با کلاس زبان آنلاین، می توان انگلیسی یاد گرفت؟!

گاما

حتما شما هم تا به حال به اهمیت بسیار زیاد یادگیری زبان انگلیسی پی برده اید!

همانطور که میدانید، وقتی یک نیاز یا خواست از طرف مردم به اوج میزان خود میرسد، روش های بسیار مختلفی نیز به دنبال آن و در جهت پاسخ گویی به آن، ایجاد میشوند. در این زمان نیز بررسی کیفیت خدمات گوناگون ارائه شده تا حد زیادی به عهده خود شماست.

یکی از مهم ترین نیاز های امروزه مردم در جوامع مختلف، به خصوص جوانان، یادگیری و آموزش زبان انگلیسی است؛ چرا که یادگیری زبان میتواند تاثیرات مثبت بسیاری را در زندگی ما ایجاد کرده و از طرف دیگر، عدم آشنایی با آن میتواند محدودیت های بسیار زیادی را سبب شود.

به نظر میرسد در این نوشته نیازی به این نباشد تا در مورد مزایای یادگیری زبان و دلایل اهمیت فراگیری و تقویت زبان انگلیسی صحبت کنیم. همین که در این لحظه مشغول خواندن مقاله << با کلاس زبان آنلاین، میتوان انگلیسی یاد گرفت؟! >> هستید، به احتمال بسیار زیاد به اهمیت فراگیری زبان انگلیسی پی برده و به دنبال بررسی کیفیت راه های مختلف برای یادگیری آن هستید!

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

نیاز به شرکت در کلاس های زبان انگلیسی جهت یادگیری زبان از یک سو، و مشغله های بسیار زیاد افراد از سوی دیگر، منجر به ارائه خدماتی نوین در قالب آموزش زبان انگلیسی آنلاین شده است. البته که شیوع ویروس کرونا از اواخر سال 1398 و محدودیت های ایجاد شده به دنبال آن نیز، در پیدایش کلاس های آنلاین زبان انگلیسی بی تاثیر نبوده است.

بهتر است بیشتر از این سرتان را با مقدمه چینی درد نیاوریم و به سراغ اصل موضوع برویم و بررسی کنیم که آیا با شرکت در یک کلاس زبان آنلاین، واقعا میتوان زبان را به خوبی شرکت در یک کلاس حضوری یاد گرفت؟!

کیفیت کلاس زبان های آنلاین

در ابتدا لازم به ذکر است که دوره های آنلاین، از جمله دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی میتواند مزایا و معایب خود را نسبت به کلاس های حضوری داشته باشد. به نظر میرسد با انتخابی هوشمندانه بتوان کلاس های آنلاینی را پیدا کرد که ضمن برخورداری از مزایای ذکر شده در بالا، هیچ کم و کسری نسبت به کلاس های رو در رو نداشته باشند.

پس بگذارید در همین ابتدا خیالتان راحت کنم. بله! با شرکت در یک کلاس آنلاین زبان هم میتوان به خوبی و در اسرع وقت به زبان انگلیسی مسلط شد اگر در انتخاب خود به یک سری از نکات توجه داشته باشیم.

قبل از بررسی این عوامل بهتر است در همین ابتدا نگاهی به تعدادی از مزایای کلاس های آموزش غیر حضوری زبان انگلیسی در مقایسه با کلاس های حضوری داشته باشیم تا جذابیت کلاس های آموزش آنلاین زبان برایتان بیشتر شود!

1- با شرکت در کلاس آنلاین زبان انگلیسی، محدودیت های زمان و مکان را دور میزنید و هر زمان و هر جا که بخواهید، فقط با استفاده از تلفن همراهتان میتوانید در کلاس حاضر شوید؛ در سفر، در هنگام کار و…

2- با شرکت در کلاس های یک آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی، میتواند هزینه های رفت و آمد به کلاس را حذف کنید. از طرفی یک کلاس زبان آنلاین، معمولا نسبت به یک کلاس حضوری هزینه کمتری داشته و این عامل مجددا باعث صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد.

3- آموزش زبان آنلاین بسیار راحت تر از آموزش حضوری به نظر میرسد. به عنوان مثال حتی میتوانید با لباس راحتی منزل در کلاس حاضر شوید.

حالا به بررسی عواملی میپردازیم که در انتخاب یک کلاس آموزش آنلاین زبان کودکان و بزرگسالان باید به آنها توجه شود تا انتخاب درست و با کیفیتی داشته باشید.

بررسی اولیه کیفیت کلاس زبان آنلاین با دو گام ساده

در وهله اول برای اینکه بتوانید در اسرع وقت، کیفیت کلاس آنلاین زبان مد نظرتان را تخمین بزنید، باید دو گام زیر را طی کرده و کیفیت کلاس را در رابطه با متد مورد استفاده در تدریس آنلاین زبان انگلیسی و کار کشتگی معلم زبان آنلاین بررسی نمائید.

کلاس آنلاین زبان

در ادامه به بررسی ساده ولی بسیار کاربردی دو عامل گفته شده در بالا میپردازیم. یادمان نرود برای انتخاب صحیح یک کلاس آموزش زبان انگلیسی آنلاین، طی کردن این دو گام در ابتدا بسیار حائز اهمیت است.

1- بررسی معلم زبان آنلاین

همانطور که میدانید، آدمیزاد اگر بخواهد کاری را انجام دهد هیچ چیز و هیچ کس جلو دارش نیست! و بالعکس؛ اگر نخواهد هم همینطور است. ولی چه ربطی به بحث ما دارد؟!

یعنی مهم ترین عامل خود شما هستید و اگر بخواهید، منظورم این است که اگر واقعا بخواهید زبان را یاد بگیرید، بالاخره یاد میگیرید.

در عین حال نمیتوان منکر تاثیرات بسیار بالای معلم زبان آنلاین در فرایند آموزش آنلاین زبان انگلیسی شد. این تاثیر گزاری از دو جهت قابل تامل است.

اول کیفیت اداره کلاس و متد و منابع مورد استفاده معلم زبان انگلیسی آنلاین شما و دوم، آن انگیزه و شوق درونی شماست برای یادگیری زبان انگلیسی. این انگیزه توسط یک معلم زبان آنلاین خوب میتواند به بیشترین میزان خود در شما برسد و بالعکس.

در انتخاب یک کلاس زبان آنلاین، به سابقه معلم زبان آنلاین (نه صرفا مدارک او) و میزان رضایت و موفقیت شاگردان قبلی وی توجه کنید.

2- بررسی روش های مورد استفاده در تدریس آنلاین زبان انگلیسی

این مورد هم بسیار مهم است. معمولا هم حد وسط ندارد! شیوه های مورد استفاده توسط اساتید زبان یک آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی، یا عالی است و یا بی کیفیت و بی تاثیر. خارج از این دو حالت نیست.

به این مورد توجه بسیار زیادی کنید. حتی اگر یک استاد بسیار توانمند را هم مجبور به تدریس زبان آنلاین با شیوه های نامناسب کنید، بازدهی خود را به طور کامل از دست میدهد و کلاس شما راه به جایی نخواهد برد.

اما راه حل چیست؟! در ابتدا در مورد شیوه های مورد استفاده در آن آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی پرس و جو کنید. مثلا بررسی کنید که برای تقویت مهارت های شنیداری و گفتاری شما چه برنامه هایی دارند؟ اصلا برنامه ای وجود دارد یا نه؟!

سپس در مورد آنها با دوستان خود مشورت کنید و در پایان از اینترنت کمک بگیرید. در رابطه با شیوه های تدریس آنلاین زبان انگلیسی تحقیق و بررسی کنید و مطمئن شوید که شیوه ای پر بازده بوده و از کار نیفتاده باشد!

تدریس آنلاین زبان انگلیسی

بررسی میزان پشتیبانی زبان آموزان در طول دوره آموزش آنلاین زبان

این هم از مواردی است که باید به شدت مورد توجه شما باشد. هر دوره آموزشی نیاز به پشتیبانی و مشاوره در حین آموزش دارد تا نقاط ضعف آن برطرف شده و بیشترین بازدهی را ارائه نماید.

این موضوع در یک کلاس آنلاین زبان انگلیسی از اهمیت بسیار بیشتری نیز برخوردار میشود؛ چرا که شما حضورا به یک موسسه آموزش زبان انگلیسی نمیروید و به طور رو در رو با کسی در ارتباط نیستید. این وظیفه آن آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی است که به طور دائم و البته مستمر شما و روند پیشرفتتان را پیگیری کنید.

این کار باید توسط مشاوران، پشتیبان های آموزش و البته استاد دوره شما انجام شود. پس اگر فقط قرار است دو یا سه جلسه در هفته برای شما کلاس زبان آنلاین برگزار کنند و سپس تا جلسه بعد به حال خود رها شوید، مطمئن باشید که یک جای کار میلنگد. بد جور هم میلنگد!

مخصوصا اگر در یک کلاس خصوصی آموزش آنلاین زبان شرکت میکنید، باید این قبیل امکانات و پشتیبانی ها را برای شما فراهم کنند.

بررسی کیفیت کلاس در آموزش آنلاین زبان کودکان

همانطور که احتمالا میدانید، مقوله آموزش به کودکان با بزرگسالان کاملا متفاوت بوده و پر از ریزه کاری است.

در ابتدا باید بگویم در عجبم از بعضی موسسات آموزش زبان انگلیسی که اساتید تازه کار خود را به کلاس های کودکان اختصاص میدهند تا به اصطلاح راه بیفتند! آموزش زبان به کودکان همواره سخت تر و پیچیده تر از آموزش به بزرگسالان بوده و نیازمند خلاقیت بسیار زیادی از معلم زبان است.

این موضوع میتواند در آموزش آنلاین زبان کودکان حساس تر نیز بشود. واقعا در اینجا نیاز به حضور یک معلم زبان آنلاین کودک توانمند احساس میشود تا بتواند بدون رو در رو شدن با کودک و در قالب همان تماس تصویری، ارتباط بسیار مناسبی را با کودک برقرار کرده و او را مشتاق به یادگیری زبان انگلیسی کند.

حتما اگر هدفتان از ثبت نام در یک کلاس آموزش زبان انگلیسی آنلاین، فراگیری زبان برای کودکتان است، شیوه های تدریسی و اساتید آن آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی را به دقت بررسی کنید تا ببینید آیا تمهیدات مجزایی برای آموزش به کودکان فراهم شده یا همانند کلاس های دیگر است.

چگونه کودک را قرار است در یک کلاس زبان آنلاین، علاقه مند و مشتاق به یادگیری زبان انگلیسی کنند و…

انگلیشدان، مجری آموزش آنلاین زبان را میتوان یکی از موارد موفق در برگزاری دوره های آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان و بزرگسالان معرفی نمود که اساتید مجرب، متد های آموزشی پر بازده و پشتیبانی تمام وقت، هر سه را به طور همزمان به کار گرفته تا بتواند بازدهی آموزشی بسیار بالایی را ایجاد گرداند.

برای شرکت در کلاس های آموزش آنلاین زبان انگلیسی انگلیشدان میتوانید به وبسایت مجموعه به ادرس www.englishdon.ir مراجعه نموده و یا با شماره 02128426064 تماس بگیرید.

زبانمهر

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست