1 1

کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی را بشناسید!

گاما

انتخاب کم‌ هزینه‌ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی فقط تحت تاثیر فاکتور شهریه پایین نیست؛ مجموعه‌ای از ویژگی‌ها شامل هزینه‌های تحصیل، بورسیه‌های تحصیلی، کیفیت سیستم آموزشی، خوابگاه دانشجویی و فرصت‌های شغلی همگی در تعیین بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی با هزینه پایین در نظر گرفته می‌شود. بیشترین بخش از هزینه شرکت در برنامه‌های آموزشی خارج از کشور برای خوابگاه و شهریه دانشگاه در نظر گرفته خواهد شد. با در نظر داشتن این فاکتورها امکان انتخاب کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و متناسب با اهداف تحصیلی فرد وجود خواهد داشت. بعد از مطالعه این مطلب با ارزانترین کشور برای زندگی و تحصیل آشنا خواهید شد.

ایتالیا؛ یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی با شانس بالا برای دریافت بورسیه

شهریه دانشگاه‌های ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی در میزان قابل توجهی پایین نیست؛ بااین‌حال به دلیل فراهم کردن فرصت دریافت بورسیه برای همه دانشجویان بین‌المللی، یکی از ارزانترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود. بورسیه‌های استانی ایتالیا متمایزترین ویژگی این کشور برای تحصیل با تمکن مالی پایین است. نگران پایین بودن نمرات خود برای اپلای به دانشگاه‌های ایتالیا نباشید؛ بورسیه استانی ایتالیا برای دانشجویانی است که از کشورهای جهان سوم اپلای می‌کنند. به‌این‌ترتیب مهاجرت تحصیلی به ایتالیا بهترین انتخاب به منظور مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان شناخته می‌شود.

آلمان؛ کم هزینه ترین کشور برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف

آلمان یکی از کشورهای کم هزینه برای مهاجرت تحصیلی با میزبانی از برترین دانشگاه‌های جهانی به شمار می‌رود. تفاوتی ندارد با چه رزومه و نمراتی برای تحصیل در آلمان اپلای کنید، در هر صورت در یکی از دانشگاه‌های خصوصی یا دولتی این کشور، صندلی برای تحصیل شما وجود خواهد داشت. علاوه‌بر این، برای تسهیل فرایند دریافت ویزا با ارائه تمکن مالی پیشنهاد می‌کنیم از سایت‌های ارائه‌دهنده بورسیه از جمله DAAD آلمان بازدید کنید. با دریافت بورسیه شانس بیشتری برای تایید درخواست ویزای تحصیلی آلمان خواهید داشت.

به‌طورکلی شرایط تحصیل در بیشتر کشورهای اروپایی برای دانشجویان غیر‌اتحادیه اروپا با دانشجویان اتحادیه اروپا متفاوت است. بااین‌حال شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان و صفر بودن شهریه داشگاه‌های دولتی برای همه دانشجویان بدون در نظر داشتن ملیت وجود دارد. البته در سال 2024 باید هزینه بین 100 تا 350 یورو به‌عنوان هزینه‌های اداری به دانشگاه پرداخت شود. میانگین هزینه زندگی دانشجویی در آلمان ماهیانه برابر با 850 یورو در سال 2024 است. هزینه خوابگاه دانشجویی نیز بین 175 تا 1145 یورو در ماه (سال 2024) در آلمان برآورد می‌شود.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

2 1

برای استفاده از سیستم آموزشی برتر، بورسیه و خوابگاه دانشجویی ایده‌آل کانادا را انتخاب کنید

شاید در نگاه اول به منظور انتخاب کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی، کانادا در لیست گزینه‌ها قرار نگیرد؛ بااین‌حال با کمی تامل بیشتر و بررسی فاکتورهای موثر در انتخاب مقصد تحصیل ارزان، کانادا نیز گزینه ایده‌آلی به شمار خواهد رفت. کانادا یکی از کشورها با سیستم خوابگاه دانشجویی گسترده در شهرهای مختلف است. همچنین امکانات رفاهی خوابگاه دانشجویی در کانادا به حدی است که بسیاری از دانشجویان نیازی به اجاره مسکن مستقل نخواهند داشت. میانگین هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا بر‌اساس آمار ارائه شده در سایت amberstudent برابر با 155 تا 1550 یورو در سال است.

علاوه‌بر خوابگاه دانشجویی و میزبانی از دانشگاه‌های برتر مثل دانشگاه مک گیل در کانادا، این کشور بهترین مقصد مهاجرتی برای دریافت بورسیه تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری به شمار می‌رود. برای مثال دریافت بورسیه student essay contest برای دانشجویان همه دانشگاه‌های کانادا امکان‌پذیر است؛ این بورسیه، کمک هزینه سالیانه 1500 دلار در سال 2024 را برای دانشجویان در نظر می‌گیرد. با دریافت بورسیه دیگر نیازی به نگرانی در‌مورد ارائه تمکن مالی برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا نخواهید داشت. البته دریافت بورسیه، میزان تمکن مالی مورد‌نیاز را صفر نمی‌کند (مگر در مواردی که دانشجو فول فاند دریافت کرده باشد)؛ اما بخشی از نگرانی دانشجو با تمکن مالی پایین را برطرف خواهد کرد.

ارزانترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی کدام است؟ نروژ

نروژ یکی از کشورهای اسکاندیناویایی با شرایط تحصیلی منحصربه‌فرد برای دانشجویان بین‌المللی بدون در نظر داشتن ملیت به شمار می‌رود. امکان تحصیل رایگان در نروژ برای مقطع تحصیلی لیسانس وجود دارد؛ دانشگاه‌های دولتی نروژ برای مقطع کارشناسی هیچ شهریه‌ای دریافت نمی‌کنند. البته ممکن است هزینه ترمیک برای انجام کارهای اداری از دانشجویان بین‌المللی دریافت شود.

از سوی دیگر تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی نروژ در سال مبلغی بین 7000 تا 9000 یورو در سال 2024 برآورد شده است. این هزینه در صورت ثبت‌نام برای خوابگاه دانشجویی به اضافه مبلغی بین 300 تا 700 یورو در ماه می‌شود. میانگین هزینه‌های زندگی در نروژ نیز با‌توجه‌به سبک زندگی متفاوت است؛ بااین‌حال میانگین هزینه زندگی دانشجویی در این کشور برابر با 800 تا 1500 یورو تخمین زده شده است.

فرانسه؛ کشوری ارزان برای مهاجرت تحصیلی با شهریه رایگان برای برنامه‌هایی به زبان فرانسوی

بیشتر برنامه‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه‌های دولتی در فرانسه به زبان رسمی این کشور یعنی فرانسوی برگزار می‌شود؛ با ارائه گواهی اثبات تسلط به زبان فرانسوی، تحصیل در فرانسه رایگان خواهد بود. به‌طورکلی هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور در سال 2024 برابر با 2500 تا 4000 یورو سالیانه برآورد شده است. این مبلغ برای دانشگاه‌های خصوصی با افزایش چند هزار یورویی به مبلغ 3000 تا 10000 یورو در سال 2024 می‌رسد.

مهاجرت تحصیلی در فرانسه فقط شامل شهریه و هزینه‌های اداری دانشگاه نیست؛ متوسط هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه برابر با 1200 تا 1800 یورو در ماه است. هزینه اقامت در خوابگاه دانشجویی فرانسه به‌طورچشمگیری کمتر از هزینه اجاره مسکن به‌ صورت انفرادی خواهد بود؛ در سال 2024 تقریبا 350 تا 850 یورو در ماه برای خوابگاه نیاز خواهید داشت.

3 1

هند؛ کشوری با مخارج پایین برای تحصیل دانشجویان بین‌‌المللی

امکان تحصیل در سیستم آموزشی به‌روز در کنار پرداخت شهریه معقول در حدود 1175 تا 6000 دلار در سال 2024، هند را به مقصد مناسب برای مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. علاوه‌بر این، هند با مبلغ پایین زندگی (حدودی بین 250 تا 300 دلار در ماه) به یکی از کم هزینه ترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌ا‌لمللی تبدیل شده است. همچنین هزینه اجاره مسکن در این کشور آسیایی سالیانه مبلغی بین 700 تا 2000 دلار در سال 2024 برآورد خواهد شد.

تایوان؛ ارزانترین کشور برای زندگی دانشجویی در آسیا

یکی دیگر از کشورهای ارزان برای تحصیل پزشکی، رشته‌های پیراپزشکی، مهندسی و علوم انسانی در آسیا، تایوان به شمار می‌رود. متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تایوان برابر با 3000 تا 6500 دلار آمریکا در سال 2024 برآورد شده است. البته این هزینه با دریافت بورسیه کاهش می‌یابد؛ دریافت بورسیه با ارائه رزومه مناسب شامل ریز‌نمرات بالا، نمره زبان بالا، سابقه پژوهشی و انگیزه‌نامه اصولی امکان‌پذیر خواهد بود.

در آخر باید هزینه ماهیانه برای زندگی در تایوان را نیز در مسیر انتخاب مقصد مهاجرت تحصیلی برای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در نظر بگیرید. میانگین هزینه زندگی در تایوان در ماه برابر با 700 تا 900 دلار آمریکا در سال 2024 است.

تحصیل در لهستان؛ انتخابی برای مهاجرت تحصیلی با بودجه پایین

لهستان در کنار ارائه سطح رفاهی مطلوب، با میزبانی از چندین دانشگاه خصوصی و دولتی یکی از ارزانترین کشورها برای زندگی در نظر گرفته می‌شود. میانگین شهریه دانشگاه‌ها در این کشور بین 1000 تا 4500 دلار در سال 2024 برآورد شده است.

هزینه زندگی در لهستان تحت تاثیر فاکتورهایی از جمله سبک زندگی مهاجر و شهر محل زندگی بستگی خواهد داشت. به‌طورکلی میانگین هزینه زندگی در لهستان شامل مخارج تهیه مواد غذایی، اینترنت و سیستم حمل‌ونقل شامل 350 تا 600 دلار در ماه برای سال 2024 برآورد شده است. یکی از اقتصادی‌ترین جنبه‌های تحصیل در لهستان، دسترسی به خوابگاه دانشجویی ارزان با متوسط هزینه ماهیانه 65 تا 155 دلار در سال 2024 است.

انتخاب بهترین مقصد برای اقامت تحصیلی با دریافت مشاوره از موسسه مهاجرتی

گزینه‌های موجود در لیست کم هزینه ترین کشور به منظور مهاجرت تحصیلی برای همه افراد یکسان نیست. برخی از متقاضیان مهاجرت با ارائه رزومه مناسب و قابل رقابت با سایر دانشجویان بین‌المللی امکان استفاده از بورسیه را خواهند داشت. دریافت بورسیه یکی از فاکتورهای مهم برای کنترل هزینه‌های زندگی در زمان تحصیل به شمار می‌رود.

به‌طورکلی کشورهای آلمان، ایتالیا، تایوان، کانادا، انگلیس، فرانسه و لهستان در لیست کشورهای ارزان برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌روند. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب بهترین مقصد متناسب با شرایط تحصیلی خود با موسسه مهاجرتی ایران کانادا تماس بگیرید.

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست