رولی

Rolled Ice Cream- بستنی رولی

بستنی رولی اصالتی تایلندی دارد و یکی از خوراکیهای خیابانی محبوب در سراسر جنوب شرقی آسیاست. معمولا برای تهیه این مدل بستنی شیر، شکر و خامه حرارت داده شده، هوادهی می شوند و بعد خیلی سریع این مخلوط سرد می شود. سپس بستنی به شکل شیرینی رولت سوییسی رول می شود تا رول بستنیها به راحتی درون یک کاسه جای بگیرند. در نهایت هم روی بستنی با انواع تاپینگ های دلخواه تزیین می شود. بستنی رولی نه تنها طعم دلپذیر و خوشمزه ای دارد، بلکه برای خیلیها تماشای مراحل درست کردنش هم به همان اندازه مزه اش خوشایند و جذاب است.

انواع نان به انگلیسی (جمع نان، نکات و روش ساخت جمله)

9- Snow Cream- کرم برفی

Snow Cream- کرم برفی

اگر گذرتان به کشور تایوان افتاد حتما این بستنی خامه ای خوشمزه را امتحان کنید. کرم برفی از خامه فرم گرفته شده که به آن طعم های مختلف اضافه شده تهیه می شود. این بستنی به شکل نوارهای کرکی تراشیده شده از بستنی با تاپینگ های مختلف عرضه می شود. پر طرفدارترین تاپینگها شامل شیر غلیظ شیرین شده، میوه های تازه و شکلات هستند.

10- Italian Ice- بستنی ایتالیایی

Italian Ice- بستنی ایتالیایی

بستنی ایتالیایی که اصالتش به گرانیتای سیسیلی در ایتالیا بر می گردد بدون استفاده از لبنیات درست می شود و از لحاظ مواد تشکیل دهنده و طرز تهیه شباهت زیادی به سربه دارد. با این تفاوت که بستنی ایتالیایی یخی تر است ولی سربه بافت نرمتری دارد. با اینکه بستنی ایتالیایی میوه ای هم واقعا خوشمزه است، اما بستنی ایتالیایی شکلاتی چیز دیگریست!

بکارتون میاد: انواع پوشاک به انگلیسی

11- Dondurma- بستنی دندورمه

Dondurma- بستنی دندورمه

دندورمه یا بستنی مرعشی اسم یک بستنی سنتی ترکیه ای است که بافت خامه ای و غلیظی دارد و شما خیلی راحت می توانید آن را با چاقو و چنگال نوش جان کنید. برای تهیه بستنی دندورمه از ماده چسبناکی به نام مصطکی که از رزین درختی به همین نام بدست می آید استفاده می شود. مصطکی قوام کشسانی و تافی مانندی به این مدل بستنی می دهد. درست مثل بقیه بستنی ها، دندورمه هم در طعمها و مزه های مختلفی ارائه می شود.

12- Mochi- موچی

Mochi- موچی

آخرین مورد از فهرست خوشمزه امروز ما از کشور شیرینی های خوشمزه یعنی ژاپن می آید. موچی که اصالتا ژاپنیست نوعی کیک برنجی کوچک است که داخلش با مواد خامه ای و یخ زده پر می شود. موچی بیشتر شبیه کیک بستنی است که ظاهر جذاب و بافت خوش دندانش باعث شده به یکی از محبوبترین خوراکیها در سراسر دنیا تبدیل شود.

انواع کیک به انگلیسی (پختن کیک، کیک تولد و اصطلاحات)

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست