بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت

بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت (شرایط و مراحل)

گاما

مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان، امکان ارتباط بهتر با جامعه کشور مقصد را فراهم می‌کند. ازآنجایی‌که بیشتر ایرانیان در مدرسه و در دوران تحصیل، زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم فراگرفته‌اند، با مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان، مسیر راحت‌تری در پیش دارند. زیرا نیازی به یادگیری زبان سوم نخواهند داشت؛ یادگیری زبان سوم در برخی موارد هزینه و انرژی بالایی را به خود اختصاص می‌دهد. همچنین اشتغال و تحصیل در جامعه‌ای انگلیسی‌زبان امکان ارتباط با جوامع دیگر و ورود به دنیای ارتباط بین‌الملل را راحت‌تر می‌کند. در این مقاله به معرفی بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت می‌پردازیم. مطالعه این مطلب کوتاه برای آشنایی با روش‌های مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را از دست ندهید.

ایالات متحده آمریکا؛ بزرگترین کشور انگلیسی زبان برای مهاجرت

آمریکا اولین کشور در لیست کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت قرار دارد. حدود ۷۹ درصد از جمعیت این کشور از انگلیسی به‌عنوان زبان اول و حدود ۱۶.۵ درصد از جمعیت ایالات متحده از انگلیسی به‌عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. متاسفانه در‌حال‌حاضر برای متقاضیان ایرانی فقط امکان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا وجود دارد. آمریکا میزبان برترین دانشگاه‌های جهان ازجمله استنفورد و هاروارد است. سیستم آموزشی ممتاز در آمریکا باعث افزایش درخواست دانشجویان بین‌المللی برای ورود به این کشور شده است.

برای تحصیل در آمریکا باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید؛ ازآنجایی‌که رقابت برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا شدید است، داشتن نمره بالا در آزمون gmat یا gre، ریزنمرات بالا، انتشار مقاله در مجله‌های شناخته شده به دریافت ویزای تحصیلی این کشور کمک خواهند کرد. امکان اخذ اقامت آمریکا بعد از فارغ‌التحصیلی وجود دارد؛ البته از شرایط اخذ اقامت، اشتغال در شرکتی آمریکایی است. به‌طورکلی بسیاری از کشورها امکان تمدید اقامت بعد ار فارغ‌التحصیلی را با در نظر گرفتن شرایطی فراهم کرده‌اند. برای مثال با پیدا کردن کار در کانادا و بعد از چند سال فعالیت در این کشور، شرایط اقامت کانادا را خواهید داشت.

انگلستان؛ راحت ترین کشور انگلیسی زبان برای مهاجرت

انگلیس به‌عنوان یکی از بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت حدود ۶۴ میلیون نفر جمعیت دارد؛ انگلیسی، زبان اول ۵۴ میلیون نفر در این کشور است. اگر به‌دنبال بهترین کشور انگلیسی زبان برای مهاجرت هستید، قطعا انگلستان با شرایط اقتصادی مطلوب یکی از گزینه‌‌های موجود به شمار می‌رود. حضور بهترین دانشگاه‌های جهان مثل آکسفورد و کمبریج در انگلستان باعث افزایش درخواست ویزای تحصیلی به این کشور شده است.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

اگر متقاضی تحصیل در انگلستان هستید، باید از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید. ارائه مدارک مقطع قبلی، انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه و مدرک زبان از شرایط اصلی برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان به شمار می‌روند. مهاجرت به انگلستان از طریق داشتن دعوت‌نامه از سمت دوستان برای اخذ ویزای توریستی و از سمت کارفرما برای اخذ ویزای کاری امکان‌پذیر است. به‌طورکلی داشتن دعوت‌نامه باعث آسان‌تر شدن فرایند صدور ویزا برای انواع روش‌های مهاجرتی است. برای مثال داشتن دعوت‌نامه از فرد مقیم کانادا یکی از مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا نیست؛ بااین‌حال شانس تایید ویزا را افزایش خواهد داد.

اخذ ویزای tire2؛ بهترین راه برای مهاجرت کاری به انگلستان

برای مهاجرت کاری به انگلستان باید از سمت کارفرمای انگلیسی، پیشنهاد کاری دریافت کنید. اخذ پیشنهاد کاری از سمت کارفرمای انگلیسی منجر به دریافت ویزای tire2 می‌شود. برای دریافت این ویزا، رزومه متقاضی وارد سیستم امتیازدهی سخت‌گیرانه‌ای می‌شود. کار در انگلستان در کنار مزایای متعددی مثل درآمد بالا، نیازی به یادگیری زبان سوم ندارد؛ زیرا بیشتر متقاضیان مهاجرت از ایران به زبان انگلیسی تسلط دارند و یادگیری زبان جدید چالش بزرگی در مسیر مهاجرتشان به شمار می‌رود.

به‌طورکلی داشتن دانش زبان انگلیسی در کشورهای انگلیسی زبان، یک امتیاز عالی برای حضور در جوامع مختلف کشور مقصد دارد. امکان تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی، ارتباط با کسب‌وکارهای خارجی و ورود به بازار بین‌المللی با زبان انگلیسی راحت‌تر انجام می‌شود. همچنین برخی از امتیازها مثل بورسیه تحصیلی رایگان کانادا و انگلستان براساس میزان تسلط فرد بر زبان انگلیسی در عین داشتن مهارت‌های دیگر سنجیده می‌شود.

اخذ ویزای tire2؛ بهترین راه برای مهاجرت کاری به انگلستان

کانادا؛ کشوری چندفرهنگی با تنوع شغلی بالا

آیا می‌توان نام کشورهای انگلیسی‌زبان را برای مهاجرت مطرح کرد و کانادا را در این لیست قرار نداد؟ این کشور حدود ۳۴ میلیون نفر جمعیت دارد و ۲۹ میلیون نفر از ساکنان آن انگلیسی زبان هستند. البته در برخی از ایالت‌های کانادا، به زبان فرانسوی نیز صحبت می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای ارتباط بهتر با جامعه کانادایی، زبان فرانسوی را نیز در کنار انگلیسی یاد بگیرید؛ بااین‌حال داشتن دانش فرانسوی برای ورود به کانادا الزامی نیست.

کانادا کشوری امن با تنوع فرهنگی بالا است. علاوه‌بر این، زندگی در کانادا مزایای متعددی مثل بهره‌مندی از سیستم آموزشی عالی، دریافت بورسیه تحصیلی رایگان کانادا، دریافت اقامت و شهروندی این کشور و درآمد بالا را دارد. کار در بازار بین‌الملل کانادا با زبان انگلیسی راحت‌تر انجام می‌شود؛ بیشتر بازرگان‌ها و افراد مطرح ر کسب‌وکارهای مختلف به زبان انگلیسی تسلط دارند؛ بنابراین نیازی به یادگیری زبان سوم برای ایجاد ارتباط کاری نخواهید داشت.

انواع روش‌های مهاجرتی به کشور انگلیسی زبان کانادا

اخذ ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج و کارآفرینی از روش‌های مهاجرت به کشور سردسیر کانادا به شمار می‌روند. هر یک از این روش‌ها نیازمند مدارک و شرایط ویژه‌ای است. تمکن مالی یکی از مهم‌ترین شرایط ورود به کانادا است؛ این شرط در انواع روش‌های اخذ ویزا اهمیت دارد. البته در مواردی که فرد با بورسیه وارد کانادا شود، شرایط ارائه تمکن مالی متفاوت خواهد بود.

خرید کسب‌وکار، کارآفرینی و سرمایه‌گذاری از روش‌هایی است که برای مهاجرت افراد سن بالا به کانادا پیشنهاد می‌شود. در این روش‌ها تمکن مالی بالایی برای اخذ ویزا موردنیاز است. همچنین باید ثابت کنید که ایده سرمایه‌گذاری شما به رونق اقتصاد کانادا کمک خواهد کرد. برای مهاجرت کاری به کانادا، دو روش اکسپرس اینتری و استفاده از برنامه‌های استانی را در اختیار دارید. در هر یکی از این روش‌ها، کارفرمای کانادایی رزومه فرد را بررسی کرده و براساس رزومه متقاضیان دیگر برای رد یا تایید کردن فرد کارجو اقدام می‌کند.

استرالیا؛ یکی از زیباترین و آرام‌ترین کشورهای جهان

استرالیا با طبیعتی بکر، صنعت پیشرفته، نظام آموزشی استاندارد و سطح رفاه بالا به یکی از بهترین کشور های انگلیسی زبان برای مهاجرت تبدیل شده است. بستر مناسبی برای پیشرفت کاری و تحصیلی در استرالیا وجود دارد. در کنار همه این موارد، انگلیسی بودن استرالیا برای مهاجران جذاب است. حدود ۲۰ میلیون نفر از جمعیت این کشور انگلیسی صحبت می‌کنند.

استرالیا یکی از مقصدهای محبوب برای ادامه تحصیل دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌رود. برای تحصیل در این کشور انگلیسی‌زبان ابتدا باید ویزای تحصیلی بگیرید. برای اخذ ویزای تحصیلی ارائه مدارک قبلی و انگیزه‌نامه از اصلی‌ترین مدارک موردنیاز به شمار می‌روند. فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های استرالیا، می‌توانند تا ۶۰ روز بعد از اتمام تحصیل در این کشور اقامت داشته باشند؛ در این زمان فارغ‌التحصیل اجاره کار پیدا کردن دارد تا ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کند.

اخذ ویزای کاری و سرمایه‌گذاری؛ دو روش عالی برای ورود به بهترین کشور انگلیسی زبان استرالیا

اقتصاد استرالیا ثبات خوبی دارد؛ صادرات محصول و کالا از این کشور دورافتاده بخش بزرگی از اقتصاد استرالیا را تامین می‌کند. علاوه‌بر این، گستردگی صنعت باعث ایجاد موقعیت‌های شغلی متنوع در کشور پهناور استرالیا شده است. برای وارد شدن به اقتصاد استرالیا می‌توانید از دو روش کاری و سرمایه‌گذاری برای اخذ ویزا اقدام کنید. تنوع ویزاهای کاری در استرالیا باعث ایجاد راه‌های مختلف برای وارد شدن به اقتصاد این کشور شده‌اند. ویزای موقت کمبود مهارت، ویزای طرح نامزدی کارفرما و ویزای موقت تحت حمایت کارفرمای ماهر ازجمله انواع ویزای کاری در استرالیا به شمار می‌روند.

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت ۵ ساله به شمار می‌رود. برای اخذ این نوع ویزا باید حداقل حدود ۲.۵ میلیون دلار استرالیا (۱.۶ میلیون دلار آمریکا) سرمایه را داشته باشید. با داشتن ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا امکان همراه کردن خانواده برای ورود به این کشور فراهم خواهد شد.

اخذ ویزای tire2

مالزی؛ ارزانترین کشور انگلیسی زبان برای مهاجرت

مالزی یکی از ارزانترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت شناخته می‌شود. مخارج زندگی در مالزی نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان کمتر است. دانشگاه‌هایی با رنکینگ برتر جهانی در مالزی قرار دارند؛ ازاین‌رو مالزی به یکی از محبوب‌ترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است. مهاجرت به کشور مالزی از طریق اخذ ویزای تحصیلی، کاری، همراه، ازدواج و سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است.

بااین‌حال داشتن پاسپورت معتبر، ارائه تمکن مالی و دریافت ویزا از مهم‌ترین مدارک مهاجرت به مالزی به شمار می‌رود. همچنین متقاضی مهاجرت به این کشور نباید در لیست افراد ممنوع الورود به مالزی باشد. هزینه اخذ ویزای مهاجرت به مالزی در انواع روش‌ها متفاوت است؛ برای اطلاع از هزینه‌های ورود به ارزانترین کشور انگلیسی زبان برای مهاجرت با موسسه‌ ویزاموندیال تماس بگیرید.

خدمات مهاجرتی ویزاموندیال؛ همراه مطمئن برای انتخاب سریع‌ترین راه دریافت ویزا

البته کانادا از میان لیست بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت، شرایط ایده‌آل‌تری را در اختیار مهاجران قرار می‌دهد. موقعیت‌های شغلی متنوع، دانشگاه‌های معتبر به‌همراه برنامه‌های بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی و فرصت‌های متعدد کارآفرینی از مزایای ورود به کانادا هستند. برای یافتن بهترین روش مهاجرتی به کانادا با موسسه ویزاموندیال تماس بگیرید. مشاوران این موسسه مهاجرتی با بررسی شرایط متقاضی، بهترین راه مهاجرتی را پیشنهاد خواهند داد. برای دریافت خدمات مهاجرتی از این موسسه فقط کافی است نام «ویزاموندیال» را در موتورهای جست‌وجو وارد کنید.

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست