در حال تهیه غذای تایلندی

معروف ترین غذاهای تایلندی برای گردشگران +عکسها

گاما

بی شک همه بهشت غذاهای تایلندی را می شناسند. معابد مقدس، قلعه های شاهنشاهی، معابد طلایی بودایی، فیل های منحصر به فرد در سواحل مختلف با شن های سفید و مناطق ماجراجویانه، همگی بعد از صرف وعده های غذایی تایلند، جذابیت دارند.

مرور کلی

تایلند برگرفته شده از سنت ‌های فرهنگی- باستانی از هند، چین و آسیا است. تکنیک های آشپزی و مواد به کار رفته را از هر کدام از این قاره های اصلی گرفته است. غذای تایلندی به دلیل استفاده زیاد از گیاهان تازه، به جای گیاهان خشک و همچنین ادویه های مختلف برای تعادل بین ۴ طعم اصلی (شیرینی، شوری، ترشی و تند) معروف شده است. در مزه های تایلندی برای طعم شیرین از شکر یا شکر پالم، برای طعم شوری از میگوی خشک، سس ماهی، و پاستای میگو و برای طعم ترشی از سرکه، لیمو، تمر هندی و برای طعم تندی از طیف مختلفی از گیاهان، فلفل ها و دانه فلفل استفاده می کنند.

غذاهای معروف تایلندی

وعده های غذایی سبک با مواد به کار رفته و طعم رو به تند، دارای خواص پزشکی هم هستند که برای سلامت مناسب است و باعث شده است که غذای تایلندی محبوبیت بسیار گسترده ای پیدا کند. اگرچه که هر کدام از غذاهای تایلندی طرز پخت متفاوتی دارند و بعضی از آن ها نیز مربوط به نواحی تابعیتی است. هر ناحیه سبک و روش پخت و پز و ویژگی ‌های طعم دهی خودش را بر اساس مواد تشکیل دهنده موجود تعیین می ‌کند که معمولاً برایشان بسیار مهم است این مواد از خاک کدام ناحیه آمده است.

برای فهم دقیق تر در مورد انواع غذاهای تایلندی باید بدانید که این غذاها ۷ طبقه‌بندی دارد. ۶ مورد از آنها مربوط به نواحی مجزا هستند. نواحی شمالی که به لانا معروف است، نواحی شرقی معروف به ایسان، شرق، دامنه های مرکزی و جنوبی و بانکوک. دسته بندی هفتم هم به غذاهای شاهنشاهی مربوط است.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

اما به طور کلی، مواد غذایی آن ها به چهار طبقه بندی مربوط به چهار ناحیه تقسیم می شود :

ناحیه شمالی

بعد از پادشاهی لانا، روش پخت غذا در این ناحیه هم به روش پخت لانا معروف شدند. لانا کسی بود که قانون گذاری را در آن زمان در مناطق مرتفع و نواحی کوهستانی در تایلند انجام ‌می داد. پایتخت پیشین تایلند چیانگ مای بود. اکثر گروه‌ های مربوط به نژاد های تایلندی شمالی، شامل بورما، لائوس و خمر بودند که به شدت روی طعم این غذاها تاثیر داشتند.

روش پخت لانا

غذای این ناحیه در کل کشور یافت نمی ‌شود و خیلی مشهور نیستند، زیرا فقط نواحی شمال تایلند به آن ها اهمیت می دهند. سبک آشپزی این ناحیه، روستایی ترین استایل پخت و پز می باشد. رد پای قومی نژادی مردم تایلند برای صد ها سال پیش یا شاید هزاران سال پیش در آن مشخص است.

آب و هوای خنک این ناحیه، این مکان را به یک مکان ایده آل برای رشد طیف وسیعی از گیاهان و سبزیجات تبدیل کرده است. طعم برجسته غذاهای این ناحیه ؛ ترش و تلخ است. Khao Niaow خائو نیاو پینگ (برنج چسبنده یا چسبناک) در کنار سالاد Som Tum یا پاپایا جزء رژیم غذایی اصلی تایلند شمالی است. خائو سوی هم یک وعده غذایی می باشد که با نودل های تایلندی و شیرنارگیل تهیه شده است و طرفداران زیادی هم دارد.

چیانگ مای بزرگترین شهر در تایلند شمالی و یک قطب بزرگ توریستی است. معبد دوی سوتپ در چیانگ مای یکی از موارد اصلی بودا محسوب می شود. پارک ملی فیل در این ناحیه قرار گرفته است و فیل هایی را از سراسر دنیا در آن نگهداری می کنند. نواحی شمالی تایلند مخصوصاً به دلیل جذابیت های طبیعی و فرهنگی معروف شده است. همچنین فعالیت های ماجراجویانه و هیجان انگیز مانند بانجی جامپینگ و یا زیپلین هم در آن قابل انجام است.

خائو نیاو پینگ و خائو سوی

حتما بخوانید: چگونه با هواپیما راحت سفر کنیم؟ ۱۸ نکته کاربردی از فرودگاه تا سوار شدن

ناحیه شمال شرقی

به دلیل وجود ناحیه ایسان، شمال شرقی تایلند معروف شده است که در حاشیه رود مکونگ  قرار گرفته است و یک منطقه نسبتاً پرت و دور افتاده محسوب می ‌شود و معمولاً توریست های زیادی آن را نمی ‌شناسند. غذای ناحیه ایسان به دلیل تاثیرات لائوس بسیار منحصر به فرد است. در مقایسه با دیگر غذاهای تایلندی، این غذاها ها سرشار از وعده‌ های غذایی سوخاری و گریل شده هستند و غذای سرخ کردنی ندارند.

مردم این جا معمولاً به منابع بیشتری دسترسی دارند و اغلب از حیواناتی مثل قورباغه و حشرات در وعده غذایی خود استفاده می کنند. Laab (لاب) یک سالاد تند مشهور در ناحیه ایسان محسوب می ‌شود که در آن گوشت قرمز، آبلیموی فصلی، سس ماهی، گیاهان مختلف و همچنین پودر برنج به کار رفته است. غذای لاب شبیه به نسخه غذای لانا است و به لاپ موآنگ هم معروف می باشد که از ترکیب ادویه های خشک برای یک طعم تند ملایم، کمی ادویه، مواد رایحه دار و نمکی استفاده می کنند. در lap muang (لپ موآنگ)، آبلیمو و پودر برنج استفاده نمی شود.

Laab & isaan cuisino

این ناحیه؛ زمین های برنج قدیمی تایلند، بوفالو های آبیدر گودال های گلی، نساجی های ابریشمی در کنار دریا ها و همچنین ریکشا های پدالی را در خودش جای داده است. پارک ملی خائو یای در این ناحیه قرار گرفته و دارای ۵ جنگل متنوع است. این کشور دارای مناطق تاریخی از جمله پارک تاریخی فانوم رانگ، تام موآنگ و دو مجتمع معبدی خمر است  که ارزش بازدید دارد.

ناحیه مرکزی

غذای این ناحیه ترکیبی از تاثیرات مختلفی از نواحی گوناگون، مخصوصاً غذاهای مربوط به رویال کورت و استایل آشپزی خارجی از کشور چین تا مسلمانان مالزی است. طعم های شیرین و پرمایه در غذاهای مرکز تایلند زیاد به چشم می‌ خورد. غذاهای دشت‌های مرکزی و مرطوب پرورش برنج، محل پادشاهی ‌های سابق تایلند سوخوتای و آیوتایا  و فرهنگ دواراواتی مردم از قبل از ورود سیامی ها به منطقه بوده ‌است

غذاهای ناحیه ی مرکزی تایلند  .

بانکوک که در ناحیه مرکزی تایلند واقع شده است؛ طیف وسیعی از غذاهای فوق العاده را به شما معرفی می کند که دارای جذابیت جهانی هستند و تایلند را از بقیه کشور ها متمایز می‌ کند. اکثر غذاها در این ناحیه، شامل ۴ الی ۵ وعده مختلف شامل سوپ، غذای سرخ کردنی، غذای حاوی زردچوبه، ماهی، سبزیجات و دسر هستند. ادویه کاری قرمز تایلندی (Kaeng Phet) اکنون به یک پدیده جهانی تبدیل شده است. غذاهای تایلند مرکزی مانند سوپ تام یام و مرغ کونگ پائو را می ‌توانید در منوی غذایی سراسر جهان مشاهده کنید که از زرده تخم مرغ، شیره، شکر و آرد تشکیل شده اند. تانگ یورد و تنگ ییپ، دو مورد از دسر های پرطرفدار در این ناحیه هستند.

سوپ تام یام و مرغ کونگ پائو

تانگ یورد و تنگ ییپ

بانکوک به دلیل غذاهای خیابانی در سطح جهان مشهور شده است. کیفیت و تنوع غذای خیابانی در بانکوک کاملا شناخته شده می باشد. دکه های سیار خیابانی، غذاهای آبکی یا kap klaem را به فروش می رساند. این وعده های غذایی دارای جانوران دریایی خشک شده، گوشت قرمز و همچنین حشرات و سوسیس های سرخ شده هستند.

خمیر سرخ شده و شیرین که داخل آن موز یا شکلات قرار گرفته، یکی از انواع غذاهای پرطرفدار خیابانی محسوب می شود. مارکت های مخصوص غذا در طول خیابان های شلوغ هنگام عصر را هم  نباید نادیده بگیرید. معمولاً وعده ‌های غذایی در این مغازه ‌ها از قبل آماده شده‌ اند و اغلب طبقه متوسط جامعه به آن جا می روند.

تایلند همچنین جمعیت هندی- تایلندی زیادی دارد و بسیاری از رستوران ها سبزیجات هندی سرو می کنند.

حتما دانلود کنید: دانلود رایگان بهترین کتاب PDF انگلیسی در سفر (با ترجمه فارسی)

ناحیه جنوبی

حرکت به سمت جنوب و تغییر مناظر، باعث تغییر وعده‌های غذایی هم می شود. رژیم غذایی تایلند جنوبی مربوط به جزایر و دریاهای میان دو کشور تایلند و میانمار است که به دوران سلطان پاتانی است. تندترین غذاها در تایلند مربوط به ناحیه جنوبی است. همچنین دارای غذاهای خیلی شور مخصوصاً در نواحی ساحلی جنوبی است. غذاهای دریایی هم در این مناطق طرفداران زیادی دارد. مطمئن باشید به هر جای تایلند که سفر کنید، با انواع مختلفی از غذاهای جدید رو به رو هستید.

غذاهای ناحیه ی جنوبی تایلند

جزیره Koh Tao (کوه تائو) در خلیج تایلند به دلیل زندگی در کنار دریا و همچنین انواع مختلف مرجان ها، افراد زیادی را به خودش جذب می کند. Chumphon Pinnacle در این جزیره جایی است که اکثر مردم برای بازدید از کوسه های بازیگوش و مشهورش به آن سفر می کنند. همچنین مجسمه هایی در سواحل Val Tong Tao Bay وجود دارد که بسیاری از توریستان به آن علاقه دارند. جزیره Ko pha Ngan (کوفانگان) نیز مشهورترین جزیره بین توریست های بین المللی به دلیل برگزاری مراسم های بزرگ است که این مراسم ها در روز کامل شدن ماه، بسیار باشکوه هستند. پارک ‌ملی Khao Sok (خائو سوک)، زیبایی طبیعی و آرامش زیادی را انتقال می دهد. حدوداً ۱۸۵ کیلومتر مربع آن‌ طرف ‌تر ؛ دریاچه مصنوعی Cheow Lan (چیو لان) یک مکان بسیار عالی و زیبا برای بازدید است.

این ناحیه به دلیل سواحل زیبایی که دارد مشهور شده است اما غذاهایی که در آن استفاده می شود، قطعا بسیار حائز اهمیت است. تایلند چهارمین کشور بزرگ از لحاظ غذاهای دریایی می باشد که تایلند جنوبی جزء اصلی ترین های آن محسوب می شود. غذاهای دریایی زیادی در این مکان سرو می شود. تایلند همچنین به دلیل ادویه کاری مشهور است و دارای غذاهای تند با ادویه های زیاد و همچنین شیر نارگیل می باشد. در کنار نارگیل از آناناس هم برای طعم دهی استفاده می کنند و وعده های غذایی منحصر به فرد را ایجاد می کنند.

Kua Kling (کوآ کلینگ)

Kua Kling (کوآ کلینگ) کوآ کلینگ جزء تندترین غذاهای تایلند محسوب می شود و از ترکیب چیلی، فلفل، برگ لیمو، سیر، زردچوبه، گالنگال، نمک، و سس میگو همراه با گوشت میگو، مرغ، گاو ، ماهی و .. تهیه می شود و با برنج سرو می شود.

غذاهای تایلند به شدت منطقه ای است و تقریباً هر شهر غذای مخصوص به خودش را دارد که خارج از محدوده شهر در دسترس نیست. در ادامه برخی از مشهورترین غذاهای منطقه ای تایلند را معرفی خواهیم کرد:

Kuayatiaw ruea - در آیوتایا

Kuayatiaw ruea – در آیوتایا

رشته فرنگی یا همان نودل برنجی که با آبغوره ای تیره؛ و پر از ادویه سرو می شود.

Nam Phrik Num

Nam Phrik Num (چیلی های گریل شده و گوشت خوک سرخ شده) – در چیانگ مای

این غذا با سیر و موسیر در کنار سبزیجات سالم و بسیار پخته شده و برنج شل سرو می شود. این جوجه سرخ شده، چرب، شور و پرادویه است.

Kai Thawt Hat Yaiدر هات یای

یکی از مرغ سوخاری های مشهور در شهر هات یای است که با یک ترکیب ادویه خشک، که به آن رنگ قرمز متمایزی می دهد، تزئین و سرو می شود.

Kai Yangدر خون کاین

مرغ کبابی و گریل شده روی ذغال داغ – یکی از غذاهای ویژه شمال شرقی است که ظاهرا بهترین غذا در این شهر محسوب می شود.

Khao Taen- در لامپانگ

Khao Taen- در لامپانگ

کیک های برنجی چسبناک و سرخ شده که با شیره خرما پخته شده اند، یکی از غذاهای محبوب در لامپنگ ؛ این شهر شمالی است.

Naem Neuang – در نونگ خای

Naem Neuang – در نونگ خای

این غذای ویتنامی از گوشت قلقلی خوک با برنج و یک سبد گیاهی سرو می شود، و در شمال شرقی تایلند محبوب شده است.

Khao Chae- در فتچابوری

Khao Chae- در فتچابوری

بهترین رسپی از این غذای عجیب اما خوشمزه، یک نوع برنج معطر خنک است که با مواد شیرین و خوش طعم در کنار بشقاب سرو می شود و متعلق به (فتچابوری) یک شهر مرکزی در تایلند است.

Muu Yang- در ترانگ

یک خوک سوخاری، همراه با پوست و همه اجزای دیگر، سرو می شود که معمولا ان را در وعده صبحانه می خورند. ترانگ؛ این شهر جنوبی به این غذا معروف است.

حتما دانلود کنید: بهترین آموزش رایگان زبان تایلندی در ۱۰۰ روز (مشابه پیمزلر)

ده غذای سنتی در تایلند

Tom Yum Goong(تام یام گونگ )

ماده ی اصلی این سوپ تند و ترش، معمولاً میگو یا سایر غذاهای دریایی است. با طعم لیمو و فلفل همراه است، اگرچه ممکن است در رسپی کامل تایلندی اش، کمی تند باشد اما در هر صورت یک سوپ تازه است. به یاد داشته باشید که بیشتر مواد موجود در بشقاب برای طعم دهی است، نه این که آن ها را به طور جداگانه بخورید. تام یام گونگ تبدیل به یک غذای بین المللی شده است که بیشتر تایلندی ها و خارجی ها آن را دوست دارند.

Yum Woon Sen (یوم وون سن)

Yum Woon Sen (یوم وون سن)

این غذا مانند تام یام گونگ، حاوی لیمو، سس ماهی و فلفل طعم دار است و روی آن میگوهای پخته شده و مقدار زیادی گیاهان تازه اضافه می شود. فقط خودتان از قبل باید مشخص کنید که می خواهید میزان تندی آن چقدر باشد.

Pad Thai (پد تای یا تایلندی)

Pad Thai (پد تای یا تایلندی)

پد تای یا همان نودل یا رشته فرنگی سرخ‌ شده، یکی از غذاهای خوشمزه تایلند محسوب می شود.  این غذا در مقایسه با بیشتر غذاهایی که ریشه یا تأثیر چینی یا هندی دارند، یک معجون واقعی تایلندی است. نودل های شیرین، ترش و تند همراه با بادام زمینی و انواع فلفل ها و لیمو سرو می شوند. همچنین یک غذای عالی برای نهار نیز است.

Pad Bai Krapao (پد بای کراپائو)

Pad Bai Krapao (پد بای کراپائو)

یک وعده غذایی همراه با مرغ، گوشت گاو یا غذاهای دریایی با مقدار زیادی سیر و فلفل است. این غذا با افزودن برگ های ریحان، تندی بیشتری پیدا می کند. با مقدار زیادی برنج (و آب!) نیز سرو می شود.

Grilled Chicken and Sticky Rice

Grilled Chicken and Sticky Rice (مرغ کباب شده و برنج چسبناک)

در اصل این غذا متعلق به منطقه شمال شرقی است که در آن برنج چسبناک به جای برنج معمولی مصرف می شود. یک مرغ کامل یا تکه شده را در مخلوط گیاهان و ادویه جات، ترشی جات خوابانده و کبابی می کنند. این غذای محبوب معمولاً کنار جاده خریداری می شود و در خانه به سختی پخته می شود – و ممکن است حتی هنگام پخت، یک رستوران را هم با مشکل روبرو کند. می توانید آن را در هر وعده ای از جمله صبحانه، ناهار، شام یا میان وعده میل کنید.

Som Tum

Som Tum (سام توم)

سام تام یک نوع سالاد تند تهیه شده از پاپایای سبز تازه و رنده شده است. همچنین، مربوط به ناحیه شمال شرقی تایلند است که معمولاً مخصوص سه نفر می باشد و آن را با مرغ کبابی و برنج چسبناک سرو می کنند. این غذا، ترکیبی از تمام طعم‌ های ترش، تند، شور، پر ادویه و شیرینی است.

Gaeng Som

Gaeng Som (گائنگ سام)

این غذا حاوی یک ادویه کاری شفاف و ترش است، همچنین یک غذای اصلی و کلاسیک با رنگ نارنجی آتشین است که مردم جنوب تایلند از آن لذت می برند. دارای سه طعم متمایز است که با ترشی همراه بوده و به دنبال آن کمی شوری و شیرینی هم حس می شود. این غذا از خمیر میگو، موسیر و فلفل قرمز تهیه می شود، ترشی خود را نیز از گل مروارید بدست می آورد.

Num Prik Kapi (نام پریک کاپی)

Num Prik Kapi (نام پریک کاپی)

این یک غذای آبکی همراه با سبزیجات است. بر اساس بودجه ای که دارید می توانید این غذا را به شکل کاملاً ساده یا با مخلفات زیاد میل کنید. خمیر میگو، فلفل، سیر و آب لیمو از مواد اصلی این غذا است. سبزیجات موجود در این غذا را می توانید به صورت تازه، بخار پز و یا سرخ شده سفارش دهید.

Gaeng Keow Wan (گائنگ کئو وان)

Gaeng Keow Wan (گائنگ کئو وان)

یک غذای سبز رنگ با طعم تند که مورد علاقه مردم تایلند است و معمولاً با برنج سرو می شود. مواد اصلی تشکیل دهنده این غذا مرغ، بادمجان، شیر نارگیل، سبزیجات تازه، فلفل و خمیر کاری است.

Kao Kluk Kapi (کائو کلوک کاپی)

Kao Kluk Kapi (کائو کلوک کاپی)

یک نوع غذای سنتی و قدیمی است که خود تایلندی ها آن را دوست دارند اما معمولاً مردم خارجی به آن علاقه ای ندارند. برنج پخته همراه با میگو سرخ شده طعم خاصی به این غذا می‌ دهد. نکته جالب در مورد این غذا این است که می‌ توانید آن را به شکل های مختلفی تهیه کنید. معمولا آن را با سبزیجات  سرخ شده برشته، املت های رولی، میگو های ریز سرخ شده، آب لیمو، شکر نارگیل و انبه سبز سرو می‌ کنند.

غذاهای محلی را کجا بخوریم؟

یکی از بهترین مکان ها برای پیدا کردن غذاهای محلی تایلندی، رستوران های محلی (فروشگاه سفارش غذا) است. این نوع رستوران را اغلب می توان با نمایش گسترده ای از مواد اولیه – کلم پیچ چینی، گوجه فرنگی، گوشت خوک خرد شده، ماهی تازه یا خشک، رشته فرنگی، بادمجان، پیاز بهاره تشخیص داد. آشپزها تقریباً هر غذایی را که بتوانید نام آن را بگویید، از سوپ گرفته تا سالاد و تا سیب زمینی سرخ شده برایتان آماده می کنند.

چنین رستوران هایی تقریباً در هر شهر تایلند یافت می شوند، و معمولاً در فضای باز هستند و محل نشستن آن ها روی صندلی های پلاستیکی در کنار خیابان است و عمدتا توسط تایلندی های چینی تبار اداره می شوند.

ادویه های کاری خوشمزه در تایلند

ادویه کاری در تایلند kaeng نامیده می شود و به رنگ های زرد، قرمز یا سبز وجود دارد که به صورت “گرم” ، “خیلی گرم” و “داغ” سرو می شود! ادویه جات مخصوص زرد، قرمز و سبز، از ملایم تا گرم وجود دارند.

ادویه کاری زرد (kaeng kari) استفاده از این نوع ادویه نقطه شروع خوبی برای تازه کاران است، زیرا در مقایسه با سایر ادویه کاری ها ملایم تر است و مانند همه ادویه کاری های تایلندی، دارای یک پایه شیر نارگیل با خمیر ادویه های تست شده و پودر شده هستند که در این مورد شامل زردچوبه (برای رنگ زرد)، انیسون ستاره ای، دارچین، برگ بو، برگ خرد شده، خمیر میگو تخمیر شده، زنجبیل، دانه های گشنیز و زیره سبز می باشد. آن ها ممکن است با گوشت گاو، بره یا تکه های مرغ هم ترکیب شوند و معمولاً شامل پیاز، سیب زمینی و تکه های آناناس نیز هستند.

دانلود ۵ مکالمه انگلیسی پرکاربرد در فرودگاه، هواپیما و هتل با ترجمه فارسی

ادویه کاری قرمز (kaeng phet) دارای مقادیر زیادی پودر فلفل قرمز است و با فلفل سفید، زیره سبز، دانه های گشنیز، جوز هندی، ریشه گشنیز، سیر، بادرنجبویه، پوست رنده شده لیموی معطر، و زنجبیل یا ترجیحاً ادویه های دیگر تهیه می شوند. گالانگال یک گیاه با ریشه قوی در جنوب شرقی آسیا است. آن ها همچنین شیر نارگیل دارند، البته برای سسی که کاملا مناسب گوشت خوک، اردک، گوشت گاو، میگو یا مارماهی باشد. شاخه های بامبو، ریحان شیرین تایلندی و کدو تنبل نیز گاهی اوقات در آن ترکیب، و استفاده می شوند.

ادویه کاری سبز (kaeng keow wan) این ادویه رنگ و تندی وسوسه کننده خود را از دانه ها، فلفل ها و گشنیز (دانه ها ، برگ ها و ساقه ها) به دست می آورد. خمیر یا رب ادویه با خرد کردن برگ لیموترش، موسیر، زنجبیل، زیره، فلفل سفید و پوست لیمو، همراه با شیره خرما، سیر و ریحان، سرو می شود. این رب در شیر نارگیل پخته می شود و گوشت گاو، مرغ و بادمجان های تایلندی ریز ریز جزء افزودنی های معمول در این ادویه است.

ادویه کاری ماسامان (kaeng musmun) این ادویه بیشتر سبک هندی دارد و در واقع میراث تجار ادویه جات مسلمان است، از این رو نامش احتمالاً از عربی تکامل یافته است. مطمئناً، حاوی مقدار زیادی از ادویه جات دیگر از جمله: زیره، دارچین، میخک، انیسون، هل، جوز هندی، فلفل سفید و زنجبیل است. همچنین دارای بادام هندی، لیموترش، سیر، گیاه بادرنجبویه و فلفل قرمز بسیار تند است. از آنجایی که تند است ؛ طعم آن را همراه با آب ترش نارنج یا پرتقال تلخ و همچنین تکه های سیب زمینی، آناناس و مرغ یا گوشت گاو متعادل می کنند. و به ندرت با گوشت خوک درست می شود که احتمالاً به دلیل ریشه مسلمان این غذا است. ادویه کاری ماسامان به طور معمول با ترشی زنجبیل و یا طعم ترش و شیرین، خیار شور و کاسه های برنج سفید بخارپز – یا یاس گلدار ، برنج چسبناک و غلیظ، مانند همه ادویه کاری های تایلندی سرو می شود. یک ادویه محبوب و مورد علاقه در تایلند است و به دلیل تأثیر چند فرهنگی در سراسر جهان، آن را دوست دارند.

در ادامه بخوانید: برای سفر به تایلند چقدر پول ببریم؟ هزینه مسافرت به تایلند

mohajerat paziresh

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست