دوبی

آشنایی با انواع ویزاهای کشور امارات متحده عربی

گاما

افراد مختلف در سراسر جهان به دلایل مختلفی سفر می کنند. سفر به نقاط گوناگون جهان ممکن است به خاطر تجارت، جهانگردی، تعطیلات، ماه عسل و یا حتی به دلیل مهاجرت اتفاق بیفتد. فرقی نمی کند که دلیل سفر شما به کشورهای دیگر چیست؛ به هر حال دانستن اینکه دقیقا باید برای گرفتن چه نوع ویزایی درخواست بدهید مساله بسیار مهمیست.

اگر قصد سفر به امارات متحده عربی را دارید باید با انواع ویزاهایی که در این کشور صادر می شوند آشنا باشید. امروز و در این مقاله ما به طور کامل و مفصل به بررسی انواع و اقسام ویزاهای کشور امارات می پردازیم.

انواع ویزا در کشور امارات

به طور کلی دو نوع ویزا در کشور امارات وجود دارد:

  1. ویزای کوتاه مدت (ویزای توریستی یا بازدید)
  2. ویزای بلند مدت (ویزای اقامت)

نکته: معمولا ویزاهای بلند مدت برای مدت ۲ تا ۳ صادر می شوند و امتیازات زیر را در اختیار مالک ویزا قرار می دهند:

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

  • اجازه اقامت برای اعضای خانواده
  • پذیرش رایگان ویزا در کشورهای GCC (شورای همکاری خلیج فارس)
  • حذف مالیات
  • خرید املاک و مستغلات در هر نقطه از امارات

اکثر افرادی که به امارات مهاجرت می کنند دنبال گرفتن ملیت این کشور هستند؛ اما امارات به شهروندان خارجی مقیم این کشور تابعیت نمی دهد و آنها فقط می تواند در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای بازدید کننده (Visit visa)

این نوع ویزا باید از طرف یک شخص دیگر مثل بستگان یا موسسات مختلف تحت حمایت مالی قرار بگیرد. درخواست ویزا نیز از سمت فرد حامی به همراه کلیه اسناد و مدارک لازم ارسال می شود.

ویزای توریستی (Tourist Visa)

ویزای توریستی به افرادی که تحت حمایت تورهای گردشگری و هتل ها قرار دارند اجازه ورود به خاک امارات را می دهد. ویزای توریستی ۳۰ روز اعتبار دارد و قابل تمدید نیست. این ویزا برای تاجران و گردشگرانی که توسط شرکت ها و موسسات تجاری مثل هتل های مجاز به فعالیت در امارات حمایت می شوند صادر می شود.

ویزای توریستی (Transit Visa)

ویزای ترانزیت برای مسافرانی که قصد دارند از طریق فرودگاه های کشور امارات به کشور مورد نظرشان برسند صادر می شود. این ویزا برای ۹۶ ساعت صادر می شود و باید توسط یک شرکت هواپیمایی که در امارات فعالیت می کند حمایت مالی شود. متقاضی نیز باید یک بلیط معتبر برای پرواز بعدی داشته باشد. هیچ هزینه ای برای صدور این ویزا اخذ نمی شود.

ویزای ۹۶ ساعته

این ویزا فقط ۹۶ ساعت اعتبار دارد و برای مسافرانی که قصد دارند کمتر از ۴ روز در امارات بمانند مناسب است. مسافرانی که جلسات کاری و شغلی در امارات دارند و یا قصد دارند برای رسیدن به مقصدشان مدت کوتاهی در امارات بمانند درخواست ویزای ۹۶ ساعته می دهند. این ویزا از تاریخ صدور تا ۳۰ روز بعد اعتبار دارد.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای امارات

  • صفحه اول و دوم فرم درخواست
  • بلیط پرواز تایید شده یا بلیط شرکت هواپیمایی Fly Dubai airline
  • کپی رنگی از صفحه بیوگرافی گذرنامه ( گذرنامه باید تا حداقل ۶ ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا اعتبار داشته باشد)
  • سایر مدارک ضروری

ویزای چند بار ورود (Multiple Entry Visa)

این نوع ویزا برای تاجران و بازرگانانی مناسب است که به طور مکرر به امارات رفت و آمد می کنند و در این کشور با یک شرکت معتبر همکاری دارند. ویزای چند بار ورود به مدت ۶ ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد اما هر توقف نباید بیشتر از ۳۰ روز طول بکشد. برای اخذ این ویزا فرد باید با ویزای بازدید وارد امارات شود و طی زمانی که در این کشور به سر می برد ویزای چند بار ورود بگیرد.

ویزای اقامت (Residence Visa)

افرادی که قصد دارند با کسی که قبلا مقیم کشور امارات شده است زندگی کنند و برای مدت نامحدود در این کشور بمانند باید ویزای اقامت بگیرند. این ویزا تا ۳ سال اعتبار دارد و بعد از آن تمدید می شود.

در صورتی که فرد بیشتر از ۶ ماه خارج از امارات زندگی کند اجازه اقامت وی بی اعتبار می شود. ضمنا پدر و مادر فرد مقیم نیز می توانند پس از تایید شرایطشان ویزای اقامت با قابلیت تمدید یک ساله دریافت کنند.

ویزای سرمایه گذار (Investor Visa)

ویزای سرمایه گذار به سرمایه گذاران خارجی که با افراد ساکن امارات همکاری می کنند اعطا می شود و مثل ویزای اقامت تا ۳ سال اعتبار دارد.

ویزای استخدام (Employment Visa)

ویزای استخدام یا ویزای کاری توسط وزارت مهاجرت امارات متحده عربی به اتباع خارجی که قصد دارد در شرکت های اماراتی کار کنند و مورد تایید وزارت کار و امور اجتماعی نیز هستند داده می شود.

این ویزا از تاریخ صدور تا ۲ ماه بعد اعتبار دارد و دارنده ویزا اجازه دارد تا ۳۰ روز در امارات بماند. پس از اینکه با ویزای کاری وارد امارات شدید شرکت حمایت کننده شما ویزای اقامت و مابقی کارها را ترتیب می دهد.

ویزای اقامت از طریق ثبت شرکت

اولین راه برای اخذ ویزای اقامت کشور امارات ثبت شرکت در این کشور است. همه سرمایه گذارانی که یک شرکت تازه ثبت شده در امارات داشته باشند حق دارند برای دریافت ویزای اقامت برای خودشان و خانواده شان با پرداخت حداقل هزینه اقدام کنند.

ویزای اقامت برای کارمندان شرکت

آسانترین راه برای اخذ ویزای اقامت دبی یا هر شهر دیگری در کشور امارات متحده عربی از طریق استخدام شدن در شرکت های مختلف است. همه شرکت هایی که در کشور امارات به ثبت رسیده اند می توانند به کارمندانشان مجوز کار و اقامت در این کشور ارائه کنند ولی در برخی موارد اخذ ویزا به مدارک و اسناد خاصی نیاز دارد.

مدارک مورد نیاز

برای اخذ ویزای اقامت از طریق اشتغال به کار باید قرارداد کاری داشته باشید و این قرارداد به تایید وزارت مهاجرت رسیده باشد. سایر مدارکی که برای دریافت ویزای اقامت اعضای خانواده لازم است شامل عکس همسر هم سایز گذرنامه، کپی درخواست ویزای معتبر، کپی گذرنامه زن، شوهر و فرزندان (در صورت وجود).

خرید ویزای اقامت

در حال حاضر خرید ویزای اقامت مشکلی ندارد. اگر قادر به خرید املاک و مستغلات در امارات متحده عربی هستید می توانید ویزای اقامت هم خریداری کنید. با توجه به شرایط ویزای اقامت امارات، با خرید املاک و مستغلات در هر کدام از شهرهای این کشور به ارزش حداقل ۱ میلیون درهم، می تواند ویزای اقامت امارات دریافت کنید.

نتیجه گیری

حالا دیگر کاملا متوجه شده اید که کدام یک از ویزاهای امارات متناسب نیازها و اهداف شما هستند. اگر سوالی در مورد انواع و اقسام ویزاهای کشور امارات متحده عربی داشتید خوشحال می شویم در بخش نظرات همین پست آن را مطرح کنید.

حتما بخوانید

mohajerat paziresh

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست