اسکادا

معادل انگلیسی اسکادا و اجزای آن در زبان انگلیسی

گاما

SCADA مخفف عبارت Supervisory Control and Data Acquisition بوده و در لغت به معنای کنترل نظارتی و جمع آوری داده ها است. در واقع اسکادا به دسته ای از نرم افزار های کاربردی برای کنترل فرآیند های صنعتی می گویند که به جمع آوری داده ها به منظور کنترل تجهیزات و شرایط از مکان های دور در هر لحظه می پردازند.

اجزای سیستم های اسکادا به انگلیسی

سیستم ‌های اسکادا شامل اجزایی هستند که برای جمع‌ آوری داده ‌های لحظه ای و همین طور سیستم ‌های مرتبط برای فعال کردن جمع ‌آوری داده ‌ها و افزایش اتوماسیون صنعتی در نظر گرفته شده ‌اند.

اجزای سیستم های اسکادا به انگلیسی

این اجزا معادل هایی در انگلیسی دارند که معنا و مفهوم شان به شرح زیر است:

 • Sensors

سنسور: یکی از ویژگی های دستگاه یا سیستمی است که ورودی های فرآیند های صنعتی را تشخیص می دهد.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

 • actuators
 • محرک: یکی از ویژگی های دستگاه یا سیستمی است که مکانیسم فرآیند را کنترل می کند .
 • SCADA field controllers
 • کنترل کننده های میدانی اسکادا: مستقیما با سنسور ها و محرک ها ارتباط دارند. این کنترل کننده ها دو دسته هستند که عبارتند از:

1-Remote Telemetry Unit

1-واحد تله متری از راه دور که واحد های ترمینال از راه دور (Remote Terminal Unit) هم نامیده می شود، برای جمع آوری داده های تله متری و ارسال آن به یک سیستم اولیه با حس گر ها ارتباط برقرار می کنند.

زیبا به انگلیسی و 20 تا از زیباترین واژگان در انگلیسی (با ترجمه)

2- Programmable Logic Controller

2- کنترل‌کننده‌ منطقی قابل برنامه ‌ریزی (PLC) برای کنترل فرآیند های صنعتی، معمولا با محرک ‌ها ارتباط برقرار می ‌کنند.

 • SCADA Supervisory Computers
 • کامپیوتر های نظارتی اسکادا: این ها تمام فرآیند های اسکادا را کنترل می کنند و برای جمع آوری داده ها از دستگاه های میدانی و ارسال دستورات به آن دستگاه ها به منظور کنترل فرآیند های صنعتی، استفاده می شوند.
 • HMI Software
 • نرم افزار HMI: سیستمی را فراهم می کند که داده ها را از دستگاه های میدانی SCADA ادغام و ارائه می کند و اپراتور ها را قادر می سازد تا وضعیت فرآیند های کنترل شده توسط SCADA را درک کرده و در صورت نیاز اصلاح کنند.
 • Communication infrastructure
 • زیر ساخت های ارتباطی: سیستم های نظارتی SCADA را قادر می سازد تا با دستگاه های میدانی و کنترل کننده های میدانی ارتباط برقرار کنند. این زیر ساخت سیستم های اسکادا را قادر می سازد تا داده ها را از دستگاه های میدانی جمع آوری کرده و آن دستگاه ها را کنترل کنند.

SCADA گاهی اوقات با مفهوم Industrial Internet of Things ( IIoT) مقایسه می شود و با این که اشتراکاتی با هم دارند، اما کاملا متفاوت از هم هستند.

حتما بلد باشید: 100 روش تعریف کردن از کسی به انگلیسی

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست