خانه زیبا

توصیف یک خانه زیبا به انگلیسی+ متن و ترجمه فارسی

گاما

در این درس با واژگان انگلیسی جالبی روبرو خواهید شد که می توانید برای توصیف خانه خودتان یا هر شخص دیگری از آنها استفاده کنید. یک خانه، بازتاب شخصیت یک فرد است و در اینجا تعدادی واژه مفید و کاربردی را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا هنگام گفتگو در مورد خانه های زیبا به کار ببرید.

ابتدا واژگان کاربردی برای توصیف خانه

فهرست زیر، کلماتی از این درس زبان انگلیسی به همراه معنای آنها و اینکه چطور می‌توانید از آنها در جملات انگلیسی استفاده کنید، را ارائه می‌دهد:

Cozy– جایی که احساس راحتی و صمیمیت دارید/ دنج

  • I like visiting Miley’s house, it is very cosy   من بازدید از خانه مایلی را دوست دارم، آنجا خیلی دنج است

Rustic– خانه‌ای که حال و هوای روستایی دارد.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

  • Peter has a rustic looking house   پیتر خانه‌ای به سبک روستایی دارد

Vintage– خانه‌ای با اثاثیه و طراحی داخلی قدیمی اما باارزش و قیمتی/ وینتاژ

  • I have always dreamt of living in a vintage style home.   من همیشه رویای زندگی در خانه‌ای با سبک قدیمی (وینتاژ) را داشتم

Minimalistic– خانه‌ای که اثاثیه کمی دارد اما باسلیقه، ساده و مرتب چیده شده است/ مینیمالیستی

  • I prefer to give my home a minimalistic look.   من ترجیح می‌دهم ظاهری مینیمالیستی به خانه‌ام بدهم

Luxurious– خانه‌ای که پرزرق و برق به نظر می‌رسد و پر از اثاثیه لوکس است/ لوکس/ لاکچری

  • We stayed at Betty’s, she has a luxurious home.   ما در خانه بتی ماندیم، او خانه لوکسی دارد

Contemporary– خانه‌ای با جدیدترین اثاثیه و طراحی داخلی/ مدرن

  • Nowadays people prefer a contemporary look for their homes.   امروزه مردم برای خانه‌هایشان، ظاهر امروزی و مدرن را ترجیح می‌دهند

Elegant– خانه‌ای بسیار باکلاس که با سلیقه چیده شده است/ شیک

  • Sean has an elegant looking apartment.   شان یک آپارتمان شیک و زیبا دارد

Spacious– خانه‌ای که بزرگ است و فضای زیادی دارد.

  • If you get rid of excess furniture, the house will look spacious.   اگر از شر اثاثیه اضافی خلاص شوید، این خانه جادار به نظر خواهد رسید

Picturesque– خانه‌ای که مانند یک نقاشی به نظر می‌رسد/ زیبا و خوش منظره

  • His farmhouse has such a picturesque look.   خانه روستایی او ظاهری مثل یک نقاشی زیبا دارد

امیدوارم این درس مکالمه انگلیسی به شما در استفاده بهتر از کلمات برای توصیف خانه کمک کند و در کل دایره واژگانتان تقویت شود.

نسخه رونوشت کامل درس

آیا تا به حال به خانه کسی رفته‌اید و فکر کرده‌اید که چقدر زیباست؟ خب، چنین خانه‌هایی که واقعا زیبا باشند، بی‌شمارند و یک خانه در واقع شخصیت فرد را نشان می‌دهد. دقیقا ظاهر یک خانه، علایق یک شخص و اینکه سلیقه‌اش چیست را نشان می‌دهد.

بنابراین اگر می‌خواهید زیبایی خانه کسی را توصیف کنید یا اگر قصد دارید به کسی بگویید که چقدر خانه‌اش زیباست یا اینکه تمی که خانه‌تان بر آن اساس طراحی شده را توصیف کنید، در این درس با ما همراه باشید چون امروز قصد داریم در مورد اینکه یک خانه چگونه است، صحبت کنیم.

بیایید نگاهی به لیست واژگانی که در این مقاله داریم، بیندازیم. اولین مورد Cozy، به معنای دنج می‌باشد. در حال حاضر Cozy کلمه‌ای است که می‌شود در موارد بسیاری مورد استفاده قرار گیرد. با این وجود قطعا می‌شود برای توصیف خانه فرد دیگری هم استفاده شود. بنابراین اگر زمانی خانه‌ای به نظرتان فضای بسیار راحت و صمیمانه ای داشت، بدانید که به یک خانه دنج رفته‌اید.

حتما بخوانید: ضروری ترین idiom ها و اصطلاحات انگلیسی به فارسی

شما خود به خود در چنین خانه‌ای حس می‌کنید که در خانه خودتان هستید. بنابراین اگر آن نوع احساس مثبت را نسبت به یک خانه خاص دریافت کردید، می‌توانید بگویید که آن خانه خاص بسیار دنج است. چنین خانه‌ای بسیار راحت است و می‌توانید بگویید من در آن فضا کاملا حس می‌کنم در خانه خودم هستم. خوب، پس Cozy به معنای بسیار راحت است و احساس صمیمیت با خود به همراه دارد. بسیار خب، در نتیجه شاید در یک جمله، بتوان گفت که “Mary’s house is very cozy, I love visiting her place.” که یعنی “خانه مری بسیار دنج است، من عاشق دیدن آنجا هستم.”

خوب، مورد بعدی که ما در این لیست داریم، Rustic است. حالا به چه نوع خانه‌ای Rustic می‌گویند؟ Rustic یا روستایی خانه‌ای است که تم آن خانه، اثاثیه و چیدمانش برایتان آشناست، حس طبیعت و روستا دارد. بسیار طبیعی و ساده است و جذابیت جزئی گذشته‌ها را دارد. خب، پس یک تم روستایی دارد. چیزی که احتمالا در یک خانه که روستایی به چشم می‌آید، بسیار قدیمی به نظر رسیدن وسایل آن است. خب، احتمالا شاهد یک عالمه اثاثیه چوبی در چنین خانه‌ای خواهید بود که احساس بسیار طبیعی بودن و در روستا بودن را القا می‌کند.

حتما بخوانید: ۷ فیلم مکالمه انگلیسی در فرودگاه (کاربردی +رایگان)

واژه بعدی ما Vintage است. در حال حاضر vintage یک کلمه بی‌نهایت با کلاس است. وقتی می‌گویید چیزی وینتاژ است، به این فکر می‌کنید که چیزی قدیمی است، ابدی است و زمان خاصی ندارد اما هنوز کاملا زیبا و شیک است. بسیاری از مردم عاشق این هستند که اثاثیه و نمونه خاص عتیقه‌ای در خانه‌شان داشته باشند. این مدل اثاثیه‌ها بسیار باارزش هستند. آنها بسیار گران‌قیمت و بی‌نهایت قدیمی هستند و بسیار خوب از آنها نگهداری می‌شود.

در نتیجه اگر یک خانه به سبک وینتاژ دارید به این معناست که شما درانتخاب اثاثیه منزل گل سرسبد را انتخاب کرده‌اید. در این خانه شما اثاثیه بسیار باکلاسی دارید که ظاهر بسیار زیبایی به خانه‌تان داده است. پس Vintage به این معناست که خانه‌تان به احتمال زیاد اسباب و به طور کلی ظاهر قدیمی و البته ارزشمندی دارد. استایل کلی خانه شما بسیار قدیمی است. خب پس شاید در یک جمله بتوان گفت که “Peter’s house has a vintage look to it because he loves classy old furniture.”

حتما بخوانید: مکالمات عمومی زبان انگلیسی (دانلود رایگان ۱۰۰ درس مبتدی)

Minimalistic کلمه بعدی است. این واژه از کلمه Minimal، به معنای استفاده از حداقل تا حدامکان، گرفته شده است. در نتیجه این روزها، بسیاری از مردم مایلند خانه‌هایشان را بسیار مینیمالیستی نگه دارند. آنها دوست دارند وسایل بسیار ساده و به اندازه کافی و مورد نیاز را در خانه‌هایشان داشته باشند و علاقه ای به شلوغ کردن فضا ندارند. آنها دوست دارند خانه‌شان فضای بیشتر و لوازم کمتری داشته باشد. پس یک خانه مینیمالیستی، اثاثیه کمتری دارد و بسیار باز است. و البته از نظر ظاهری هم حداقلی است. پس در یک جمله احتمالا می‌توانید بگویید که “I like to keep my house look minimalistic. I don’t like it to be overcrowded with too many things.”

نوبت کلمه Luxurious است. از خود کلمه می‌توان فهمید که از واژه Luxury گرفته شده است. خب پس وقتی می‌گویم Luxurious، در مورد چنین خانه صحبت می‌کنم شما می‌دانید یک خانه زیباست که کاملا با وسایل لوکس و مجلل پر شده است. همچنین می‌دانید که در یک خانه لوکس فرش‌ها، مبلمان و اثاثیه و دیوارها حتما زیبا هستند و شگف‌آور به نظر می‌رسند.

حتما دانلود کنید: همه جملات کاربردی انگلیسی در زندگی روزمره با ترجمه و تلفظ +PDF

همه چیز واقعا زیبا به نظر می‌رسد، پس لاکچری هستند. Luxurious را حتی می‌توان در مورد یک هتل هم به کار برد و لزوما فقط برای یک خانه کاربرد ندارد. حتی اگر با یک تور به سفر بروید، ممکن است در یک هتل لوکس که همه چیز آن بسیار مجلل است، اقامت داشته باشید. در نتیجه شاید حتی روزی بیاید که بتوانید در یک جمله بگویید ” We stayed in a luxurious hotel in Spain last year.”

بسیار خب پس Luxurious به معنای هر چیزی است که بسیار مجلل و پرزرق و برق یا بسیار لوکس به نظر برسد.

مورد بعدی Contemporary است. در حال حاضر این کلمه خیلی مد شده است. خب اگر یک خانه مدرن دارید به این معناست که ذاتا کاملا مینیمالیستی است. پس خانه‌ای با سبک مدرن و معاصر شبیه به سبک مینیمالیستی است با این تفاوت که این خانه از جدیدترین وسایل مد روز برخوردار است. جدیدترین رنگهای روی دیوار و آخرین وسایل منزل از ویژگی‌های این سبک است.

حتما بخوانید: آموزش تقویت مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک سایه

همه چیز کاملا جدید است. شما در این خانه وسایل آنتیک و قدیمی یا دیوارهایی با رنگهای قدیمی که قبلا خیلی کاربرد داشت، پیدا نخواهید کرد. همه چیز کاملا جدید، بسیار مدرن و به سبک روز است. خب پس Contemporary به معنای خانه‌ای است که جدیدترین الگو، رنگها، وسایل را در خود جای داده و هر چیزی کاملا نوین است.

Elegant واژه بعدی ما است. این کلمه باز هم یک صفت است که می‌توان برای توصیف بسیاری از چیزها از آن استفاده کرد. شما می‌توانید از این واژه برای توصیف افراد و البته وصف خانه خودتان یا دیگران بهره ببرید. پس باز هم Elegant خانه‌ای است که واقعا برجسته و عالی است. خب اگر از چنین خانه‌ای دیدن کردید، صرفنظر از اینکه شاید ۵ سال پیش آن خانه را دیده باشید، همیشه زیبا و شیک به نظر می‌رسد. این خانه خاص همیشه بسیار باکلاس و خوش طرح است. پس می‌توانید بگویید بسیار با سلیقه طراحی شده است. کسی که در چنین خانه‌ای زندگی می‌کند، احتمالا می‌تواند یک هنرمند باشد. در نتیجه کسی که ذاتا باسلیقه و هنرمند است در انتخاب رنگها و وسایل هم با ظرافت عمل می‌کند و این باعث می‌شود خانه‌اش بسیار شیک و زیبا به نظر برسد.

حتما بخوانید: بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت مکالمه +معنی فارسی

با کلمه Spacious ادامه می‌دهیم. این واژه مشخصا از Space گرفته شده است. پس با این اوصاف فهم اینکه گفته می‌شود خانه من یا هر کس دیگری جادار و بزرگ است، آسان خواهد بود. این بدان معناست که آنقدر فضا زیاد است که می‌توان آزادانه حرکت کرد. می‌دانید که اگر بچه‌ها در این خانه باشند، می‌توانند به راحتی و آزادانه بازی کنند. این سبک خانه ها به خاطر زیادی وسایل شلوغ و به هم ریخته نیستند و احتمالا بسیار بزرگ می‌باشند. پس یک خانه جادار در درجه اول فضای زیادی دارد که احتمالا متراژ بالاست و وسایل کمی دارد. پس می‌توان در یک جمله گفت که

“Maria’s house is really spacious and my kids love visiting her home for this reason.”

و در نهایت نوبت کلمه Picturesque می رسد. معنای دقیق این کلمه چیست؟ اگر توجه کنید می بینید که از کلمه Picture گرفته شده است. پس ظاهر چنین خانه یا مکانی اینطور به نظر می‌رسد که واقعا بخشی از یک نقاشی است. بسیار زیباست و انگار نقاشی شده است و یک اثر هنری و عکس است. پس اگر از این کلمه یعنی Picturesque در قالب یک جمله استفاده کنید، ممکن است اینطور بگویید که “John’s house is so picturesque, it looks so beautiful, it looks like it’s a painting.”

بسیار خب در اینجا به معنای واقعی کلمه این طور به نظر می‌رسد که یک نقاشی زیباست.

حتما بخوانید: اصطلاحات و جملات مربوط به آدرس دادن در انگلیسی + نکات مهم

یک نمونه توصیف خانه زیبا

A Description of a Beautiful House

Imagine a charming house nestled in a serene neighborhood. This house is the epitome of elegance and comfort, with a design that combines modern aesthetics with a touch of classic charm.

Exterior: The house boasts a pristine white facade, adorned with large windows that allow ample natural light to flood the interior. The roof is made of slate tiles, giving it a timeless and sturdy appearance. The front yard is beautifully landscaped with vibrant flowers, lush green grass, and a stone pathway leading to the front door.

Entrance: As you step inside, you are greeted by a spacious foyer with high ceilings and a grand chandelier hanging above. The floor is made of polished hardwood, reflecting the soft glow of the recessed lighting. To the left, there is a cozy sitting area with plush armchairs and a coffee table, perfect for welcoming guests.

Living Room: The living room is a harmonious blend of comfort and style. It features a large sectional sofa in a soft gray fabric, a glass coffee table, and a stylish area rug. The focal point of the room is a sleek, modern fireplace with a marble surround, flanked by built-in bookshelves filled with an assortment of books and decorative items. Large floor-to-ceiling windows offer a breathtaking view of the garden outside.

Kitchen: The kitchen is a chef’s dream, equipped with state-of-the-art appliances, including a double oven, a large refrigerator, and a six-burner gas stove. The countertops are made of white quartz, and the cabinetry is a deep navy blue, providing a striking contrast. An island with barstools serves as a perfect spot for casual meals and socializing.

Dining Room: Adjacent to the kitchen is the dining room, which features a long wooden table with seating for eight. A modern chandelier hangs above the table, casting a warm glow over the space. French doors lead out to a patio area, ideal for outdoor dining during the warmer months.

Bedrooms: The master bedroom is a sanctuary of tranquility, with a king-sized bed, a walk-in closet, and an en-suite bathroom. The room is decorated in soothing tones of blue and white, with large windows offering views of the backyard. The en-suite bathroom features a freestanding bathtub, a glass-enclosed shower, and double sinks with elegant fixtures.

The additional bedrooms are equally inviting, each with its own unique decor and ample storage space. They share a well-appointed bathroom with modern fixtures and plenty of counter space.

Garden: The backyard is a private oasis, featuring a well-manicured lawn, a variety of flowering plants, and a vegetable garden. A wooden deck with comfortable seating and a barbecue grill makes it the perfect spot for entertaining. There is also a small pond with a fountain, adding a touch of serenity to the outdoor space.

Overall: This beautiful house is not just a place to live but a haven where one can relax and enjoy the finer things in life. Its thoughtful design, luxurious finishes, and inviting atmosphere make it a dream home for anyone.

ترجمه به فارسی

توصیف یک خانه زیبا

تصور کنید یک خانه جذاب در یک محله آرام. این خانه نمونه‌ای از زیبایی و راحتی است، با طراحی که زیبایی‌های مدرن را با لمسی از جذابیت کلاسیک ترکیب می‌کند.

نمای بیرونی: خانه دارای نمای سفید خالص است که با پنجره‌های بزرگ تزئین شده که نور طبیعی فراوانی را به داخل می‌آورد. سقف از کاشی‌های سنگی ساخته شده است که ظاهری بی‌زمان و محکم به آن می‌بخشد. حیاط جلویی به زیبایی با گل‌های رنگارنگ، چمن سبز پرپشت و مسیر سنگی که به درب جلو منتهی می‌شود، منظره شده است.

ورودی: با ورود به خانه، شما به یک سرسرا بزرگ با سقف‌های بلند و لوستر بزرگی که بالای سر آویزان است، خوش‌آمد گفته می‌شوید. کفپوش از چوب سخت براق ساخته شده است که درخشش ملایمی از نورهای توکار را منعکس می‌کند. در سمت چپ، یک فضای نشیمن دنج با صندلی‌های راحتی و میز قهوه‌خوری وجود دارد که برای خوش‌آمدگویی به مهمانان ایده‌آل است.

اتاق نشیمن: اتاق نشیمن ترکیبی هماهنگ از راحتی و سبک است. این اتاق دارای یک مبل بزرگ بخش‌دار با پارچه‌ای نرم خاکستری، میز قهوه شیشه‌ای و فرش شیک است. نقطه کانونی اتاق یک شومینه مدرن با دور مرمری است که با قفسه‌های کتاب توکار پر از مجموعه‌ای از کتاب‌ها و اقلام تزئینی احاطه شده است. پنجره‌های بزرگ از کف تا سقف، چشم‌انداز زیبایی از باغ بیرون ارائه می‌دهند.

آشپزخانه: آشپزخانه یک رویای آشپز است که با وسایل مدرن و پیشرفته مجهز شده است، از جمله یک فر دوگانه، یخچال بزرگ و اجاق گاز شش شعله. کانترها از کوارتز سفید ساخته شده‌اند و کابینت‌ها به رنگ آبی تیره هستند که تضاد چشم‌گیری ایجاد می‌کند. یک جزیره با چهارپایه برای وعده‌های غذایی غیررسمی و اجتماعی شدن ایده‌آل است.

اتاق غذاخوری: اتاق غذاخوری که مجاور آشپزخانه قرار دارد، دارای یک میز چوبی بلند با صندلی برای هشت نفر است. یک لوستر مدرن بالای میز آویزان است و نوری گرم بر فضای اتاق می‌تابد. درهای فرانسوی به یک منطقه پاسیو منتهی می‌شوند که در ماه‌های گرم‌تر برای غذاخوری در فضای باز ایده‌آل است.

اتاق‌های خواب: اتاق خواب اصلی پناهگاهی از آرامش است که دارای تختخواب کینگ سایز، کمد بزرگ و حمام اختصاصی است. اتاق با رنگ‌های آرام‌بخش آبی و سفید تزئین شده و پنجره‌های بزرگ دیدی به حیاط پشتی ارائه می‌دهند. حمام اختصاصی دارای وان مستقل، دوش شیشه‌ای و سینک‌های دوقلو با شیرآلات شیک است.

اتاق‌های خواب اضافی نیز به همان اندازه دلپذیر هستند که هر کدام با دکوراسیون منحصربه‌فرد خود و فضای ذخیره‌سازی فراوان. آن‌ها یک حمام مشترک با وسایل مدرن و فضای کافی روی میز دارند.

باغ: حیاط پشتی یک واحه خصوصی است که دارای چمن‌زاری به خوبی نگهداری شده، انواع گیاهان گلدار و یک باغ سبزیجات است. یک عرشه چوبی با نشیمنگاه راحت و کباب‌پز، آن را به مکانی ایده‌آل برای سرگرمی تبدیل کرده است. همچنین یک حوضچه کوچک با یک فواره وجود دارد که لمسی از آرامش به فضای بیرونی اضافه می‌کند.

به طور کلی: این خانه زیبا فقط یک محل زندگی نیست بلکه مکانی است که می‌توان در آن استراحت کرد و از چیزهای خوب زندگی لذت برد. طراحی متفکرانه، تزیینات لوکس و فضای دلپذیر آن را به خانه رویایی برای هر کسی تبدیل کرده است.

یک نمونه توصیف دیگه

A Description of a Lovely House

Imagine a lovely house situated in a peaceful neighborhood. This house is a perfect blend of modern comfort and timeless charm.

Exterior: The house has a charming brick exterior with large windows and a cozy front porch. The garden is beautifully landscaped with colorful flowers and a small fountain.

Entrance: Upon entering, you step into a bright foyer with a high ceiling and elegant chandelier. The polished wooden floor leads you into a spacious living area.

Living Room: The living room features a comfortable sofa, a coffee table, and a cozy fireplace. Large windows offer plenty of natural light and a pleasant view of the garden.

Kitchen: The modern kitchen is equipped with stainless steel appliances, white countertops, and ample cabinet space. A small island provides additional workspace and seating.

Dining Room: Adjacent to the kitchen is a dining area with a table for six. A large window provides a view of the backyard, creating a serene dining experience.

Bedrooms: The master bedroom includes a king-sized bed, a walk-in closet, and an en-suite bathroom with a luxurious bathtub and shower. The additional bedrooms are cozy, each with its own unique decor and plenty of storage space.

Backyard: The backyard is a private oasis with a green lawn, a variety of flowers, and a patio area perfect for outdoor dining and relaxing. A small pond adds a touch of tranquility to the space.

Overall: This lovely house is ideal for anyone looking for a comfortable and elegant home. Its modern amenities, charming design, and peaceful surroundings make it a perfect place to live.

رادتایم

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست