شمارش پول آلمانی

آموزش اعداد آلمانی: چگونه به آلمانی بشماریم؟

German-gama-min

زمانی که شروع به یادگیری اعداد آلمانی کنید، متوجه این موضوع خواهید شد. یادگیری شمردن به آلمانی کار سختی نخواهد بود، زیرا اعداد آشنا به‌ نظر می ‌رسند، البته تفاوت ‌هایی در ساختار اعداد وجود دارد. در این قسمت از سایت هر نکته‌ ای که برای یادگیری اعداد آلمانی مورد نیاز باشد را به شما آموزش خواهیم داد. بنابراین می توانید تا عدد ۱۰۰ یا بیشتر را به راحتی بشمارید.

اعداد آلمانی از ۱-۱۰

عدد عدد آلمانی
۰ null
۱ eins
۲ zwei
۳ drei
۴ vier
۵ fünf
۶ sechs
۷ sieben
۸ acht
۹ neun
۱۰ zehn

همان طور که می بینید، تعدادی از اعداد در زبان آلمانی با اعداد انگلیسی شباهت دارند. “vier” بسیار به “four” نزدیک است و تفاوت کمی هم بین “neun” و “nine” در تلفظ وجود دارد. این که بدانید چگونه به زبان آلمانی تا عدد ۱۰ بشمارید، بسیار مهم است. شما اغلب این اعداد را می شنوید و می توانید هنگام شمردن اعداد بالا تر، بعضی ها را خودتان حدس بزنید.

شمارش از ۱۰ تا ۲۰ به زبان آلمانی

عدد عدد آلمانی
۱۰ zehn
۱۱ elf
۱۲ zwölf
۱۳ dreizehn
۱۴ vierzehn
۱۵ fünfzehn
۱۶ sechzehn
۱۷ siebzehn
۱۸ achtzehn
۱۹ neunzehn
۲۰ zwanzig

اعداد ۱۰ تا ۲۰ به زبان آلمانی شباهت زیادی به هم دارند، حتی ممکن است از انگلیسی هم آسان تر باشد. بعد از ۱۰، عدد یازده و دوازده منحصربفرد هستند اما از ۱۳ به بعد، می توانید یک الگویی را در اعداد مشاهده کنید. شبیه به “teens” در اعداد انگلیسی، اعداد آلمانی هم از ۱۳ تا ۱۹، با اضافه کردن “zehn” بعد از اعداد همراه هستند. و از آن جایی که “zehn” به معنای ten یا ده است، کمی شبیه به الگوی “ten” در انگلیسی است.

تنها دو استثنا اعداد ۱۶ و ۱۷ هستند. که “s” و “en” از “sechs” و “sieben” ناپدید و حذف می شود.

 


german

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان آلمانی چرب زبان، آلمانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان آلمانی مثل بلبل حرف بزن!


 

۸ اپلیکیشن عالی آموزش آلمانی

اعداد آلمانی تا ۱۰۰

بعد از عدد ۲۰، تغییر کمی در منطق اعداد آلمانی ایجاد می شود. در این قسمت به شما آموزش می دهیم که چگونه از ۲۰ تا ۱۰۰ بشمارید:

عدد اعداد آلمانی
۲۰ zwanzig
۲۱ einundzwanzig
۲۲ zweiundzwanzig
۲۳ dreiundzwanzig
۲۴ vierundzwanzig
۲۵ fünfundzwanzig
۲۶ sechsundzwanzig
۲۷ siebenundzwanzig
۲۸ achtundzwanzig
۲۹ neunundzwanzig
۳۰ dreißig

اعداد ۲۱ تا ۲۹ به زبان آلمانی باید به گونه ای در ذهن شما ساخته شوند. از آن جایی که منطقی درک کردن اعداد راحت تر است، باید سعی کنید کم کم به آن عادت کنید . مثلا اگر به عدد ۲۶ نگاه کنید، می توانید ببینید که چگونه اعداد را کنار هم بگذارید : sechs-und-zwanzig. عدد ۶ و ۲۰ هم همینطور. برعکس ۲۶، که tens اول می آید، و بعد از آن تغییراتی ایجاد می شود.

با یکان ها شروع می کنید، و سپس دهگان را گذاشته و بعد “und” (و) را بین آن وارد می کنید. هیچ فاصله و خط تیره ای هم نباید بین آن ها قرار بگیرد. همه این ها را در یک کلمه بنویسید. اگر بخواهید منطقی پیش بروید، اعداد این گونه هستند:

 • ۳۳ – dreiunddreißig
 • ۸۴ – vierundachtzig
 • ۷۵ – fünfundsiebzig

دهگان ها در اعداد آلمانی

برای این که مطمئن شوید از ۱ تا ۱۰۰ را به آلمانی راحت می شمارید ، سیستم همه دهگان ها به شکل زیر خواهد بود:

عدد عدد آلمانی
۱۰ zehn
۲۰ zwanzig
۳۰ dreißig
۴۰ vierzig
۵۰ fünfzig
۶۰ sechzig
۷۰ siebzig
۸۰ achtzig
۹۰ neunzig
۱۰۰ hundert

توصیه های یادگیری آسان و اصولی سطح مقدماتی زبان آلمانی

تا میلیون به زبان آلمانی بشمارید

خب قرار نیست اعداد را تکی تا یک میلیون در زبان آلمانی به شما نشان دهیم. اما به شما نشان خواهیم داد که چگونه هر عددی را حتی تا بالای ۱۰۰ بگویید.

عدد عدد آلمانی
۱۰۰ einhundert
۲۰۰ zweihundert
۳۰۰ dreihundert
۱,۰۰۰ tausend
۲,۰۰۰ zweitausend
۳,۰۰۰ dreitausend
۱,۰۰۰,۰۰۰ million
۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ milliarde
۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ billion
۴۵,۷۳۸ fünfundvierzigtausendsiebenhundertachtunddreißig (5+40,000 700 8+30)
۲۰۲۰ zweitausendzwanzig

برای اعداد بعد از ۱۰۰ آن ها را تقریبا شبیه به زبان انگلیسی می گویید . اول باید به عدد اول نگاه کنید. اول عدد را می گویید و سپس یکی از موارد زیر را بستگی به تعداد صفر ها به انتهای آن اضافه می کنید.

 • hundert – hundred
 • tausend – thousand
 • hunderttausend – hundred thousand
 • million – million

تنها چیزی که باید به خاطر بسپارید، این است که مثلا عدد “۴۵” شکل خودش باقی می ماند: ۴۰+۵٫ بنابراین اگر می خواهید عدد ۴۵۰۰۰ را بگویید، باید این گونه بگویید (۵+۴۰۰۰۰).

اعداد ترتیبی به زبان آلمانی

اکنون که می دانید اعداد در زبان آلمانی چگونه است ، باید یاد بگیرید که آن ها را به صورت ترتیبی هم بشمارید. این اعداد معمولا برای بیان رتبه ها و سطح استفاده می شود.

عدد ترتیبی عدد آلمانی
اول erster
دوم zweiter
سوم dreiter
چهارم viertel
پنجم fünfter
ششم sechster
هفتم siebter
هشتم achter
نهم neunter
دهم zehnter
بیستم zwantigster
سی ام dreißigster
چهلم vierzigster
پنجاهم fünfzigster
شستم sechzigster
هفتادم siebzigster
هشتادم achtzigster
نودم neunzigster
صدم hunderster

برای اعداد آلمانی دیگر، به سادگی باید “-(s)ter”” را به انتهای اعداد اضافه کنید.

 • یازدهم: elfter
 • بیست و چهارم: vierundzwanzigster
 • چهل و پنجم: fünfundvierzigster
 • نود و نهم: neunundneunzigster

چرا باید اعداد را به آلمانی یاد بگیریم؟

اعداد بخش بزرگی از زندگی روزانه هستند . اگر به زبان آلمانی صحبت می کنید، باید یاد بگیرید که اعداد آن ها چگونه هستند. یادگیری شمردن به زبان آلمانی یک مهارت ضروری است و همچنین فعالیت ‌های روزانه از جمله موارد زیر هستند که با اعداد سر و کار دارند:

 • شمردن پول
 • گفتن زمان
 • گفتن سن و سال

چگونه اعداد آلمانی را یاد بگیریم؟

از آن جایی که اعداد آلمانی به اعداد انگلیسی شبیه هستند، یاد گرفتن آن ها آنقدرها هم سخت نیست اما باید آن را انجام دهید. در این قسمت ترفند هایی را به شما معرفی می کنیم که یادگیری اعداد آلمانی را برایتان آسان تر خواهد کرد :

 • در فواصل مختلف تکرار کنید. تکرار با فاصله یک راه کلیدی برای یادگیری زبان است. همچنین ذهن شما می تواند درس ها را بهتر به یاد بسپارد. زمانی که از روی اعداد آلمانی می خوانید، مطمئن شوید که چند روز بعد حتما آن ها را مرور می کنید. خواندن دوباره دروس قطعاً به یادگیری بهتر آن ها کمک خواهد کرد .
 • اعداد را بسازید. اعداد آلمانی هر چقدر که بالاتر بروند، پیچیده تر می شوند. اعداد را به صورت رندوم بسازید. سعی کنید آن ها را به حروف بنویسید و در نتیجه فهم شما از منطق شمارش اعداد آلمانی افزایش پیدا خواهد کرد .
 • با صدای بلند تکرار کنید. تنها راه تسلط داشتن این است که صحبت کنید. بنابراین اعداد را با صدای بلند برای خودتان تکرار کنید و تلفظ آن ها را تمرین کنید. مطمئن باشید که تسلط در زبان آلمانی آن قدرها هم سخت نیست.

ویدیوی آموزش اعداد در آلمانی

 

دانلود رایگان ۱۰۰ درس مکالمات کاملا ضروری آلمانی

زبانمهر

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست