امتیاز لازم برای اکسپرس اینتری کانادا

حداقل امتیاز لازم برای اکسپرس اینتری کانادا چقدر است؟

گاما

اکسپرس اینتری کانادا به عنوان سریع­ترین راه برای مهاجرت به کانادا و یکی از محبوب­ترین سیستم های مهاجرتی به این کشور شناخته می­شود. این برنامه اولین بار در سال 2015 توسط اداره مهاجرت کانادا ایجاد شد که به دولت کانادا این امکان را می­دهد تا نیروی کار ماهر مورد نیاز خود را از سراسر دنیا جذب کرده و بازار کار کانادا را تقویت نماید. این برنامه شرایط و مراحل خاص خود را دارد که متقاضیانی که صلاحیت آن­ها از طریق اداره مهاجرت کانادا احراز شود، می­توانند به همراه اعضای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر 22 سال می­شود، به کانادا مهاجرت کرده و در آنجا ساکن شوند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مراحل اکسپرس اینتری کانادا پرداخته و ببینیم در سطوح امتیازی این برنامه، حداقل امتیاز لازم برای اکسپرس اینتری کانادا چقدر است؟

اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

اکسپرس اینتری کانادا یک برنامه مبتنی بر رقابت است. متقاضیان شرکت در این برنامه، بر اساس سیستم جامع رتبه­بندی کانادا که اصطلاحاً به آن CRS (Canadian Comprehensive Ranking System) گفته می­شود، رتبه­بندی شده و بر اساس معیارهایی، برای ادامه پروسه اعطای اقامت دائم کانادا دعوت می­شوند. از بین تمام متقاضیان، آنهایی که صلاحیت­شان توسط اداره مهاجرت کانادا احراز شده است، در مرحله بعد، در معرض مقایسه با یکدیگر قرار می­گیرند و در مقایسه با هم، رتبه­بندی می­شوند. سپس دولت کانادا به متقاضیانی که رتبه بالاتری دارند، اقامت دائم این کشور را اعطا می­کند.

معیارهای ارزیابی اکسپرس اینتری کانادا کدامند؟

همانطور که پیشتر عنوان شد، متقاضیان اکسپرس اینتری توسط اداره مهاجرت کانادا مورد ارزیابی قرار می­گیرند که ملاک های گزینش متقاضی ، عبارتند از:

 • سن
 • تحصیلات
 • تجربه کاری
 • سطح تسلط به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی

در نظر داشته باشید که علاوه بر این معیارها، برخی معیارهای ترکیبی و امتیازبندی های اضافی نیز وجود دارند که به متقاضیان تعلق می­گیرد و شانس آنها را برای قبولی از طریق اکسپرس اینتری افزایش می­دهد.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

مراحل ارزیابی اکسپرس اینتری کانادا

بهتر است بدانید که ارزیابی متقاضیان برنامه اکسپرس اینتری کانادا، در دو مرحله صورت می­گیرد:

 • مرحله اول: در این مرحله، صلاحیت تمام متقاضیانی که درخواست­شان به دست اداره مهاجرت کانادا رسیده، بررسی می­شود. سقف امتیازی این مرحله، 100 امتیاز است که حداقل امتیاز برای قبولی در این مرحله، 67 امتیاز می­باشد.

افرادی که در مرحله اول پذیرفته شده باشند، اصطلاحاً به استخر (Pool) متقاضیان وارد می­شوند.

 • مرحله دوم: پس از ورود متقاضیان به Pool ، در این مرحله، این بار امتیاز پرونده­ها از 1200 محاسبه می­گردد.

افرادی که در این مرحله، امتیاز بالاتری داشته باشند، از سوی اداره مهاجرت، برای دریافت اقامت دائم کانادا دعوت می­شوند.

ثبت نام اکسپرس اینتری کانادا 2024

اولین قدم برای شرکت در پروسه اکسپرس اینتری کانادا، ثبت نام و تشکیل پروفایل در سایت اداره مهاجرت کانادا ، به نشانی:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/express-entry/apply-permanent-residence.html

می­باشد.

هنگام ثبت نام، این نکته را به یاد داشته باشید که شما در این مرحله، هیچ مدرکی را چه بصورت تصویر یا اسکن در سایت اداره مهاجرت کانادا بارگذاری نمی­کنید و فقط فرم هایی در سایت به شما نمایش داده می­شوند که باید اطلاعات خواسته شده را در آنها وارد کرده و فرم­ها را پر کنید.

اگر شما از اداره مهاجرت دعوتنامه دریافت نمودید، در آن زمان مدارک را به صورتی که مورد درخواست اداره مهاجرت کانادا است، سابمیت کرده و در سایت بارگزاری می­کنید.

word image 99203 2

اعتبار پرونده و پروفایل اکسپرس اینتری کانادا

پروفایلی که شما در سایت اداره مهاجرت برای شرکت در اکسپرس اینتری کانادا ایجاد می­کنید، یک سال اعتبار دارد و پس از گذشت یک سال، پروفایل بصورت خودکار از سیستم اداره مهاجرت، حذف می­شود. پس اگر بیش از یک­سال از ساخت پروفایل شما گذشته است و هنوز دعوتنامه اقامت دائم دریافت نکرده اید، نمی­توانید با پروفایل قبلی خود اقدام کنید و باید مجدداً پروفایل جدیدی را ایجاد نموده و منتظر دریافت دعوتنامه بمانید.

تغییر و ویرایش مدارک اکسپرس اینتری کانادا

همانند تمام پروسه های مهاجرتی، روند اکسپرس اینتری کانادا نیز زمانبر بوده و معمولاً چندماه به طول می­انجامد. در بالا نیز گفتیم که هنگام ثبت نام و تشکیل پروفایل، شما مشخصات و اطلاعات شخصی خود را در فرم هایی که در پرتال اداره مهاجرت وجود دارد، وارد می­نمایید. اگر در طول مدتی که منتظر دعوتنامه اکسپرس اینتری هستید، وضعیت هرکدام از مشخصات یا مدارک شما (مانند مدارک تحصیلی، مدارک و سوابق شغلی و وضعیت تاهل) تغییر کرد، شما امکان تغییر وضعیت و ویرایش این مشخصات را در پروفایل کاربری خود خواهید داشت.

معیار امتیازدهی اکسپرس اینتری کانادا

حداقل امتیاز لازم برای قبولی در مرحله اول اکسپرس اینتری کانادا، 67 امتیاز است که شما، در صورت کسب این حداقل امتیاز در مرحله اول وارد استخر متقاضیان می شوید و اکنون در مرحله دوم امتیاز شما در مقایسه با سایر متقاضیان حاضر در Pool، از 1200 ارزیابی می­شود. این امتیازدهی، بر اساس معیارهای:

 • سن متقاضی
 • تحصیلات
 • تجربه کاری
 • مهارت زبان متقاضی

انجام می­شود.

بهبود امتیاز اکسپرس اینتری کانادا

هریک از معیارها در سیستم CRS اکسپرس اینتری کانادا، امتیاز متفاوتی دارند که مجموع این امتیازها در بیشترین حالت خود، به 1200 می­رسد. همچنین معیار امتیازدهی برای متقاضیان مجرد و متاهل نیز با هم متفاوت است. در حال حاضر در دراو های اخیر اکسپرس اینتری که دعوت­نامه (ITA) دریافت کرده­اند، کمترین امتیاز مورد قبول، 529 بوده است. در نظر داشته باشید که برای برخی مشاغل، به دلیل تقاضای بالا، امتیاز پایینی در نظر گرفته شده است. اگر امتیاز شما کمتر از این مقدار است، توجه به نکاتی مانند:

 • داشتن مدرک زبان فرانسه
 • داشتن جاب آفر معتبر از یک کارفرما در کانادا و
 • داشتن سابقه کاری در برخی مشاغل ازجمله مشاغل حوزه های علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات، کشاورزی، علوم پزشکی و پرستاری، حمل و نقل و تجاری

به میزان قابل توجهی شانس شما را برای دریافت دعوت­نامه از اداره مهاجرت کانادا افزایش می­دهد.

word image 99203 3

سخن پایانی

از سال 2015، برنامه اکسپرس اینتری کانادا به یکی از محبوب­ترین برنامه­های مهاجرتی این کشور در میان مردم سراسر جهان تبدیل شده است که در عین داشتن شرایط ساده، قبولی در هر مرحله و احراز امتیازات لازم برای قبولی در این طرح، نیازمند اطلاعات دقیق و موثر از روند و جزئیات برنامه اکسپرس اینتری کانادا می­باشد. در محاسبه معیارهای بالا، هرکدام از شرایط و معیارها، زیربخش ها و جزئیات مختلفی دارند که برای اطلاع دقیق از نحوه امتیازدهی و جداول امتیازی اکسپرس اینتری کانادا، شما می­توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی رویال اپلای در ارتباط باشید. رویال اپلای، اولین موسسه معتبر مهاجرت به آمریکا و کانادا در ایران است. بهتر است بدانید که اکسپرس اینتری کانادا 2024، تنها روش ممکن برای مهاجرت شما به این کشور نیست؛ بلکه شما می­توانید از روش­های دیگری نظیر سرمایه­گذاری در کانادا، پذیرش تحصیلی، اخذ جاب آفر کانادا، اخذ ویزای توریستی و تبدیل آن به اوپن ورک پرمیت و سایر روش­ها، اقامت دائم این کشور را بدست آورید. رویال اپلای و وکلا و کارشناسان مجرب این مجموعه، از ابتدا تا انتهای مسیر مهاجرت شما همراه شما هستند.

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست