تمساح

تمساح و تفاوت انواع آن به انگلیسی (سوسمار، بچه تمساح و مثال)

گاما

تمساح به انگلیسی بطور کلی می شود crocodile (کرُکُدایل) ضمنا از واژه alligator (اّلیگِیتِر) هم میشه استفاده کرد منتها از لحاظ ادبیات انگلیسی کاملا درست نیست چون alligator یک نوع خاص از تمساح هست. مارمولک، سوسمار و بزمجه رو میگن lizard (لیزِرد) و بچه تمساح میشه Baby Crocodile و خزنده های این شکلی بطور کلی میشن reptile (رِپتایل به معنی خزنده) که در این مطلب هم معنی ها و اصطلاحات مرتبط با تمساح رو توضیح می دیم هم کاربرد در جمله و نهایتا هم 7 حقیقت پشم ریزون از تمساح!

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع شلوار به انگلیسی

تفاوت Alligator و Crocodile

تفاوت Alligator و Crocodile

می بینید که alligator تیره تر هست و بیشتر در آبهای تازه زندگی می کنند کروکودیل ها اما سبز-خاکستری هستن و آبهای ساحلی و شور رو برای زندگی ترجیح می دن.

انواع نان به انگلیسی (جمع نان، نکات و روش ساخت جمله)

انواع تمساح در تصویر زیر

انواع تمساح

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع ساحل به انگلیسی

4 تعریف و اصطلاح واژه crocodile با مثال و ترجمه

1-a large reptile with a long mouth and many sharp teeth that lives in lakes and rivers in hot wet parts of the world   جاندار خزنده بزرگی که پوزه دراز و دندان ‌های تیز زیادی دارد و در دریاچه‌ ها و رودخانه ‌های نقاط مرطوب و گرم دنیا زندگی می ‌کند. مترادف آن الیگیتور است

2 -the skin of this animal, used for making things such as shoes   پوست این حیوان برای ساختن وسایلی مثل کفش استفاده می‌ شود

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

  • a crocodile briefcase  کیف چرم کروکودیل

3-a long line of people, especially school children, walking in pairs   صف طولانی مردم به ویژه بچه مدرسه‌ای‌ ها که دو به دو راه می ‌روند

4 -crocodile tears   اشک تمساح

مثال استفاده از crocodile در جمله

  • Typical reptiles include snakes , lizards, tortoises, turtles and crocodiles.  خزندگان معمولی شامل مار ها، مارمولک ‌ها، لاک پشت ‌های خشکی، لاک پشت ‌های آبی و تمساح ‌ها هستند
  • It looked like a dragon, or some type of crocodile.  شبیه اژدها یا نوعی تمساح بود
  • Some guides and camp managers claim to know safe swimming spots , others say the crocodiles know them too.  برخی از راهنما ها و مدیران کمپ ادعا می ‌کنند که نقاط امن مخصوص شنا را می ‌شناسند، برخی دیگر می ‌گویند کروکودیل ‌ها هم آن ها را می ‌شناسند
  • And I don’t like life on your crocodile island.  و من زندگی در جزیره کروکودیل‌ شما را دوست ندارم

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع گل به انگلیسی

7 حقیقت جالب درباره تمساح ها

1- تمساح‌ها به عنوان ازقدیم‌الاجدرین حیوانات زنده روی زمین شناخته می‌شوند و حدود ۲۵۰ میلیون سال است که در سیاره بوده‌اند. آنها زمانی که دایناسورها همچنان زنده بودند، وجود داشتند و در طول تاریخ تغییرات زیستی زیادی را تجربه کرده‌اند.

2- تمساح، یکی از گونه‌هایی است که به طور انحصاری در محیط‌های آبی زندگی می‌کند و معمولاً در مناطق گرمسیری پیدا می‌شود. آنها می‌توانند در آب شنا کنند و همچنین بر روی خشکی به خوبی حرکت کنند.

3- تمساح‌ها با داشتن طول بدن بزرگ و ساختار مجهز به چندین سطح دندان تیز و قوی، صید خود را انجام می‌دهند. آنها معمولاً به صورت غافلگیر شکار خود را صورت می‌دهند و با سرعت بالا و با قدرت گزافی به قربانیان خود حمله می‌کنند.

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع خداحافظی به انگلیسی

4- تمساح‌ها از نظر عملکردی، جانوران خونگرم هستند. در صورتی که دمای محیط افزایش یابد، آنها می‌توانند بدن خود را سرد کنند، و خود را به دلیل ساختار خاص رگ‌ها و سطوح زمینه‌ای رنگدانه به دلیل جذب حرارت از محیط خارجی هم گرم نگه دارند.

5- بعضی تمساح‌ها می‌توانند تا ۶۰ دقیقه زیر آب بمانند و بدون نیاز به تنفس به طور اکتشافی در آب نشسته و صبر کنند تا قربانی که در آب عبور می‌کند را شکار کنند.

6- تمساح‌ها دارای نظام اجتماعی هستند و در بعضی از گونه‌ها ساختار سلسله‌مراتبی در جامعه خود ایجاد می‌کنند. این ساختار می‌تواند شامل مجموعه‌ای از ترکیبات مانند تردستی‌ها و عادات غذایی گروهی باشد.

7- در حال حاضر، تمساح‌ها به عنوان جانوران محافظت شده در نظر گرفته شده‌اند. به دلیل صید غیرقانونی، از بروز فرونشست جمعی جمعیت تمساح‌ها خبر داده شده است و تلاش‌ها در جهت حفاظت و نگهداری از آنها برای جلوگیری از انقراض مورد توجه قرار گرفته است.

انواع کیف به انگلیسی (نکات کاربردی و ساخت جمله با کیف)

این تنها چند حقیقت جالب دربارهٔ تمساح هستند. تمساح ها حیوانات بسیار جذاب و متنوعی هستند و از اهمیت بالایی در اکوسیستم‌های آبزی و محیط‌زیست برخوردارند.

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست