دیکشنری انگلیسی به فارسی و برعکس دیانا

دیکشنری انگلیسی به فارسی و برعکس دیانا (دانلود نسخه جدید)

گاما

در ادامه معرفی نرم افزارهای زبان انگلیسی، در این مقاله، جدیدترین ویرایش دیکشنری دیانا با حجم حدود ۶ مگابایت را جهت دانلود قرار می دهیم. دقت کنید که این دیکشنری یک ایده آل نیست ولی کاربردهای زیادی داشته و در ایران طرفداران بیشماری دارد.

حتما بخوانید: ۵ تا از بهترین و جدیدترین دیکشنری های انگلیسی به فارسی (موبایل و کامپیوتر)

توضیحات و دانلود

دیانا نرم افزاری است که بیش از ۵۲ هزار واژه انگلیسی کاربردی در خود دارد و در نسخه جدید تعداد واژه ها افزایش هم یافته است. حتما می دانید که در زبان انگلیسی بیش از ۳۱۷ واژه ثبت شده ولی واژه های موجود در دیکشنری دیانا کاملا کاربردی می باشند:

 • دیانا واژگان را با تلفظ ارائه می کند
 • دیانا قابلیت جستجوی واژگان بصورت آنلاین را هم دارد
 • دیانا ظاهری ساده و مدرن دارد
 • دیانا سرعت قابل قبولی دارد
 • دیانا نمی تواند متون را ترجمه کند (یا حداقل به خوبی نمی تواند!)
 • دیانا فارسی به انگلیسی و برعکس را ترجمه می کند
 • دیانا نسخه موبایل ندارد

دیکشنری دیانا

 

8 مزیت استفاده از دیکشنری

استفاده از دیکشنری، به ویژه در یادگیری زبان یا توسعه دانش، مزایای متعددی دارد. و هر زبان آموزی و یا هرکسی که در زندگی خود با زبان انگلیسی برخورد داشته باشد که میتوان گفت شامل نود درصد مردم میشود نیاز به دیکشنری دارند تا بتوانند معنای لغات را متوجه بشوند و متن هارا بهتر درک کنند.  در زیر، تعدادی از این مزایا ذکر شده‌اند:

 1. افزایش دایره لغات: استفاده از دیکشنری به شما کمک می‌کند تا دایره لغات خود را گسترش دهید. با مراجعه به دیکشنری، معانی کلمات جدید را یاد بگیرید و از آنها در مکالمات و نوشتار خود استفاده کنید.
 2. تقویت مهارات نوشتاری و شفافیت: با استفاده از دیکشنری، می‌توانید معنای صحیح و مناسب کلمات را در متن‌های خود اطمینان حاصل کنید. این کمک می‌کند تا متون شما شفافت بیشتری پیدا کنند.
 3. درک بهتر متون: دیکشنری به شما کمک می‌کند تا معانی دقیقتر و بهتری از کلمات را درک کنید. این موجب می‌شود که متون را بهتر درک کنید و اطلاعات بهتری از آنها استخراج کنید.
 4. ارتقاء مهارات یادگیری زبان: در فرآیند یادگیری یک زبان جدید، دیکشنری ابزاری اساسی است. امکان پیدا کردن معانی کلمات، تلفظ صحیح، استفاده در جملات، و اطلاعات گرامری باعث پیشرفت سریع‌تر شما در یادگیری زبان می‌شود.
 5. حل مشکلات معانی چندگانه: بسیاری از کلمات دارای چندین معنی هستند. دیکشنری به شما کمک می‌کند که معنای مناسب و متناسب با سیاق را انتخاب کنید.
 6. استفاده بهینه از واژگان: با استفاده از دیکشنری، می‌توانید واژگان را به بهترین شکل ممکن در جملات خود استفاده کنید و از تکرار واژه‌ها جلوگیری کنید.
 7. پشتیبانی در تحقیقات و مطالعات: در حین تحقیقات و مطالعات، دیکشنری به عنوان یک منبع اطلاعاتی معتبر و مفید عمل می‌کند. شما می‌توانید معانی تخصصی را درک کرده و دقت بیشتری در استفاده از واژگان داشته باشید.
 8. پیشرفت در مهارات ترجمه: برای افرادی که به ترجمه متون مختلف مشغول هستند، دیکشنری به عنوان یک ابزار اساسی در فرآیند ترجمه کمک کننده است.

در کل، داشتن دیکشنری و استفاده موثر از آن می‌تواند در بهبود مهارات زبانی و افزایش دانش کلمات به شما کمک کند.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 


   لینک دانلود نسخه جدید این دیکشنری

  رمز ندارد!

   حجم ۶ مگابایت


لطفا هر گونه سوال یا نظری در زمینه دیکشنری های مختلف انگلیسی به فارسی و برعکس دارید در بخش نظرات مطرح فرمایید.

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست