در حال یادگیری زبان با پادکست عربی

6 بهترین پادکست زبان عربی تقویت یادگیری (رایگان همه لهجه ها)

گاما

آیا به دنبال راهی سرگرم کننده برای یادگیری زبان عربی در اوقات فراغتتان هستید؟ پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. اگر به دنبال یادگیری زبان عربی هستید و می خواهید از اوقات مرده خود استفاده کنید می توانید از پادکست ها استفاده کنید – هنگام رانندگی، در قطار، در حال تمیز کردن خانه، و گاهی حتی هنگام حمام!

این‌ها باعث می‌شوند که حس کنید مغزتان فعال است و چیزهای جدیدی را یاد می‌گیرد، حتی زمانی که در حال انجام یک کار خسته‌کننده یا روتین هستید. پادکست‌ها برای یادگیری جزئیات مختلف در هر یک از لهجه‌های مختلف عربی، شامل واژگان و تلفظ، عالی عمل می کنند. بدون شک، گوش دادن به پادکست‌های عربی برای بهبود فهم شنیداری عالی می باشد.

دانلود کنید: 15 فیلم سینمایی+سریال عربی زبان اصلی (با زیرنویس)

به طور خلاصه، یادگیری زبان عربی با پادکست‌ها عالی است زیرا:

یادگیری زبان عربی با پادکست‌ها عالی است زیرا

  • مغز را فعال نگاه می‌دارد
  • در تلفظ و واژگان کمک می‌کند
  • در فهم شنیداری کمک می‌کند اما مهم‌تر از همه، سرگرم‌کننده هستند!

6 تا از بهترین پادکست های زبان عربی

اگرچه بیشتر منابع یادگیری زبان آموزان را به زبان عربی استاندارد مدرن آموزش می‌دهند، اما عربی زبانی که ممکن است در دنیای واقعی بشنوید، به لهجه منطقه‌ای بستگی دارد. پادکست‌های عربی به شما کمک می‌کنند تا زبان عربی کتاب‌خانه‌ای خود را به چیزی تبدیل کنید که بتوانید با مردم در زندگی روزمره ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این، آنها ابزاری عالی برای بهبود فهم شنیداری شما و آشنایی با فرهنگ عربی هستند.

 


arabic app

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان عربی چرب زبان، عربی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان عربی فصیح رو مثل بلبل حرف بزن!


 

با انجام برخی تحقیقات، ما توانستیم این 6 پادکست را برای یادگیرندگان مبتدی، متوسط و پیشرفته پیدا کنیم. اگرچه بیشتر آن‌ها بر روی لهجه‌های شامی و مصری تمرکز دارند، اما بسیاری از آن‌ها به سایر لهجه‌ها نیز می‌پردازند. با تنوع گسترده موضوعات و درس‌های موجود، مطمئنیم که چیزی را برای غنی کردن ارتباطات و دانش زبانی خود خواهید یافت.

1. ArabicPod101 

word image 98448 3

اگر به دنبال یک پادکست استاندارد برای یادگیری زبان عربی هستید، می‌توانید ArabicPod101 را امتحان کنید!این پادکست خود را به عنوان بهترین منبع برای یادگیری زبان عربی معرفی می‌کند.

از آنجایی که پادکست بیشتر بر روی آموزش عربی استاندارد مدرن (MSA) متمرکز است، برای ایجاد یک پایه و اساس قوی جهت یادگیری یکی از گویشهای گفتاری ، عالی است.

قسمت‌ها معمولاً حدود 10 دقیقه هستند، و ArabicPod101 از طریق وب‌سایت خود برای یادگیری زبان عربی، ArabicPod101.com، یک پلتفرم آموزشی زبان عربی را اجرا می‌کند. همچنین یک کانال یوتیوب ArabicPod101 وجود دارد که می‌توانید از آن به محتوای زیادی برای یادگیری زبان دسترسی پیدا کنید. از هشت گویش عربی مختلف به صورت پراکنده در پادکست ها وجود دارد و در دسته بندی خاصی قرار نگرفته اند . این پادکست ها برای همه ی سطوح از مبتدی تا پیشرفته ارائه شده است.

کارتون برای یادگیری عربی: دانلود ۳۰ انیمیشن/کارتون به زبان عربی فصیح

2. Talk In Arabic

  • گویش : مصری، شامی، مراکشی، الجزایری، تونسی، سعودی، عراقی و سودانی
  • لینک پادکست

word image 98448 4

Talk In Arabic یک پلتفرم شناخته شده دیگر برای یادگیری زبان عربی است که بر اساس عضویت فعالیت می‌کند. Talk In Arabic یک پادکست نیست بلکه یک مجموعه آموزشی زبان عربی با ابزار های مختلف است که پادکست یکی از اینهاست.

اگر شروع به جستجو در اینترنت برای آموزشی زبان عربی کنید، ممکن است متوجه شده باشید که اگر قصد یادگیری یکی از لهجه‌های بیشتر تدریس شده و پر مخاطب تر مانند عربی استاندارد مدرن (MSA) یا مصری را دارید، درس‌ها و منابع زیادی وجود دارد.

این در مورد Talk In Arabic صدق نمی‌کند. با Talk In Arabic، شما می‌توانید به منابع آموزشی زبان برای چندین لهجه عربی دسترسی پیدا کنید، از جمله MSA، مصری، عراقی، مراکشی، تونسی، الجزایری، سعودی، شامی و سودانی.همین امر Talk In Arabic را به یک پلتفرم با پادکست های بالقوه عالی برای گوش دادن تبدیل می‌کند، به خصوص اگر سعی دارید یکی از لهجه‌های کمتر تدریس شده را یاد بگیرید. این پلتفرم برای سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته کاربرد دارد.

3. The Arabic We Speak

word image 98448 5

دنبال تکه‌های خیلی کوتاه از گفتگو برای گوش دادن در وسط روز هستید؟ دلال و امانی، مجریان برنامه The Arabic We Speak، این مورد را برای شما فراهم کرده‌اند.

این زوج، گفتگوهای ساده‌ای را به زبان عربی شامی برای تمام سطوح ضبط کرده‌اند تا شنوندگان بتوانند در دوره‌های کوتاه، مهارت درک شنیداری خود را تمرین کنند.بهترین قسمت این است که آن‌ها تعداد زیادی گفتگوی منحصر به فرد درباره فرهنگ و زندگی روزمره در اردن ضبط کرده‌اند.

بهترین روش برای شنیدن و بهره بری از این پادکست از طریق گوگل پادکست می باشد. همچنین آنها همراه با هر اپیزود کاربرگ هایی را نیز به اشتراک می گذارند که با مکالمات هر اپیزود تطابق دارندو شما کلمات جدید را می توانید از طریق آن شناسایی کنید و به روند یادگیری شما کمک به سزایی می کند. این پادکست تمامی سطوح از مبتدی تا پیشرفته را تحت پوشش قرار می دهد.

دانلود کنید: ۴ کتاب رایگان عالی آموزش زبان عربی

4. Simple & Easy Arabic Podcast 

word image 98448 6

یک پادکست ساده و آسان که می‌توانید گوش دهید، پادکست Simple & Easy Arabic است! این پادکست برای افرادی است که سعی در یادگیری لهجه شامی دارند.

بهترین قسمت درباره پادکست Simple & Easy Arabic این است که از طریق داستان‌های کوتاه آموزش می‌دهد که به سادگی و آهستگی روایت شده‌اند، به طوری که شما می‌توانید واژگان جدید را درک کنید و یاد بگیرید که چگونه آنها را در زمینه‌های مختلف استفاده کنید.

پادکست ساده و آسان زبان عربی شما را از طریق داستان‌های واضح و روشن به زبان عربی آموزش می‌دهد. مجریان با ابتدا ارائه خلاصه‌ای از داستان به زبان انگلیسی و شناسایی کلمات کلیدی، شما را برای موفقیت آماده می‌کنند. پس از اتمام داستان، با سوالات فهم شنیداری، درک شما را تقویت می‌کنند. این پادکست برای افراد مبتدی مناسب است.

5. Bilmasri

word image 98448 7

این پادکست پلی بین لهجه مصری و عربی استاندارد مدرن (MSA) ایجاد می‌کند. نسرین نسخه‌های مصری از متون MSA – داستان‌های داستانی، خبرها و موارد دیگر – را معرفی می‌کند و جنبه‌های زبانی کلیدی که لهجه مصری را تعریف می‌کنند را شناسایی می‌کند. در واقع این پادکست، یک متن استاندارد در MSA را انتخاب می‌کند و آن را به عربی مصری تطبیق می‌دهد، به طوری که شما قادر خواهید بود متن MSAی که قبلاً می‌دانید را به عربی مصری گفتاری تبدیل کنید.

هر اپیزود با دقت آماده می‌شود و ساختاری دارد به طوری که شما بتوانید به راحتی پیش بروید و احساس ناامیدی نکنید. شما می‌توانید متون، یادداشت‌های واژگان و سوالات بحث را به صورت رایگان در وبلاگ او بخوانید.

اگر قبلاً اساسیات MSA را از طریق دروس و کلاس‌هایی که شرکت کرده‌اید یاد گرفته‌اید، اما فرصتی برای یادگیری یک لهجه عربی نداشته‌اید، بلمصري ممکن است پادکستی ایده‌آل برای شما باشد تا به راحتی شروع به صحبت کردن کنید. این پادکست برای سطح متوسط مناسب می باشد.

بلد باشید: 9 بهترین منابع یادگیری زبان عربی (کتاب نرم افزار سایت)

6. Juha

word image 98448 8

اگر طرفدار داستان‌های کوتاه و یادگیری زبان از طریق داستان‌ها هستید، جوها ممکن است پادکست پیشرفته و ایده‌آلی برای شما باشد.جوها توسط شرکت صوت (Sowt)، یکی از برجسته‌ترین تولیدکنندگان رسانه و پادکست در منطقه تولید می‌شود.

هر اپیزود یک داستان کوتاه را در زبان عربی استاندارد مدرن (MSA) در 20 دقیقه روایت می‌کند که این امر آن را برای سفر روزانه ایده‌آل می‌کند. و بر خلاف سایر پادکست‌هایی که داستان‌های کوتاه دارند، تولید جوها شامل زیادی بازیگران صدا و موسیقی است که داستان‌ها را بسیار جذاب‌تر می‌کند. این پادکست برای سطح پیشرفته می باشد.

سخن آخر

در این متن، به معرفی و ترویج یادگیری زبان عربی از طریق پادکست‌ها پرداخته شده است. پادکست‌های عربی به عنوان یک ابزار موثر برای یادگیری زبان و فهم بهتر فرهنگ عربی معرفی شده‌اند. از جذابیت و سرگرمی پادکست‌ها به عنوان عامل مهمی برای تقویت مهارت‌های زبانی و افزایش فهم شنیداری یادگیرنده‌ها نیز یاد شده است. همچنین، لیستی از 6 تا از بهترین پادکست عربی متنوع برای یادگیرندگان با سطوح مختلف ارائه شده است، که از آنها می‌توان برای شروع یادگیری یا بهبود مهارت‌های زبانی استفاده کرد.

خیلی کاربردی: اصطلاحات مهم و ضروری زبان عربی برای سفرهای زیارتی

پادکست‌های عربی یک راه موثر و سرگرم‌کننده برای یادگیری زبان عربی و به دست آوردن فهم عمیق‌تر از فرهنگ عربی می‌باشند، و تشویق می‌کند تا از این منابع غنی و متنوع برای بهبود مهارت‌های زبانی خود بهره‌برداری کنیم. اما همه ی آنچه گفته شد بسته به پشتکار و استمرار شما در فرآیند یادگیری زبان عربی می باشد. بنابراین اگر قصد جدی در یادگیری زبان عربی هستید بهانه ها و کمالگرایی را دور ریخته و از همین امروز شروع کنید!

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست