ترکی استانبولی

12 بهترین آموزشگاه کلاس ترکی استانبولی (تهران و شهرستانها)

گاما آلمانی

گفته می شود یادگیری زبان ترکی استانبولی کار سختی ست بخصوص بخش گرامر و تلفظ آن. اما اگر از منابع باکیفیت (مثل همینهایی که در همین صفحه برای دانلود رایگان قرار داده شده اند) یا کلاسهای باکیفیت ترکی استانبولی استفاده کنید یادگیری زبان ترکی استانبولی کاری سرگرم کننده و بسیار جذاب خواهد بود.

در ادامه آموزش های کاربردی زبان ترکی استانبولی، در این مطلب 12 تا از بهترین موسسات برگزارکننده کلاس های آموزش ترکی استانبولی در ایران و عمدتا تهران را به شما معرفی می کنیم.

این مطلب تا سال 2023 و با دقت هر چه تمام تر بروزرسانی شده است! این مطلب را در مرورگر خود ذخیره کنید زیرا دارای منابع رایگان زیادی ست و ممکن است نیاز باشد بعدا هم مجددا به همین صفحه مراجعه کنید

 


Turkish-final

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش ترکی استانبولی چرب زبان، ترکی استانبولی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان استانبولی رو مثل بلبل حرف بزن!


 

پیش از هر چیز به این نکته توجه کنید اگر آموزشگاه انتخابی شما کیفیت مناسبی نداشته باشد با مشکلات عدیده ای روبرو خواهید شد. اساتید ناکارآمد تلفظ را بصورت غیر اصولی به شما آموزش می دهند و در کشور مقصد مثل بوق در کَرنا خواهید بود 😃. موسسات این چنینی با بی برنامگی، امتحانات غیر اصولی و هزار عیب و ایراد دیگر، ماهها یادگیری شما را به تاخیر می اندازند و …

در این مطلب ما رزومه اساتید، نظر کاربران و چندین معیار دیگر را درنظر گرفته ایم زیرا موفقیت یک هم وطن برای مان مهم است. از این جهت تردیدی به خود راه ندهید!

علت رونق زبان ترکی استانبولی در ایران

یکی از مهم ترین علت ها، روابط خوب ایران و ترکیه و عدم نیاز به ویزا برای سفر به کشور ترکیه می باشد. از طرف دیگر ترکیه با ایران همسایه است، روابط تجاری زیادی دارد و ضمن اینکه ایرانیان زیادی هر ساله به ترکیه مهاجرت می کنند چه برای تحصیل یا کار و …

از طرف دیگر ترکی استانبولی (به ترکی استانبولی: Türkçe و یا Türkiye Türkçesi) یکی از زبان‌های شاخه جنوب غربی یا گروه اوغوز، زبان‌های ترکی است که ۸۳٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر در سراسر جهان به عنوان زبان نخست یا دوم با آن سخن می‌گویند. جغرافیای آن شامل ترکیه و قبرس شمالی و قسمت‌های کوچکی در عراق، یونان، بلغارستان، جمهوری مقدونیه، کوزوو، آلبانی و دیگر قسمت‌های شرقی اروپا را شامل می‌شود. سالانه جمعیت بسیاری نیز از ترکیه به غرب اروپا و بویژه آلمان مهاجرت می‌کنند که موجب تکلم ترکی در آن مناطق می‌گردد.

آیا یادگیری زبان ترکی استانبولی سخت است؟

واقعیت این است که زبان ترکی استانبولی در کنار زبان چینی، لهستانی، دانمارکی و کره ای، جزو 6 زبان سخت دنیاست! طبق گفته وبسایت معتبر mondly برای یادگیری زبانی مثل فرانسه و ایتالیایی، به حدود 600 ساعت (24 هفته) به صورت فشرده برای رسیدن به سطح متوسط نیاز دارید. در حالیکه برای زبان ترکی استانبولی چیزی حدود 1100 ساعت (44 هفته) برای رسیدن به سطح متوسط نیاز خواهید داشت. زبان چینی حدود دو برابر این مقدار زمان میبرد!

پس باید گفت زبان ترکی جزو زبانهای متوسط دسته بندی می شود. مهم ترین چالش فارسی زبانان برای یادگیری ترکی استانبولی چند نکته زیر است که حتما توصیه می کنیم چه کلاس بروید یا نمی روید با دقت بخوانید:

چند نکته برای یادگیری بهتر ترکی استانبولی

۱-چگونه حروف و آوای ترکی را تلفظ کنیم. مطالعه تان را با یادگیری تلفظ لغات ترکی آغاز کنید. ترک ها از حروف الفبای لاتین برای نوشتن استفاده می کنند و هر کاراکتر به صورت منحصر به فرد تلفظ می شود. چندین صدا در زبان ترکی وجود دارد که با انگلیسی متفاوت است. در این مطلب الفبای ترکی استانبولی با تلفظ را اموزش داده ایم!

 • c مانند j در انگلیسی تلفظ می شود (مثل Jam). بنابراین “sadace” (به معنی فقط) به شکل sah-deh-jeh تلفظ می شود.
 • Ç مانند ch در انگلیسی تلفظ می شود (مثل charge)؛ نه مانند s در زبان های مبتنی بر لاتین.
 • ğ  نیز صامت است (در امتداد صدای مصوت قبلی کشیده می شود.
 • ş  مانند sh در انگلیسی تلفظ می شود.
 • ı که در واقع مانند i بدون نقطه نوشته می شود، به صورت “schwa” یا صدای “uh” آرام تلفظ می شود.
 • مصوت های ادغام شده ö/ü  مانند آلمانی کار می کند. ö به صورت “er” بدون صدای “r” محکم تلفظ می شود. ü مانند “ooh” تلفظ می شود هنگامی که لب های تان را جمع کرده باشید.

۲- گرامر ترکی را بیاموزید. برای آموختن زبان ترکی، باید ساختار جمله ی ترکی را یاد بگیرید. لغات نیز به یکدیگر متصل می شوند تا معنای آنها تغییر بکند. بهترین کتاب برای یادگیری گرامر ترکی استانبولی در اینجا!

 • جملات ترکی به صورت فاعل- مفعول- فعل می آیند.
 • لغات بسیاری را می توان به عنوان پیشوند و پسوند به ریشه لغت اصلی اضافه کرد تا معنای آن را تغییر داد.
 • کلمه های ترکی جنسیت ندارند؛ همچنین حرف تعریفی مانند “the” در زبان ترکی وجود ندارد.

۳- یک دیکشنری ترکی تهیه کنید. یک دیکشنری دو زبانه برای ترجمه ترکی به انگلیسی یا ترکی به زبان مادری تان تهیه کنید. از دیکشنری برای جستجو و مطالعات لغات جدید استفاده کنید. گوگل ترنسلیت بهترین دیکشنری موجود فارسی به ترکی استانبولی و برعکس است.

۴- یک کتاب برای مطالعه عبارت های ترکی تهیه کنید. یاد بگیرید که چگونه می توانید عبارت های متداول زبان ترکی را بیان کنید تا بتوانید در یک مکالمه به زبان ترکی شرکت کنید. از کتاب عبارت های خود استفاده کنید تا عبارت های مفید و کاربردی را جستجو کرده و به خاطر بسپارید. این کتاب بهترین است!

۵- مکالمه های ابتدایی را تمرین کنید. عبارات متداول در مکالمات را بیاموزید و با خودتان مکالمه داشته باشید تا پرسیدن و پاسخ دادن به سؤالات را تمرین کنید. به فایل های صوتی گفتار و عبارت های ترکی به صورت آنلاین گوش بدهید؛ همچنین می توانید این فایل ها را از کتابخانه محلی خود قرض بگیرید. کاربردی ترین مکالمات ابتدایی را در اینجا آموزش داده ایم!

هزینه کلاسها به طور کلی

هزینه ها به طور مدام تغییر می کند ولی به طور متوسط قیمت ها به صورت زیر است:

خصوصی آنلاین (ترکی استانبولی) 170 هزار تومان (هر جلسه) 35 جلسه
تدریس در منزل (ترکی استانبولی) 210 هزار تومان (هر جلسه) 35 جلسه
خصوصی حضوری (ترکی استانبولی) 190 هزارتومان (هر جلسه) 35 جلسه

هزینه کلاسهای عمومی حدود یک چهارم هزینه های بالاست. یعنی گروهی آنلاین ترکی هر جلسه حدود 30 هزار تومان.

معیارهای بهترین کلاسهای زبان ترکی استانبولی

در مطلب قبلی دانلود کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی در ۳۰ روز (سطح A2 اروپا) را معرفی کردیم. در این مقاله، دوره های باکیفیت آموزش زبان ترکی استانبولی را معرفی می کنیم. این کلاس ها را ما با معیارهای مختلفی به شما معرفی می کنیم. معیارهای ما عبارتند از:

 • کیفیت و تجهیزات کلاس ها
 • مهارت اساتید کلاس ها
 • قیمت کلاس ها و تناسب آن با امکاناتی که دریافت می کنید
 • تنوع مهارت ها و آموزش ها
 • اعتبار مدرک ارائه شده و آموزشگاه
 • نظرات کاربران مختلف در فضای مجازی

نکته مهم! به شهرستانی های عزیز اکیدا توصیه می کنیم با توجه به جدید بودن این زبان و بحث آموزش آن در کشور، برای یادگیری حرفه ای به آموزشگاه های زیر در تهران مراجعه کنند، زیرا کیفیت آموزش در آنها عمدتا قابل قیاس با آموزشگاه های دیگر نیست. همچنین می توانید ترکی استانبولی را بدون نیاز به هیچ کلاسی با کمک این بسته های خودآموز یاد بگیرید.

نکته مهم۲ ! دقت کنید که هزینه اکثر کلاس های باکیفیت آموزش ترکی استانبولی از ۶۰۰ هزارتومان به بالا می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت ها، با شماره تماس موجود در وب سایت هر آموزشگاه تماس بگیرید!

حتما دانلود کنید: دانلود رایگان ۲۰ آهنگ ترکی استانبولی زیبا برای یادگیری بهتر شما

۱- موسسه زبان دهخدا

آدرس و تماس  جنت آباد (غرب تهران) اما کلاس های آنلاین برای سرتاسر کشور برگزار می کند– 02191006191

موسسه دهخدا

دپارتمان زبان ترکی استانبولی این آموزشگاه اگر بهترین نباشد، قطعا جزو بهترین ها در سطح کشور است که کلاس های حضوری و آنلاین ترکی استانبولی را با مجرب ترین اساتید آموزش زبان ترکی استانبولی و بروزترین متد آموزشی براساس استانداردهای بین المللی تومر دانشگاه آنکارا از مبتدی تا پیشرفته برگزار می کند. تمامی دوره های آمادگی آزمون های بین المللی نظیر تومر، یوس آلس و…  در این آموزشگاه به صورت منظم و کاربردی برگزار می شود.

 • دارای اساتید مجرب و متعهد و Native like
 • ارائه مدرک معتبر زیر نظر وزارت آموزش و پرورش
 • برگزاری کلاس های آنلاین در تمام سطوح و تمامی سنین
 • برگزاری دوره های آمادگی آزمون تومر و یوس آلس و …
 • برگزاری دوره های تربیت مدرس و بحث آزاد
 • نظارت تمامی کلاس ها بوسیله مدیریت و سوپروایزرها
 • امتحانات شفاهی منظم در پی پیشرفت زبان آموزان در پایان دوره های آموزش زبان

website   اطلاعات بیشتر در باره کلاس های این موسسه

۲- کلاس های موسسه زبان نگار

آدرس و تماس میدان انقلاب کارگر شمالی. نبش کوچه عبدی نژاد،پلاک ۲۴- ۰۲۱۴۳۹۴۲

کلاس های موسسه زبان نگار

آموزشگاه زبان نگار با ۱۸ سال تجربه در زمینه آموزش زبان ترکی استانبولی قدمت زیادی در تهران دارد. کلاس ها با بهترین کیفیت ممکن انجام می گیرد هر چند تنها یک شعبه دارد ولی دارای اساتید با تجربه و بعضا بومی ست.

 • برگزاری کلاسهای آنلاین زبانهای انگلیسی آلمانی ترکی روسی فرانسه و… برای تمام مردم ایران
 • برگزاری آنلاین کلاسهای تخصصی تافل و آیلتس و جی ار ای پی تی ای برای تمام مردم ایران
 • کتاب تدریس شده در مرکز(Yedi iklim ) است.
 • آموزش همگام با روش تدریس سفارت
 • برگزاری کلاسها درتمامی سطوح و تمامی سنین
 • برگزاری کلاسها بااهدافی متفاوت (از جمله مکالمه – مکالمه تجاری- آمادگی آزمون های سفارت )
 • کلاسهای ترمیک- فشرده –آخرهفته
 • برگزاری دوره ها بر اساس (CEFR) در شش سطح زبانی A1-A2-B1-B2-C1-C2
 • ارائه مدرک معتبردرانتهای دوره

website   اطلاعات بیشتر و وب سایت این آموزشگاه

حتما بخوانید: دانلود رایگان ۳ کتاب داستان و رمان ترکی استانبولی بصورت پی دی اف

۳- کلاس های موسسه مرحبا

آدرس و تماس  شعبه اصلی در تهران سردار جنگل بهارشرقی موسسه تخصصی ترکی استانبولی مرحبا تهران- تماس  09390297766

موسسه مرحبا

یکی از تخصصی ترین موسسات ترکی کشور است که کلاسهایش هم بصورت آنلاین تصویری و هم حضوری برگزار می کند و از هرکجای دنیا می توانید در کلاس ها شرکت کنید.

موسسه مرحبا تهران با چند سال سابقه درخشان آموزشی بصورت تخصصی در جهت بالا بردن کیفیت آموزشی کلاس ها همراه با هزینه های اقتصادی گام های موثری برداشته است . بطوری که مورد نظر زبان آموزان قرار گرفته ، مرحبا تهران برای تمامی زبان آموزان‌در هر سطحی که باشند کلاس های گروهی -ترمی- خصوصی و فشرده جهت آزمون تومر – مهاجرت جهت تحصیل و کار و همچنین آموزش کتاب درسی مدارس ترکیه جهت تقویت دانش اموزان ایرانی را فراهم کرده است.

همچنین تخصصی بودن موسسه رو از این طریق می توان متوجه شد که موسسه بیشترین تنوع کلاس های ترکی استانبولی را بصورت ویژه و منحصر بفرد با انواع کتابها برای بزرگسالان -کودکان و نوجوانان(yeniistanbul-yediiklim-istanbulHitit-yös-ebur-çit) برگزار می کند:

 • استفاده از اساتید بومی ترکی استانبولی
 • تجهیزات کلاس ها در حد مناسب
 • متد آموزشی عالی و نظم مدیریتی کاملا راضی کننده
 • انواع کلاس های متنوع متناسب با برنامه شما
 • قابلیت شرکت در کلاس ها برای زبان آموزان سراسر کشور به صورت مجازی با قیمت مناسب
 • ضبط و ارسال کلاس ها برای زبان آموزان
 • استفاده از کتاب های تخصصی و کاملا به روز
 • و …

website   اطلاعات بیشتر و وب سایت این آموزشگاه

۴- کلاس های آموزشگاه اسپیکان

 •  شعبه یوسف آباد: خیابان فتحی شقاقی، مابین خیابان بیستون و میدان سلماس، پلاک100، تلفن: 02188017039
 •  شعبه تهرانپارس: فلکه اول، خیابان گلبرگ (امیری طائمه)، مابین چهارراه کیخسروی و رشید، پلاک56، تلفن: 02177742004
 •  شعبه تجریش: میدان قدس، ابتدای خیابان شریعتی، جنب کوچه مهنا، بالای بانک رفاه، پلاک2005، تلفن: 02128111165
موسسه اسپیکان

چنانچه قصد مهاجرت، تجارت، ادامه تحصیل و یا گردشگری در کشور ترکیه را دارید با الویت دوره های فشرده زبان ترکی استانبولی اسپیکان را در لیست برنامه های آموزشی خود قرار دهید. آموزش کوتاه مدت مکالمه از سطح پایه تا پیشرفته با اساتید ترک زبان بصورت کلاسهای حضوری در شعب تهران و کلاسهای آنلاین با رضایتمندی 98.5درصدی زبان آموزان دلیل گرایش و استقبال بی شماری از علاقمندان یادگیری زبان ترکی استانبولی به این موسسه است. از سایر ویژگیهای ممتاز این آموزشگاه:

 • استفاده از متد منطبق با سفارت
 • اساتید باتجربه با لهجه صحیح استانبولی (از اساتید با لهجه ترکی آذری استفاده نمی شود)
 • دوره های مکالمه برای بزرگسالان با کتابهای Hitit
 • دوره های مکالمه برای کودکان با کتابهای CIT
 • دوره های مکالمه برای نوجوانان با کتابهای Istanbul
 • کلاس های آمادگی آزمون های (TÖMER ,YÖS ,TYS, Ales)
 • دوره های تربیت مدرس (Öğretmen Eğitim Kursu)
 • کلاسهای متنوع مطابق با روز و ساعت دلخواه شما
 • اعطای مدرک معتبر پایان دوره

این آموزشگاه در تهران دارای 3 شعبه (یوسف آباد، تهرانپارس، تجریش) می باشد. همچنین دوره های آنلاین این موسسه با کیفیت بالایی برای سراسر ایران و جهان در حال برگزاری است.

website   اطلاعات بیشتر و وب سایت این آموزشگاه

حتما بخوانید: بهترین روش یادگیری سریع و بی نقص زبان ترکی استانبولی در منزل

۵- کلاس های آموزشگاه پردیسان

آدرس و تماس  دارای ۱۱ شعبه فعال در سطح شهر تهران

کلاس های آموزشگاه پردیسان

موسسه زبان های خارجه پردیسان با بیش از ۱۴ سال سابقه و ۱۱ شعبه در سطح تهران در حال آموزش زبان ترکی استانبولی با برگزاری کلاس های گروهی و خصوصی در سطوح مختلف (A1.A2.B1.B2.C1.C2) و کلاس های آمادگی آزمون های (TÖMER ,YÖS ,TYS ) با دارا بودن اساتید حرفه ای و مجرب دارای تحصیلات دانشگاهی مربوطه آماده خدمت و آموزش به زبان آموزان محترم میباشد. از ویژه گی های آموزشگاه زبان های خارجی پردیسان میتوان به:

 • بهره گیری از متد سفارت ترکیه و موسسه یونس امره میباشد.
 • کلاس های طول هفته ،پنجشنبه ها و جمعه ها ،ترمیک ،نیمه گروهی ،فشرده
 • کلاس های مکالمه آزاد و تربیت مدرس

website   آدرس وب سایت آموزشگاه پردیسان

حتما دانلود کنید: ۱۰۰ درس صوتی برای شروع یادگیری ترکی استانبولی ازصفر

6- آموزشگاه ایران کمبریج

آدرس و تماس  بالاتر از میدان ولیعصر ، بعد از تقاطع زرتشت ، کوچه نوربخش ، پلاک ۲۷- ۸۸۸۵۴۲۰۷-۰۲۱

آموزشگاه ایران کمبریج

این دوره ها بهره مند از مدرسین بسیار حرفه ای زبان ترکی ارایه میگردد و اساتید این موسسه دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان ترکی میباشند. عمدتا بیش از ۸ سال سابقه تدریس زبان ترکی را دارا میباشند:

 • دوره های ترکی استانبولی این موسسه با هدف رسیدن به یک مکالمه بی نقض و شیک زبان ترکی ارایه میگردد
 • هدف نهایی این کلاس ها ، کسب آمادگی شرکت در آزمون تومر میباشد
 • که از همان ابتدا طبق متد مورد تایید سفارت ترکیه به زبان آموزان ارایه میگردد
 • ارایه دوره های فوق فشرده در کوتاهترین مدت زمان ممکن مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته
 • این دوره ها بصورت گروهی در عرض کمتر از شش ماه تا سطح بسیار پیشرفته خواهد رسید
 • طول این مدت زمان در دوره های خصوصی این مرکز به سه ماه تقلیل پیدا کرده است

ایران کمبریج در حال حاضر با سه شعبه در حال فعالیت میباشد.کسب عناوین بسیار درخشان و فعالیت طبق روش مورد نظر بخش فرهنگی سفارت ترکیه این مرکز را بعنوان بهترین آموزشگاه زبان ترکی به انتخاب زبان آموزان ، معرفی نموده است.

website   آدرس وب سایت آموزشگاه ایران کمبریج

7- موسسه گاما

آدرس و تماس  دارای شعب در تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، یزد و بوشهر. شعبه اول تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان سازمان آب، کوچه گلستان یکم، پلاک ۲۷ تلفن 02191002542 و شعبه میرداماد جنب پمپ بنزین، طبقه فوقانی خدمات ارتباطی پلاک ۱۷۷ تلفن 02191002349  آدرس و تماس همه شعب

موسسه گاما

جزو آموزشگاههایی ست که در زمینه ترکی استانبولی زیاد کار کرده است و حتما نام آن را شنیده اید! آموزش زبان ترکی استانبولی در گاما طبق دو نیاز اصلی طراحی شده اند:

1-دوره کاربردی زبان ترکی استانبولی : برای زندگی روزمره (مکالمه A1): این دوره ها برای کسانیست که میخواهند در محیط واقعی کشور ترکیه بتوانند گلیم خود را از اب بیرون کشیده و نیاز های روزمره را بدون حضور مترجم انجام دهند. افرادی که قصد مهاجرت ، کار ، و حتی تحصیل دارند در این دوره ها حضور پیدا میکنند.

2- دوره تومر: برای افرادی که نیاز به مدرک رسمی داشته و بخواهند در کوتاهترین زمان برای آزمون تومر اقدام کنند:

 • عمده تمرکز کلاسها بر تقویت مکالمه است
 • هدف نهایی این کلاس ها ، کسب آمادگی شرکت در آزمون تومر میباشد که از همان ابتدا طبق متد مورد تایید سفارت ترکیه به زبان آموزان ارایه میگردد
 • ارایه دوره های فوق فشرده در کوتاهترین مدت زمان ممکن مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته
 • این دوره ها بصورت گروهی در عرض کمتر از شش ماه تا سطح بسیار پیشرفته خواهد رسید
 • طول این مدت زمان در دوره های خصوصی این مرکز به سه ماه تقلیل پیدا کرده است

گاما در چندین شهر بزرگ کشور شعبه دارد که با مراجعه به وبسایتشان به آدرس زیر می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

website   آدرس وب سایت آموزشگاه گاما

8- موسسه آوا مهد تدبیر

آدرس و تماس آدرس تهران : میدان توحید ، خیابان فرصت شیرازی ، بین خیابان دکتر قریب و والعصر ، پلاک ۱۱۸ ، ساختمان مهد تدبیر تماس ۶۰-۶۶۵۷۳۹۵۹-۰۲۱ و واتساپ ۰۹۱۹۸۰۵۲۳۱۲

موسسه آوا مهد تدبیر

موسسه آوا مهد تدبیر با داشتن بیش از ۱۷ سال سابقه درخشان در آموزش تخصصی ترکی استانبولی ، تنها آموزشگاه در ایران میباشد که آموزش این زبان را به طور تخصصی و متمرکز انجام میدهد . از این رو افرادی که قصد ادامه تحصیل ، کار و یا مهاجرت به کشور ترکیه را دارند همچنین متقاضیان شرکت در آزمونهای تخصصی کشور ترکیه از قبیل یوس ، آلس ، تومر ، STS, TUS , DUS ,YDS میتوانند با خیالی آسوده و به صورت تضمینی ، از خدمات تخصصی این موسسه بهره بگیرند.

همچنین این موسسه با داشتن مجوز رسمی اعزام دانشجو از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، همچنین قرارداد های متنوع با دانشگاههای کشور ترکیه و قبرس در زمین اخذ پذیرش از دانشگاه ها با شرایط انحصاری در این خصوص نیز خدمات شایان توجهی را ارائه مینماید . از دیگر فعالیتهای جذاب این موسسه میتوان به خدماتی از قبیل اخذ مجوز کار برای پزشکان ، دندان پزشکان و داروسازان ، اخذ شهروندی این کشور با قیمتهای بسیار جذاب و … اشاره نمود .

 • دارای اعتبار بین‌المللی بالا
 • تجهیزات بروز ، اساتید با تجربه و مجرب
 • استفاده از بهترین منابع، متدهای آموزشی انحصاری و جدید
 • آموزش تخصصی و سابقه بیش از 17 سال در زمینه آموزش ترکی استانبولی

website   آدرس وب سایت آموزشگاه

9- مرکز زبان گات

آدرس و تماس شعبه مرکزی در تهران، خیابان آیت الله کاشانی ، بین شقایق و ستاری ، روبروی فرهنگسرای نور ، پلاک 466 شماره تماس 02144038846 و 02144038557

آموزشگاه گات

آموزشگاه زبان گات یکی از با تجربه ترین موسسه ها در زمینه زبان ترکی استانبولی می باشد که از اساتید با تجربه و حرفه ای برای آموزش استفاده می کند. زبان ترکی استانبولی در این موسسه به صورت گروهی، خصوصی، نیمه خصوصی و آنلاین صورت می گیرد. آموزش زبان ترکی استانبولی و بروزترین متد آموزشی براساس استانداردهای بین المللی از مبتدی تا پیشرفته برگزار می کند.

تمامی دوره های آمادگی آزمون های بین المللی نظیر تومر، یوس  و غیره در این آموزشگاه به صورت منظم و کاربردی برگزار می شود . به شما این اطمینان را می دهیم که با شرکت در کلاس های زبان ترکی استانبولی گات نمرات بالایی را در این آزمون ها کسب می کنید.

 • دارای 6 شعبه در تهران و یک شعبه در استان گرگان(گلستان)
 • کاملا معتبر در سطح ملی و اساتید با تجربه
 • بهترین تجهیزات و بهترین قیمت های کلاس های زبان در همه سطوح

website   اطلاعات بیشتر و وب سایت این آموزشگاه

10- آموزشگاه نصیر

آدرس و تماس آدرس و تماس: كرج – گوهردشت، ابتداى قائم، گلشهر، ابتداى خيابان انوشيروان، عظيميه، ميدان بعثت، مهرشهر، نبش خيابان ٢٢٢، فرديس، بين فلكه ٢ و ٣ كوچه توحيد، تهران، شهرك گلستان تماس 02634206606 و 02636177

آموزشگاه نصیر

آموزشگاه زبان نصیر که با 6 شعبه دائمى در کرج و تهران دارای سالها سابقه در آموزش زبان ترکی استانبولی می باشد،آموزش زبان تركى بصورت خصوصى و عمومى با اساتيد مجرب استان تهران و البرز را تا رسيدن به سطح زبان مورد نياز سفارت ادامه می دهد.

استفاده از كتاب سفارت تركيه-كلاس مكالمه محور، آمادگى آزمون تومر و يوس براى تمامى سطوح، تمامى سنين فقط برخی از ویژگی های موسسه نصیر است.  برخی از ویژگی های این موسسه ممتاز:

 • ٢٦ سال سابقه درخشان و دارای مجوز وزارت علوم ، وزارت ارشاد و وزارت آموزش و پرورش
 • سیستم آموزشی مناسب برای تمامی سنین: کودک، نوجوان و بزرگسال
 • تخصص در آموزش کودکان سه سال تا ۷ سال با متد شبیه‌سازی محیطی
 • سابقه بیش از بیست سال در برگزاری انواع کلاس فشرده و عادی
 • مجهز به آمفی‌تئاتر و سالن اجتماعات

website   اطلاعات بیشتر در باره کلاس های این موسسه

11-آموزشگاه زبان های خارجی سیتاک

 • دارای چهار شعبه در تهران:
 • شعبه جنت آباد : جنت آباد جنوبی، بالاتر از چهارراه لاله، نبش کوچه دهم، پلاک 119 شماره تماس: 02144617558
 • شعبه فردوس: فردوس شرق، بین وفاآذر و عقیل، پلاک 323 شماره تماس:02144055003
 • شعبه صادقیه: فلکه اول صادقیه، گلناز دهم شمالی، پلاک 12 شماره تماس:02144255571
 • شعبه مرزداران: مرزداران، بین ایثار و آریافر، جنب بانک سامان، پلاک 134 شماره تماس:02146129603

آموزشگاه زبان های خارجی سیتاک

آموزشگاه زبان های خارجی سیتاک با بیش از 15سال تجربه موفق در حوزه آموزش زبانهای خارجی و 4شعبه فعال در تهران با بهره گیری از کلیه ابزارها و متدهای روز دنیا و استفاده از مدرسین مجرب و باسابقه که همگی دارای مدارک معتبر دانشگاهی و  بین المللی هستند توانسته بالاترین آمار قبولی در آزمون های بین المللی مورد تایید سفارت را کسب نماید:

 • بهره گیری از کادر فوق حرفه ای و اساتید مجرب و .NATIVE
 • برگزاری دوره های فوق فشرده و ترمیک (به صورت آنلاین/ حضوری).
 • برگزاری آزمون تعیین سطح به صورت رایگان(حضوری/آنلاین).
 • تدریس بر اساس کتابهای YEDi iKLiM, Hitit, Istanbul.
 • برگزاری دوره ها در4 سطح. A1, A2, B1, B2
 • برگزاری دوره های فوق فشرده و ترمیک (به صورت آنلاین/ حضوری).
 • برگزاری دوره های آماده سازی جهت شرکت در آزمون های تومر. YOS, ALES ,
 • شهریه مناسب و متناسب با خدمات ارائه شده.
 • برگزاری کوئیزها به صورت منظم در پایان هر دوره.
 • ارائه مدارک معتبر (مورد تایید سفارت) و قابل ترجمه.

website اطلاعات بیشتر در باره کلاس های این موسسه

12- مرکز فرهنگی یونس امره ترکیه

آدرس و تماس  بلوار آفریقا، خیابان شهید سعیدی، پلاک ۱۲     ۲۲۰۵ ۴۴ ۴۷-۴۸

آموزش ترکی استانبولی

یکی از بهترین راهها برای یادگیری در عین حال ایجاد کانکشن با افراد ترک زبان همین مرکز فرهنگی کاملا ترک زبان است. منتها این کلاس ها ممکن است با برنامه شخصی شما قابل تنظیم نباشد و زمان و تعداد جلسات اصلا دست شما نیست. بعنوان مثال این مرکز در ترم جدید، ۴ کلاس با ظرفیت های ۱۶ نفره در نظر گرفته است. مدت زمان آموزش دوره ها، ۳ ماهه است و هر هفته ۲ جلسه ۳ ساعته برگزار می شود و شما نمی توانید نوع کلاس ها یا خصوصی و عمومی بودن  شان را تعیین کنید.

 • دارای فقط یک شعبه
 • اساتید مجرب
 • تجهیزات نسبتا مناسب
 • ارائه مدرک معتبر ملی و بین المللی
 • و … .

website   اطلاعات بیشتر و وب سایت این آموزشگاه

کلاس های دیگر و شهرستانها

این کلاس ها را فقط برای کسانی که در شهرستان هستند و نمی توانند برای مدتی در تهران اقامت داشته باشند توصیه می کنیم:

website   کلاس های جهاد دانشگاهی شهرستان های مختلف (کلیک کنید)

حتما عضو شوید:  بهترین کانال تلگرام آموزش زبان ترکی استانبولی با روش جدید

تمایل دارید آموزشگاه شما در این لیست معرفی شود و در صدر گوگل قرار بگیرید؟ با ما تماس بگیرید تا بررسی های لازم صورت گیرد- ایمیل maxer.ir@gmail.com یا شماره ۰۹۱۹۱۲۱۰۰۰۸

مطالب بسیار کاربردی برای ترکی استانبولی

شما هم اگر آموزشگاه خوب ترکی استانبولی در شهر خود می شناسید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا لیست بالا را تکمیل تر کنیم.

رادتایم

حتما بخوانید!

47 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • هیچکسوقضاوت نکن
  آبان 8, 1397 2:51 ب.ظ

  ایران کمبریج توسایت خودش زده بجزولیعصر توونک هم شعبه داره اینجااونم بنویسین?

  پاسخ
  • ترفندهاتون عالی و بی نظیر بود بخصوص منابعی که به صورت رایگان گذاشتین. 7 ماهه کلاس ترکی استانبولی می رم ولی این ترفندها رو بهمون یاد ندادن. البته من اپلیکیشن تون رو دوماه پیش تهیه کردم بطرز موثری مکالمه رو یاد میده. ضمن اینکه این روشهای تکمیلی تون رو استفاده می کنم به طرز بی نظیری موثر هست

   پاسخ
 • خیلی ممنون. عالی بود. تشکر از سایت خوبتون برای اطلاعاتی که ارائه میدین

  پاسخ
 • فقط گاما و زبان نگار. پردیسان و اسپیکان خوبن اما بد مسیر هستن دسترسی سخته

  پاسخ
  • استاد خوب میخوای یاشار مقدم گوگل سرچ کن‌ میاد

   پاسخ
   • پریسا آرش نیا
    خرداد 5, 1402 10:21 ق.ظ

    من کلاس های آنلاین موسسه مرحبا رو شرکت کردم و واقعا راضی هستم ، هم از استادم و هم از پشتیبانی ۲۴ ساعته. البته دوتا از دوستام توی دهخدا و زبان نگار هستن اساتیدشون ساکن ترکیه هستن و اونها هم ظاهرا اموزشگاه های خوبی هستن. اما باور کنید هیچ اموزشگاهی کمک نمیکنه مگه اینکه خودتون تلاش کنید و وقت بذارین

    پاسخ
 • سلام بسیار اطلاعات جامع و کاملى ارائه کردین واقعا ممنون. من با راهنمایى شما موسسه کارینو ثبت نام کردم و خیلى راضیم به کارتون ادامه بدین موفق باشین همیشه

  پاسخ
 • ببخشید من مبتدی هستم اما نه وقت کلاس رفتن دارم نه پولش. میشه خودآموز یاد گرفت. منبع دارین؟

  پاسخ
  • نمیدونم پیامم رو میبینی دوست عزیز یا نه
   شما خوبیش اینه که بالغ هستید و مثل بچه ها لازم نیست با بازی و سرگرمی شروع کنی
   برای شروع چند روزی برای یادگیری حروف الفبا وقت بذار تو همین سایت الفبا خیلی خوب اموزش داده شده.
   حروف رو که یاد گرفتی
   چند روز برای فقط روخوانی از کلمات
   ترجیحا گوگل ترنسلیت کنارت باشه تا تلفط های درست رو بشنوی
   بعد از کلا یک هفته با اپلیکیشن چرب زبان شروع کن
   بعد کتاب ترکی استانبولی در 30 روز تهیه کن و شروع به مطالعه و این ددوتا رو تموم کن-همه شونم تو همین سایت هستن سرچ کنید علامت سرچ تو همین صفحه
   هرروز یک درس
   در کنارش داستان صوتی یا فیلم و سریال ترکی ببین
   سه ماه این کارا رو انجام بدی
   زمین تا آسمون فرق میکنه و میبینی که چقدر میفهمی
   بدون اینکه متوجه بشی قداعد و لغات رو یاد گرفتی و خیلی جلو افتادی.
   https://charbzaban.com/product/%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%b1-%db%b3%db%b0-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%b3%db%8c-%d8%af%db%8c

   پاسخ
   • سلام عزيزم من تازه ميخوام ثبت نام كنم
    تغيير ساعت برام مهم نيست
    سطح اموزششون چطوره؟

    پاسخ
 • من واقعا از آوامهدتدبیر راضیم.
  هر دو شعبش رو هم امتحان کردم اتفاقا. صفر صفر بودم الان میخوام تومر شرکت کنم. بعد هم برم برای تدریس و تیتی سی.
  رفتارشون هم واقعا دلسوزانست.

  پاسخ
 • علی حسین
  تیر 16, 1399 6:27 ب.ظ

  من دوماه پیش کاملا مبتدی بودم با اپلیکیشن چرب زبان مکالمه رو کار کردم الان کلی از مکالمات رو میفهمم و مکالمه میتونم انجام بدم اما هنوز خیلی از صحبت های داخل فیلم ها رو بلد نیستم چه پیشنهادی هست

  پاسخ
  • میلاد حیدری
   دی 30, 1402 10:33 ق.ظ

   خوشحالم مفید بوده. برای فیلم و سریال فقط برنامه ما کافی نیست، کتاب ترکی در 30 روز رو حتما توصیه میکنم. با این دومنبع بدون نیاز به هیچ کلاسی تا سطح زیادی ترکی استانبولی رو یاد میگیرید.

   پاسخ
 • سلام کدوم یکی از کتاب های زیر برای ازمون تومر عالی هستند به ترتیب لطفا توضیح دهید. مرسی
  Istanbul Course Books
  Yedi Iklim
  Yeni-Hitit

  پاسخ
 • من و خانواده ام تازه آموزشگاه دهخدا ثبت نام کردیم واقعا مدرساشون عالی ان هم مدرس سطح کودکانشون برای بچه هام و هم مدرس خودم و همسرم. انقد خوب بود که حیفم اومد کامنت نذارم براشون

  پاسخ
 • والا آموزشگاه ها فقط اسم در کردن و نون تبلیغشون رو میخورن
  زبان آموزهایی که خودشون هنوز درس پنج رو تموم نکردن رو به عنوان استاد معرفی میکنن
  به همه دوستانی که میخوان زبان ترکی رو اصولی یاد میگیرن توصیه میکنم فقط به اسم موسسه توجه نکنید و از اساتیدی که بهتون معرفی میکنن (چه در موسسه چه به صورت آموزش خصوصی) مدرک تی تی سی بخواین و اگه ارایه ندادن بدونید ریگی به کفششونه

  پاسخ
 • دوره های زبان ترکی رو آموزشگاه دهخدا گذروندم ، مدرس واقعا خوب بود.

  پاسخ
 • احمد سعیدزاده
  فروردین 16, 1400 6:08 ق.ظ

  من و همسرم سومین ترم زبان ترکی رو تو موسسه زبان دهخدا داریم تموم میکنیم واقعا مدرسین دلسوز و با تجربه ای داره ممنون از سایت خوبتون برای معرفی👍

  پاسخ
 • یونس امره مراجعه کردم کلا گفتن کلاس نداریم

  پاسخ
 • کوراوغلو
  آذر 5, 1400 3:03 ق.ظ

  خوش به حال ما تورکا نیاز به اینجور چیزا نداریم زبون مادرمون رو بلدیم Yaşasın azərbaycan 🤗🇦🇿❤🇹🇷

  پاسخ
 • علی قاضی
  آذر 16, 1400 10:14 ق.ظ

  من با دوستم رفتیم موسسه مرحبا تهران درکوتاه ترین زمان یادگیری کامل داشتم کیفیت کلاس هاشون و اساتید عالی هستند پشتیبانی هاشون خیلی منظم .به همه سفارش می‌کنم سر بزنید

  پاسخ
 • بهاره جان میتونی مطمئن باشی و بری ثبت نام کنی
  متدشون توی ایران یه دونست
  میای تشکر میکنی ازم:)

  پاسخ
 • من با موسسه های زیادی آشنا هستم
  اما موسسه مرحبا تهران از همشون بهتر بود
  کلاس های فوق‌العاده
  و استاد های عالی با سطح تدریس عالی
  اگه این ویژگی ها براتون مهم هست
  من این موسسه رو پیشنهاد میکنم

  پاسخ
 • اینکه گفته شده نیاز به ۱۱۰۰ ساعت آموزش داره برای انگلیسی‌زبان هاست نه ما که کلمات مشترک زیادی داریم با ترک‌ها.

  پاسخ
 • با سلام من به مؤسسه مرحبا تهران براي زبان تركي رفتم كه به صورت تخصصي اين زبان رو تدريس مي كردند
  همه چيز خيلي خوب و منظم بود
  كلاس و استاد هاي بسيار خوبي داشتن و من را در مدت زمان بسيار كمي براي زبان تركي اماده كردن

  پاسخ
 • ما موسسه مرحبا رفتیم و خیلی از آموزشگاه و مدرسانشون راضی بودیم.
  تو آزمون تعیین سطح دانشگاه ینی یوزیل استانبول نمره 96 گرفتیم و از همه اساتید و مدیران موسسه مرحبا تشکر میکنم

  پاسخ
 • امیر مهدی
  خرداد 8, 1401 7:36 ق.ظ

  موسسه مرحبا عالیه واقعا 👍🏻👍🏻

  پاسخ
 • آيدا چيت سازان
  شهریور 23, 1401 6:13 ق.ظ

  با سلام من آموزشگاه آوا مهد تدبير رفتم تا سطح b2 خوندم و راضي بودم

  پاسخ
 • با سلام، من امروز از ترکیه بعد از یه سفر یک هفته ای برگشتم. اصلا انگلیسی بلد نیستند و واقعاَ برقراری ارتباط با اونها حتی با قشر تحصیل کرده شون مصیبت هست. میخوام ترکی رو اصولی و درست یاد بگیرم. خودم معلم زبان انگلیسی یکی از موسسات بنام تهران با سابقه 30 سال تدریس هستم. شاخص های من برای انتخاب موسسه بشرح ذیل است. لطفاَ بعد از مطالعه بفرمایید کدوم موسسه رو پیشنهاد میدین. سپاسگزارم.
  1. نظم و انضباط در برگزاری کلاس ها(عدم کنسلی کلاس، عدم تغییر مدرس، تعداد محدود زبان آموز …حداکثر 10- 12 نفر،)
  2. اساتید(دلسوز، علاقمند به انتقال دانسته های خود، دارای مدیریت موثر کلاس، حسن خلق در مواجهه با ناملایمات کلاس…..و دانش کافی برای سطح مشخص شده)
  3. تجهیزات و فضای آموزشی مناسب(فضای کافی، تهویه مناسب کلاس …..)
  4. شهریه مناسب
  5. منابع آموزشی به روز و استفاده از متد های روز

  پاسخ
 • وای من همه دنیا رو گشتما، هرکی آذری زبانه اومده شده استاد ترکی
  یه مطالبی که یه عمر به عنوان استثنا بهم گفته بودن، استادای آوامهدتدبیر با قانون و قاعده یادم دادن
  خیلی روششونو دوست دارم
  خیلی توصیه میکنم

  پاسخ
 • هرجا برید یه دونه کتابو تو 50 جلسه بهتون درس میدن
  یه جوری هم آّب و تاب میدن فکرمیکنین که دارین شاخ قول میشکونین
  آوامهد همین کار تو 24 جلسه انجام میده
  اصن فکرشم نکنین که برید جای دیگه

  پاسخ
 • من مدرس ترکی هستم
  فقط بگیردید جایی پیدا کنید که استاداش مدرکTTCداشته باشن
  اصلا هم سراغ استاد نیتیو نرید

  پاسخ
 • من الان دانشجو فيزيوتراپي تركيه هستم تركي رو تو آموزشگاه آوا مهد تدبير خوندم و تومر هم قبول شدم خيلي راضي بودم

  پاسخ
 • من زبان تركي از روي فيلم تركي ياد گرفته بودم ولي گرامر بلد نبودم تو كلاسهاي TTC آوا مهد تدبير شركت كردم و الان به عنوان مدرس تدريس ميكنم خيلي راضيم

  پاسخ
  • من الان ۷ ماه هستش که به صورت خصوصی زبان ترکی میخونم در موسسه ی مرحبا و خیلی راضی هستم.اینجا فقط زبان ترکی تدریس میشه که خیلی کمک میکنه به سرعت و درک کامل مفاهیم
   عالی هستن🙏

   پاسخ
 • سانیا هوشیار
  فروردین 25, 1402 3:51 ب.ظ

  من برای اماده شدن در امتحان تومر دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر به موسسه مرحبا مراجعه کردم ، موفق به کسب تومر c1 شدم
  موسسه مرحبا واقعا از همه نظر عالی بود ، مدیریت عالی ،اساتید مجرب و نظم و کیفیت بالای کلاس ها و جزوات
  و از همه مهم تر تک زبانه بودن موسسه
  واقعا راضی بودم و توصیه میکنم

  پاسخ
 • بعد از 4 سال که زبان ترکی استانبولی رو فول شدم و دارم دانشگاه تدریس میکنم و نصف آموزشگاه های استانبولی تهران زیر و رو کردم و گشتم، خلاصه ش اینه اولویت اول رو بذارین مرحبا، دهخدا و زبان نگار و بعد اسپیکان و گاما. همین! اما اینا فقط واسه زبان ترکی استانبولی خوبن برای انگلیسی توصیه نمیکنم. لیست معلومه کار شده س اما بی نقص نیست. آموزشگاه های 8 به بعد رو میشناسم اکثرا اساتید جوون و بی تجربه ن درسته که قیمتاشون از بقیه موسسات پاین تره اما دلیل نمیشه تو لیست بهترین ها باشن. اما انصافا چار پنج تای اول لیست جزو اموزشگاهای خوبن. یه سر به محیط آموزشگاه هاشون و اساتیدشون مثل دکتر مسعودی بندازین متوجه میشین

  پاسخ
 • من الان دانشجو دانشگاه آيدين رشته فيزيتراپي هستم هم پذيرش دانشگاه آموزشگاه آوا مهد گرفت و هم تركي اونجا خوندم خيلي راضيم

  پاسخ
 • سلام کتاب آذری هم وجود داره و یا کلاسای آنلاینشو هزینش چقده میخوام شرکت کنم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست