بنر فشرده
انگلیسی به فارسی

۴ روش آسان تبدیل متن فارسی به انگلیسی با بیشترین کارایی

ترجمه متون فارسی به انگلیسی یا انگلیسی به فارسی سالهاست که نیاز خیلی از پژوهشگران ، دانشجویان ،

ترجمه متون فارسی به انگلیسی یا انگلیسی به فارسی سالهاست که نیاز خیلی از پژوهشگران ، دانشجویان ، استادان و یا حتی افراد معمولی جامعه است و آنچه ما در این پست برای شما ارائه می دهیم ، معرفی چهار روش آسان برای ترجمه متون فارسی به انگلیسی و بالعکس می باشد.

English

۱- استفاده از اپلیکیشن مترجم سریع :

یکی از تفاوتهای مترجم سریع با سایر برنامه ها این است که بصورت آنلاین هم ترجمه میکند. این برنامه به عنوان یک دستیار ترجمه صوتی فارسی به انگلیسی که بیش از ۱۰۰ زبان دیگر را هم پشتیبانی میکند، تاکنون ۵۰۰۰۰ بار توسط کاربران نصب گردیده است . این برنامه اندرویدی به صورت رایگان از کافه بازار قابل دریافت است. بخشی از اپلیکیشن فوق به صورت آفلاین و بخش دیگر آن به صورت آنلاین کار میکند.مزیت دیگر این برنامه ترجمه آفلاین با دیکشنری سریع است. در مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارید، میتوانید از دیکشنری آفلاین در منوی کناری مترجم سریع بهره ببرید. با تایپ کلمه فارسی یا انگلیسی موردنظر در این دیکشنری، معادل های آن و عبارت های پیشنهادی مرتبط به شما نشان داده میشوند.

مترجم-سریع

قابلیت مهم این برنامه که به خصوص در سفرهای خارجی بسیار مفید خواهد بود، امکان ترجمه صوتی فارسی به انگلیسی در آن می باشد. این اپلیکیشن ترجمه فارسی به ۱۰۰ زبان زنده دنیا را انجام میدهد. کافی است در صفحه اصلی یا بخش ترجمه آنلاین برنامه، بر روی دکمه گفتن جمله اشاره کنید. حالا یک میکروفون ظاهر میشود که میتوانید با نگهداشتن آن، عبارتی که قصد ترجمه آن دارید را با صدای واضح و بدون لهجه بگویید. جمله ای که به این صورت گفتید، به عنوان متن مبدا در ناحیه ای با همین نام به نمایش درمی آید. با لمس دکمه ترجمه و تلفظ جمله، مترجم آنلاین کار خود را با نمایش معنی و پخش تلفظ انجام میدهد.

ترجمانلو

۲- استفاده از برنامه ترجمانلو :

این برنامه کاربردی که برای ترجمه متون فارسی به انگلیسی استفاده می شود نیز همانند اپلیکیشن قبلی پرکاربرد است . اپلیکیشن ترجمانلو ، با بهره‌گیری از مترجمان متخصص و ارزیابان حرفه‌ای، همراه مناسبی برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور بوده و از طریق انجام ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات و کتب علمی در هر یک از شاخه‌های تخصصی، در خدمت‌رسانی و رفع نیازمندی‌های دانشجویان و پژوهشگران تلاش می کند.

۳- استفاده از اپلیکیشن QTranslate :

ترنسلیت

یکی از برنامه هایی”QTranslate” یک نرم افزار کم حجم و کاربردیست که برای ترجمه ی سریع متون در میان چندین زبان، طراحی شده است. این نرم افزار از زبان فارسی پشتیبانی می کند و به راحتی می توانید متون خود را از هر زبانی که هستند به زبان فارسی ترجمه کنید و نیز می توانید متون فارسی را به هر زبان دیگری ترجمه کنید. قابلیت کلیدی دیگر این نرم افزار پشتیبانی از مترجمان آنلاین چون: مترجم گوگل (translate.google.com)، مترجم مایکروسافت (microsofttranslator.com)، مترجم یاهو babelfish.yahoo.com و چند سایت دیگر، می باشد. قابلیت های کلیدی نرم افزار QTranslate:

  • امکان برگرداندن ترجمه
  • ترجمه ی فوری
  • غلط گیری املایی
  • تلفظ متن توسط نرم افزار
  • صفحه کلید مجازی
  • پشتیبانی از مترجمان آنلاین
  • استفاده آسان
  • تاریخچه ی ترجمه ها (با فشردن کلید های Ctrl+H)

۴-استفاده از وب سایت BestDic.ir :

BEST-DIC1

این سایت ترجمه آنلاین برای افرادی مناسب تر است که هنگام نیاز به ترجمه به اینترنت دسترسی دارند. وب سایت BestDic.ir بهترین و پرمخاطب ترین ارائه دهنده خدمات نوین ترجمه در ایران است که خدمات ترجمه تخصصی را به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین انجام می دهند. ترجمه متن و مقاله فارسی به انگلیسی و بالعکس و همچنین به چند زبان دیگر ( انگلیسی عربی فرانسوی روسی آلمان ایتالیا چین استانبول و اسپانیا )خدمتی است که این سایت برای مخاطبان خود انجام می دهد . از مزیت هایی که این سایت دارد می توان به کاهش قیمت ترجمه برای مشتریان به دلیل امکان انتخاب کیفیت ترجمه، اعمال تخفیف های متناسب با حجم سفارش تا ۳۵ درصد و عدم نیاز به مراجعه حضوری اشاره کرد.

 

پیشنهاد میکنیم خواندن این مطلب جذاب را از دست ندهید: ۱۵۰ تا از اصطلاحات و ضرب المثل های روزمره انگلیسی با ترجمه فارسی

ثبت دیدگاه