کریسمس مبارک

کریسمس به انگلیسی، تبریک، بابانوئل و حقایق جالب

گاما

این زمان از سال مخصوص چراغ های بابا نوئل و آهنگ های پاپ کریسمسی است که از المان های ضروری این ایام هستند. این زمان از سال مخصوص دورهمی های خانوادگی، دوستانه . . . و آهنگ های شیرین کریسمسی است. برای بسیاری از مردم، کریسمس (همان طور که یک آهنگ پاپ قدیمی می گوید) “شگفت انگیزترین زمان سال” است. برای برخی هم خسته کننده به نظر می رسد. اما کریسمس شامل چه چیز هایی است؟

کریسمس به انگلیسی میشه Christmas (کریسمَس) و تبریک کریسمس خیلی راحت میشه merry Christmas یا happy Christmas ضمنا درخت کریسمس میشه Christmas tree و بابانوئل میشه Santa یا Santa clause و هالووین میشه Halloween و اما عید میشه Eid و معادل خاصی نداره. در این مطلب نه تنها حقایق جالب و نکات و استفاده در جمله کریسمس را توضیح می دهیم بلکه موضوعات ضروری اما جالبی را یاد خواهید گرفت.

روز های خاص

کریسمس (به انگلیسی christmas) جشنی است که چندین روز ادامه دارد. در بریتانیا و بسیاری از کشور های دیگر، جشن اصلی در روز کریسمس یا Christmas Day (25 دسامبر) برگزار می شود. طبق عقاید مسیحیت این روز، روز تولد عیسی مسیح است. شب کریسمس یا Christmas Eve (24 دسامبر) زمان خرید و آماده سازی های لحظه آخری، بسته بندی هدیه است. برخی هم در خانه خواهند ماند و برای این روز بزرگ یا مراسم نیمه شب کلیسا و برای استقبال از روز کریسمس غذا آماده می کنند. روز بعد از اول کریسمس یعنی Boxing Day (26 دسامبر) هم جز تعطیلات ملی است. برای بسیاری از افراد لازم است تا بعد از کلی خوردن در این روز استراحت کنند ! مغازه ها معمولا در روز باکسینگ باز هستند و فروش بزرگ بعد از کریسمس شروع می شود.

تزئینات

در ماه دسامبر ساختمان ‌ها و خیابان ‌های شهر ها پوشیده از چراغ ‌های رنگی، روبان ‌های قرمز و چهره‌ خندان بابانوئل هستند. مردم خانه هایشان (و گاهی اوقات باغ هایشان) را هم برای دوره کریسمس تزئین می کنند. مشهورترین تزئین هم که درخت کریسمس است. این درخت، کاجی است که با تزئینات براق کوچک و لامپ های ریسه ای پوشیده شده است. برخی افراد در خانه شان صحنه نمایش زاییده شدن حضرت عیسی را قرار می دهند که مجموعه ای از مجسمه ها و نگاره های کوچک است.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

کریسمس و تزئینات آن

از دست ندین: عشق به انگلیسی و 10 حقیقت جالب (با ترجمه)

خانواده و دوستان

کریسمس زمانی است برای بودن با افرادی که دوست شان دارید. اغلب، این شامل سفر به شهرتان برای بودن با والدین، خواهر و برادر، فامیل، دوستان قدیمی و غیره خواهد بود. در بریتانیا، این زمان معمولا زمانی برای گپ و گفت، نوشیدن چای و تماشای فیلم های کریسمس در کنار یکدیگر است . با این حال، می تواند به تنش های گاه به گاه خانوادگی هم منجر شود. اما نگران نباشید، زیادی آهنگ پاپ و شاد کریسمسی وجود دارد که به همه کمک می کند تا آرامش داشته باشند.

غذا

وعده های غذایی کریسمس در خانواده ها متفاوت است، اما رایج ترین شام کریسمس در بریتانیا بوقلمون کبابی با سبزیجات و سیب زمینی است. این غذاها ممکن است خوراکی های شکم پر یا و سوسیس لای خمیر و البته پای چرخ کرده باشند. البته اگر کسی برای شما آشپزی کند؛ فوق العاده است. اگر آشپز هستید، ممکن است با شروع آمدن خانواده بزرگ برای شام، کمی تحت فشار قرار بگیرید.

هدایا

کریسمس مطمئنا شگفت انگیزترین زمان سال برای فروشندگان است! روز ها و هفته های قبل از کریسمس با خرید دیوانه وار برای هدایا سپری می شود. گروه های زیادی از دوستان یا همکار ها در گروه “بابانوئل مخفی” شرکت می کنند. اینجا جایی است که هر فرد یک هدیه کوچک برای یکی دیگر از افراد گروه می خرد، اما هویت هدیه دهنده هرگز فاش نمی شود. در بسیاری از کشور ها، شب کریسمس شبی است که بچه‌ها زودتر به رختخواب می روند تا بابانوئل بیاید و برای شان هدیه بگذارد.

هدیه کریسمس

مرتبط: عروس به انگلیسی و 10 حقیقت جالب

مهمانی و دورهمی ها

به غیر از شام در خانه با خانواده یا دوستان، کریسمس زمانی برای مهمانی و دورهمی هم هست. در مدرسه، کودکان اغلب تئاتر کریسمس اجرا می کنند یا سرود های کریسمس را می خوانند و بعد با شیرینی و کیک جشن می گیرند. بزرگسالان هم اکثرا در محل های کارشان کریسمس را جشن می گیرند . این جشن می تواند یک شام در یک رستوران باشد. برای بسیاری این زمان برای تفریح ​​و گذراندن وقت با افرادی که دوستشان دارند، می گذرد.

20 حقیقت جالب درباره کریسمس در کشورهای خارجی

1-اولین بار فروشگاه بزرگMontgomery Ward ، کاراکتر رادولف (یک گوزن شمالی) را به عنوان ترفند بازاریابی برای تشویق کودکان به خرید کتاب های رنگ آمیزی کریسمسش خلق کرد.

2- شاید نام گوزن بابا نوئل روی مردانه بودنش تاکید داشته باشد؛ اما شاخ گوزن ‌های شمالی نر در زمستان می ریزد، بنابراین گوزن‌ هایی که سورتمه بابانوئل را می ‌کشند، احتمالا ماده یا اخته هستند.

3- بین قرن 16 و 19 دمای جهانی به طور قابل توجهی پایین تر از حد طبیعی بود که به عنوان “عصر یخبندان کوچک” نام گذاری شد. چارلز دیکنز در این دوره بزرگ شد و در هشت کریسمس اولش برف را تجربه کرد. این تجربه ” کریسمس سفید ” بر نوشتن او تأثیر گذاشت و سنت انتظار برای تعطیلات را ابداع کرد.

4- درخت کریسمس در میدان ترافالگار هر ساله توسط مردم اسلو نروژ برای تشکر از کمک آن ها در طول جنگ جهانی دوم به مردم لندن اهدا می شود.

دانلود کنید واسه گوشی: 5 دیکشنری برتر دنیا (از همه زبانها به هم)

5- در سال 1914 در طول جنگ جهانی اول، آتش بس کریسمس معروفی در سنگر بین بریتانیایی ها و آلمانی ها صورت گرفت. آن ها هدایایی را در یک سرزمین بی طرف رد و بدل کردند، با هم فوتبال بازی کردند و پناهگاه هایشان را تزئین کردند.

6- در سال 2010 در فصل کریسمس، دولت کلمبیا درختان جنگل را با چراغ تزئین کرد. هنگامی که چریک ها (تروریست ها) از آن جا عبور کردند، درختان روشن شدند و بنر هایی ظاهر شد که از آن ها می خواستند سلاح های شان را تسلیم کنند. این کمپین 331 چریک را متقاعد کرد که دوباره به جامعه برگردند.

7- تاج گل کریسمس در ابتدا به عنوان نماد عیسی آویزان شد. برگ راج نشان دهنده تاج خار او و توت های قرمز خونی است که از او ریخته است.

کریسمس

8- سه رنگ سنتی بیشتر تزئینات کریسمس قرمز، سبز و طلایی است. قرمز نماد خون مسیح، سبز نماد زندگی و تولد دوباره و طلا نشان دهنده نور، سلطنت و ثروت است.

9- در لهستان عنکبوت ها در کریسمس به عنوان نماد رفاه و خوبی در نظر گرفته می شوند. در واقع، عنکبوت و تار آن اغلب در تزئین درخت کریسمس استفاده می شود. طبق افسانه ها ، عنکبوت برای عیسای نوزاد پتویی بافته تا او را گرم نگه دارد.

10- سنت آویزان کردن جوراب از یک افسانه هلندی نشات گرفته است. طبق این افسانه، مرد فقیری سه دختر داشت که نمی توانست برای آن ها جهیزیه تهیه کند. بابانوئل کیسه ‌ای از طلا را از داخل دودکش به سمت پایین انداخت و سکه ‌های طلا داخل جوراب‌ هایی که کنار شومینه خشک می ‌شد، افتاد. دختران حالا دیگر جهیزیه داشتند و می توانستند ازدواج کنند.

11- قدیمی ترین درخت کریسمس مصنوعی به اواخر دهه 1800 برمی گردد و از رافیای سبز یا پرهای غاز رنگ شده؛ ساخته شده است.

12- جالب این جا است؛ با وجود این که اکثریت مسیحی ها معتقدند حضرت عیسی (ع) در روز 25 دسامبر متولد شده است، اما بیشتر وقت شان را صرف بازدید از مراکز خرید می کنند تا مطالعه زندگی این پیامبر!

13- “Jingle Bells”اولین آهنگی بود که توسط فضانوردان تام استفورد و والی شیرا در فضا در 16 دسامبر 1965 خوانده شد.

دانلود کنید: 50 اصطلاح کاربردی در زبان انگلیسی

14- بابانوئل امروزی ما باید با سرعتی بیشتر از نور سفر کند تا به همه بچه های دنیا هدیه بدهد.

15- کوکاکولا اولین شرکتی بود که از بابانوئل در فصل زمستان برای تبلیغ استفاده کرد.

16- مجسمه آزادی در روز کریسمس در سال 1886 توسط فرانسوی ها به ایالات متحده هدیه داده شد . وزن آن 225 تن است. بنابراین می توانید آن را به عنوان بزرگ ترین هدیه کریسمس در جهان در نظر گرفت.

17- سالانه بیش از 3 میلیارد کارت کریسمس فقط در ایالات متحده ارسال می شود. کسب و کار “کارت های کریسمس” بسیار بزرگ پر رونق هستند.

18- نام دیگر درخت کریسمس، ” Yule tree ” است.

19- آیا می دانستید که درختان کریسمس در تمام 50 ایالت از جمله هاوایی و آلاسکا رشد می کنند؟

20- شرکت هالمارک از اولین کارت های کریسمسش در سال 1915 رونمایی کرد.

بسیار کاربردی: دختر به انگلیسی و 20 حقیقت جالب

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست