سئو ! مهارتی بین المللی و پشتوانه ای برای مهاجرت

سئو ! مهارتی بین المللی و پشتوانه ای برای مهاجرت

گاما

 امروزه یکی از دلایل دغدغه انگیر برای مهاجرت ، مهارت و شغل است . درواقع باید پشتوانه ای برای درآمد زایی وجود داشته باشد تا بتوان به مهاجرت فکر کرد . بنابراین باید به دنبال شغلی بود که در وسعت بین الملل ارزشمند و مهم باشد . در این مطلب با سئو ، مهارت طلایی موفقیت آشنا خواهیم شد …

امروزه دیگر کسب و کارهای سنتی دیگر پاسخگو نیست و شما باید وارد فضای وب و کسب و کار اینترنتی شوید. شاید در ابتدا فکر کنید که با داشتن یک سایت و معرفی کسب و کار یا محصولات خود به راحتی می‌توانید درآمد کسب کنید، در صورتی که اصلاً این گونه نیست. شما در ابتدای راه باید به دنبال دیده شدن باشید، یعنی کاربران را به سمت سایت خودتان روانه کنید. ولی چگونه؟ آیا می‌توان با داشتن ورودی از سمت گوگل درآمد کسب کرد؟ قطعاً که بله.زشما برای دیده شدن و درآمدزایی از سایت خودتان، باید دانش سئو داشته باشید. سئو به معنای بهینه سازی وب‌سایت است و شما اگر به خوبی صفحات مختلف سایت خودتان را سئو کنید، به راحتی هر چه تمام تر کاربر از طرف گوگل به سمت سایت شما می آید. اما جنبه تجاری و درآمدزایی دقیقاً کجاست؟ فرض کنید که شما یک سایت در حوزه آموزش زبان انگلیسی ایجاد کرده‌اید، آموزش زبان انگلیسی ماهانه بالای 90 هزار بار توسط کاربران ایرانی سرچ می‌شود.

seo

شما ابتدا صفحه آموزش زبان انگلیسی سایت خودتان را سئو کرده و سپس دوره آموزشی در آن صفحه قرار دهید. حالا فکر کنید که قیمت هر دوره آموزشی شما 200 هزارتومان باشد و از آن 90 هزار کاربر فقط و فقط 300 نفر دوره شما را خریداری کند، شما در ماه چقدر درآمد خواهید داشت؟ به راحتی می‌توانید 60 میلیون تومان درآمد داشته باشید.زاین قدرت سئو است، امروزه کشور های صنعتی به دنبال سئوکاران متخصص هستند. اکثر کسب و کار ها به دنبال ایجاد مشتری هستند و شما می‌توانید با تخصص سئو کاربران را به سمت فروشگاه های خود روانه کنید. (به این دلیل کشور ها صنعتی به دنبال سئوکار هستند تا فعالیت آن ها را بهینه تر و درآمد مجموعه آن ها را افزایش دهند)

سئو میتواند بهترین شغل و پشتوانه ای برای مهاجرت باشد ؟

همین ابتدا بهتر است که خیال شما دوستان را راحت کنیم، شما با دانش سئو به راحتی می‌توانید به کشور های خارجه مهاجرت کنید ولی چگونه؟ ابتدا نیازمند یک رزومه قوی هستید، یعنی شما باید به شرکت هایی که در خارج از ایران فعالیت انجام می‌دهند نشان دهید که چه رزومه و نمونه کار هایی دارید. (به عنوان مثال در ایران برای فلان سایت و فلان شرکت معتبر کار کردید و میزان ورودی برای سایت ها چقدر افزایش یافته با این روش می‌توانید یک رزومه کامل داشته باشید) . کشور مقصد خودتان را مشخص کرده و به زبان آن مسلط شوید. به عنوان مثال شما با یک شرکت کانادایی مذاکره کردید و سپس باید به زبان انگلیسی (بهتر است به زبان کشور مقصد خودتان مسلط شوید، این گونه شرایط کاری و دستمزد شما هم افزایش خواهد یافت)

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

سيو و مهاجرت

بازار کار سئو در بین الملل چطور است ؟

یکی از سؤالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند در رابطه با بازار کار سئو است. هم اکنون بیش از 1 میلیارد وب‌سایت وجود دارند. تعداد سایت های فارسی زبان بیش از 1 میلیون است، یعنی یک میلیون نفر به دنبال کسب و کار اینترنتی یا بیشتر دیده شدن هستند. (چون هدف اصلی از داشتن یک وب‌سایت، بیشتر دیده شدن کسب و کار و یا فروش محصول و دوره های آموزشی است) با این حال بازار کار سئو چگونه می‌تواند باشد؟

بازار کار سئو بسیار داغ است و شما برای گرفتن پروژه با چالش های بزرگی رو به رو نخواهید بود. (البته که شما باید رزومه خوبی داشته باشید و این که چندین سایت را به صورت آزمایشی سئو کرده باشید، در صورتی که رزومه برای سئو ندارید فرایند گرفتن پروژه برای شما سخت خواهد شد) اما این به این معنا نیست که نتوانید پروژه بگیرید با گذراندن یک دوره آموزش سئو حرفه ای و کسب دانش ، میتوانید از پروژه های کوچک و یا پروژه خودتان شروع به کار کنید …

بازار کار سئو در ایران

همان‌طور که در بخش قبلی ذکر شد، بیش از یک میلیون سایت ایرانی وجود دارد که تمامی آن ها اهداف مشخصی برای خود دارند. شما برای گرفتن پروژه و درآمدزایی از سئو در ایران می‌توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. در این بخش به روش های درآمدزایی از سئو در ایران خواهیم پرداخت و میزان دستمزد را هم عنوان خواهیم کرد.

 • فریلنسری کار کردن: سایت های فریلنسری ایران وجود دارد که شما به عنوان یک سئوکار می‌توانید انواع پروژه های تعریف شده را مشاهده کنید. شما ابتدا باید در سایت های فریلنسری یک پروفایل جذاب به همراه نمونه کارهای خودتان ایجاد کرده و سپس به دنبال پروژه ها بروید. کافی است که درخواست خودتان را برای انجام پروژه به کارفرما ارسال کرده و در اسرع وقت کارفرما درخواست شما را پاسخ میدهد. (به صورت میانگین درآمدزایی سئو به صورت فریلنسری ماهانه از 8 میلیون تومان شروع شده و به بالای 70 میلیون تومان در ماه هم افزایش خواهد یافت)
 • استخدام شدن در شرکت ها: شرکت های زیادی هستند که میخواهند در فضای وب نیز فعالیت داشته باشند و از طرفی بیشتر دیده شوند. در وهله اول آن ها به یک سئوکار نیاز خواهند داشت، شما می‌توانید در این نوع از شرکت ها فرم استخدام پر کنید. کار کردن در شرکت ها از مزایایی همچون بیمه و سابقه کار رسمی و پاداش و… دارد که شما به عنوان یک سئوکار از آن بهره مند خواهید شد. (تعرفه شرکت برای استخدام حضوری سئوکار از 10 میلیون ماهانه شروع شده و به 30 میلیون تومان در ماه هم افزایش خواهد یافت)
 • مشاوره دادن: ممکن است که شما دانش خوبی از سئو داشته باشید به هرماه رزومه خوب، می‌توانید به سایت هایی که سئو ضعیفی دارند نیز مشاوره دهید و از خدمات مشاوره ایی هم درآمدزایی کنید. (برای این مورد هم می‌توانید به سایت های فریلنسری رجوع کنید)

سيو چیست

بازار کار سئو در کشور های خارجه چگونه است ؟

خب تا به الان با بازار کار سئو در ایران آشنا شدید ولی بازار کار سئو در کشور های خارجه هم خوب است؟ چقدر میزان از دانش سئو می‌توانیم درآمد کسب کنیم؟ در این بخش به انواع کشورهای خارجه و بازار کار سئوی آن ها خواهیم پرداخت:

 • آمریکا: سایت های آمریکایی اکثراً خدماتی و فروشگاهی بوده و به دنبال سئوکاران برتری هستند که فروش آن ها را چندین برابر کنند. دوستان از طرفی شما برای دریافت پروژه از این کشور ها باید مسلط به زبان انگلیسی باشید. شما می‌توانید به عنوان یک سئوکار به آمریکا مهاجرت کنید (کافی است که یکی از شرکت ها برای شما دعوت نامه ارسال کند) یا این که به صورت فریلنسری کار کنید از طریق سایت های کاریابی اینترنتی. (میزان درآمد یک سئوکار در آمریکا طبق آخرین تحقیقات، 60 هزار دلار سالیانه بوده است)
 • کانادا: یکی دیگر از کشور هایی که متقاضی سئوکار است، کانادا بوده. شما برای دریافت پروژه از این کشور باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. میزان درآمد سئوکار در این کشور بیش از 68000 دلار است.
 • استرالیا: استرالیا هم یکی از کشور هایی است که کمبود سئوکار دارد. شما می‌توانید رزومه کاری خودتان را به شرکت های استرالیایی ارسال کرده و در صورت پذیرش به آن جا مهاجرت کنید، شما در کشور استرالیا به عنوان یک سئوکار می‌توانید 84000 سالانه درآمد داشته باشید.
 • آلمان: کشور آلمان یکی از بهترین کشور های صنعتی است که افراد متخصص در حوزه برنامه نویسی و سئو را پذیرش میکند. عمدتاً افراد با شرکت ها کار می‌کنند و کمتر کسی می‌تواند به صورت فریلنسری در آلمان شروع به کار کند. میزان درآمد سالانه یک سئوکار در آلمان 53000 دلار ثبت شده است.

برتر آموز بهترین منبع آموزش سئو در ایران !

شما برای اینکه در فضای وب به درآمد برسید، باید دانش سئو داشته باشید و عملاً بدون دانش سئو فعالیت و درآمدزایی برای شما بسیار سخت خواهد شد. ولی آموزش سئو را از کجا شروع کنیم؟ چه دوره آموزشی برای سطح ما مناسب است؟ قطعاً که باید از دوره ایی شروع کنید که مباحث را به صورت صفر تا صد (یعنی از پایه تا حرفه ایی) برای شما شرح دهند تا ابهاماتی برای شما به وجود نیاید. وب سایت آموزشی برتر آموز برترین دوره سئو را تهیه کرده است که علاقه‌مندان به حوزه سئو بتوانند دانش خوبی در این زمینه به دست آورند. یکی از بهترین ویژگی های این نوع از آموزش ها، پشتیبانی دوره است. یعنی اگر سؤالی ذهن شما را درگیر کرد و نتوانستید پاسخ سؤالات را دریابید، کافی است که با تیم پشتیبانی دوره ارتباط برقرار کرده تا اسرع وقت به شما پاسخ بدهند. (پشتیبانی و آپدیت دوره یکی از ملاک های دوره آموزشی برتر آموز است)

mohajerat paziresh
رادتایم

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • بهنوش ملکیان
  آبان 30, 1402 7:56 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من متخصص سئو با ۶ سال سابقه کار هستم. ۲۸ سالمه و کارشناسی ارشد دارم. فعلا مدرک زبان ندارم اما زبان انگلیسیم در سطح خوبیه. متاهل هستم و میخوام همراه همسرم به استرالیا مهاجرت کنم. لطفا راهنماییم کنید.
  باتشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست