گندم

گندم به انگلیسی، جو، دانه و خوشه گندم، اسم گندم و همه اصطلاحات

گاما

گندم به انگلیسی می شود Wheat (ویت) و البته کلمه Grain هم به کار میرود اما اولی رایج تر است. اسم دختر گندم میشه Gandom و دانه گندم میشه wheat seed و خوشه گندم میشه خود Wheat و مزرعه گندم میشه Wheat field و جو هم به انگلیسی میشه barley (بارلی) و دانه جو میشه barleycorn. در این مطلب کاربردهای این کلمه، مثال ها و روش استفاده از آن در جمله را توضیح می دهیم.

تعاریف مختلف کلمه wheat

1-A cereal grain that yields a fine white flour used chiefly in breads, baked goods ( such as cakes and crackers ), and pastas (such as macaroni or spaghetti), and is important in animal feeds

1-دانه غلاتی که تبدیل به آرد سفید نرمی می شود و عمدتا در نان‌ها، فرآورده های تنوری (مثل کیک و کراکر) و پاستا ها (مثل ماکارونی یا اسپاگتی) استفاده می‌شود و در خوراک دام هم نقش مهمی دارد

2- Any of a genus of grasses grown in most temperate areas for the wheat they produce.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

2- هر نوع علفی که در اکثر مناطق با آب و هوای معتدل به خاطر دانه گندمی که تولید می کند، کاشته شود.

3- A light yellow

3- زرد روشن/ گندمی

مثال:

  • A turkey sandwich on wheat  یک ساندویچ بوقلمون با نان گندم
  • The video itself is based in nature, with the camera going through a serene field of wheat.  خود ویدئو در طبیعت می گذرد و دوربین از مزرعه گندم ساکتی عبور می کند
  • Many in the crowd draped themselves in blue-and-gold Ukrainian flags, holding tea candles and bundles of wheat.  افراد زیادی در جمعیت، خودشان را در پرچم های آبی و طلایی اکراین پوشانده بودند و شمع های وارمِر و دسته گندم در دست داشتند
  • For Cyprus is was 4 kg of wheat bran and 2.1 kg of sugar.  سهم قبرس چهار کیلوگرم سبوس گندم و دو و یک دهم کیلوگرم شکر بود

به کارتون میاد: چگونه افراد مختلف را در زبان انگلیسی صدا بزنیم؟

10 نکته درباره گندم و پرورش آن

1-شیوه های برداشت

بقایای کاه و پوسته را هنگام برداشت با کمباین پخش کنید تا مزرعه شرایط مطلوب برای کاشت گندم زمستانه را پیدا کند. البته باقی مانده بیش از حد پوشال ها می تواند در آمدن جوانه ها را به تاخیر بیندازد. بنابراین پس مانده های گندم را طوری پخش کنید که با عرض سکوی کمباین تراز باشد تا جمع آوری به بهترین شکل انجام شود.

2- انتخاب نوع

با فروشندگان بذر محلی مشورت کنید، نتایج آزمایشات واریته را بررسی کنید و بهترین نوع بذر را متناسب با شرایط محیطی منطقه ای و شیوه های کشاورزی خاص خودتان انتخاب کنید.

3- استفاده از بذر های اصلاح ژنتیکی شده

دانه گندم اصلاح شده ای را بکارید که به مدت پنج سال مورد آزمایش تجاری قرار گرفته باشد. این کار ممکن است به افزایش 10 بوشلی (یا بیشتر) گندم در هر هکتار ( در مقایسه با گونه های قدیمی ) کمک کند. بذر های اصلاح ژنتیکی شده، تایید شده و مقاومت خوبی در زمستان دارند، کمتر دچار بیماری ‌هایی مثل لکه سیاه می شوند و در برابر بالا بودن نیتروژن که برای دستیابی به بازدهی بالا لازم است ، پایداری خوبی دارند.

4- تیمار بذر

از نهال ‌های جوان گندم محافظت کنید و ریسک خطرات را با دانه ‌هایی که با قارچ ‌کش و حشره‌ کش تیمار شده اند تا در برابر بیماری ‌های قارچی رایج مثل پیتیوم، ریزوکتونیا و پوسیدگی فوزاریوم و آفاتی مثل شته‌ ها، کرم ‌های بریده‌ شده و مگس هسی مقاومت کنند را مدیریت کنید.

دانلود کنید: ۲۵۰ تا از کاربردی ترین اختصارات در انگلیسی مدرن

5- آزمایش خاک

حاصل خیزی خاک را با نمونه برداری برای حفظ مقدار بهینه مواد مغذی خاک ارزیابی کنید.

6- افزایش سطح باروری

مواد مغذی بیشتری نسبت به برداشت محصول قبلی به خاک بازگردانید. به طور مثال استفاده از فسفر هنگام کاشت می تواند به ماندگاری گندم در زمستان کمک کند. با اطلاع از نوع خاک و نتایج آزمایش مواد مغذی هم می توانید میزان مصرف کود را تعیین کنید.

7- مدیریت نیتروژن

برای این که گندم زمستانی پر بازدهی داشته باشید، سطح نیتروژن را بالا نگه دارید. زمان مناسب برای استفاده از نیتروژن در زمان کاشت بذر و قبل از ظهور سنبله است. بسیاری از کارشناسان استفاده از نیتروژن را برای کاهش زمان در خاک ماندن جوانه و افزایش کیفیت گندم توصیه می کنند.

8- آماده سازی بستر بذر

در صورت امکان گندم زمستانه را در کلش ایستاده یا ساقه مانده در زمین بکارید. با این که کلش ممکن است محل بیماری باشد، اما منبع خوبی برای حفظ رطوبت ارزشمند ناشی از برف و بارندگی است که به تغذیه محصول جدید کمک می کند.

9- تعیین تاریخ کاشت

تاریخ کاشت را بسته به منطقه رشد و آب و هوا انتخاب کنید. تاریخ کاشت ایده آل از سپتامبر تا 10 روز اول اکتبر است. بذر گندم برای جوانه زدن به رطوبت کافی و درجه روز رشد و دمای سرد کافی برای شکوفا شدن قبل از بهار نیاز دارد.

10- کنترل آفات

فشار علف ‌های هرز، بیماری و حشرات را با شناسایی و تشخیص به موقع کنترل کنید. تیمار بذر ، استفاده از گونه های اصلاح ژنتیکی شده گندم، علف کش، قارچ کش و حشره کش برای محافظت از محصول در برابر تهدیدات آفات واقعا مفید است و کارتان را به بهترین شکل ممکن پیش خواهد برد.

گلدان به انگلیسی، مترادف ها و روش استفاده در جمله با مثال

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست