آینده استمراری کامل

آموزش آینده کامل استمراری در زبان انگلیسی (گرامر با مثال)

گاما

امروز در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از مهم ترین مباحث دستور زبان انگلیسی؛ یعنی زمان کامل استمراری (Future Perfect Continuous) بپردازیم. وقتی به پایان این مقاله می رسد، کلی مثال کاربردی از این زمان یاد خواهید گرفت. در واقع، شما بیشتر با ساختار افعال مربوط به زمان آینده کامل استمراری آشنا خواهید شد. ما به قدر کافی در مورد این زمان مثال و تمرین ارائه می کنیم تا بر آن مسلط شوید.

پس بیایید دیگر زمان را از دست ندهیم و شروع کنیم.

زمان آینده کامل استمراری چه زمانی است؟

فعل به عمل یا حالت اشاره می کند. هر فعل در زبان انگلیسی می تواند 12 زمان مختلف داشته باشد. به بیان ساده تر، زمان فعل به شما می گوید که در آن زمان چه اتفاقی افتاده، می افتد یا قرار است بیفتد. در حال حاضر، زمان به ظاهر پیچیده آینده کامل استمراری مد نظر ما است.

اگر نام این زمان را از هم تفکیک کنیم می توانیم کاربردش را بهتر درک کنیم:

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

1-آینده: این زمان به عملی اشاره می کند که در آینده اتفاق می افتد.

2-کامل: به طور کلی، اگر زمان یک فعل کامل باشد یعنی آن عمل انجام یا تکمیل شده است.

3-استمراری: فعل استمراری به اعمالی اطلاق می شود که در یک دوره زمانی ادامه یافته یا هنوز در حال پیشرفت و ادامه هستند.

با کنار هم گذاشتن این سه مفهوم، زمان آینده کامل استمراری حاصل می شود که معمولا به عملی اشاره دارد که در آینده و تا زمانی که به پایان برسد، برای مدتی ادامه دارد. نمونه هایی از جملاتی با زمان آینده کامل استمراری:

 • If I focus, I will have been studying for a few hours when you get here.  اگر تمرکز کنم، وقتی تو اینجا می آیی، من چند ساعت درس خوانده ام
 • In April, Ricardo will have been working here for 30 years.  در ماه آوریل، سی سال می شود که ریکادو در اینجا کار کرده است

چه زمانی از آینده کامل استمراری استفاده می کنیم؟

چند روش متداول برای استفاده از زمان آینده کامل استمراری وجود دارد.

یکی از اصلی ترین دلایلی که ما از زمان آینده کامل استمراری استفاده می کنیم این است؛ بیان کنیم که در آینده یک عمل در یک دوره زمانی تا قبل از این که یک رویداد دیگر آن را متوقف کند، ادامه خواهد داشت. نمونه های آن را می توانید در جملات زیر مشاهده کنید:

 • Olaf and Annie will have been building snowmen for a while when Christopher arrives.  وقتی کریستوفر می رسد، اولاف و آنی مدتی هست که آدم برفی را ساخته اند
 • I think Freddy will be ready for the big show, because he will have been practicing his songs for weeks by the time he has to go on stage.  من فکر می کنم فردی برای نمایش آماده خواهد بود، زیرا او وقتی روی صحنه می رود هفته هاست که تمرین کرده است

با این که آینده کامل استمراری معمولا به عملی اشاره می کند که به طور کامل به پایان می رسد، اما این امکان وجو دارد که تا رخ دادن واقعه بعدی و حتی بعد از آن هم ادامه داشته باشد. در اولین جمله مثال بالا ممکن است آنی و اولاف حتی پس از ورود کریستوفر به ساخت آدم برفی ادامه دهند.

به همین دلیل، زمان آینده کامل استمراری اغلب می تواند به جای زمان آینده استمراری به کار گرفته شود، نمونه آن را در جملات زیر می بینید:

 • will have been bathing my dogs all afternoon when you get home from work. (In some contexts, the sentence might omit the time element: I will have been bathing my dogs when you get home from work.)  وقتی از سر کار به خانه می‌آیید، من سگهایم را حمام می کنم
 • will be bathing my dogs when you get home from work.  وقتی شما از سر کار به خانه می‌آیید، من تمام بعد از ظهر را مشغول حمام کردن سگهایم خواهم بود. (در برخی مواقع، ممکن است جمله عنصر زمان حذف شود یعنی: I will have been bathing my dogs when you get home from work.)

هر دو جمله بالا می توانند یک معنا داشته و معادل جمله زیر باشند:

 •  I will be in the middle of bathing dogs when you get home.   وقتی به خانه می آیید من درگیر حمام کردن سگهایم خواهم بود

با این حال، زمان استفاده شده در جمله اول می تواند به این معنی باشد که قصد دارم وقتی به خانه می آیید، حمام کردن سگ هایم را متوقف کنم. بزرگترین دلیل استفاده از زمان آینده کامل استمراری نسبت به زمان آینده استمراری این است که شما می خواهید این منظور را برسانید که یک عمل به محض رخ دادن یک عمل دیگر به اتمام می رسد.

به طور کلی عملی که توسط زمان آینده کامل استمراری توصیف می شود می تواند در هر زمانی شروع شود، اما باید در آینده به پایان برسد. اگر این عمل در آینده ادامه پیدا نکند ، باید به جای آن از زمان حال کامل استمراری یا زمان گذشته کامل استمراری (Past Perfect Continuous) استفاده کنیم:

 • They will have been waiting for hours when the doctor gets here. (Can only end in the future.)  آن ها ساعت ها منتظر خواهند ماند تا دکتر به این جا برسد. (انتظار فقط در آینده پایان می یابد)
 • They have been waiting for hours for the doctor to get here. (Might end in the present.)  آن ها ساعت ها منتظر بوده اند تا دکتر به اینجا برسد. (ممکن است در زمان حال به پایان برسد)
 • They had been waiting for hours when the doctor got there. (Ended in the past.)  آن ها ساعت ها منتظر ماندند تا دکتر به آن جا رسید. (در گذشته به پایان رسید )

دلیل دیگری که ما از زمان آینده کامل استمراری استفاده می کنیم این است که بگوییم یک اتفاق در آینده باعث رخ دادن یک اتفاق دیگر می شود. ما اغلب در چنین حالتی از کلمه because استفاده می کنیم. مثلا:

 • My poor dogs will have been chewing on the sofa all day because my brother forgot to feed them.  سگ های بیچاره من تمام روز کاناپه را می جوند زیرا برادرم فراموش کرده به آن ها غذا بدهد
 • When you see her, she will have been cramming for hours to prepare for her final exam tomorrow.  وقتی که شما او را ببینید، او ساعت ها در حال درس خواندن بوده تا برای امتحان فردایش آماده شود

مثل همه زمان های استمراری، ما معمولا از زمان آینده کامل استمراری در کنار افعال حالتی (stative verb) استفاده نمی کنیم. افعال حالتی (مثل like، want یا believe) برای اشاره به حالات به کار می روند، بنابراین معمولا استفاده از آنها در زمان استمراری منطقی نیست. این را در جمله زیر می بینید:

 • By the time this country turns 100, the neighboring countries will have been existing for twice as long.  تا زمانی که این کشور 100 ساله می شود، کشور های همسایه دو برابر بیشتر از قبل خواهند شد

به جای آن، ما معمولا از زمان آینده کامل استفاده می کنیم که همان معنا را می دهد:

 • By the time this country turns 100, the neighboring countries will have existed for twice as long.

از دست ندهید: همه زمانهای انگلیسی را در نیم ساعت یاد بگیرید!

چطور می توان زمان آینده کامل استمراری ساخت؟

برای ساختن زمان آینده کامل استمراری، از عبارت will have been بعد از صفت فاعلی استفاده می کنیم. صفت فاعلی (present participle) شکلی از فعل است که با -ing به پایان می رسد. مثلا، صفت فاعلی sleep، می شود sleeping. در جملات زیر زمان فعل ها به صورت آینده کامل استمراری است:

 • Zhen will have been listening to his uncle complain about gas prices for what seems like forever.  ژن تا ابد باید غر و لندهای عمویش در مورد این که قیمت گاز چرا این طور است، را بشنود
 • Amazingly, the volunteers will have been dancing for a day straight by the time the event ends.  داوطلبان تا پایان رویداد به طرز باور نکردنی یک روز کامل رقصیده اند
 • If she manages to keep going, Ashley will have been making movies for 20 years by the time she turns 32.  اگر او بتواند همین طوری پیش برود، تا زمانی که 32 ساله می شود، 20 سال است که فیلم می سازد

ما همچنین می توانیم از مخفف ها برای کوتاه کردن جملات استفاده کنیم:

 • When my friends arrive, I will have been babysitting my cousins all day.
 • When my friends arrive, I’ll have been babysitting my cousins all day.

وقتی دوستانم می آیند، من تمام روز از پسر عمو هایم نگهداری می کرده ام.

چطور می توان آینده کامل استمراری را منفی کرد؟

برای اینکه آینده کامل استمراری را منفی کنید، تنها کاری که باید انجام بدهید این است که کلمه not را بین کلمات will و have قرار ندهید. در جملات زیر از زمان آینده کامل استمراری به صورت منفی استفاده شده است:

 • As unbelievable as it may seem, Jamal will not have been playing tennis for even a year when he wins the championship match.
 • If everything goes according to plan, you will not have been talking to the guards for five minutes before we swipe the diamond.

هر چقدر هم غیر قابل باور به نظر برسد، اما زمانی که جمال قهرمان مسابقه می شود، یک سالی می شود که اصلا تنیس بازی نکرده است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، قبل از اینکه ما الماس را برداریم، شما پنج دقیقه ای می شود که دیگر با نگهبانان صحبت نمی کنید.

باز هم می توانیم گروه فعلی از مخفف کنیم تا جملاتمان کمی کوتاه شود. یادتان باشد که مخفف “will not” می شود “won’t”.

 • Hopefully, I will not have been making a fool of myself when I see you at the party.
 • Hopefully, I won’t have been making a fool of myself when I see you at the party.

امیدوارم وقتی تو را در مهمانی می بینم، خودم را مضحکه خاص و عام نکرده باشم.

حتما دانلود کنید: 100 درس رایگان آموزش مکالمات مهم زبان انگلیسی (رایگان)

ویدیوی آموزشی

 

تمرین

شکل آینده کامل استمراری فعل را در جای خالی بنویسید.

1-She will have been _ _ _ _ _ _ for four hours. (study)

2-They will have been _ _ _ _ _ _ since Morning. ( ran )

3-He will not have been _ _ _ _ _ to Market. (went)

4-My mom will have been __ _ _ _ __ __ for two hours. (work)

5-We will have been _ _ _ _ _ _ __to the hill station next month. (go)

پاسخ:

1-She will have been studying for four hours.  او چهار ساعتی می شود که درس خوانده است

2-They will have been running since Morning.  آن ها از صبح می دویده اند

3-He will not have been going to Market.  او به فروشگاه نمی رفته است

4-My mom will have been working for two hours.  مادرم دو ساعت می شود که کار می کرده است

5-We will have been going to the hill station next month.  ما ماه آینده به ایستگاه تپه رفته ایم

دانلود آموزشهای صفر تا صد گرامر زبان

  lesson  دانلود فیلم های آموزش گرامر انگلیسیpdf  دانلود ۴ کتاب آموزش گرامر کامل انگلیسی

زبانمهر

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست