دانشگاهی در سئول

چگونه بورس تحصیلی کره جنوبی بگیریم؟ (آپدیت 2023)

گاما

اکثر مردم، کشور کره جنوبی را به خاطر موسیقی کی پاپ (K-pop) و محصولات آرایشی بهداشتی K-beauty می شناسند و خیلی از آنان نمی دانند که این کشور محل بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل است.

مثلاً خیلی از افراد نمی دانند در این شبه جزیره آموزشگاه های سطح بالایی وجود دارند و حتی هفت آموزشگاه این کشور در لیست 200 موسسه آموزشی برتر دنیا قرار دارند.

با وجود وضعیت اقتصادی پایدار کره جنوبی، هزینه زندگی در آن خیلی ارزان تر از سایر کشورهای جهان اولی است؛ اما مهم تر از همه، تنوع غذایی و فرهنگ غنی کره جنوبی است که تأثیر بسزایی در جذب متقاضیان سفر به کشورهای خارجی در سراسر دنیا دارد.

 


korean

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان کره ای چرب زبان، کره ای رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان کره ای مثل بلبل حرف بزن!


 

شما هم می توانید جزو افرادی باشید که می خواهند لذت ادامه تحصیل در کره جنوبی را تجربه کنند و با استفاده از مطالب راهنمای زیر که توضیحات مختصری درباره برنامه های دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور ارائه می دهد، می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای مدرک بگیرید!

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

بهترین بورسیه های تحصیلی کره جنوبی

1- بورسیه جهانی کره جنوبی (GKS)

 • لینک بورسیه تحصیلی
 • میزان بورسیه تحصیلی: هزینه کامل شهریه (حداکثر 5 میلیون وون کره جنوبی / 4415 دلار)
 • مدارک تحصیلی مورد نیاز: لیسانس، فوق لیسانس و دکترا، مدارک مورد پذیرش دانشگاه های کره جنوبی هستند.

به جرأت می توان گفت برنامه GKS بهترین روش دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی برای دانشجویان است، این برنامه توسط دولت کره جنوبی به منظور ارتقای تبادل دانش و روابط دوستانه این کشور با سایر کشورها تدوین شده است.

از طریق این بورسیه، 220 دانشجوی لیسانس و 1080 دانشجوی فوق لیسانس و دکترا شانس تحصیل رایگان در دانشگاه های منتخب کره جنوبی را دارند.

این بورسیه همچنین شامل پرداخت کمک هزینه های اسکان، تأمین معاش، خدمات بیمه درمانی و دوره های زبان است. دانشجویانی که دوره آموزشی زبان کره ای را با موفقیت به پایان برسانند پاداشی معادل 100 هزار وون کره (90 دلار) دریافت می کنند.

کره جنوبی

دانشجویان فوق لیسانس و دکترا همچنین مشمول دریافت کمک مالی برای انجام تحقیقات، هزینه های چاپ و نشر پایان نامه و کمک هزینه تکمیلی معادل 100 هزار وون کره (90 دلار) هستند.

سن متقاضیان واجدالشرایط، باید زیر 25 سال (برای دانشجویان لیسانس) یا زیر 40 سال (برای دانشجویان فوق لیسانس و دکترا) باشد. ضمن اینکه حداقل معدل قابل قبول برای پذیرش در این دانشگاه ها، 80 از 100 است.

2- برنامه بورسیه تحصیلی چشم انداز جهانی سامسونگ

 • لینک بورسیه تحصیلی
 • میزان بورسیه تحصیلی: هزینه کامل شهریه برای 8 ترم (لیسانس)، 4 ترم (فوق لیسانس) یا 6 ترم (دکترا)
 • مدارک تحصیلی موردنیاز: لیسانس، فوق لیسانس و دکترا از دانشگاه های وابسته به شرکت سامسونگ

برنامه بورسیه تحصیلی چشم انداز جهانی سامسونگ پذیرای متقاضیانی است که در لیست کشورهای کمیته کمک به توسعه (DAC) سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OCD) قرار دارند. کشورهایی که در این لیست هستند به چهار دسته کم توسعه یافته، کم درآمد، با درآمد متوسط به پایین و با درآمد متوسط به بالا تقسیم می شوند.

سهمیه دریافت این بورسیه بر اساس شرایطی شامل هوش آکادمیک، مهارت های زبانی (زبان های کره ای و انگلیسی) و نیاز مالی متقاضیان به آنان تعلق می گیرد. ضمن اینکه برای دانشجویانی که قصد دارند بعد از بازگشت به کشورشان، از دانش خود برای کمک به توسعه آن کشور استفاده کنند، پاداش هایی در نظر گرفته شده است.

فرم های تقاضانامه برای دانشجویان دانشگاه های منتخب فرستاده می شوند.

3- بورسیه تحصیلی پارک علم و فناوری POSCO TJ برای دانشجویان آسیایی متقاضی ادامه تحصیل در کره جنوبی

 • لینک بورسیه تحصیلی
 • میزان بورسیه تحصیلی: هزینه کامل شهریه برای 4 ترم
 • مدارک موردنیاز: فوق لیسانس و دکترا

همان طور که از نامش پیداست، این بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان آسیایی است که قصد ادامه تحصیل در کره جنوبی را داشته باشند. هدف از اعطای این بورسیه کمک به آماده سازی رهبران نسل آینده در اقصی نقاط قاره آسیا است.

غیر از تأمین کامل هزینه شهریه 4 ترم دانشجویان، این بورسیه همچنین یارانه ی معیشتی معادل 900 دلار در ماه برای آنان در نظر گرفته است.

برای پذیرفته شدن در این بورسیه، متقاضیان باید مدرک لیسانسی که در کره جنوبی یا سایر کشورها اخذ کرده اند را ارائه کنند.

با وجود شرایط اولیه نسبتاً سبک پذیرش، همه متقاضیان باید دو فیلتر انتخابی را با موفقیت پشت سر بگذارند. فیلتر اول، ارزیابی مدارک ارائه شده دانشجویان و فیلتر دوم موفقیت آنان در مصاحبه ورودی است.

پشت سر گذاشتن این دو مرحله، به منزله پذیرش و قبولی دانشجویان در دانشگاه مدنظر آنان است. دانشجویانی که با این بورسیه وارد دانشگاه می شوند تحت عنوان عضو POSCO آسیا شناخته می شوند.

4- بورسیه پذیرش دانشکده بین المللی دانشگاه آندروود یونسِی (UIC)

 • لینک بورسیه تحصیلی
 • میزان بورسیه تحصیلی: هزینه کامل شهریه برای 4 سال
 • مدارک موردنیاز: لیسانس دانشگاه یونسی (16 رشته تحصیلی در 5 سرفصل)

دانشگاه یونسی، که یکی از بهترین آموزشگاه های کره جنوبی محسوب می شود، به تازگی پذیرش دانشجو در اولین دانشکده هنرهای آزاد انگلیسی زبان را در دستورکار خود قرار داده است. این دانشگاه با نام اختصاری UIC، هم اکنون پذیرای 2500 دانشجو از 66 کشور دنیاست.

نکته مهم درباره بورسیه تحصیلی UIC این است که همه داوطلبان شرکت کننده به صورت خودکار ارزیابی می شوند. پذیرش شدگان این بورسیه تحصیلی فوق العاده در کره جنوبی بر اساس مدارک آکادمیک خود انتخاب می شوند. برای کسانی که واجد شرایط این بورسیه می شوند، اطلاعیه ای به همراه بسته پذیرش آنان از طرف دانشگاه فرستاده می شود.

دانشگاه های کره جنوبی

در این بورسیه تحصیلی هم مانند سایر بورسیه ها، دانشجویان برای پذیرفته شدن در سال تحصیلی جدید می بایست معدل قابل قبولی اخذ کنند.

5- بورسیه تحصیلی دانشگاه کره جنوبی برای دانشجویان بین المللی

 • لینک بورسیه تحصیلی
 • میزان بورسیه تحصیلی: هزینه کامل شهریه یا بخشی از آن برای 8 ترم
 • مدارک موردنیاز: لیسانس

دانشگاه کره جنوبی مانند یک موسسه آموزشی غیرانتفاعی شهریه نسبتاً زیادی نسبت به سایر دانشگاه های این کشور دریافت می کند. با استفاده از بورسیه تحصیلی دانشگاه کره جنوبی، دانشجویان خارجی زیادی موفق شده اند بدون پرداخت هیچ هزینه ای از این دانشگاه لیسانس بگیرند.

تعدادی از دانشجویان تازه وارد مشمول دریافت بورسیه تحصیلی ورودی دانشگاه می شوند. برای این کار نیاز به هیچ تقاضانامه جداگانه ای نیست و مشمولان بر اساس صلاحیت و شایستگی انتخاب می شوند.

۱۶ سوال رایج درباره اپلای و پذیرش دانشگاههای خارج از کشور

به عبارت دیگر، فقط دانشجویانی که واجد شرایط باشند می توانند بورسیه تحصیلی مهارت آکادمیک یا توسعه آکادمیک را دریافت کنند.

برای دریافت این بورسیه مانند سایر بورسیه های تحصیلی، دانشجو باید معدل مطلوبی جهت ادامه تحصیل در این دانشگاه ها کسب کند.

6- برنامه مشارکت جهانی اِوها (EGPP)

 • لینک بورسیه تحصیلی
 • میزان بورسیه تحصیلی: یارانه کامل شهریه برای 8 ترم (لیسانس)، 4 ترم (فوق لیسانس) یا 6 ترم (دکترا)
 • مدارک مورد نیاز: لیسانس، فوق لیسانس و دکترا از دانشگاه زنان اِوها (EWU)

دانشگاه EWU یک موسسه غیرانتفاعی است که در سئول کره جنوبی قرار دارد. کمک هزینه پرداختی برای نیمسال اول دانشجویان لیسانس از 3300 دلار شروع می شود و این مبلغ برای دانشجویان فوق لیسانس یا دکترا تا 4700 افزایش می یابد.

بورسیه تحصیلی EGPP تمامی هزینه های لازم جهت فارغ التحصیلی دانشجویان لیسانس یا فوق لیسانس و دکترا را پوشش می دهد. مشمولان دریافت این بورسیه همچنین می توانند از مزایایی مانند خوابگاه رایگان و کمک هزینه معیشتی بهره مند شوند. البته پرداخت حق بیمه در هزینه های این بورسیه گنجانده نشده است.

بورسیه EGPP فقط به زنان متقاضی کشورهای در حال توسعه تعلق میگیرد. مشمولان بر اساس ظرفیت علمی و توانایی مدیریت بالقوه خود گزینش می شوند.

شرایط دریافت بورسیه توسط مسئولان دانشگاه در پایان هر سال مورد بررسی و تجدیدنظر قرار می گیرد.

7- بورسیه تحصیلی آسیا پلاس رشته هنر- دانشگاه ملی هنر کره (AMA+)

 • لینک بورسیه تحصیلی
 • میزان بورسیه تحصیلی: یارانه کامل شهریه (ترم های ثابت)
 • مدارک موردنیاز: لیسانس یا فوق لیسانس

دانشگاه K-NARTS در سال 1993 احداث شده است. به فاصله اندکی بعد از تأسیس، این دانشگاه بورسیه تحصیلی AMA را راه اندازی کرد. این دانشگاه تا سال 2004، 309 دانشجو از بیش از 30 کشور عضو کمیته کمک به توسعه (DAC) سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OCD) را پذیرش کرده است.

این بورسیه علاوه بر پوشش کامل هزینه های شهریه، مبالغی شامل کمک هزینه ماهانه معادل 800 هزار وون کره (710 دلار)، حق بیمه سلامتی و هزینه ایاب و ذهاب را به دانشجویان پذیرش شده پرداخت می کند.

دانلود آموزش رایگان مکالمه زبان کره ای در ۱۰۰ درس (مشابه پیمزلر +pdf)

همانطور که ذکر شد، معیار اول این دانشگاه برای پذیرش متقاضیان، عضویت در کشورهای کمیته کمک به توسعه (DAC) سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OCD) است. دانشجویان باید مدرک دیپلم دبیرستان (برای دوره لیسانس) یا لیسانس (برای دوره فوق لیسانس) داشته باشند.

متقاضیانی که سطح 6 دوره TOPIK (آزمون مهارت زبان کره ای) را داشته باشند نیازی به گذارندن دوره های آموزشی زبان کره ای برای دریافت بورسیه را نخواهند داشت.

از آنجایی که این بورسیه مربوط به رشته هنر است، متقاضیان دریافت آن می بایست رزومه ای از نمونه کارها و سوابق خود (علاوه بر مدارکی که قبلاً گفته شد) را به دانشگاه ارائه دهند.

سایر شرایط مورد نیاز شامل تکمیل فرم تقاضانامه، ریزنمرات دانشگاهی، بیانیه شخصی، برنامه مطالعاتی (اِستادی پلن)، ارزیابی اطلاعات پزشکی و 3 توصیه نامه هستند.

8- بورسیه تحصیلات تکمیلی بین المللی دانشگاه ملی کیونگ پوک (KINGS)

 • لینک بورسیه تحصیلی
 • میزان بورسیه تحصیلی: هزینه کامل شهریه برای 2 سال (فوق لیسانس) و 4 سال (دکترا)
 • مدارک موردنیاز: فوق لیسانس و دکترا از دانشگاه ملی کیونگ پوک

دانشگاه ملی کیونگ پوک یک موسسه آموزشی دولتی است که در منطقه گیونگ بوک کره جنوبی قرار دارد.

این دانشگاه چندین بورسیه تحصیلی ارائه می کند که کمک هزینه KINGS از جمله آنهاست. این بورسیه هر ساله به 70 دانشجوی خارجی تحصیلات تکمیلی اعطا می شود.

راهنمای سفر به کره جنوبی (دیدنی ها، هزینه، غذاها و جشن ها)

البته دانشجویان متقاضی نیازی نیست که حتماً خودشان درخواست این بورسیه تحصیلی را ارسال کنند. این کار را سازمان های ذی ربط از طریق ارسال لیست مشمولان واجد شرایط مطابق با رتبه علمی آنان انجام می دهند.

بعد از این مرحله، ادامه فرایند بررسی پرونده ها توسط دفتر امور بین الملل انجام می شود. سپس برای تکمیل پروسه گزینش متقاضیان، این پرونده ها برای کمیته پذیرش ارسال می گردد.

از آنجایی که شرایط دریافت این بورسیه تحصیلی هر ساله مورد بررسی و تجدیدنظر قرار می گیرد، متقاضیان باید برای واجد شرایط شدن مجدد، معدل مطلوبی کسب کنند.

9- بورسیه تحقیقات تمام وقت تحصیلات تکمیلی دانشگاه ملی چانگوون (CWNU)

 • لینک بورسیه تحصیلی
 • میزان بورسیه تحصیلی: یارانه کامل شهریه برای 4 ترم
 • مدارک موردنیاز: فوق لیسانس یا دکترای دانشگاه CWNU

دانشگاه CWNU یک موسسه آموزشی دولتی است که در جنوبی شرقی کره جنوبی قرار دارد.

این دانشگاه به نوعی خانه تحصیلات تکمیلی ممتاز به شمار می رود، و یکی از آموزشگاه های پرشمار کره ای است که بورسیه کامل دانشجویان تحصیلات تکمیلی را تأمین می کند.

البته شرایط دریافت این بورسیه تحصیلی کره ای بسیار سختگیرانه است.

شرایط تحصیل در کره جنوبی (هزینه ها، دانشگاه ها و همه نکات)

متقاضیان فوق لیسانس باید سرپرست یا نویسنده اول یک مقاله یا نویسنده همکار 2 مقاله باشند. همچنین برای متقاضیان با مدرک دکترا ارائه یک مقاله چاپ شده برای دریافت این بورسیه الزامی است.

دانشجویان رشته های هنر می توانند به جای ارائه این مقاله ها، یک یا چند کار عرضه شده در نمایشگاه، اجرا یا اثری هنری را جایگزین کنند.

مشمولان دریافت این بورسیه برای اینکه بتوانند از مزایای آن در ترم های بعدی هم بهره مند شوند باید ترم خود را با حداقل معدل 3.5 به پایان برسانند.

10- بورسیه تحصیلی عالیه دانشگاه ملی سئول (SNU)

 • لینک بورسیه تحصیلی
 • میزان بورسیه تحصیلی: هزینه کامل شهریه برای 6 ترم
 • مدارک موردنیاز: دکترای SNU

دانشگاه SNU که در سال 1946 تأسیس شده است، معتبرترین آموزشگاه در کره جنوبی به شمار می رود.

همانطور که از نامش پیداست، این بورسیه برنامه ی معتبر کمک هزینه عالیه SNU که یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان خارجی در کره جنوبی محسوب می شود را ارائه می دهد. این بورسیه به دانشجویان دکترایی که از اعضای هیئت علمی دانشگاه های خود در قاره های آسیا، آمریکایی جنوبی، آفریقا و بعضی کشورهای دیگر باشند، تعلق می گیرد.

اولویت دریافت این بورسیه برای متقاضیانی است که دستاوردهای چشم گیری در زمینه های بهداشت عمومی، کشاورزی، داروسازی، مهندسی، مطالعات تکوینی و مطالعات مرتبط با کره جنوبی را ارائه دهند.

دانشگاههای کره جنوبی (۱۰۰تای برتر و نکات تحصیل)

دانشجویانی که مشمول دریافت این بورسیه می شوند علاوه بر دریافت هزینه کامل شهریه برای 6 ماه، از مزایای دیگری مانند هزینه های معیشتی (معادل 1.5 میلیون وون کره یا 1352 دلار ماهانه به مدت 4 سال)، بیمه درمانی همگانی و هزینه ایاب و ذهاب هم بهره مند می شوند.

دانشگاه SNU همچنین پرداخت هزینه های مربوط به دوره های آموزش زبان که معمولاً در ساعات عصرگاهی ترم های پاییز و بهار برگزار می شوند را تقبل می کند.

دانشجویان برای بهره مندی از مزایای این بورسیه تحصیلی می بایست به مدت 3 سال حداقل معدل 3.0 را کسب کنند.

Korea

حتما بخوانید!

22 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • مرسی از توضیحاتتون عالی بود🤗

  پاسخ
  • سلام وقتتون بخیر من 20 سالمه رشته کشت گیاهان دارویی می خوانم میخواستم بدونم در در دانشگاه کره بورسییه در رشته دندان پزشکی یا مهندسی کشت گیاهان در آنجا بورسیه میشم ممنون میشم راهنماییم کنید

   پاسخ
 • 《♡하지만♡》
  آبان 23, 1400 12:36 ب.ظ

  اقا چند تا کمپانی ‌کیپاپ بهم لطفااا معرفی کنید . بیگ هیت ، وایجی رو فقط میشناسم😂

  پاسخ
  • jyp )جی وای پی – گروه هایی مثل توایس ، ایتزی، استری کیذر
   SM اس ام- گروه هایی مثل اکسو ، گرلزجنریشن، ان سی تی، اسپا ، ردولوت
   cubeکیوب- گروه هایی مثل جی ایدل
   p nation پی-نیشن ، مثل هیونا و داون ، جسی و…

   پاسخ
 • وقتی میگه مدارک مورد نیاز : لیسانس یعنی حتما باید لیسانس رو داشته باشی یا برای دریافت لیسانس هم میشه اقدام کرد
  ممنون میشم جواب بدين

  پاسخ
  • بله پذیرشش در مقطع کارشناسی ارشد هست و حتما باید لیسانس رو داشته باشین

   پاسخ
  • خب برای دخترای که افغانی که تو افغانستان اس تواین واجد شرایطی که نمی تونن درس بخونن هیچ برنامه ای برای ادامه تحصیل اونا ندارن ممنون میشم اگر جوابو داشته باشم

   پاسخ
   • شما باید برنامه ادامه تحصیلت رو از کشورت درخواست کنی. بقیه کشورها بدهکار شما افغانی ها نیستن.

    پاسخ
    • اولا درست صحبت کن افغانی نه افغانستانی بعدشم کسی نگفت بدهکار باشین فعلا اوضاع اونجا خیلی خرابه واسه درس خواندن دخترها . اگه یه روزی تو به جای اونا می‌بودی اونوقت بهت میگفتن بقیه ی کشور ها بدهکار شما ایرانی ها نیست چه حسی بهت دست میداد ؟؟پس لطفاً قضاوت نکنیم و نژاد پرست نباشیم

     پاسخ
 • با سلام سایتتون عالیه کلی اینترت رو گشتم ولی انقدر خوب راهنمایی نشده بودم واقعا ممنونم از مطالب مفیدتون

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  برای این دانشگاه بورسیه تحصیلی عالیه دانشگاه ملی سئول (SNU) متقاضی حتما باید از اعضای هیئت علمی باشه ؟ و اینکه شخصی که فوق لیسانس داره و برای دکتری میخواد اقدام کنه میتونه شرکت کنه؟
  حداقل معدل 3 از ده هست؟ و این حداقل معدل بر اساس مدرکی که الان داریم هست و چطور محاسبه میشه؟ ممنون

  پاسخ
 • سلام.
  ببخشید کره بورسیه کامل رشته دندون پزشکی هم داره؟

  پاسخ
 • اقا من ۱۴سالمه می‌خوام که دانشجوی دانشگاه سئول باشم یا هر دانشگاه دیگه ای که تو کره جنوبی باشه برای رشته پزشکی میتونم از همین الان ثبت‌نام کنم ؟اگر میتونم چجوری باید ثبت نام کنم معدلمم پایین ۱۸/۷۲نبوده در زبانم نمره های عالیی گرفتم زبان کره ایمم نسبتا خوبه ولی دارم رش کار میکنم و کلاس میرم میخوام کل تحصیلمو انجا بگزرونم با هزینه مناسب میتونم بعد از دادن کنکور بورسیه .اشته باشم ؟؟ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من امسال رشته ی دندون پزشکی با رتبه ۳۰۰۰ کشوری قبول شدم واینکه مدرک زبان رو هم دارم ومعدل کتبی (مدرک دیپلم) هم ۱۸/۵۸ هستش می خواستم بدونم
  من که هنوز لیسانس نگرفتمه واینکه تا از مهر امسال کلاس ها شروع میشه امکان
  هست درخواست بورسیه بدم یعنی اینکه از همین ابتدا درخواست بدم واینکه تا فوریه یعنی همون بهمن ماه هستش در همین دانشگاهی که قبول شدمه اینجا درس بخون تا جواب درخواست باید از اونجایی که من همه ی مدارک رو اماده کردمه وفقط منتظر همین یه مورد هستم ممنون میشم جوابم رو بدید

  پاسخ
 • سلام آیا برای رشته بورس بورسیه AMA تعلق میگیره!؟

  پاسخ
 • بعد مدرک فارغ التحصیلی یعنی دیپلم نمیشه بورس گرفت؟

  پاسخ
 • بعد دیپلم برای درس خوندن تو دانشگاه کره نمیشه بورس گرفت؟

  پاسخ
 • سلام
  وقت بخیر ببخشید می‌خواستم بدونم که بورسیه پزشکی هم در کره جنوبی وجود داره ؟

  پاسخ
 • سلام
  برای بورسیه هنر
  زبان کره ای خوب باشه کافیه
  یا انگلیسی هم لازمه ؟
  من جفتشو در سطح مبتدی هستم
  باید کدومو تقویت کنم

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  واسه مدرک ،مدرک اصلی رو میخوان مثل سایردانشگاه های جهان،یا با مدرک گواهی موقت هم کارمون راه میفته؟

  پاسخ
 • سلام
  من 15سالمه و معدلم هم تا الان 20بوده،اگه رتبه کنکورم هم خوب بشه میشه بدون رفتن به دانشگاه بورسیه گرفت!؟

  پاسخ
 • سلام من یک دختر نوجوان افغان هستم
  و آرزوم اینه که بتونم تو کره جنوبی تحصیل کنم ومن دارم دوره های آموزشی زبان کره ای رو یاد می گیرم لطفا بهم بگید چطوری بورسیه بدست آورم
  تمید وازو به این سوال من جواب بدهید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست