پادکست برای تقویت زبان

6 بهترین پادکست زبان ژاپنی تقویت یادگیری (رایگان)

گاما

آیا در حال یادگیری زبان ژاپنی هستید؟ آیا به استراحت از تمرین کانجی و حفظ کردن جداول صرف نیاز دارید؟ پادکست‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری ژاپنی در انتهای روز، وقت استراحت می‌باشند.

پادکست‌هایی وجود دارند که به آموزش ژاپنی برای مبتدیان، تلفظ، اصطلاحات، واژگان و موارد دیگر اختصاص داده شده‌اند. و همچنین پادکست‌هایی که میزبانان درباره زندگی روزمره، فرهنگ و جامعه، تاریخ، فناوری و هر چیز دیگری که به ذهنتان می‌رسد به زبان ژاپنی صحبت می‌کنند.

اهمیتی ندارد که شما دانش‌آموز ژاپنی جدید یا یک فراگیر پیشرفته هستید که به دنبال موضوعات تخصصی بیشتری می‌گردید. پادکست‌ها به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های گوش دادن و تلفظ خود را بهبود ببخشید، درک درونی بیشتری از دستور زبان و عبارات رایج کسب کنید و با همه این‌ها از یادگیری و استفاده از ژاپنی نیز لذت ببرید.

 


ژاپنی

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان ژاپنی چرب زبان، ژاپنی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان ژاپنی رو مثل بلبل حرف بزن!


 

دانلود کنید حتما 3 بهترین کتاب آموزش زبان ژاپنی (PDF رایگان)

به علاوه، زبان استفاده شده اغلب طبیعی‌تر از انیمه، مانگا، رمان‌ها و حتی کتاب‌های درسی شما خواهد بود – زیرا بالاخره، میزبانان پادکست افراد واقعی هستند که به صورت واقعی در حال صحبت کردن هستند.

برای کمک به شما برای شروع، ما برخی از بهترین انتخاب‌های خود را برای زبان‌آموزان ژاپنی جمع آوری کرده ایم. که می توانید متناسب با سطح و سلیقه خود یک یا چند مورد را برای شروع اموزش استفاده کنید.

6 تا از بهترین پادکست های زبان ژاپنی

1. SLOW JAPANESE BY MOCHIFIKA

word image 98736 2

SLOW JAPANESE BY MOCHIFIKA یک پادکست ژاپنی است که هدف آن ارائه مطالب قابل فهم برای مبتدیان است. این پادکست همانطور که از نامش پیداست، بسیار کند است! مجری، آکاری، جملات را به اجزای سازنده‌اش تجزیه می‌کند و گاهی اوقات کلمات را با یک سرعت نزدیک به حرف به حرف تلفظ می‌کند. پس از شروع در سپتامبر 2021، Mochifika قسمت‌ها را با یک سرعت هفتگی منتشر کرده است و یک کتابخانه جامع ایجاد کرده است. به علاوه، ترانسکریپت‌ها از طریق وب‌سایت ارائه می‌شوند که به دانش‌آموزان امکان بررسی مفصل‌تر زبان را می‌دهد.

قسمت‌ها معمولاً بسیار کوتاه هستند، بیشتر حدود ۵ دقیقه. مانند بسیاری از پادکست‌های زبان ژاپنی، موضوعات مورد بررسی متنوع است و سلایق مختلف را تحت پوشش قرار می دهد.

“Slow Japanese” یک گام اول عالی برای اضافه کردن تمرین گوش دادن به فرآیند مطالعه ژاپنی شما است، و نکته مثبت آن این است که حتی مبتدیان هم می توانند از آن بهره ببرند. با این حال، سرعت واقعاً کند است و بیشتر دانش‌آموزان به سرعت از محتوا بیرون می‌روند. به علاوه، به دلیل اینکه سرعت آن به این اندازه غیرطبیعی است، واقعاً فقط یک پله‌ی اول است نه چیز بیشتر. با این حال، همچنان برای مبتدیان گزینه ای عالی می باشد.

دانلود کنید:  آموزش رایگان زبان ژاپنی در ۱۰۰ روز همراه pdf

2. THINKING OUT LOUD IN JAPANESE

word image 98736 3

THINKING OUT LOUD IN JAPANESE یک پادکست برای زبان‌آموزان ژاپنی است که در سال 2021 شروع شد. این پادکست برای مبتدیان تمرکز دارد . این پادکست تقریباً هر دانش‌آموزی قادر به گوش دادن و لذت بردن از آن خواهد بود، در عین حال که نکات آموزشی را هم شامل می شود. قسمت‌ها واقعاً بسیار کوتاه هستند، بیشتر زیر 5 دقیقه زمان می‌برند، و تقریباً به صورت انحصاری از دستور زبان مجموعه کتاب‌های Genki استفاده می‌کنند.

علاوه بر دستور زبان محدود، مل، مجری، همچنین با صدای واضح و به آرامی صحبت می‌کند، اغلب بین کلمات مکث می‌کند. این باعث می‌شود “فکر کردن به صدای بلند به زبان ژاپنی” یکی از دسترس‌ترین پادکست‌ها برای دانش‌آموزان باشد. اگر به دنبال تقویت مهارت شنیداری خود هستید این پادکست برای شما یک گزینه ی عالی است.

3. Learn Japanese Pod

word image 98736 4

اگر به تازگی شروع به مطالعه ژاپنی کرده‌اید، بهتر است پادکست Learn Japanese Pod را بررسی کنید. هر قسمت اختصاص یافته به مبتدیان است و ده‌ها موضوع را پوشش می‌دهد تا به شما کمک کند موفق شوید. به عنوان مثال، می‌توانید جملات مهم سفر را بیاموزید تا در سفر کوتاهی به توکیو به شما کمک کند، یا می‌توانید به واژگان درباره سرگرمی‌های مورد علاقه‌تان دست پیدا کنید. هر قسمت جالب است و دارای ترانسکریپت‌ها به هر دو زبان انگلیسی و ژاپنی است.

برنامه چندین گفتگو کوتاه دارد که به زبان ژاپنی انجام می‌شود. سپس، مجریان در مورد برخی اصطلاحات و نحوه استفاده از آنها به صورت صحیح گرامری بحث می‌کنند. بعداً، گفتگو ، به انگلیسی تفسیر می‌شود تا بتوانید مرور کنید که چیزی را فهمیده‌اید یا نه.

بهترین قسمت این است که پادکست‌ها توسط سه نفر مجرب میزبانی می‌شوند: الکس، ایجاد کننده Learn Japanese Pod و انگلیسی زبان بومی ؛ آسوکا، ژاپنی بومی و زبان‌شناس حرفه‌ای؛ و مجرب، مجری ژاپنی که زبان اوساکا-بن را یا لهجه اوساکا آموزش می‌دهد.

بلد باشید:  بهترین روش یادگیری زبان ژاپنی در کمترین زمان 

4. Bilingual News

word image 98736 5

Bilingual News یکی از تعداد کمی از پادکست‌های آموزشی ژاپنی است که به صدها موضوع پرداخته و همزمان از هر دو زبان انگلیسی و ژاپنی استفاده می‌کند. به طور معمول، دو میزبان، مایکل و مامی، در مورد اخباری که در سراسر دنیا رخ می‌دهد به هر دو زبان انگلیسی و ژاپنی بحث می‌کنند. مایکل به انگلیسی صحبت می‌کند در حالی که مامی فقط از زبان ژاپنی استفاده می‌کند. گاهی اوقات، میزبان‌های پادکست حتی مهمانهای ویژه‌ای دارند که ژاپنی هستند.

آخرین قسمت‌ها هر چهارشنبه پخش می‌شوند و از طریق اپلیکیشن Google Podcasts یا iTunes در دسترس قرار می‌گیرند. اگر اپلیکیشن Bilingual News را دانلود کنید، حتی به ترانسکریپت از هر قسمت دسترسی خواهید داشت.. تنها نقطه ضعف این است که باید قبل از دریافت ترانسکریپت پادکست را گوش دهید، که برای مبتدیان ممکن است دشوار باشد.

5. JAPANESE PODCAST FOR BEGINNERS (NIHONGO CON TEPPEI)

word image 98736 6

بیشتر زبان‌آموزان ژاپنی که به دنبال تمرین مهارت شنیداری بودند، احتمالاً اکنون با Teppei آشنا هستند. Teppei، یک معلم ژاپنی در پلتفرم iTalki، به مدت زیادی تمرین شنیداری را از طریق پادکست‌ها حمایت کرده و از طریق چندین سری مختلف، از جمله پادکست‌هایی برای مبتدیان، و پیشرفته‌ها، ساعت‌ها و ساعت‌ها محتوا تولید کرده است، و یک پادکست همکاری با همکار آنلاین خود، معلم ژاپنی دیگر به نام نوریکو تولید کرده است.

این پادکست، با عنوان مناسب “پادکست ژاپنی برای مبتدیان” (Nihongo Con Teppei)، دقیقاً همانطور است که می‌گوید. مشابه سری اصلی پادکست‌های او که برای زبان‌آموزان متوسط پایین‌تر است، “پادکست ژاپنی برای مبتدیان” تمامی ویژگی های آن سری را دارد و حتی قابل دسترس‌تر است. قسمت‌ها معمولاً حدود ۴ دقیقه طول می‌کشند و موضوعات گسترده‌ای را مانند بسیاری از پادکست‌های ژاپنی مورد بررسی قرار می‌دهند.

اما برخلاف بسیاری از پادکست‌های ژاپنی دیگر برای مبتدیان، Teppei واقعاً سرعت صحبت خود را زیاد کاهش نمی‌دهد. به جای اینکه سرعت خود را بسیار کاهش دهد، او به وضوح صحبت می‌کند و تنها واقعاً در اطراف عنوان یا هر عبارت کلیدی دیگر مکث می‌کند. البته، این به اندازه صحبت‌های بومی نیست، اما برای مبتدیانی که امیدوارند تا به سرعت طبیعی‌تر ژاپنی برسند، “پادکست ژاپنی برای مبتدیان” ممکن است دقیقاً پله‌ی اولیه باشد که نیاز دارید.

بلد باشید:  مردم ژاپن: آشنایی با فرهنگ، دین، زبان و موارد ضروری

6. Rebuild

word image 98736 7

این پادکست کاملاً درباره فناوری، نرم‌افزار و گجت‌ها است. می‌توانید انتظار داشته باشید که برخی از واژگان تخصصی و محتوای زیادی با سلیقه‌ای فریکی برای شما قرار بگیرد. گاهی اوقات، به موضوعات جامعه‌شناسی نیز می پردازد اما همیشه از زاویه علم انجام به مطالب پرداخته می شود.

مجری اصلی شما، میاگاوا، به وضوح اظهار نظر می‌کند و کیفیت صدا خوب است. اما میزبانان مهمان گاهی اوقات لهجه‌های قوی‌تری دارند. اگر خود را در دشواری می‌یابید، تلاش کنید قسمت دیگری را امتحان کنید. و اگر یک میزبان مهمان را پیدا کردید که دیدگاه‌هایش جالب به نظر می‌رسد، نسخهٔ وب قسمت را بررسی کنید. شما می‌توانید بر روی تصویر میزبان کلیک کرده و تمامی قسمت‌های دیگری که در آنها ظاهر شده‌اند را ببینید.

فواید گوش دادن به پادکست در فرآیند یادگیری زبان ژاپنی

پادکست‌ها عالی برای یادگیری هستند! اینجا فقط چند دلیل آورده شده است که:

  • پادکستها توسط افرادی ساخته شده‌اند که عاشق یادگیری زبان هستند و متعهد به ارائه منابع و درس‌های خلاقانه‌ای هستند که شما نیاز دارید.
  • گوش دادن به پادکست‌های ژاپنی یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود مهارت‌های شنیداری ژاپنی شماست. این چیزی است که کتاب‌ها و کارت‌های فلش نمی‌توانند انجام دهند.
  • شما می‌توانید هر زمان و هر مکانی به آنها گوش کنید – در مسیر بلند به خانه، در حین دویدن در پارک یا در حمام. حتی ممکن است شب‌ها در حالی که به خواب می‌رود، در گوش‌های شما پخش شوند!

چگونه از پادکست ها استفاده کنیم؟

غرق شدن در زبان، بخش قابل توجهی از یادگیری یک زبان جدید است، اما چگونه می‌توانید متوجه شوید که منبع شما یک منبع ارزشمند است؟

راه حل‌های آسان همیشه کارساز نیستند. برای شروع، شما می‌خواهید کاملاً در زبان غرق شوید. تعداد زیادی پادکست یادگیری ژاپنی وجود دارد، اما بسیاری از آن‌ها به طور مکرر از انگلیسی به عنوان نقطه مرجع برای آموزش گرامر یا واژگان استفاده می‌کنند.

حتما دانلود کنید: 9 بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ژاپنی

همانطور که می‌توانید تصور کنید، این دقیقاً بهترین روش برای این کار نیست.

یادگیری یک زبان بر اساس زبان دیگر به عنوان نقطه مرجع ممکن است به نظر برای مبتدیان یک ایده خوبی باشد، اما هر زبان شکل متمایزی از فکر کردن را نشان می‌دهد. با استفاده از ترجمه به عنوان نقطه مرجع، مغز خود را قادر به درک اینکه یک زبان چگونه کار می‌کند، نمی‌دهید، که شما را به یادگیری بی‌اندیشه‌ای از گرامر و کلمات تشویق می‌کند.

word image 98736 8

علاوه بر این، شما عادت به ترجمه کلمات/عبارات در ذهن خود برای درک می‌کنید، که کمتر ایده‌آل است و می‌تواند پیشرفت شما را در طولانی مدت مختل کند. بنابراین انتخاب پادکستی که برای آموزش مباحث بیش از حد به زبان دیگر وابسته نیست می تواند انتخاب مناسب تری باشد.

شروع از ابتدا. با این همه این‌ها، اگر شما یک مبتدی کامل هستید و نیاز به مراجع برای درک مفاهیم ابتدایی دارید، همچنین می‌توانید در مسیر یادگیری خود از رسانه‌های بصری به همراه پادکست‌ها استفاده کنید. فراهم کردن تصاویر از اشیاء یا سناریوهای روزمره می‌تواند روش عالی‌ای برای تثبیت بیشتر آنچه را که در حال یادگیری هستید، باشد.

18 بهترین فیلم/سریال ژاپنی برای تقویت یادگیری زبان با فیلم+ زیرنویس

مغزهای ما همیشه با همان سرعت کار نمی‌کنند، و ممکن است نیاز به تطابق برای شروع به دریافت اطلاعات در یک حوزه‌ای که کاملاً جدید برای شما است، داشته باشد. شنیدن چیزها با سرعت کمتر می‌تواند به شما کمک کند که مطالب جدید را به راحتی درک کنید، و همچنین به شما کمک می‌کند که کلمات را به درستی تلفظ کنید.

بنابه آنچه گفته شد آموزش و یادگیری زبان ژاپنی امری یک شبه نیست و نیازمند وقت کافی و همچنین تداوم شما در مطالعه و بهره گیری از ابزار های موجود در آموزش زبان ژاپنی می باشد.

japenese

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست