مهاجرت به امارات

۶ راه مهاجرت به امارات (و هزینه های زندگی در آنجا)

گاما

امارات متحده عربی یک پادشاهی مطلق فدرال در جنوب غربی آسیا و در شرق عربستان است. امارات عربی متحده، اتحادی از هفت شیخ‌ نشین کوچک به نام‌ های ابوظبی ، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌ الخیمه و ام‌ القوین است. هر یک از این ۷ امیرنشین از استقلال فراوانی برخوردارند، اما یک امیر موروثی به عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می‌ کند. امارات یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین کشورهای اروپای غربی است. با توجه به اقتصاد فعال این کشور آن را گزینه خوبی برای مهاجرت بدانید در ادامه شرایط مهاجرت به این کشور و هزینه های زندگی در آن را بررسی خواهیم کرد.

word image 504

مزایای مهاجرت به امارات

 • امارات از لحاظ اقتصادی و عمرانی پویا و رو به پیشرفت است و یکی از دلایل جذب به امارات پویایی و اقتصاد فعال آن است.
 • وضعیت امنیت اجتماعی در این کشور از کشور مالزی که از نظر پیشرفت اقتصادی هم سطح امارات است، بسیار بالاتر است.
 • مالیات در این کشور به نسبت دیگر کشورها بسیار کمتر است و میزان درآمد در این کشور زیاد است.
 • اعتبار و مورد تائید بودن مدرک تحصیلی در دانشگاه های برتر جهان و امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های مطرح جهان با اخذ مدک تحصیلی از دیگر مزایای مهاجرت به امارات است.

معایب مهاجرت به امارات

 • نظام قضایی در امارات ممکن است رای به نفع فرد مهاجر صادر نکند. معمولا اگر تعارضی بین فرد مهاجرت و یکی اماراتی صورت بگیرد رای دادگاه به نفع شما نخواهد بود.
 • امکان ادغام شدن در این کشور وجود ندارد و شرایط بسیار سختی در این مورد وجود دارد و دید از بالا به مهاجران و غروری که در بعضی از مناطق وجود دارد بسیار آزار دهنده است.
 • مشکل عدم اعطای تابعیت اصلی ترین مشکل امارات هست و هیچ پشتوانه و آینده روشنی برای مهاجرین به امارات دیده نمی شود و به ایرانیان توصیه نمی شود.

نکات سفر به دبی (موارد مهم قبل و حین سفر)

هزینه های زندگی در امارات

AED همان درهم امارات است

۱- هزینه مسکن

آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر ۵۲۰۲٫۳۴ AED
آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز ۳،۵۱۷٫۶۹ AED
آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر ۸،۲۷۵٫۰۹ AED
آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۶،۷۷۱٫۰۴ AED
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۹،۸۸۹٫۲۷ AED
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز ۷۱۲۱٫۸۹ AED

۲- هزینه حمل و نقل

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ۵٫۰۰ AED
شروع تاکسی (تعرفه عادی) ۱۱٫۵۰ AED
تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه عادی) ۱٫۸۰ AED
تاکسی ۱ ساعت انتظار (تعرفه عادی) ۲۰٫۰۰ AED

۳- هزینه های جانبی

Basic (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان ۲۸۰ متری ۵۷۷٫۲۵ AED
۱ دقیقه. تعرفه تلفن همراه پیش پرداخت ۰٫۳۶ AED
اینترنت (۶۰ مگابیت در ثانیه یا بیشتر، اطلاعات نامحدود ۳۷۵٫۰۴ AED
بنزین (۱ لیتر) ۲٫۴۰ AED

۴- هزینه مواد غذایی

شیر ( (۱ لیتر) ۵٫۱۱ AED سیب (۱ کیلوگرم) ۶٫۹۲ AED
نان سفید تازه (۵۰۰ گرم) ۳٫۸۳ AED موز (۱ کیلوگرم) ۵٫۵۹ AED
برنج (سفید) (۱ کیلوگرم) ۵٫۸۹ AED پرتقال (۱ کیلوگرم) ۵٫۶۴ AED
تخم مرغ (۱۲) ۷٫۹۳ AED گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۴٫۵۷ AED
پنیر محلی (۱ کیلوگرم) ۳۴٫۶۹ AED سیب زمینی (۱ کیلوگرم) ۳٫۲۰ AED
سینه مرغ (۱ کیلوگرم) ۲۰٫۰۷ AED پیاز (۱ کیلوگرم) ۲٫۴۱ AED
گوشت گاو (۱کیلوگرم) ۳۱٫۸۲ AED آب (بطری ۱٫۵ لیتر) ۱٫۷۹ AED

همه شیوه های مهاجرت به امارت

word image 505

۸ تا از بهترین و راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان (۲۰۲۰-۲۰۲۵)

۱- مهاجرت از طریق کار

از جمله عواملی که در خصوص مهاجرت کاری شما به امارات مهم است بدون شک سن شما، اوضاع جسمانی، تحصیلات و سابقه کاریتان خواهد بود. علاوه بر این بر اساس شرایط حال حاضر کشور امارات متقاضی در صورتی امکان کار در کشور امارات را خواهد داشت که از یک کارفرما در کشور امارات پیشنهاد کار داشته باشد، که این امر بدون شک با توجه به مدارک تحصیلی دانشگاهی یا مدارک حرفه ای شما امکان پذیر است. در این مرحله بر اساس قوانین موجود در کشور امارات کارفرما درصورتی می تواند این پیشنهاد کار را به اتباع خارجی بفرستد که هیچ فرد اماراتی توانایی انجام آن شغل و مهارت لازم برای آن موقعیت شغلی را نداشته باشد، که در این صورت می تواند درخواست امضا شده خود را بصورت الکترونیکی برای شما بفرستد و شما با استفاده از آن درخواست کار می توانید اجازه ی کار در امارات و فعالیت خود را از اداره کار کشور امارات دریافت کنید که معمولا این اجازه کار دو ماهه صادر خواهد شد.

۲- مهاجرت از طریق تحصیل

سطح آموزش در این کشور از کیفیت بالایی برخوردار است. دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور امارات را دارند می توانند از این طریق اقامت تحصیلی ویزای این کشور را بدست آورند. به شکلی که پس از پذیرش از دانشگاه های این کشور، از طریق نامه پذیرش دانشگاه برای ویزای تحصیلی امارات درخواست دهند که معمولا این ویزا برای دوره های تحصیلی کوتاه مدت برای ۱۲ ماه صادر می شود و اگر دوره تحصیلی شما بلند مدت باشد این ویزا به میزان طول دوره تحصیلی صادر داده خواهد شد. کشور امارات دارای طیف وسیعی از دانشگاه ها اعم از دانشگاه های دولتی و خصوصی است که دانشگاه های دولتی مختص شهروندان کشور امارات می باشد و دانشگاه های خصوصی و بین المللی هستند که امکان تحصیل برای دانشجویان خارجی را ممکن می سازند.

هزینه تحصیل در کشور امارات بر خلاف تصور عامه مردم پایین نیست و سالیانه حدود ۱۲ هزار دلار هزینه دوره تحصیل برای دانشجویان بین المللی در کشور امارات خواهد بود که در مقایسه با هزینه تحصیل در کشورهای اروپایی و یا کشوری مثل کانادا هزینه پایینی نیست.

 • پاسپورت و ۴ کپی از پاسپورت
 • ۱۲ عکس
 • زمان ورود ۳ کپی پاسپورت همراه ویزای ورود به امارات
 • نامه پذیرش در یکی از دانشگاه های امارات
 • مدرک تمکن مالی
 • مدرک اسکان
 • مدرک پرداخت شهریه یک سال دانشگاه
 • مدرک تحصیلی قبلی شخص
 • کپی رسید پرداخت هزینه فرم ویزا دانشجویی

آموزشهای ۱۰۰ مکالمه کاربردی زبان عربی چرب زبان

۳- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در کشور امارات سرمایه گذارانی که طرح تجاری روشن و کارآمدی داشته باشند امکان موفقیت بالاتری خواهند داشت و این ویزای اقامتی برای سرمایه گذاران در کشور امارات معمولا به مدت ۲ یا ۳ سال صادر می گردد که قابل تمدید نیز هست. فعالیت های اقتصادی در کشور امارات معمولا در سه نوع اصلی، بازرگانی ( شامل تجارت عمده فروشی و خرده فروشی، ساخت و ساز، حمل و نقل، ذخیره سازی و ارتباطات، واسطه مالی ، املاک و اجاره) حرفه ای ( شامل کشاورزی، ماهیگیری، آموزش و پرورش، بهداشت و کار اجتماعی، فعالیت های اجتماعی و شخصی) و صنعتی ( شامل صنایع تولیدی، معدن، برق، گاز و آب ) تقسیم می شود.

اقامت کشور امارات از طریق سرمایه گذاری بصورت موقت امکان پذیر است و بر اساس قوانین کشور امارات پس از ۳۰ سال زندگی و اقامت در این کشور فرد می تواند برای اقامت دائم و تابعیت درخواست دهد.

انواع سرمایه گذاری در امارات

 • سرمایه گذاری از طریق خرید خانه و ملک
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در دبی از طریق کارآفرینی

۴- مهاجرت از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به امارات می تواند از طریق ازدواج در امارات باشد. در اکثر کشورها اگر شخصی با فرد غیر تبعه آن کشور ازدواج کند به فرد خارجی اقامت دائم و تحت شرایطی تابعیت نیز داده می شود. در مورد امارات کمی قوانین متفاوت است.

 • اگر متقاضی خارجی( مرد) با زن تبعه و شهروند دبی ازدواج کند، پس از ازدواج می تواند مجوز اقامت دبی را دریافت کند اما تابعیت این کشور را نمی تواند دریافت کند.
 • اگر متقاضی خارجی( زن) با مرد تبعه و شهروند دبی ازدواج کند، پس از گذشت ۳ سال از ازدواج و اثبات واقعی بودن این ازدواج متقاضی خارجی می تواند مجوز اقامت و تابعیت دبی را دریافت کند. البته متقاضی خارجی باید تابعیت قبلی خود را ترک کند. در واقع دبی تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی شناسد.

۵- مهاجرت از طریق تولد

کشور امارات در اعطای تابعیت از سیستم خون پیروی می کند و تنها با تولد فرزند در کشور امارات به کودک تابعیت داده نمی شود. مگر اینکه پدر و مادر کودک نامعلوم باشد. یا اینکه کودک پدر یا مادر اماراتی داشته باشد. همینطور در صورتی که طفل از پدری نامعلوم و مادری اماراتی متولد شده باشد، به وی تابعیت امارات اعطا می شود. تنها در این حالت ها با تولد فرزند در خاک امارات به او تابعیت امارات داده می شود .

۶-مهاجرت از طریق پناهندگی

بر طبق قوانین حقوق بشر کشورهایی که عضو کنوانسیون ژنو هستند باید در قبال پناهجویان تعهداتی را داشته باشند اما کشور امارت متحده عربی جز این کنوانسیون نیست و به طبع، تعهداتی نیز به پناهجویان ندارد و برخورد مناسبی با آنها نمی شود. گذشته از خطراتی که این راه دارد، در این مسیر پر پیچ و خم و خطرناک، صدمات جسمی و روحی و روانی جبران ناپذیر فراوانی متحمل شخص می شود. بنابراین مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی اصلا راه مناسب و درستی نیست.

آشنایی با انواع ویزاهای کشور امارات متحده عربی

حرف آخر

متقاضیان به منظور اخذ اقامت دائم و تابعیت دبی نمی توانند از طریق تحصیل و یا ویزای کار اقدام کنند اما با روش های سرمایه گذاری و یا ازدواج متقاضیان( زن ) با مرد تبعه و شهروند دبی و امارات می توانند تابعیت دبی و امارات را اخذ کنند. به طور کلی متقاضیان با اخذ مجوز اقامت موقت می توانند در دبی تحصیل و کار و اقامت کنند.البته در صورتی که متقاضی به مدت ۳۰ سال در این کشور کار و اقامت و زندگی کرده باشد، می تواند مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کند. متقاضیانی که با ۳۰ سال زندگی در دبی و یا از طریق سرمایه گذاری و ازدواج موفق به اخذ تابعیت این کشور شوند، می توانند پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنند.پاسپورت امارات در رتبه بندی برترین و معتبرترین پاسپورت های جهان در رتبه یک قرار دارد و متقاضیان با اخذ آن می توانند بدون اخذ ویزا به ۱۶۶ کشور جهان رفت و آمد کنند.

زبانمهر

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست