کتاب آیلتس

برای آیلتس چه کتابی بخوانم؟ و پاسخ 6 سوال رایج (آپدیت 2023)

گاما

آیلتس (IELTS) آزمونی برای ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی داوطلبان است. نمره کلی این آزمون بر اساس نمرات کسب شده در هر چهار بخش آزمون آیلتس تعیین می شود؛ بنابراین خیلی مهم است که شما به عنوان داوطلب شرکت در آیلتس، با الگوی این آزمون آشنا باشید و در طول دروانی که خودتان را برای آن آماده می کنید، روی تقویت هر چهار بخش آزمون تمرکز کنید.

نمرات آیلتس مورد قبول دانشگاه های سراسر جهان از جمله دانشگاه های کشورهایی مثل ایالات متحده آمریکا، انگلیس، کانادا، امارات متحده عربی، آلمان و غیره است. از میان دانشگاه هایی که نمره آیلتس را قبول دارند می توان به دانشگاه های معتبری مثل دانشگاه دیتون (University of Dayton)، دانشگاه متروپولیتن منچستر (Manchester Metropolitan University)، دانشگاه جورج میسون (George Mason University)، دانشگاه اوبرن (Auburn University)، دانشگاه هاروارد (Harvard University) و … اشاره کرد.

۲۵۰۰ واژه متداول در آزمون آیلتس برای کسب نمره بالای ۸ (تجربه شخصی)

کتابهای آنلاین و آفلاین مختلفی برای آزمون آیلتس در اختیار شما قرار دارد که با استفاده از آنها و مطالب دیگر می توانید خودتان را برای شرکت در آزمون آیلتس آماده و حداکثر نمرات را در آزمون نهایی کسب می کنید. با تمرین، صبر و داشتن عزم و اراده راسخ می توانید در این آزمون نتیجه خوبی بگیرید.

ما در این مطلب کتابهای پیشنهادی برای آمادگی در آزمون آیلتس 2023 را به همراه چندین نکته و راهنمایی در اختیارتان می گذاریم.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

بهترین کتابها برای آمادگی در آزمون آیلتس

انبوهی از کتابهای مختلف وجود دارند که به شما کمک می کنند تا برای آزمون آیلتس آماده شوید. با این حال ما توصیه می کنیم مناسب ترین و معتبرترین کتاب ها را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را در این آزمون بگیرید.

4 کتاب زیر ضروری ترین کتاب های آزمون آیلتس هستند که توسط 90 درصد موسسات معتبر توصیه می شوند:

1-کتاب Official Cambridge Guide to IELTS

این کتاب توسط انتشارات دانشگاه کمبریج برای کمک به آمادگی متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس منتشر شده است. این کتاب به طور رسمی توسط شورای بریتانیا (British Council) توصیه شده و یکی از بهترین کتابها برای آماده شدن برای آزمون آیلتس است.

این کتاب شامل سوالات، نکات و تکنیک های مهمی است که به شما کمک می کنند بالاترین نمره را در آزمون آیلتس بگیرید. برای کمک به یادگیری تلفظ صحیح کلمات و افزایش مهارت speaking شما، یک CD هم ضمیمه این کتاب شده است.

2-کتاب آموزش کامل واژگان ضروری بارونز برای آزمون آیلتس

یکی از معروف ترین کتاب های آمادگی لغات برای آزمون آیتلس، لغات ضروری بارونز برای آزمون آیلتس است که در این پست توسط چرب زبان برای استفاده قرار گرفته است. این کتاب تمرینات گسترده ای را برای زبان آموزان در زمینه لغات و جملات انگلیسی فراهم می کند که در آن بر روی ۶۰۰ لغت پرکاربرد انگلیسی از دسته بندی های مختلف که به صورت دوره ای در آزمون های آیلتس آمده است ، تاکید دارد.

این دسته بندی ها شامل طبیعت ، محیط، اوقاعت فراغت و سرگرمی، هنر و فرهنگ، جابه جایی ، سلامت، توریستم، بازرگانی، تکنولوژی، مسائل اجتماعی و تحصیلات می باشند. نویسنده آن Lin Lougheed بر روی این ۶۰۰ لغت از این دسته بندی ها تمرکز دارد.

3-کتاب Official IELTS Practice Materials

این کتاب توسط نویسندگان و آزمونگران ارزیاب زبان انگلیسی کمبریج (Cambridge English Language Assessment examiners and material authors) که سالها در تهیه آزمونهای آیلتس تجربه دارند نوشته شده است. این کتاب توسط شورای بریتانیا، مرکز ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج و IDP آیلتس استرالیا تأیید شده است.

خواندن این کتاب به همه کسانی که می خواهند در آزمون آیلتس نمره خوبی بگیرند توصیه می شود. کتاب Official IELTS Practice Materials شامل مجموعه تمرین هایی برای هر چهار بخش آزمون آیلتس به همراه کلید پاسخ مربوطه است. همچنین یک دی وی دی هم به همراه کتاب به شما داده می شود تا بتوانید به سوالات بخش listening و speaking پاسخ بدهید.

4-کتاب Barron’s IELTS Superpack

Barron’s IELTS super pack یک کتاب جامع تمرینی برای آمادگی در آزمون آیلتس 2021 است. این کتاب شامل 10 آزمون آیلتس کامل به همراه پاسخ آزمونها است. این کتاب همچنین منبع خوبی برای یادگیری واژگان زبان انگلیسی و افزایش مهارت های زبانی شماست. Superpack یک کتاب 3 در 1 است که برای تمرین فشرده به منظور آمادگی برای آیلتس تهیه شده است.

علاوه بر این، کتاب های Barron’s IELTS شامل دو سی دی صوتی برای تقویت توانایی هایی گفتاری شما و همینطور تمرین کردن روی بخش listening آزمون آیلتس هم می باشد.

منابع آزمون آیلتس (وبسایت و پک آموزشی)

5-کتاب گرامر زبان آیلتس Cambridge (فقط اگر گرامر ضعیفی دارید)

Cambridge-Grammar-for-IELTS-570x640

گرچه کتاب های بسیاری در سطح های ابتدایی و میانی زبان انگلیسی برای زبان آموزان در دسترس است، برای سطح های بالاتر یکی از بهترین کتاب ها، کتاب گرامر آیلتس انتشارات کمبریج که در اینجا برای دریافت در دسترس داوطلبان آیلتس قرار داده شده است. اگر گرامرتان ضعیف است پیشنهاد ما همین کتاب می باشد.

چگونه کتاب مناسبی برای آزمون آیلتس پیدا کنیم؟

همانطور که گفتیم، کتابها و مطالب آفلاین و آنلاین زیادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند برای آزمون آیلتس آمادگی پیدا کنید. بعضی کتابها ممکن است جذاب و جالب به نظر برسند، ولی یادتان باشد که در نهایت محتوای درون کتابها مهم است.

در اینجا به چند نکته اساسی آورده شده که به شما کمک می کنند کتاب و مطالب مناسبی را برای تمرین و آماده سازی آزمون آیلتس انتخاب کنید:

  • خیلی از کتابهای آیلتس به طور خاص یا برای آیلتس آکادمیک (academics IELTS) طراحی شده اند یا برای آیلتس جنرال (General Training IELTS). بنابراین متقاضی باید کتابی که متناسب با نوع آزمون آیلتس مورد نظرش است را انتخاب کند.
  • به محتوای کتاب نگاه کنید. ببینید آیا کتاب مورد نظر مجموعه تمرین های کافی دارد یا نه. همچنین بررسی کنید که آیا کلیدهای پاسخ و دستورالعمل های راهنما برای درست آماده شدن برای آزمون در کتاب وجود دارد یا نه.
  • کتابی بخرید که شامل هر چهار بخش آزمون آیلتس باشد. برای اینکه به خوبی آماده شرکت در بخش های listening و speaking آزمون آیلتس شوید، بهتر است کتابی بخرید که همراهش سی دی باشد.
  • کتاب های معتبر و توصیه شده توسط متخصصان را انتخاب کنید.

8 تا از بهترین اساتید آیلتس در تهران و شهرهای بزرگ

سوالات متداول درباره کتاب های آیلتس

1- بهترین کتاب برای آمادگی در آزمون آیلتس چیست؟

کتابهای زیادی برای آماده شدن برای آزمون آیلتس در بازار وجود دارد. از میان گزینه های موجود، کتابهای Official Cambridge Guide to IELTS، the Official IELTS Practice Materials و همینطور کتاب Barron’s IELTS Superpack بهترین و معتبرترین کتابهای مربوط به آزمون آیلتس هستند.

2- آیا برای آماده شدن در آزمون آیلتس، بهتر است به جای مطالب آنلاین از کتاب استفاده کنیم؟

تمرین ها و آزمون های آزمایشی آنلاین برای آمادگی جهت آزمون آیلتس جزو موارد ضروری هستند؛ ولی برای تقویت دستور زبان انگلیسی و استفاده از جملات صحیح می توانید به کتابها مراجعه کنید. به هر حال هر دو منبع آفلاین و آنلاین در آماده سازی شما برای آزمون مفید خواهد بود.

3- آیا کتاب های آیلتس به صورت آنلاین در دسترس هستند؟

بله. شما می توانید کتاب های آیلتس را از سایت های معتبر مختلف خریداری کنید.

4- آیا کتاب خاصی برای بخش ریدینگ (reading) آیلتس وجود دارد؟

بهترین کتابهای آیلتس کتابهایی اند که شامل آزمون های کامل به همراه تمرین و سی دی باشند و هر چهار بخش آزمون را پوشش بدهند.

5- آیا کتاب Official Cambridge Guide to IELTS منبع خوبی برای آماده سازی آزمون آیلتس است؟

بله. این کتاب یکی از بهترین کتاب ها برای این منظور است که خواندن آن توسط شورای بریتانیا (British Council) به متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس توصیه می شود.

حتما بخوانید: 4 مهارت آیلتس کدامند؟ روش گرفتن نمره ماکسیمم

زبانمهر

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست