مانتو

مانتو به انگلیسی، مدلهای مختلف مانتو و اصطلاحات مرتبط

گاما

در این مطلب معنی مانتو به انگلیسی و فارسی، مثالها و روش استفاده در جمله و نکات کاربردی را آموزش می دهیم.

مانتو دو معادل اصلی دارد: کلمه manteau که برگرفته از زبان فارسی ست و کلمه gown هر دو نیز به یک اندازه کاربرد دارند. مثلا formal gown به معنی مانتو رسمی ست یا مدل مانتو میشه manteau model یا مانتو بلند میشه Long manteau یا مانتو شلوار میشه manteau and pants و مانتو جلو باز میشه front open manteau و مانتو زنانه میشه women’s manteau:

  • She bought a dark blue pants suit, black coveralls, and an manteau from a street vendor on Lexington Avenue.

حتما دانلود کنید: 100 درس رایگان آموزش زبان انگلیسی (رایگان)

10 نکته کاربردی درباره مانتو

  • شاید برای شما جالب باشد که بدانید که مانتو اولین بار در ایتالیا استفاده شد. اولین بار زنان اورپایی مانتو را که لباسی گشاد و بلند بود برای مهمانی ها طراحی و دوخته می شد. اما به تدریج تغییراتی در این لباس به وجود آمد و امروزه به رادهای بلند و گشادی که روی لباس راحتی پوشیده می شود مانتو می گویند.
  • در قرن هفدهم، مانتو به لباسی که دنباله بلند داشته و آستین های آن تا آرنج بود که سر آستین های چین دار زیبایی طراحی می شد.
  • در اوایل قرن هجدم، مانتو به عنوان لباسی برای حضور در مکان های رسمی متداول بود و نخستین بار در دادگاه ها استفاده شد.
  • دوختن مانتو به مهارت خاصی نیاز داشت و در دوختن آن از پارچه های نفیس و بسیار گران قیمت استفاده می شد به همین دلیل تنها افراد خاصی می توانستند مانتو بدوزند که به آن ها مانتو دوز می گفتند.
  • واژه مانتو برگرفته از شهری به نام Muntua در ایتالیا است که پارچه ی ابریشمی گران قیمت این لباس برای اولین بار در این شهر تولید شد. البته گروهی دیگر بر این باور هستند که مانتو از واژه فرانسوی Manteau ،که از مشتقات کت است، برگرفته شده است.
  • مانتو در کشورهای دیگر نیز به نام های متفاوت وجود دارد برای مثال در افغانستان به این نوع پوشش برقع گفته می شود، اما در پاکستان به داپوتا و در مراکش به تاکیتا، در اندونزی به جلباب و در عراق به کفتان معروف است.
  • در کشور ترکیه نیز این پوشش وجود دارد. اما این واژه تنها به لباس بلند و گشادی که زنان مسلمان می پوشند اطلاق نمی شود بلکه هر نوع کت و لباس دکمه دار بلندی که خانم ها روی لباس های خود می پوشند نیز گفته می شود.
  • مانتو در ایران بعد از انقلاب 57 مرسوم شد. قبل از آن پوشش متداولی در ایران نبود.

دانلود کنید: دانلود داستان های کوتاه  با ترجمه

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست