آزمون تافل

آشنایی با آزمون تافل (هزینه، ثبت نام، منابع و همه نکات)

گاما

آزمون TOEFL یک آزمون چهار مهارتی همه جانبه ( شامل شنیدن، خواندن، مکالمه و نوشتن) به زبان انگلیسی است که برای پذیرش در دانشگاه ها و موسسات آموزشی استفاده می شود. این آزمون ترکیبی از انگلیسی آکادمیک و عمومی – مهارتهایی که در محیط کلاس و فراتر از آن لازم است (به عنوان مثال، کارآموزی و مصاحبه) را مورد سنجش قرار می دهد.

جزئیات مهم مربوط به این آزمون عبارتند از:

 • محتوا: 50٪ انگلیسی آکادمیک، 50٪ انگلیسی عمومی
 • فرمت: تمرین های کوتاه و سریع که بر اساس سطح مهارت تنظیم می شوند
 • مدت زمان: حدود 3 الی 5/3 ساعت
 • مکان های برگزاری: بیش از 4000 مرکز در سراسر جهان و 12 مرکز در ایران ) در چند مرکز در تهران و شهرهایی مثل اصفهان، شیراز، ارومیه، آمل و دیگر شهرها(
 • هزینه: با توجه به مکان متفاوت است. حدود 300 دلار(در ایران 245 دلار)
 • امتیازدهی: بخش های گفتاری و نوشتاری توسط تیمی از اساتید حرفه ای امتیازدهی می شوند

آزمون TOEFL Essentials وTOEFL iBT هر دو آزمون های انگلیسی زبان با کیفیت، معتبر و قابل اعتمادی هستند که چهار مهارت اصلی را می سنجند. این آزمون ها تفاوت های مشخصی با هم دارند، با این حال، از نظر سنجش مهارت ها، طراحی و تجربه، هر دو می توانند به عنوان معیارهای مستقل برای سنجش مهارت زبان انگلیسی متقاضیان استفاده شوند.

آزمونی که در ایران برگزار می شود تافل اینترنتی یا همان Toefl ibt می باشد.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

کارنامه تافل

به گفته رافی موروی، مدیر پذیرش بین المللی در دانشگاه سافولک (ماساچوست، ایالات متحده) “ما در Suffolk دسترسی و فرصت را ارزیابی می کنیم – این بخشی از مأموریت اصلی و بیانیه هدف ما است – بنابراین هر چیزی که بتواند دسترسی و فرصت را برای متقاضیان فراهم کند تا بتوانند تحصیلات عالی را دنبال کنند، مورد تحسین ما خواهد بود. ما به TOEFL و ETS اعتماد داریم و معتقدیم که این یک حرکت عالی برای ارائه گزینه های ارزشمند به دانشجویان است. ”

تافل چیست؟

آزمون تافل یک آزمون استاندارد مهارت زبان انگلیسی است که در سطح بین المللی شناخته شده است. این آزمون توسط بسیاری از دانشگاه های انگلیسی زبان – در ایالات متحده، انگلستان، کانادا و غیره – و همچنین grandes écoles مختلف (دانشگاه های معتبر فرانسه) با برنامه های انگلیسی زبان برای پذیرش دانشجویان بین المللی استفاده می شود.

بیش از 8500 دانشگاه، آژانس و موسسه دیگر در بیش از 130 کشور جهان آزمون تافل را قبول دارند. از زمان ایجاد TOEFL در سال 1967، بیش از 27 میلیون نفر از جمله 1 میلیون نفر در سال 2011 ، در آن شرکت کرده اند. هنوز هم، بسیاری از افراد نیاز به درک بهتری از TOEFLدارند.

جلسه آزمون تافل

این آزمون توانایی شما در درک مطلب، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی را اندازه گیری می کند.

آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (تافل) به منظور ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی زبانان غیر بومی در نظر گرفته شده است. این آزمون با گذشت زمان تکامل یافته است. امروزه رایج ترین شکل آن آزمون TOEFL iBT (آزمون مبتنی بر اینترنت) است که از طریق اینترنت اجرا می شود. این آزمون شامل 4 بخش خواندن، شنیدن، مکالمه و نوشتن است و همیشه به همین ترتیب انجام می شود.

آزمون TOEFL iBT (تافل اینترنتی) چیست؟

بخش جزئیات زمان امتیاز
خواندن (ریدینگ) از شما خواسته می شود 3 یا 5 متن را بخوانید و به 15 سوال برای هر متن پاسخ دهید 60 تا 100 دقیقه 30
شنیدن (لیسنینگ) از شما خواسته می شود به 6 یا 9 فایل صوتی گوش دهید و برای هر تمرین به 6 یا 5 سوال پاسخ دهید 60 تا 90 دقیقه 30

زمان استراحت: 10 دقیقه

مکالمه (اسپیکینگ) از شما درخواست می شود درباره 6 موضوع آشنا و آکادمیک صحبت کنید 20 دقیقه 30
نوشتن (رایتینگ) از شما درخواست می شود 2 مقاله بنویسید 50 دقیقه 30

زمان بندی

بخش “خواندن” آزمون تافل بین 60 تا 100 دقیقه طول می کشد. این بخش شامل 3 یا 5 تمرین است. اولین تمرین 20 دقیقه طول می کشد. تمرین های 2 و 3 و همچنین 4 و 5 به صورت ترکیبی هستند و 40 دقیقه طول می کشند.

توجه: ETS ، شرکت مادر آزمون TOEFL ، 3 یا 5 تمرین را به شما ارائه می کند. در حالیکه فقط 3 تمرین در نظر گرفته می شود. ممکن است از شما خواسته شود 5 تمرین را انجام دهید بدون اینکه بدانید کدام یک از آنها نمره دهی خواهند شد.ETS در حال آزمایش تمرین های جدید است.

بخش “شنیدن” آزمون بین 60 تا 90 دقیقه طول می کشد. این بخش معمولا شامل 6 تمرین است اما ممکن است از شما خواسته مشود 9 تمرین را در روز آزمون انجام دهید. هر تمرین حدود 10 دقیقه طول می کشد. بنابراین کل بخش یک ساعت (با 6 تمرین) یا یک ساعت و نیم (با 9 تمرین) طول خواهد کشید.

نکته 1: اگرچه به شما گفته می شود که فقط برای 3 تمرین در بخش “خواندن” و 6 تمرین در بخش “شنیدن” نمره خواهید گرفت، اما ممکن است از شما خواسته شود تمرین های بیشتری انجام دهید. همانطور که قبلا ذکر شد، شما نمی دانید که کدام تمرین ها در نظر گرفته می شوند.

نکته 2: قسمت اول آزمون (بخش “خواندن” و “شنیدن”) می تواند 3 ساعت طول بکشد – یادتان باشد قبل از آن به سرویس بهداشتی بروید! آزمون به تمرکز مداوم نیاز دارد. بنابراین تمرین در شرایط واقعی، بدون وقفه و در مدت طولانی بسیار مهم است. بسیاری از شرکت کنندگان از نمره خود در بخش های “خواندن” و “شنیدن” ناراضی هستند در حالی که معمولا در این بخش ها عملکرد خوبی دارند. دلیل اصلی این امر عدم تمرکز در طول زمان و اشتباهات ناشی از سهل انگاری است.

بخش بعدی “مکالمه” است که حدود 20 دقیقه طول می کشد. این بخش شامل 6 تمرین است که در هر کدام باید 30 ثانیه تا 1 دقیقه صحبت کنید.

در آخر با بخش “نوشتن” که 50 دقیقه طول می کشد، آزمون را به پایان می رسانید. این بخش شامل 2 تمرین نوشتاری است که به ترتیب 20 و 30 دقیقه طول می کشند.

امتیاز دهی تافل

هر 4 بخش 30 امتیاز دارد که در مجموع می شود 120 امتیاز. اکثر موسسات به حداقل نمره 80 نیاز دارند تا شما را پذیرش کنند.

نکته 1: دانشگاه ها معمولا در بخشهای خاصی، اغلب در بخش مکالمه، حداقل نمره را می خواهند. به عنوان مثال، برای ثبت نام در دانشگاه های معتبر انگلیس، در بخش مکالمه حداقل نمره 22 را نیاز دارید. توصیه می شود قبل از آماده شدن برای آزمون تافل، قوانین دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید.

نکته 2: اگر نیازی به دریافت حداقل نمره ندارید، می توانید برای هر بخش هدفی تعیین کنید. در صورت نیاز به دریافت نمره 100 ، می توانید در هر بخش 25 نمره بگیرید. برای خود هدف تعیین کنید و برای رسیدن به این هدف یک استراتژی آموزشی تدوین کنید.

به طور کلی، تعیین یک روش آماده سازی مناسب برای موفقیت درTOEFL ضروری است.

تافل در ایران

این آزمون در شهرهای مختلف از جمله تبریز، ارومیه، زنجان، شیراز و آمل به صورت کاغذی و در کرج و جزیره کیش به صورت اینترنتی برگزار می شود. در تهران و اصفهان امکان برگزاری به هر دو صورت وجود دارد.

برای ثبت نام در آزمون می توانید به سایت Tehran payment یا هر سایت دیگری مراجعه کنید تا در سایت ETS.org مشخصات شما را وارد کنند، اکانت بسازند ، سپس تاریخ و محل برگزاری آزمون را به دلخواه شما انتخاب کنند (البته این کارها را خودتان هم می توانید انجام بدهید) و نهایتا هزینه دلاری آزمون را برای شما واریز کنند.

هزینه آزمون حدود 6 میلیون تومان است (مشابه آیلتس) و در مراکز زیر در ایران برگزار می شود:

اسم مرکز آدرس و تماس
سازمان سنجش آموزش کشور (تهران)  آدرس: تهران ، خیابان کریم خان زند ، بین خیابان‌های استاد نجات‌اللهی و سپهبد قرنی ، پلاک ۲۱۸ ، طبقه‌همکف ، واحد TOEFLتلفن : ۸۸۹۲۲۲۴۲-۹۸۲۱+
وب سایت : http://www.sanjesh.org
موسسه آزمون های بین المللی زبان نگار آدرس: کارگرشمالی- نرسیده به بلوار- نبش کوچه عبدی نژاد – ساختمان زبان نگار
وب سایت:  WWW.TOEFLNEGAR.COM
ایمیل: INFO@TOEFLNEGAR.COM
تلفن : ۰۲۱۴۳۹۴۲
مجتمع آموزشی امیربهادر ( تهران ) آدرس: نرسیده به میدان ولیعصر ، قبل از وزارت بازرگانی ، بن بست صدف ، ساختمان امیر بهادر
تلفن : ۳۳ – ۸۸۹۱۹۰۲۱
وب سایت : http://www.amirbahador.com و http://www.amirbahador.org
موسسه فرهنگی علامه سخن ( تهران ) آدرس: ولی عصر ، بالاتر از میدان ونک ، خیابان نگار ، پلاک ۳۵
وب سایت : www.asmdi.ir
تلفن : ۸۸۸۸۰۶۸۶-۸۸۷۹۴۵۰۶
مجتمع فنی تهران آدرس : سعادت آباد بالاتر از میدان کاج بلوار بهزاد شمالی نبش باغستان یکم پلاک ۴۴
تلفن : ۲۲۰۹۰۰۰۱
وب سایت : http://www.mftsite.com
مرکز زبان ایران آدرس :خیابان انقلاب ، خیابان وصال شیرازی ، پلاک ۳۱
دانشگاه اصفهان آدرس :دانشگاه اصفهان ، میدان آزادی ، خیابان دانشگاه ، درب شمالی دانشگاه ، ساختمان اداره کل آموزش
دانشگاه صنعتی اصفهان آدرس :طبقه همکف ساختمان کتابخانه مرکزی ، آزمایشگاه زبان
دانشگاه شیراز آدرس :میدان ارم پردیس دانشگاه شیراز( معروف به خوابگاه ) کتابخانه ی میرزای شیرازی
دانشگاه آمل آدرس : مازندران ، آمل ، کیلومتر ۵ جاده هراز ، صندوق پستی ۷۳۱
تلفن: ۱- ۲۱۲۲۷۲۰ (۱۲۱) ۹۸ +
وب سایت : http://ets.shomal.ac.ir
دانشگاه ارومیه وب سایت : https://www.urmia.ac.ir
دانشگاه تبریز آدرس : تبریز ، بلوار ۲۹ بهمن ، خ امام خمینی ، دانشگاه تبریز
وب سایت : http://www.tabrizu.ac.ir
مرکز گسترش انفورماتیک استان زنجان iBT آدرس :زنجان، چهار راه سعدی ، جنب بانک مسکن منبع :http:/

چند سوال رایج که کاربران تافل از خود می پرسند

 • آیا می توانم فقط در بخش خاصی از این امتحان چند بخشی شرکت کنم؟ باید گفت خیر. برای کسب یک نمره تافل و اخذ مدرک زبان تافل داوطلب باید در تمام بخش های آزمون شرکت کند.
 • برگزاری آزمون تافل اینترنتی به چه صورت خواهد بود؟ تافل آی بی تی بر طبق جدول زمانی شامل تاریخ های متعدد، در شبکه ای از مراکز آزمون در سرتاسر جهان ارائه خواهد شد. بیشتر مناطق ، هر سال شاهد برگزاری ۳۰ تا ۴۰ آزمون خواهند بود. اتاقی که آزمون iBT در آن برگزار می شود ، معمولا یک لابراتوار رایانه ای است. برای هر داوطلب یک صندلی در نظر گرفته خواهد شد. اگر با تاخیر به محل امتحان برسید، احتمالا از شرکت شما در آزمون ممانعت خواهد شد.
 • چگونه می توانم از محل مرکز آزمون مناسب برای خودم آگاه شوم؟ سایت رسمی آزمون تافل با آدرس www.ets.org/toefl فهرست مراکز آزمون و جدول های زمانی مربوط به آن ها را ارائه می کند.
 • Toefl iBT در چه اتاقی برگزار خواهد شد؟ همان طور که در بالا اشاره شد، آزمون در یک لابراتوار رایانه ای یا در یک لابراتوار زبان برگزار خواهد شد. چنین اتاقی ممکن است کلاس درسی باشد که در آن حدود ۱۵ دستگاه رایانه با فاصله حداقل یک متر و ۲۰ سانتیمتری، فرار داده شده است.
 • چه چیز یا چیزهایی را می توانم همراه با خودم به اتاق آزمون ببرم؟ هنگام ورود به اتاق آزمون ، مجاز به همراه داشتن هیچ چیز نیستند. داشتن تلفن همراه ، کاغذ، دیکشنری ، هر نوع خودکار یا روان نویس یا مداد، ممنوع است. ناظر یا مراقب آزمون، هدفون، کاغذ و مداد در اختیار شما خواهد گذاشت.

آمادگی برای TOEFL IBT

منابع بسیاری برای آموزش در دسترس هستند و GlobalExam یکی از آنهاست. این پلت فرم امتحانات کامل، تمرین های خاص، توصیه ها، نکات و اصلاحات را برای شما فراهم می کند. شما می توانید پیشرفت خود را پیگیری کنید و روی نقاط ضعف خود کار کنید.

در آماده سازی برای TOEFL به موارد زیر توجه کنید:

1- هرچه زودتر برای امتحان ثبت نام کنید!

هنگامی که در مورد تاریخ امتحان تصمیم گرفتید، بلافاصله ثبت نام کنید. بسته به محل زندگی و زمانی که می خواهید در آزمون شرکت کنید، ممکن است محدودیت هایی داشته باشید. حتما زودتر ثبت نام کنید، مثلا حداقل 3 ماه قبل از تاریخ امتحان.

2- قبل از آزمون به محل آزمون سر بزنید و در روز امتحان زودتر در محل حاضر شوید.

برای اینکه بتوانید برای رفتن به محل آزمون برنامه ریزی کنید بهتر است یک روز قبل به آنجا بروید. به یاد داشته باشید که باید 30 دقیقه قبل از شروع آزمون در محل حاضر شوید. داوطلبانی که با تاخیر در جلسه حاضر می شوند ممکن است نتوانند در آزمون شرکت کنند.

دعوتنامه و کارت شناسایی معتبر به همراه داشته باشید. نیازی به آوردن قلم یا کاغذ نیست.

توجه داشته باشید که در حالت کلی می توانید محل آزمون را شخصا انتخاب کنید اما در حال حاضر آزمون تنها بصورت اینترنتی برگزار می شود.

toefl
رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست