آلمانی

مردم آلمان: شناخت روحیات، فرهنگ، آداب و قوانین

گاما

آلمان دارای بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت و انواع مختلفی از مذاهب، آداب و رسوم و سنت ها است. آلمان با تاریخ طولانی و غنی خود شناخته می شود، تاریخی بیش از ۱۰۰۰ سال که آن را در صدر اندیشه، سیاست و هنر اروپا قرار داده است. این تاریخ فرهنگی را به وجود آورده است که ارزش های غالباً مسیحی را با ادبیات، هنر، فلسفه، منطق، عقل و البته عشق به نوشیدنی و سوسیس ترکیب می کند.

این مقاله خلاصه ای از فرهنگ آلمانی است و به برجسته ترین نکات و حقایق در مورد ارزش های آلمان، سبک زندگی، آداب و رسوم و سنت های این کشور می پردازد. با مطالعه این مقاله درک بهتری از آلمانی ها پیدا خواهید کرد.

۱-مردم، سنت ها و حقایق آلمان

کلیشه های مختلفی درباره مردم آلمان وجود دارد…

… مانند این که علاقه دارند در روزهای تعطیل زمان خود را روی یک صندلی تاشو در ساحل بگذرانند یا از زمان حرکت وسایل حمل و نقل عمومی اطلاع پیدا کنند. این موارد نشان دهنده توجه آنها به برنامه ریزی و زمانبندی است. البته کلیشه های بیشتری درباره این کشور پرجمعیت وجود دارد.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

خصوصیات مردم آلمان چیست؟

گفته می شود که برای بسیاری از آلمانی ها وقت شناسی در اولویت قرار دارد. برای مثال قطارهای آلمانی اغلب به موقع حرکت می کنند. مردم آلمان صرف جو و معقول هستند و به حریم شخصی دیگران احترام می گذارند. به طور معمول آنها به ساختار و قوانین جامعه در حد متوسط رو به بالا احترام می گذارند. احترام به نظم و قانون در فرهنگ تجاری آلمان تجلی پیدا می کند.

به طور سنتی، آلمانی ها به مفهوم خانواده و اجتماع اهمیت زیادی می دهند. در واقع پیروی از قانون و نظم مشهور مردم آلمان از همین مسئله ناشی می شود: اگر همه افراد جامعه از قوانین پیروی کنند و کارها را به درستی انجام دهند، محله / روستا / شهر / کشور مکان خوبی برای زندگی همه ساکنان خواهد بود، از این رو بسیاری از افراد ممکن است در مورد مسائلی مانند بازیافت زباله و سر و صدا در اواخر شب حساس باشند. آنها این موترد را به خاطر همه افراد جامعه جدی می گیرند.

رک بودن مردم آلمان

اگر از ایالات متحده، انگلیس یا آمریکای لاتین به آلمان می آیید، در ابتدا ممکن است از “رک بودن” مردم آلمان شگفت زده شوید. اما باید بدانید که تقریباً در همه موارد، این به معنای توهین یا بی ادبی نیست. به زودی به این ویژگی فرهنگی که صداقت، صراحت و اخلاص را در برقراری ارتباط با یکدیگر تقویت می کند و مانع بی ادبی می شود عادت خواهید کرد.

۲- فرهنگ آلمان چگونه است؟

فرهنگ آلمان که کشور متفکران، شاعران، و امروزه بازرگانان است، معقول و منطقی است. آلمان فرهنگ و سنن مشترک بسیاری با کشورهای آلمانی زبان همسایه خود به ویژه اتریش و سوئیس دارد.

نکته مهمی که باید در مورد فرهنگ آلمان بدانید این است که از ساکنان انتظار می رود نظم و قانون را رعایت کنند. وقت شناسی اهمیت دارد، نه فقط برای کار بلکه در رویدادهای اجتماعی نیز همینطور است. شما باید از قوانینی که در جهت حفظ منافع شهروندان هستند پیروی کنید.

مردم آلمان در فضای عمومی

فرهنگ آلمانی به چه شهرت دارد؟

برخی از ویژگی های مهم فرهنگ آلمانی که این کشور به آن مشهور است شامل وقت شناسی و نظم فوق الذکر است که در بیشتر قسمت های جامعه آلمان مشهود می باشد. از دیدگاه یک فرد بیننده، نوشیدنی خوب، سوسیس خوشمزه، پیاده روی، موسیقی سنتی و تعطیلات بخش مهمی از هویت این کشور هستند.

در یک نگاه دقیقتر، مجموعه بزرگتری از غذاها، آشامیدنی ها، تاریخچه و اوقات فراغت نیز دیده می شود که از جنبه های مهم فرهنگ آلمان می باشد. و از یک منظر جدی تر، در دوران مدرن، آلمان به یک اقتصاد بزرگ و با ثبات تبدیل شده است که به توسعه جهانی و صلح کمک می کند.

یک فهرست خلاصه

  • زبان رسمی: آلمانی (بیشتر افراد آلمانی بالا که در جنوب و مرکز آلمان رایج است (High German) یا Hochdeutsch را رسمی ترین نسخه این زبان می دانند)
  • جمعیت: ۸۲ میلیون نفر
  • سرود ملی: Nationalhymne

نمادهای فرهنگ آلمانی

به عنوان یک کشور مسیحی از نظر تاریخی، بسیاری از نمادهای فرهنگی آلمان از دین پدید آمده اند. این شامل نمادهای آشکار مانند صلیب و نمادهای غیرمستقیم مانند شکل مهره یا حلقه (گفته می شود نمایانگر تثلیث مقدس است) می شود. ماه و ستاره اسلام با توجه به جمعیت زیاد مسلمان، اکنون در آلمان به عنوان یک سمبل مهم فرهنگی در نظر گرفته می شوند.

نمادهای دیگر فرهنگ آلمانی نام های مشهور هنری، سیاسی و فلسفی مانند گوته، بتهوون، کله، کانت و مارکس است (و احتمالاً دیوید هسلهاف نیز در این لیست قرار دارد). نمادهای فرهنگ مدرن هم شامل پرچم آلمان و پرچم اتحادیه اروپا می شوند.

۴- ارزش ها در آلمان

به طور کلی، آلمانی ها تمایل دارند که بین ارزشهای مسیحی سنتی و نگرش مترقی، لیبرال و فراگیر تعادل برقرار کنند.

آلمان از بسیاری جهات می تواند یک جامعه مدرن و پیشرفته تلقی شود. این کشور دارای برخی از پیشرفته‌ترین سیاست ها در حوزه برابری جنسیتی، حقوق دگرباش ها (LGBT) و مهاجران است. در سالهای اخیر، سیاست هایی برای ورود مهاجران بیشتر به کشور به وجود آمده است، زیرا بیشتر آلمانی ها مزایای یک جامعه چندفرهنگی را درک کرده اند.

۷۵٪ از جمعیت آلمان ساکنان شهری هستند و در این مناطق شهری است که لیبرال ترین نگرش ها نسبت به همجنسگرایی، برابری جنسیتی و پناهندگان دیده می شود.

مردم آلمان به طور سنتی از ارزش های خانوادگی محکمی برخوردارند، و حتی امروزه نیز می توانید چندین نسل از یک خانواده را پیدا کنید که در نزدیکی هم زندگی می کنند. آلمانی ها کاملاً خوش برخورد هستند و بیشتر آنها با همسایگان خود آشنا می شوند و ارتباط برقرار می کنند- البته در تمام شهرها و نه فقط در شهرهای کوچکتر.

ده ها سال است که آلمان تعهد خود را نسبت به انرژی های تجدید پذیر و حفاظت از محیط زیست نشان داده است و مدتهاست که در صدر فن آوری های جدید برای کمک به جنگ علیه سوخت های فسیلی، انتشار CO2 و آلودگی قرار دارد و سیستم اختصاصی بازیافت زباله آن یکی از دقیق ترین ها در جهان محسوب می شود. این قطعاً باید به عنوان یکی از برجسته ترین ارزش های این کشور مورد ستایش قرار بگیرد.

وقتی صحبت از مدرسه و کار می شود، به نظر می رسد مردم آلمان بر این باورند که باید با وجدان و زحمت کش باشند، به همین دلیل است که این کشور توانسته به پیشرفت چشمگیر اقتصادی و یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان دست پیدا کند.

سطل های زباله

اولین چیزی که باید هنگام ورود به آپارتمان جدید خود در آلمان بررسی کنید: سطل های زباله است. باید نحوه تفکیک زباله در خانه را یاد بگیرید و هر نوع زباله را در سطل مخصوص خود قرار دهید. باید مطمئن شوید که همه چیز به درستی بازیافت می شود!

۵- سبک زندگی آلمانی

اکثر آلمانی ها نه برای زندگی کار می کنند و نه برای کار زندگی می کنند.

اما بسیاری از آنها می دانند که می توان از هر دوی این ها لذت برد (سایر نقاط جهان احتمالاً باید از آنها الگو بگیرند). متوسط ​​هفته کاری در آلمان حدود ۳۵-۴۰ ساعت است که یکی از کمترین ها در اروپا محسوب می شود. با این حال، بهره وری بالا است، در محل کار، اکثر آلمانی ها خوب کار می کنند و هنگامی که در محل کار نیستند، طیف وسیعی از فعالیت های اوقات فراغت و سرگرمی ها را انجام می دهند.

بازی های روی تخته

آلمان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بازی های روی تخته در جهان است و مسئولیت اختراع بسیاری از بزرگترین بازی های تخته ای مبتنی بر استراتژی را بر عهده داشته است. بازی های اختراع شده در آلمان شامل Carcassonne، The Settlers of Catan و Ticket to Ride هستند اگرچه می توانید نسخه های آلمانی اکثر بازی های برتر مانندTrivial Pursuit ، Monopoly و Cluedo را در فروشگاه های بازی های محلی پیدا کنید.

بیشتر خانوارهای آلمانی بازی های روی تخته زیادی را خریداری می کنند و بازی کردن برای آنها راهی عالی برای گذراندن زمان با دوستان در هر سنی محسوب می شود.

مسافرت

بسیاری از آلمانی ها علاقه زیادی به سفرهای بین المللی دارند و گذراندن تعطیلات در خارج از کشور بخش مهمی از سبک زندگی آنها است. در حقیقت، سرانه سفرهای بین المللی در آلمان از هر کشور دیگری در اروپا بالاتر است.

بزرگترین مقصد تعطیلات برای آلمانی ها ایتالیا، اسپانیا و اتریش هستند، اما از آنجا که این کشور ۹ مرز زمینی مشترک با سایر کشورها دارد، سفر به اروپا از آلمان بسیار آسان است.

ورزش

ورزش از نظر مشارکت و همچنین تماشاچی یک عنصر جدایی ناپذیر در جامعه آلمان است. یک سوم کل ساکنان آلمان عضو یک باشگاه یا سازمان ورزشی هستند و صدها هزار نفر هر هفته فوتبال، هاکی روی یخ و هندبال تماشا می کنند.

باغبانی

سه چهارم آلمانی ها در شهرها زندگی می کنند، در نتیجه باغبانی شهری بسیار رواج دارد. حتی کسانی که در آپارتمان های مرتفع زندگی می کنند هم راهی برای آوردن فضای سبز به آپارتمان خود پیدا می کنند.

بسیاری از آلمانی ها در یک باغ مشترک عمومی سهم دارند که در آلمان به عنوان Schrebergarten شناخته می شود، ساکنان شهر در طول تعطیلات یا آخر هفته به آنجا سفر می کنند.

۵- غذا و نوشیدنی

فرهنگ غذایی آلمان حول تهیه غذاهای دلچسب می چرخد. گوشت در آلمان بسیار پرطرفدار است و معمولاً با بیشتر وعده های غذایی همراه با نان و سیب زمینی میل می شود. آشپزی آلمانی شامل غذاهای ملی مانند Rouladen، رشته فرنگی آلمانی (Spätzle) و Schnitzel است.

یک صبحانه پخته شده، یک ناهار پخته شده و یک شام حاضری (نان، ژامبون، پنیر و ترشی) غذای روزانه آلمانی ها است. صرف شام در بیرون از خانه از محبوبیت خاصی برخوردار است و طیف وسیعی از ایستگاه های فست فود، نانوایی ها (یعنی آلمانی یا ترکی)، بوفه ها و رستوران های لذیذ آلمانی و بین المللی و همچنین (به طور فزاینده در شهرهای بزرگ) بازارهای مواد غذایی، رستوران های سیار و غذاهای خیابانی در شهرها دیده می شوند.

۶- اتومبیل ها

آلمان کشوری است که ماشین موتوری مدرن را اختراع کرده و زادگاه آئودی، فولکس واگن، پورشه، مرسدس بنز و BMW است، جای تعجب نیست که آلمانی ها به وسایل نقلیه موتوری خود افتخار می کنند.

برای بسیاری از آلمانی ها رانندگی به عنوان یک سرگرمی آرامش بخش و وسیله ای برای رسیدن از نقطه A به نقطه B است. با توجه به نبود محدودیت سرعت در اتوبان ها و شبکه جاده ای مناسب می توانید سریع از نقطه A به B برسید.

طرفداران اتومبیل

طرفداران اتومبیل در آلمان می توانند از BMW Welt و موزه مونیخ، موزه پورشه یا مرسدس بنز در اشتوتگارت، کارخانه Volkswagen’s Gläserne Manufaktur در درسدن و مکانهای بیشتری در سراسر کشور لذت ببرند.

۷- آداب و رسوم و سنت های آلمانی

در آلمان آداب و رسوم تاریخی و سنتی بسیاری وجود دارد. همچنین تعدادی آداب و رسوم وجود دارد که در دوره مدرن پس از جنگ ظهور پیدا کرده اند.

آداب و رسوم آلمان کدام ها هستند؟

به عنوان یک کشور مسیحی، سنت های پروتستان و کاتولیک زیادی وجود دارند که در طول سال جشن گرفته می شوند.

یکی از سنتهای معاصر آلمانی شامل Kaffee und Kuchen است که معادل چای بعد از ظهر انگلیسی است که به موجب آن خانواده ها و دوستان برای صرف قهوه و کیک بعد از ظهرها دست از کار می کشند.

سنت ها و تعطیلات

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید، به دلایل عملی بسیاری بهتر است با سنت ها و تعطیلات آلمان آشنا شوید: به این ترتیب شما از زمان تعطیلی مغازه ها و روزهای تعطیل و کاری مدارس مطلع خواهید شد. برای جلوگیری از استرس با برنامه تعطیلات و آداب و رسوم آلمان آشنا هستید!

لباس های سنتی

لباس سنتی در آلمان شامل Lederhosen است، لباسی که قبلاً توسط مردان روستایی که به طور سنتی کار مزرعه یا کار دستی انجام می دادند پوشیده می شد. شلوارهای کوتاه تا زانو همراه با بند که روی یک پیراهن آستین کوتاه پوشیده می شد، Lederhosen به طور سنتی با فرهنگ باواریایی و تیروئالی در ارتباط است.

لباسهای سنتی آلمانی برای خانم ها شامل Dirndl است، لباسی که از یک سینه بند، روپوش بدون آستین و دامن کامل ساخته می شود. پیراهن زیر آن معمولاً کم برش است و با آستین های پفی کوتاه دوخته می شود. امروزه این لباس ها دیگر توسط کارگران مزرعه استفاده نمی شود، بلکه توسط برگزار کنندگان و مهمانان جشنواره های نوشیدنی پوشیده می شوند.

یک ویدیوی متفاوت

 

زبانمهر

حتما بخوانید!

3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  • سلام من کاملا با ویدیویی که گذاشتید مخالفم. هر چقدرم واقع بینانه یا منطقی حرفاش رو زده باشه ولی بازم داره به صورت خیلی شیک و تمیز انگیزه و اشتیاقه خیلیا که میخوان آلمان رو واسه مهاجرت انتخاب کنن خراب میکنه

    پاسخ
  • سلام دوست عزیز چرا برخورد مردمان المان رو با سایر مهاجرین توضیح ندادی یا برخورد با ایرانی افغان و کشورهای دیگه چرا نگفتی وقتی یه ایرانی تو کافه المانیها میره اونو چند نفری میگیرن و از کافه پرت میکنن بیرون چرا نمیگی که وقتی داری از خیابانهای المان برای رفتن به کلاس درس یا خرید یا خونه چند نفر کنار خیابان ایستاده جوری مسخره میکنن ادم رو که میخوای اونجا اب بشی بری زیر زمین اگه تمام کارهای المانیها از نظم و تمیزی و اقتصاد و هر کوفت دیگه خوب باشه وقتی ادب و معاشرت با یک غریبه رو بلد نیستن من به شخصه میگم ریدم تو المان کشور مگه تمام شده یا جای دیگه نیست که ادم بره اونجا برای چی هر کی میخواد بره باید خیلی پوست کلفت باشه تمام

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست