آرایشگری

آرایشگری به انگلیسی (شغل آرایشگری مردانه و زنانه و اصطلاحات)

گاما

آرایش و آرایشگری هر دو به انگلیسی میشه makeup و آرایشگر میشه make up artist و آرایشگاه میشه beauty salon (بیوتی سالون) و آرایشگری مردانه میشه men barbershop (آرایشگاه مردانه رو میگن barbershop باربِرشاپ) و آرایشگاه زنانه هم همون بیوتی سالون هست یا Hair Salon هم بکار می برن. در این مطلب واژه های هم معنی زیادی یاد خواهید گرفت. ضمنا همه واژگان و اصطلاحات مربوط به دنیای آرایش و آرایشگری رو اینجا گفتیم دانلود کنید.

درباره واژه make up artist

Someone who is skilled at putting make-up on people, especially someone who does this as a job:   کسی که در آرایش کردن افراد مهارت دارد، به خصوص که این کار را به عنوان یک شغل انجام می‌ دهد

  • This concealer is a favourite with make-up artists.   این کانسیلر مورد علاقه آرایشگران است
  • She shouted down the phone while a make-up artist attempted to get her camera ready.   وقتی که یک آرایشگر سعی می‌ کرد او را برای جلوی دوربین آماده کند، او پشت تلفن داد می ‌زد
  • The make-up artist cautions against applying make-up in bad light.   این میکاپ آرتیست در مورد آرایش کردن در نور کم هشدار می ‌دهد
  • They were disguised by professional make-up artists.   آن ها توسط گریمور های حرفه ‌ای تغییر ظاهر داده بودند
  • The make-up artist then appears and powders her nose or puts a bit of blusher to her cheeks.   سپس آرایشگر می ‌آید و کمی پودر روی بینی ‌اش یا کمی رژگونه روی گونه‌ هایش می ‌زند

یک مطلب مفید: 200 تا از اصطلاحات توریستی زبان انگلیسی برای گردشگران

7 مهارت مهم برای موفقیت در شغل آرایشگری

1-شناخت نیازهای پوست: دریافتن دانش کافی درباره نوع پوست و نیازهای آن، اولین قدم برای یک آرایشگر حرفه‌ای است. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا محصولات و روش‌های مناسبی را برای هر فرد توصیه کنید.

2-رعایت بهداشت: در آرایشگری، بهداشت و بهداشت شخصی بسیار مهم است. مطمئن شوید که ابزارهای آرایشی تمیز و ضدعفونی شده باشند و از محصولات مدلسازی مشترک و قابل استفاده برای همه افراد خودداری کنید.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

3-استفاده از رنگ‌ها: آشنایی با نظریه رنگ و ترکیبات آن در آرایش، به شما کمک می‌کند تا طیف رنگی که بهترین مناسبت را برای هر فرد ارائه می‌دهد را بسنجید.

4-استفاده از تکنیک‌های متنوع: مسلط شدن به تکنیک‌های مختلف آرایشی، از جمله فراگیر و سایه‌زدن به شکل صحیح، لایه‌بندی سایه و استفاده از چهره‌پردازی، امکان ایجاد لوک‌های متفاوت را به شما می‌دهد.

5-مدیریت زمان: هنگام کار با مشتریان، مدیریت زمان بسیار مهم است. مطمئن شوید که همیشه به مشتریان خود وقت کافی اختصاص دهید و برنامه‌ریزی خوبی برای کنترل وقت داشته باشید.

6-خلاقیت: در آرایشگری، خلاقیت و قدرت طراحی برای ایجاد لوک‌های جدید و منحصربفرد بسیار ارزشمند است. اجازه دهید خلاقیت خود را در آرایشهای خود برجسته‌تر کنید.

7-روابط عمومی: برقراری ارتباط صحیح و داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی از جمله کلیدهای موفقیت در آرایشگری است، زیرا به شما کمک می‌کند تا با مشتریان خود به خوبی هماهنگ شوید و درک کنید که دقیقاً چه می‌خواهند.

اساسی‌ترین ملاحظه این است که همیشه شناخت خودرا درباره آرایشگری به‌روز نگه داشته و با توجه به ترندها و تغییرات مداوم در این صنعت، به روزرسانی و بهبود خود را ادامه دهید.

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست