تلفظ

تلفظ به انگلیسی (صوتی و نوشتاری صدای تلفظ کلمات)

گاما

تلفظ به انگلیسی می شود pronunciation (پرُنانسیِشِن) که بیشتر معادل تلفظ بطور کلی هست اما تلفظ صوتی میشه phonic یا vocal pronounciation هر چند نوشتاری معادل written (ریتِن یعنی w اول خونده نمیشه) پس تلفظ نوشتاری میشه written pronounciation آوای صدایی البته معادل Vowel Sounds می باشد.

در این مطلب نکات کاربرد واژه pronunciation و روش استفاده در جمله و در اخر هم نکات کاربردی روش تلفظ واژگان در زبان انگلیسی رو یاد بگیرید.

آموزش تلفظ صحیح کلمات انگلیسی (10 ترفند تلفظ درست انگلیسی یک بار برای همیشه)

تعاریف و مثال ها

1-the way in which a language or a particular word is pronounced   روشی که یک زبان یا یک کلمه خاص به آن صورت ادا یا تلفظ می ‌شود

pronunciation of  تلفظِ

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

  • Do you know the correct pronunciation of these Gaelic names?  آیا تلفظ صحیح این اسامی گیلیکی را می ‌دانی؟

2-a particular person’s way of pronouncing a word or words   شیوه یک فرد خاص برای ادای یک کلمه یا کلمات

مثال

  • A word, or perhaps just a certain pronunciation of a word, may not be contained in the lexicon.  یک کلمه، یا شاید فقط تلفظ خاصی از یک کلمه، ممکن است در فرهنگ لغت موجود نباشد
  • Gianni has problems with his grammar but his pronunciation is very good.  جیانی در گرامر مشکل دارد اما تلفظش خیلی خوب است
  • The pupil can also record his voice, to check his pronunciation.  دانش ‌آموز می ‌تواند صدایش را هم ضبط کند تا تلفظش را چک کند
  • What about the differences in pronunciation between the casual and the emphatic styles?  در مورد تفاوت تلفظ در سبک‌ های کژوال و تاکیدی چه طور؟
  • The differences among these dialects, which mainly involved pronunciation, were similar to differences among dialects in the present-day United States.  تفاوت بین این گویش‌ ها که عمدتا شامل تلفظ می ‌شد، مشابه تفاوت‌ های بین گویش ‌ها در ایالات متحده کنونی بود
  • It seems likely that a considerable amount of valuable new research on pronunciation will grow out of the study of discourse.  به نظر می ‌رسد که حجم قابل توجهی از تحقیقات جدید ارزشمند در مورد تلفظ، به خاطر مطالعه در زمینه گفتار است
  • Accompanying listening tapes provide models for exceptionally thorough work on pronunciation, stress, and intonation.  نوار های شنیداری همراه، مدل ‌هایی را برای کار فشرده ویژه بر روی تلفظ، تکیه و لحن در اختیار فرد قرار می ‌دهد
  • Speak as much French as you can, and don’t worry about your pronunciation.  تا جایی که می ‌توانید فرانسوی صحبت کنید و نگران تلفظ تان نباشید

حتما بخوانید: چگونه تلفظ انگلیسی خود را تقویت کنیم؟ (بهترین روش)

9 نکته و روشهای تلفظ واژگان در زبان انگلیسی (و تقویت تلفظ)

تلفظ واژگان در زبان انگلیسی می‌تواند برای بسیاری از افراد مبتدی یا زبان‌آموزان جدید مشکل باشد. اما با تمرین و راهنمایی درست، می‌توانید تلفظ خود را بهبود ببخشید. در ادامه، چند نکته مهم برای تلفظ صحیح واژگان انگلیسی آورده شده است:

1- آوای صدایی (Vowel Sounds): زبان انگلیسی دارای حروف صدایی (vowels) متعددی است. به عنوان مثال، /i:/ (مثل “see”) و /ɪ/ (مثل “sit”) به آوای صدایی متفاوتی دارند. برای تلفظ صحیح واژگان، باید این تفاوت‌ها را درک کنید.

2- آوای همزمان (Diphthongs): در انگلیسی، واژگانی وجود دارند که شامل آواهای ترکیبی هستند (Diphthongs)، مانند /eɪ/ در “say” یا /aɪ/ در “like”. برای تلفظ این واژگان، باید ترکیب آواهای مختلف را تمرین کنید.

3- آوای لغزان (Consonant Sounds): همچنین حروف لغزان (consonants) نیز در تلفظ واژگان اهمیت دارند. برخی از حروف معمولی انگلیسی، مثل “th” در “this”، ممکن است برای بعضی زبان‌آموزان دشوار باشد. بنابراین، تمرین بر روی تلفظ حروف لغزان نیز ضرور است.

4- استرس و تغییر آوا: در برخی واژگان انگلیسی، تغییر مکان استرس (stress) می‌تواند به تلفظ صحیح کلمه کمک کند. برای مثال، “CON-vert” (اصطلاح: تبدیل کردن) با استرس بر روی “CON” تلفظ می‌شود، در حالی که “con-VERT” (اصطلاح: سخت‌گیر) با استرس بر روی “VERT” تلفظ می‌شود.

5- گوش دادن به نیتیو‌ها: گوش دادن به تلفظ نیتیوهای زبان انگلیسی و تلاش برای تقلید تلفظ آن‌ها می‌تواند بسیار مفید باشد. مکالمات و ویدئوهای آموزشی با نیتیو‌های انگلیسی می‌توانند به شما کمک کنند تلفظ را در موقعیت‌های واقعی یاد بگیرید.

6- استفاده از فرهنگ‌های صوتی: منابع آموزشی مختلف، مثل فرهنگ‌های صوتی (pronunciation dictionaries) و نرم‌افزارهای آموزش تلفظ می‌توانند به شما کمک کنند تلفظ واژگان را بهبود ببخشید.

7- تمرین مداوم: تلفظ به تمرین مداوم نیاز دارد. روزانه وقت بگذارید تا واژگان را بخوانید و تمرین کنید.

8- ضبط صدا: خودتان را ضبط کنید و با تلفظ نیتیوها مقایسه کنید. این می‌تواند به شناخت اشکال در تلفظ شما کمک کند.

9- کمک گرفتن: در نهایت، اگر مشکلات تلفظ شما پیچیده است یا تصور می‌کنید به تنهایی بهبود نمی‌یابد، مشاوره از یک معلم زبان یا متخصص تلفظ می‌تواند مفید باشد.

به یاد داشته باشید که تلفظ یک مهارت زمان‌بر است و نیاز به صبوری و تمرین دارد.

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست