در حال درس خواندن

درس به انگلیسی (درس خواندن، کاربرد در جمله و نکات دیگر)

گاما

درس به انگلیسی …؟ خب بستگی داره منظور شما چیه. اگه منظور درس 7 از کتاب فلان هست اینجا درس میشه lesson (لِسِن) اما اگه منظور اینه که باید به درس و مدرسه م برسم، این درس میشه homework (هُم وُرک) اگه منظور درس به معنی مطالعه هست میشه study (اِستادی) و برای دوره آموزشی هم واژه کورس course بکار میره. پس درس خواندن میشه study مثلا من در حال درس خواندن هستم میشه I am studying که در این مطلب روش استفاده در جمله و همه مترادف ها و نکات کاربردی رو یاد خواهید گرفت.

حتما در کنار این مطلب بخوانید: 300 لغت و اصطلاحات مربوط به درس و تحصیل

توضیحات بیشتر درباره درس با تاکید بر واژه Study

Study‌ در جایگاه فعل

1-to learn about a subject, usually at school or university:   یادگیری در مورد یک موضوع که معمولا در مدرسه یا دانشگاه اتفاق می‌ افتد، درس خواندن

  • I studied biology before going into medicine.  قبل از ورود به رشته پزشکی، زیست ‌شناسی خواندم

2-to look at something very carefully:   با دقت به چیزی نگاه کردن، وارسی کردن

  • He studied his face in the mirror.   او با دقت در آینه به صورتش نگاه کرد

3-to examine a subject in detail in order to discover new information:   بررسی دقیق یک موضوع به منظور کشف اطلاعات جدید

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

  • Researchers have been studying how babies learn to speak.  محققان در حال بررسی نحوه صحبت کردن نوزادان هستند

حتما دانلود کنید: 100 درس رایگان آموزش زبان انگلیسی (رایگان)

Study‌ در جایگاه اسم

1-the activity of learning about a subject, usually in school or at a college or university:  عمل یادگیری در مورد یک موضوع که معمولا در مدرسه یا کالج یا دانشگاه انجام می ‌شود ، مطالعه، یادگیری

  • the study of English literature  مطالعه ادبیات انگلیسی

2-a room in a house where you can read, write, etc.  اتاقی در خانه که می ‌توانید در آن مطالعه کنید، بنویسید و غیره

 

حتما در ادامه دانلود کنید: اصطلاحات رسمی و غیر رسمی زبان انگلیسی (پرتکرارترین ها)

8 ترفند جالب درس خواندن!

در ادامه، چند ترفند برای بهبود و بهتر کردن روش درس خواندن را بررسی می‌کنیم:

1-تعیین برنامه و برنامه‌ریزی: قبل از شروع به درس خواندن، برنامه‌ریزی کنید و زمان مشخصی را برای درس خواندن اختصاص دهید. همچنین، در برنامه خود فواصل کوتاهی برای استراحت قرار دهید تا قدرت تمرکزتان حفظ شود.

2-ایجاد محیط مناسب: یک محیط آرام و بدون مزاحمت را برای خواندن انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که جلوی تلویزیون یا دستگاه‌های متنوع دیگر قرار نگیرید تا تمرکزتان را حفظ کنید.

3-تنوع در موضوعات: برای جلوگیری از خستگی و خسته شدن، تنوع در موضوعاتی که مطالعه می‌کنید را معطوف کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا انگیزه و اشتیاق خود را در سطوح بالا نگه دارید.

4-تکنیک‌های خواندن فعال: در هنگام خواندن، از تکنیک‌های فعال مثل هایلایت کردن، ساختن خلاصه و نوشتن نکات کلیدی استفاده کنید. این کمک می‌کند تا مطالب را بهتر درک کنید و در ذهنتان بیشتر به خاطر بسپارید.

5-تداوم و استمرار: درس خواندن به عنوان یک عادت استمراری بگیرید. سعی کنید تا روزانه به مدت مشخصی درس بخوانید و این عمل را به عنوان یک فعالیت روزمره در زندگیتان جا دهید.

6-تدوین سوالات: بعد از خواندن یک قسمت یا فصل، سوالاتی را که برای خودتان پیش می‌آید تدوین کنید و به آن‌ها پاسخ دهید. این کار به شما کمک می‌کند مطالب را بهتر فهمیده و درک کنید.

7-گروه خوانی: طرح مباحث خواندنی را با یک گروه همسالان یا دیگر افرادی که به همین موضوع علاقه‌مندند، مورد بحث و بررسی قرار دهید. این کار می‌تواند تبادل نظر، ایده‌پردازی و یادگیری از دیگران را تسهیل کند.

۸-افزایش مهارت خواندن: در نهایت، مهارت خواندن خود را بهبود بخشید. از طریق منابعی مانند کتاب‌ها و منابع آموزشی، تکنیک‌های خواندن سریع و تمرین‌های مربوط به تسریع خواندن را بیاموزید.

مهمترین نکته این است که هر فردی روشی منحصر به فرد برای درس خواندن دارد. تجربه و آزمون روش‌های مختلف را برای خود تهیه کنید و روشی که برای شما بهترین نتیجه را به همراه دارد را پیدا کنید.

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست