عناصر طبیعی رایج به انگلیسی

طبیعت به انگلیسی، آرامش صدا دختر طبیعت و همه اصطلاحات

گاما

طبیعت به انگلیسی می شود Nature (نِیچِر) و طبیعی می شود Natural (نَچرال). آرامش طبیعت میشه peace of nature (پیس همون آرامش هست) و زیبایی طبیعت میشه The beauty of nature و صدای طبیعت میشه The sound of nature و عاشق طبیعت میشه nature lover  و دختر طبیعت میشه nature girl و منظره طبیعت میشه Nature landscape. در این مطلب تعاریف طبیعت و 4 نکته جالب را به زبان ساده آموزش می دهیم.

  • نوع کلمه: اسم (noun)
  • تلفظ: / (ˈneɪtʃə) /

دانلود کنید: 50 اصطلاح کاربردی در زبان انگلیسی

14 تعریف (معنی) کلمه nature به انگلیسی

1- The material world, especially as surrounding humankind and existing independently of human activities.   جهان مادی، به ویژه جهانی که انسان را احاطه کرده و جهانی که مستقل از فعالیتهای انسانی وجود دارد

2- The natural world as it exists without human beings or civilization.   جهانی طبیعی که بدون انسان یا تمدن وجود دارد

مثال:

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

  • In nature, wild dogs hunt in packs.  در طبیعت سگهای وحشی دسته جمعی شکار می کنند

3- The elements of the natural world, as mountains, trees, animals, or rivers.   عناصر دنیای طبیعی مثل کوهها، درختان، حیوانات یا رودخانه ها

مثال:

  • The abandoned power plant was reclaimed by nature, covered in overgrowth and home to feral animals.  نیروگاه برق متروکه توسط طبیعت احیا شده بود و با گیاهانی که رشد زیادی کرده بودند و محل زندگی حیوانات پوشیده شده بود

دانلود کنید برای گوشی: 5 دیکشنری برتر دنیا (از همه زبانها به هم)

4- Natural scenery. مناظر طبیعی

مثال:

  • Tourists at the resort are surrounded by nature.  گردشگران در این استراحتگاه با طبیعت احاطه شده اند

5- the universe, with all its phenomena. جهان با همه پدیده هایش

مثال:

  • Conservation of energy is a universal law of nature.  بقای انرژی یک قانون جهانی طبیعت است

6- by nature,as a result of inborn or inherent qualities   طبیعتا، ذاتا، در نتیجه ویژگیهای ذاتی یا طبیعی

مثال:

  • She is by nature a kindhearted person.  او ذاتا فرد خوش قلبی است

7- in a state of nature.  در حالت طبیعی

8- in an uncivilized or uncultured condition.  در شرایط غیر متمدن یا غیر فرهنگی

9- without clothes; nude; naked.  بدون لباس، برهنه، عریان

10- the fundamental qualities of a person or thing; identity or essential character.   ویژگی های اساسی یک شخص یا چیز؛ هویت یا شخصیت اصلی

12- the whole system of the existence, arrangement, forces, and events of all physical life that are not controlled by man.   کل نظام هستی، چینش، نیروها و رویدادهای تمام زندگی فیزیکی که توسط انسان کنترل نمی شوند

13- all natural phenomena and plant and animal life, as distinct from man and his creations.   همه پدیده های طبیعی و حیات گیاهی و جانوری متمایز از انسان و مخلوقات او

14- a wild primitive state untouched by man or civilization.   یک حالت بدوی وحشی که دور از دسترس انسان و تمدن انسانی بوده است

4 حقیقت جالب درباره طبیعت

1- ماه را بیخیال شوید، کف اقیانوس پر از رمز و راز است!

این را می دانستید که ما درباره سطح ماه بیشتر از کف اقیانوسهای سیاره خودمان اطلاعات داریم؟ خب، 70 درصد از سطح زمین را آب پوشانده، پس چرا باید اطلاعات ما درباره اقیانوسها انقدر کم باشد؟ دلیل این اطلاعات کم به خاطر عدم علاقه به دنیای آبزیان نیست؛ در واقع این اتفاق یک مساله تکنولوژیکی است. به زبان ساده باید بگوییم که مشکل آب است! اجازه بدهید بیشتر توضیح بدهیم.

آب رفتار بسیار متفاوتی با هوا دارد. ما خیلی راحت می توانیم سطح ماه یا مثلا مریخ را با استفاده از نور و امواج رادیویی روشن کنیم. اما این امواج به راحتی از آب عبور نمی کنند. این یعنی ما نمی توانیم اعماق اقیانوسها را ببینیم چون نوری در آنجا وجود ندارد. امواج الکترومغناطیسی به سختی از آب عبور می کنند ولی خیلی راحت می توانند به سطح ماه برسند و به ما نشان بدهند آنجا چه خبر است.

مرتبط: عروس به انگلیسی و 10 حقیقت جالب

2- آیا گیاهان برای کمک خواستن فریاد می زنند؟

این نظریه هنوز در ابعاد وسیع مورد آزمایش قرار نگرفته، پس نمی شود کاملا آن را باور کرد. با اینحال باید به این مورد- حتی اگر هم خیلی عجیب و غریب و غیرقابل باور باشد- اشاره می کردیم. دانشمندان اخیرا کشف کرده اند گیاهانی که دچار آسیب فیزیکی شده اند یا از خشکی و بی آبی رنج می برند ممکن است برای درخواست کمک جیغ می کشند! فرکانس این جیغ های اولتراسونیک برای انسان بسیار زیاد است و برای همین انسانها آن را نمی شوند اما بعضی از حیوانات و گیاهان دیگر می توانند این فریادها را بشنوند.

دلیل این به اصطلاح جیغ ها هنوز مشخص نیست، اما بعضی ها عقیده دارند حشرات می توانند این صداها را بشوند و از تخم گذاری در گیاهان ناسالم خودداری کنند. کی فکرش را می کرد که گیاهان هم جیغ بکشند؟

3- وقتی برف می بارد، دنیا واقعا ساکت می شود

در سال ۲۰۱۶ دانشگاه کنتاکی مقاله ای تحت عنوان “علم پشت آرامش برف” منتشر کرد که در آن توضیح می دهد چرا وقتی برف می بارد جهان کمی ساکت تر می شود. خب، مطمئنا بخشی از این اتفاق به این واقعیت برمیگردد که وقتی برف می بارد مردم ترجیح می دهند برای در امان ماندن از سرما در خانه بمانند. اما به جز این مساله یک دلیل عملی هم این وسط وجود دارد که توضیح میدهد چرا برف با خودش سکوت می آورد و تأثیر آرام بخشی روی انسان و حیوان دارد.

محققان آکوستیک (صوت شناسی) دریافته اند که برف بر خلاف باران یک جاذب قوی برای صدا است. میزان جذب صدا در مقیاس صفر تا 1 اندازه گیری می شود و جذب صدا در برف 6.0 است. بنابراین برف 60 درصد صدا را در محدوده قابل شنیدن جذب خودش می کند. اگر کمی فکر کنید می بینید که دانه های برف وقتی به زمین میخورند صدایی ایجاد نمی کنند یا صدایشان خیلی کم است.

کریسمس به انگلیسی (20 حقیقت جالب، جملات و اصطلاحات)

این اتفاق تا حدی به خاطر کم بودن سرعت دانه های برف در مقایسه با دانه های باران است. ولی یک دلیل دیگرش هم فاصله بین دانه های برف است. امواج صوتی نمی توانند از فاصله بین دانه های برف عبور کنند و در نتیجه صدایی هم تولید نمی شود.

4- بزرگترین بیابان روی زمین از آب (یخ زده) تشکیل شده است

تعریفی که ما از بیابان داریم و فکر می کنیم بیابان یعنی یک گستره خشک و شنی با کاکتوس خیلی درست نیست. خب، درست است که این نوع بیابانها هم وجود دارند ولی باید بدانید که بزرگترین بیابان جهان اصلا ربطی به شن و ماسه ندارد، بلکه از یخ پوشیده شده است! بله، منظور ما بیابان های قطبی است.

صحرای قطب جنوب (The Antarctic polar desert) به قدری خشک است که حتی صحرای بزرگ آفریقا (Sahara) طی یکسال بیشتر از آن رنگ باران به خودش می بیند. در بهترین مناطق صحرای قطب جنوب فقط حدود 60 میلی متر باران یا برف در طول سال می بارد. از آنجایی که دمای پایین هوا مانع از تبخیر آب می شود، صفحات یخ همانطور در جای خودشان باقی می مانند. این یعنی صفحات یخی انباشته شده فعلی در این صحرا نتیجه هزاران سال بارش برف و باران گهگاه در این منطقه هستند.

از دست ندین: عشق به انگلیسی و 10 حقیقت جالب (با ترجمه)

زبانمهر

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست