یادگیری با نرم افزار

6 بهترین نرم افزار/اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی

turkish-gama-min

در این پست بهترین و جدیدترین نرم افزارهای (موبایل و کامپیوتر) را جهت یادگیری ترکی استانبولی بصورت خودآموز به شما معرفی می کنیم. این نرم افزارهای آموزشی، به نوعی شما را بی نیاز از هرگونه کلاس خواهند کرد ضمن اینکه روش آنها از بسیاری کلاس های حضوری، اصولی تر خواهد بود.

چند نکته برای یادگیری بهتر ترکی استانبولی

۱-چگونه حروف و آوای ترکی را تلفظ کنیم. مطالعه تان را با یادگیری تلفظ لغات ترکی آغاز کنید. ترک ها از حروف الفبای لاتین برای نوشتن استفاده می کنند و هر کاراکتر به صورت منحصر به فرد تلفظ می شود. چندین صدا در زبان ترکی وجود دارد که با انگلیسی متفاوت است. در این مطلب الفبای ترکی استانبولی با تلفظ را اموزش داده ایم!

 • c مانند j در انگلیسی تلفظ می شود (مثل Jam). بنابراین “sadace” (به معنی فقط) به شکل sah-deh-jeh تلفظ می شود.
 • Ç مانند ch در انگلیسی تلفظ می شود (مثل charge)؛ نه مانند s در زبان های مبتنی بر لاتین.
 • ğ  نیز صامت است (در امتداد صدای مصوت قبلی کشیده می شود.
 • ş  مانند sh در انگلیسی تلفظ می شود.
 • ı که در واقع مانند i بدون نقطه نوشته می شود، به صورت “schwa” یا صدای “uh” آرام تلفظ می شود.
 • مصوت های ادغام شده ö/ü  مانند آلمانی کار می کند. ö به صورت “er” بدون صدای “r” محکم تلفظ می شود. ü مانند “ooh” تلفظ می شود هنگامی که لب های تان را جمع کرده باشید.

۲- گرامر ترکی را بیاموزید. برای آموختن زبان ترکی، باید ساختار جمله ی ترکی را یاد بگیرید. لغات نیز به یکدیگر متصل می شوند تا معنای آنها تغییر بکند. بهترین کتاب برای یادگیری گرامر ترکی استانبولی در اینجا!

 


Turkish-final

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش ترکی استانبولی چرب زبان، ترکی استانبولی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان استانبولی رو مثل بلبل حرف بزن!


 

 • جملات ترکی به صورت فاعل- مفعول- فعل می آیند.
 • لغات بسیاری را می توان به عنوان پیشوند و پسوند به ریشه لغت اصلی اضافه کرد تا معنای آن را تغییر داد.
 • کلمه های ترکی جنسیت ندارند؛ همچنین حرف تعریفی مانند “the” در زبان ترکی وجود ندارد.

۳- یک دیکشنری ترکی تهیه کنید. یک دیکشنری دو زبانه برای ترجمه ترکی به انگلیسی یا ترکی به زبان مادری تان تهیه کنید. از دیکشنری برای جستجو و مطالعات لغات جدید استفاده کنید. گوگل ترنسلیت بهترین دیکشنری موجود فارسی به ترکی استانبولی و برعکس است.

۴- یک کتاب برای مطالعه عبارت های ترکی تهیه کنید. یاد بگیرید که چگونه می توانید عبارت های متداول زبان ترکی را بیان کنید تا بتوانید در یک مکالمه به زبان ترکی شرکت کنید. از کتاب عبارت های خود استفاده کنید تا عبارت های مفید و کاربردی را جستجو کرده و به خاطر بسپارید. این کتاب بهترین است!

۵- مکالمه های ابتدایی را تمرین کنید. عبارات متداول در مکالمات را بیاموزید و با خودتان مکالمه داشته باشید تا پرسیدن و پاسخ دادن به سؤالات را تمرین کنید. به فایل های صوتی گفتار و عبارت های ترکی به صورت آنلاین گوش بدهید؛ همچنین می توانید این فایل ها را از کتابخانه محلی خود قرض بگیرید. کاربردی ترین مکالمات ابتدایی را در اینجا آموزش داده ایم!

1-اپلیکیشن چرب زبان

اپلیکیشن چرب زبان

اپلیکیشن چرب زبان نتیجه 7 سال کار و تلاش گروه آموزشی چرب زبان و بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی با محیط کاملا فارسی است. با بررسی کامل، دقیق و همه جانبه اکثر اپلیکیشن های معروف، عیب و ایرادات آنها را رفع کرده ایم و با بهترین متد آموزشی موجود که نه تنها زبان استانبولی را با کمک کاربردی ترین مکالمات و عبارات روزمره به شما یاد می دهد بلکه همزمان به تقویت حافظه شما نیز کمک می کند.

این اپلیکیشن نیاز به هیچ پیش نیازی ندارد و در حال حاضر به جز زبان ترکی استانبولی برای 8 زبان دیگر و همچنین زبان کودکان کاربرد دارد. نکته جالب توجه اینکه با دانلود و خرید یک اکانت برای خود، نه تنها همه مکالمات کاربردی را به صورت تصویری دریافت می کنید، بلکه همه سایت چرب زبان را نیز یکجا در جیب خود خواهید داشت و هر مطلب جدیدی که درج شود، برای شما نیز نمایش داده خواهد شد! با بازخوردها و نسخه های متعدد آزمایشی، همه ایرادات رفع شده اند و فکر نمی کنم اشکالی در این اپلیکیشن فارسی پیدا کنید.

2- آموزش تصویری ترکی استانبولی نصرت در ۹۰ روز

نصرت ترکی استانبولی

مثل 90 درصد برنامه های آموزش ترکی استانبولی، اشتباه املایی و تلفظی زیاد دارد که قطعا به ضرر شما تمام می شود هر چند شامل چند دی وی دی، با تاکید بر تقویت مکالمات ترکی استانبولی می باشد. آموزش زبان ترکی استانبولی نصرت در حال حاضر از معروفترین و محبوبترین مجموعه های آموزش زبان ترکی استانبولی به فارسی در ایران است که البته اخیرا متد آن مورد نقدهای زیادی واقع شده است. بسته آموزش ترکی استانبولی نصرت به صورت تصویری زبان ترکی استانبولی را از مقدماتی تا پیشرفته به شما آموزش می دهد. هدف مجموعه آموزش زبان نصرت ترکی استانبولی، صرفا آموزش لغات نیست بلکه آموزش تصویری و تقویت شنیدار و گفتار و همزمان آموزش جملات و لغات ترکی استانبولی نیز هست.

اطلاعات بیشتر یا خرید اینترنتی

3- آموزش زبان ترکی استانبولی رزتا استون

رزتااستون ترکی استانبولی

قبلا جزو پک های خوب بود اما اخیرا توسط اساتید و موسسات معتبر ارائه نمی شود به دلیل ضعف های گسترده ای که در متد آموزشی آن وجود دارد و یادگیری شما را مدت ها عقب می اندازد و کند می کند. گفته می شد نرم‌افزار رزتا استون که برای آموزش بسیاری از زبان‌های دنیا طراحی شده، تمامی ویژگی‌های یک نرم‌افزار کامل آموزش زبان را در خود دارد هر چند دیگر این چنین نیست و نرم افزارهای بسیار بهتری ارائه شده است. این نرم افزار از پرطرفدارترین مجموعه های آموزشی در دنیا بوده که توسط کمپانی در امریکا طراحی شده بود و جهت آموزش زبان به مردم کشورهای مختالف با زبان های مختلف می شد. دارای فایلهای صوتی قابل پخش دردستگاههای خانگی ،ماشین ، تبلت ، موبایل ، لپ تاپ و …

اطلاعات بیشتر یا دانلود نسخه موبایل

4- آموزش زبان ترکی استانبولی پیمزلر

آموزش ترکی

این بسته معروف هم روش شبیه به نصرت دارد و در قالب چند دی وی دی، نرم افزاری بسیارباکیفیت برای آموزش زبان ترکی استانبولی می باشد. مجموعۀ پیمزلر ترکی استانبولی در ۳۰ روز از معتبرترین و موثرترین روش های آموزش زبان در دنیا می باشد. مردم در سرتاسر دنیا از متد آموزشی پیمزلر برای درک یک زبان جدید و صحبت به آن زبان در کوتاه ترین زمان ممکن بهره می برند. اگر تجربه ای در این زمینه ندارید، ممکن است در ابتدا چنین امر ساده ای که در عین حال بسیار نتیجه بخش هم است، برای شما غیر قابل باور به نظر برسد؛ اما حقیقت آن است که هر شخص می تواند زبان های خارجی را با استفاده از یک سیستم آموزشی درست، فرا بگیرد. با استفاده از متد آموزشی پیمزلر، شما از سال ها تلاش و پژوهش در امر آموزش زبان بهره خواهید برد.

اطلاعات بیشتر یا خرید اینترنتی

5- اپلیکیشن متال

ترکی اپلیکیشن متال

در حال حاضر از اپ های معدود آموزش ترکی استانبولی است که ترجمه فارسی نیز دارد هر چند اشتباه هم زیاد خواهید دید. یادگیری زبان ترکی یک برنامه ساده برای هر کسی که مایل به یادگیری ترکی سریع و آسان است. این مناسب برای مبتدیان و کاربران حرفه ای است. برای کسانی که مایل به سفر به ترکیه هستند توصیه می شود.

 • ترجمه با کیفیت بالا ساخته شده توسط فرد ترک
 • لیست دلخواه خود را ایجاد کنید.
 • بدون نیاز به اتصال اینترنت

6- اپلیکیشن ترکیش لند

ترکی اپلیکیشن ترکیش لند

دومین اپلیکیشن فارسی سازی شده در ایران با امتیاز خوب و رایگان هر چند مجددا پر از اشتباه. دقت کنید استفاده از آن تا حدی رایگان است و بعد از آن باید هزینه واریز کنید. تمامی کسانی که در حال فراگیری زبان ترکی استانبولی به صورت حرفه ای و یا خودآموز هستند، ترکیش لند همانند همراه حرفه ای برای یادگیری سریع و رفع سوالات دستور زبانی با شما خواهد بود.

 • هزینه بسیار کم نسبت به کتابهای آموزش زبان و دستور زبان  ترکی استانبولی
 • سهولت استفاده در هر زمان و هر مکان
 • تنوع زیاد مکالمات همراه با فایل های صوتی  و ترجمه
 • دایره لغات و جملات کاربردی همراه با فایل صوتی و ترجمه
 • آموزش قدم به قدم و آسان دستور زبان
 • بخش های متنوع شامل: کتاب،داستان،شعر،تاریخچه،جغرافی،مقالات و…

7- نرم افزارها و کتاب های عالی دیگر

برای دیدن سایر منابع خوب، جدید و باکیفیت زبان ترکی استانبولی کلیک کنید!

زبانمهر

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • ممنون از مطلب تون. برنامه بوسو (که در این لیست نبود) و چرب زبان رو پیشنهاد می کنم. البته برای دوستانی که زبان انگلیسی مسلط هستند قطعا بوسو پیشنهاد میشه چون محیطش فارسی نیست

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست