اهل کجا هستی؟ کره زمین

اهل کجایی به انگلیسی (جواب آن، اهل کدام شهری، پیشینه)

گاما

در زبان انگلیسی برای این که سوء تفاهمی پیش نیاد و مکالمه جنبه نژاد پرستانه پیدا نکند، سوال “اهل کجا هستی؟” به شیوه‌ های مختلفی پرسیده می‌ شود. بطور کلی اهل کجایی میشه where are you from اما ده ها روش دیگه برای گفتنش هم هست و ده ها روش برای جواب دادنش که در این مطلب به این موارد می پردازیم.

ضمنا برای گفتن اینکه اهل کدام شهری یا در کدام شهر زندگی می کنی و بزرگ شده ای معمولا دو سوال In which city do you live و Which city do you live in رو می پرسن اما اولی رسمی تر هست.

ما در این مقاله، راهنمایی تان می‌ کنیم که چطور این سوال را با احترام و ملاحظه شرایط فرهنگی دیگران بپرسید تا ناراحتی به وجود نیاید . با ما همراه باشید.

اهل کجایی به انگلیسی

سوالاتی که می‌ توانید علاوه بر Where are you From بپرسید ، عبارتند از:

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

 • Can you tell me a little bit about where you’re from?  میشه بهم در مورد این که اصالتا اهل کجایی، کمی توضیح بدهی؟
 • I’m interested in learning more about different cultural backgrounds – would you mind sharing where you’re from.  من علاقه‌مندم بیشتر در مورد پیشینه ‌های فرهنگی مختلف یاد بگیرم – آیا می ‌توانید به من بگویید که اصالتا اهل کجا هستید؟
 • Would you mind telling me where you grew up?  میشه بهم بگی کجا بزرگ شدی؟ (میشه بهم بگی بچه کجا هستی؟)
 • Where is your family originally from?  خانواده شما اصالتا اهل کجا هستند؟
 • What’s your background?  اصل و نسبت چیست؟
 • Where do you live?  کجا زندگی می ‌کنی؟
 • Where were you born?  کجا به دنیا آمدی؟

حتما بخوانید: ۱۵۰ تا از اصطلاحات و ضرب المثل های روزمره

روش ‌های مختلف پاسخ به سوال ” اهل کجا هستی؟ ” در انگلیسی

 • I’m from [country] and [city/region].  من اهل [نام کشور] و [نام شهر / منطقه] هستم
 • I’m originally from [country] and [city/region], but I’ve lived in [current location] for [length of time].  من در اصل اهل [نام کشور] و [نام شهر/ منطقه] هستم، اما به (مدت زمان) است که در [نام محل فعلی] زندگی می ‌کنم
 • I’m from [country], but my family is originally from [heritage/ethnicity].  من اهل (نام کشور) هستم، اما خانواده ‌ام در اصل از [نژاد/ قومیت] هستند
 • I’m from [country] and I’m very proud of my cultural background.  من اهل (نام کشور) هستم و به پیشینه فرهنگی ‌ام افتخار می ‌کنم
 • I was born and raised in (city), but now I live in (city).  من در (نام شهر) به دنیا آمدم و بزرگ شدم، اما در حال حاضر در (نام شهر) زندگی می‌ کنم

بسیار کاربردی، یاد بگیرید: جملات شروع مکالمه و ادامه گرم آن

شیوه پرسیدن و پاسخ دادن به ” اهل کجا هستی؟ “

شیوه پرسیدن سوال

وقتی از کسی می ‌پرسید اهل کجاست، باید این کار محترمانه و مودبانه باشد. چند راه مختلف برای پرسیدن این سوال وجود دارد:

 • Where do you live?  -کجا زندگی می‌ کنی؟: پاسخ دادن به این سوال آسان است. مردم چه در یک کشور دیگر متولد شده باشند و چه بعدا به آنجا نقل مکان کرده باشند، معمولا به شما می‌ گویند که کجا زندگی می‌ کنند. با این سوال می ‌توانید سریع بفهمید که طرف مقابل اهل کجاست زیرا مردم معمولا دوست دارند که در مورد زندگی، خانه و خانواده ‌شان با دیگران صحبت کنند.
 • Where were you born?  -کجا متولد شده ‌ای؟: این سوالی است که می ‌توانید مستقیما بپرسید. مردم اغلب دوست دارند تا در مورد زادگاه شان، جایی که بزرگ شده ‌اند و همین طور خانواده ‌شان صحبت کنند، بنابراین پرسیدن این سوال ایرادی ندارد.
 • Can you tell me a little bit about where you’re from?  -آیا می ‌توانی برایم بگویی که اهل کجا هستی؟: این سوال دست طرف مقابل را باز می‌ گذارد، به این معنا که به او امکان می ‌دهد در همان حدی که احساس راحتی می‌ کند؛ به سوال جواب دهد.
 • I’m interested in learning more about different cultural backgrounds-would you mind sharing where you’re from?  –من دوست دارم بیشتر در مورد پیشینه‌ های فرهنگی مختلف بدانم – آیا می ‌توانی برایم در مورد این که اهل کجایی، بگویی؟: این رویکرد نشان می ‌دهد که شما واقعا دوست دارید در مورد پیشینه فرهنگی فرد بدانید و منظورتان کنجکاوی در مورد خود شخص و زندگی ‌اش نیست.
 • Would you mind telling me where you grew up?  -میشه بهم بگی کجا بزرگ شدی؟: این نوع سوال بر شرایطی که فرد در آن بزرگ شده تمرکز دارد و به علاوه اطلاعات بیشتری در مورد شرایط فرهنگی و او به شما می ‌دهد.
 • Where is your family originally from?  خانواده‌ات اهل کجا هستند؟: این سوال بیشتر در مورد اصالت فرد است ، نه فقط محل اقامت فعلی او.
 • What’s your background?  – اصالتا اهل کجایی؟: با این سوال می ‌توانید با کسب اطلاعات در مورد پیشینه فرد بفهمید اهل کجا است. این سوال سر صحبت را باز می ‌کند و طرف مقابل چیزهایی در مورد اصل و نسبش می‌ گوید که ممکن است حاضر نباشد در غیر این صورت به شما بگویند.

هر سوالی که می‌ خواهید بپرسید، باید باید با لحن دوستانه باشد. هر گونه تعصب یا ذهنیت ‌هایی که ممکن است داشته باشید را کنار بگذارید. همچنین بهتر است خودتان را آماده شنیدن آداب و رسوم فرهنگی سایر کشور ها هم بکنید.

150 متن انگلیسی در مورد کارهای روزانه +دانلود pdf

نحوه پاسخ به سوال

پاسخ دادن به سوالاتی با مضمون ” اهل کجایی؟ “، باید صادقانه و ساده باشد. چند راه مختلف برای پاسخ به این سوالات وجود دارد:

 • I’m from [country] and [city/region]- من اهل (کشور) و (شهر/ منطقه) هستم: این پاسخ ساده و واضح است و اطلاعات اولیه در مورد محل زندگی تان را می ‌دهد.
 • I’m originally from [country] and [city/region], but I’ve lived in [current location] for [length of time] – من در اصل اهل (کشور) و (شهر/ منطقه)، اما در [محل فعلی] به [مدت زمان] است که زندگی می ‌کنم: این جواب نشان می ‌دهد که در گذشته یا حال در محل زندگی فرد تغییراتی صورت گرفته است و می ‌تواند زمینه بیشتری را برای مکالمه فراهم کند.
 • I’m from [country], but my family is originally from [heritage/ethnicity]: – من اهل [نام کشور] هستم، اما خانواده من در اصل از [نام نژاد /قومیت] است: این پاسخ اصالت فرد را نشان می ‌دهد و امکان گفتگوی بیشتر در مورد سنت ‌ها و رسوم فرهنگی را فراهم می ‌کند.
 • I’m from [country] and I’m very proud of my cultural backgroundمن اهل (نام کشور) هستم و به پیشینه فرهنگی ‌ام افتخار می ‌کنم: این پاسخ غرور فرد را نسبت به اصالت و فرهنگی که از آن آمده است نشان می ‌دهد و امکان گفتگوی صمیمانه‌ و معنادار در مورد تجربیات و هویت شان را فراهم می ‌کند.

همه مکالمات کاربردی روزمره رو یکبار برای همیشه یاد بگیر: دانلود 100 درس مکالمات روزمره

فرقی نمی ‌کند که چه جوابی را انتخاب می ‌کنید، فقط باید صادق و روراست باشید و بدانید که رسوم و نژاد همه زیبایی و ویژگی‌ های خاص خودشان را دارد. اشکالی ندارد اگر حرف جالب و متفاوتی برای گفتن در مورد جایی که اهل آن هستید، ندارید شما هنوز هم می ‌توانید به جایی که از آن آمده ‌اید؛ افتخار کنید و آنچه که در مورد فرهنگ تان دوست دارید را با بقیه به اشتراک بگذارید.

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست