زبان برزیلی

زبان برزیلی ها چیست؟ 3 زبان رایج در برزیل

گاما

زبان رسمی کشور برزیل زبان پرتغالی و رایج ترین زبان مورد استفاده در این کشور است. از آنجایی که این زبان، زبان رسمی برزیل است، اکثر مردم برزیل به این زبان صحبت می کنند. با جمعیتی در حدود 204 میلیون نفر، کشور برزیل پر جمعیت ترین کشوری است که در آن از زبان پرتغالی استفاده می شود و این کشور با اختلاف زیادی نسبت به کشورهای آنگولا (با 20 میلیون نفر) و موزامبیک (با 14 میلیون نفر) از این حیث در جایگاه نخست قرار دارد.

برزیل بزرگترین کشور آمریکای جنوبی از لحاظ وسعت و جمعیت است. جمعیت این کشور بالغ بر 209 نفر است، و بزرگترین شهر این کشور، سائوپائولو، که از قضا بزرگترین شهر قاره آمریکای جنوبی هم محسوب می شود، یکی از پر جمعیت ترین شهرهای جهان است.

وجود زندگی های جانوری و گیاهی متنوع، برزیل را به یک کشور مگادیفرم (کشوری با تنوع زیستی فراوان) تبدیل کرده است. باران های جنگلی و رودخانه آمازون از جمله دیگر دلایل شهرت این کشور به شمار می روند. کشور برزیل مقصد گردشگری توریست های فراوانی است که اغلب آنها برای بازدید از سواحل بی نظیر، پارک های ملی و اماکن ثبت شده در میراث جهانی یونسکو عازم این کشور می شوند.

زبان پرتغالی 97.9 درصد

زبان پرتغالی عمده ترین زبان مورد استفاده در کشور برزیل است، و زبان اصلی حدود 97.9 درصد از جمعیت این کشور به شمار می رود. برزیل به لحاظ آمار بالای استفاده از زبان پرتغالی کشوری منحصر به فرد در قاره آمریکای جنوبی محسوب می شود. هر چند زبان پرتغالی-برزیلی و زبان پرتغالی مورد استفاده در کشور پرتغال خیلی نزدیک به هم هستند اما تفاوت هایی در گویش این دو زبان وجود دارد.

تا قبل از شروع دوران استعمار برزیل توسط پرتغال، زبان های بومی زیادی در این کشور استفاده می شد، و با شروع این دوران در سال 1500 میلادی، زبان پرتغالی تبدیل به زبان اصلی مردم برزیل شد. موضوعی که همچنان تا به امروز پا برجا مانده است. برای یادگیری این زبان کلیک کنید

زبان آلمانی 1.9 درصد

زبان آلمانی با آمار تقریبی 1.9 درصد جمعیت برزیل، به عنوان دومین زبان مورد استفاده در این کشور محسوب می شود. استفاده از زبان آلمانی در سال 1940 و پس از ورود مهاجران آلمانی به این کشور رواج بیشتری داشت. البته این مهاجران با اصرار به استفاده از زبان آلمانی، این زبان را تا به امروز همچنان به عنوان یکی از زبان های مورد استفاده در برزیل تثبیت کردند. یک روزنامه به زبان آلمانی با عنوان Brasil-Post نزدیک به 50 سال است که در شهر سائوپائولو منتشر می شود. زبان آلمانی در برخی از مدارس شهرهای بزرگ برزیل تدریس می شود.

زبان های بومی 1.9 درصد

همانطور که گفته شد، تا قبل از شروع استعمار اروپا زبان های بومی در برزیل استفاده می شدند. تعداد زیادی از این زبان ها از جمله تیکونا، کاینگانگ و کایوای گوارانی همچنان و بعد از گذشت سال ها بقای خود را ادامه داده و تا به امروز در این کشور استفاده می شوند.

زبان اسپانیایی در برزیل

با توجه به مجاورت جغرافیایی کشور برزیل با کشورهای اسپانیایی زبان و شباهت های زیاد زبان های اسپانیایی و پرتغالی، تعداد زیادی از مردم برزیل زبان اسپانیایی را می فهمند. این موضوع به ویژه در مناطقی که در همسایگی کشورهای اسپانیایی زبان قرار دارند، بیشتر مشهود است. هر چند که تکلم به زبان اسپانیایی خیلی در میان مردم برزیل محبوبیت ندارد تا اندازه ای که نه تنها این زبان را به عنوان زبان دوم قبول ندارند بلکه حتی استفاده از زبان انگلیسی را به آن ترجیح دهند.

۲۰ ترفند برای یادگیری سریعتر یک زبان خارجی

زبان انگلیسی در برزیل

زبان انگلیسی اغلب به عنوان زبان دوم در مدارس برزیل تدریس می شود و تعداد زیادی از مردم برزیل در کلاس های خصوصی آموزش زبان انگلیسی شرکت می کنند. مثل بیشتر کشورها، استفاده از زبان انگلیسی بیشتر در شهرهای بزرگ برزیل رواج دارد. طبق آمار از حدود 5 درصد مردم برزیل که به یک زبان دیگر صحبت می کنند، 3 درصد از زبان انگلیسی استفاده می کنند.

زبان ایتالیایی در برزیل

همانند مهاجران آلمانی، ایتالیایی های زیادی نیز در قرن بیستم وارد خاک برزیل شدند. در نتیجه، زبان ایتالیایی هم در این کشور رواج پیدا کرد. هر چند که بر خلاف زبان آلمانی نتوانست خیلی در این کشور دوام بیاورد.

زبان های رایج در کشور برزیل

درصد استفاده زبان ردیف
97.9 پرتغالی 1
1.9 آلمانی 2
0.2 زبان های بومی 3

پرچم آمریکا

طرح های قدیمی

۵ تا از رایج ترین زبان های بومی جهان (آپدیت ۲۰۲۱)

زبانمهر

حتما بخوانید!

نتیجه‌ای پیدا نشد.

6 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست