سریال برای زبان

12 بهترین سریال تقویت/یادگیری انگلیسی (مبتدی-متوسط)

گاما

یادگیری زبان انگلیسی از طریق سرگرمی و با کمک سریال بسیار راحت تر می باشد. اما اینکه کدام سریال ها برای یادگیری بهتر هستند تفاوت زیادی ایجاد می کند. در این مطلب به کمک معتبرترین وب سایت های آموزش زبان و کمک گرفتن از نظرات کاربران مختلف در فضای جهانی وب، حدود ۲۰ سریال عالی جهت یادگیری یا تقویت زبان انگلیسی برای سطح مقدماتی تا متوسط به شما پیشنهاد می کنیم.

نکته مهم: دقت کنید که اگر می خواهید زبان انگلیسی را برای صحبت و مکالمه های پرکاربرد یاد بگیرید، بسیاری از سریال های جدید به کار شما نخواهند آمد، زیرا پر از اصطلاحات غیرکاربردی و نامرسوم هستند. در سریال های قدیمی تر اما، اکثر مکالمات نه تنها به زبان انگلیسی رایج بلکه بسیار ساده و قابل فهم تر می باشند، در عین اینکه به دلیل سرعت پایین تر اتفاقاتی که در سریالها می افتد یادگیری آنها راحت تر است.

حتما بخوانید: ۱۵ وب سایت هوشمند برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم‌ و سریال

نکات مهم قبل از یادگیری با کمک سریال

در واقع باید گفت سطح این سریالها را متناسب با سطح شما انتخاب کرده ام و  با دیدن آن ها اذیت نمی شوید و حتما تا آخر سریال را تماشا خواهید کرد. با دیدن این سریالها علاوه بر این که تعداد زیادی واژه و اصطلاح یاد می گیرید، با نکات ریز اخلاقی و فرهنگی کشورهای انگلیسی زبان آشنا می شوید. بهتر است بگویم اگر می خواهید مهارت شنیداری خود را تقویت کنید و به نوعی خودتان را به انگلیسی ها متصل کنید بهترین راه این است که به تماشای سریالهای انگلیسی بنشینید.

 • این سریالها را فقط با زیرنویس زبان انگلیسی ببینید (اگر واقعا مبتدی هستید بار اول با زیرنویس فارسی ببینید و دفعات بعد زیرنویس انگلیسی)
 • هر سریال را حداقل ۲ بار تماشا کنید. برای بار دوم سریال را بدون زیرنویس ببینید (اگر واقعا مبتدی هستید بار دوم با زیرنویس انگلیسی ببینید)
 • واژه ها و جملاتی که بیشتر استفاده می شود را یادداشت کنید و بعدا مطالعه نمایید
 • به زبان بدن و نحوه ادای کلمات و آواها دقت کنید. سعی کنید قسمت هایی از سریال را pause کنید و جملاتی که در سریال گفته شده را خودتان با صدای بلند تکرار کنید
 • به زبان شخصیت ها دقت کنید و به روشی که واژگان، دستور و عبارات به کار گرفته می‌شوند گوش دهید
 • به لهجه‌ها و زبان عامیانه به‌دقت گوش دهید. تفاوت را میان روشی که مردم حرف می‌زنند تشخیص دهید، و در مورد جایگاهشان در جامعه چه چیزی به شما می‌گویند. به‌بیان‌دیگر، چه کسی انگلیسی به‌صورت حرفه‌ای حرف می‌زند؟ چه کسی عامیانه صحبت می‌کند؟ این می‌تواند به شما در مورد خیلی چیزها از مردم و فرهنگشان یاد بدهد
 • سریالهای ساده تر و جذاب تر را انتخاب کنید چون اگر سریالها و دیالوگ های آنها دشوار باشد، یادگیری شما با مشکل مواجه می شود زیرا به دلیل سرعت بالای صحبت، لغات و عبارات ناآشنا و عدم یادگیری، دلسرد خواهید شد
 • روی گوشی خود، یک دیکشنری آفلاین (پیشنهاد ما گوگل ترنسلیت آفلاین) نصب کنید و لغات یا جملاتی که بیشتر استفاده می شوند و شما معنای آنها را متوجه نمی شوید جستجو کنید (اگر آنها را روی کاغذ بنویسید که چه بهتر!)

اگر هیچ کدام از موارد بالا را هم انجام ندهید اشکالی ندارد چون این سریالها بصورت ناخودآگاه مطالب مهمی را به شما آموزش می دهند؛ اما رعایت موارد بالا میزان یادگیری تان را افزایش می دهند.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

نکته: بجز گزینه شماره ۵ بقیه موارد لهجه آمریکایی دارند ولی اگر دنبال لهجه انگلیسی هستید (که خیلی پیشنهاد نمی شود) در انتهای مطلب سریال های بریتیش نیز معرفی شده اند.

۱- سریال دوستان (Friends)-کمدی، بهترین برای مکالمات روزمره

فرندز

این سریال قطعا در رده اول لیست قرار می گیرد. علت این است که در این سریال وقایع روزمره بسیاری اتفاق می افتد که احتمالا برای شما هم در یک کشور انگلیسی زبان رخ خواهد داد. سریال دوستان یک مجموعه کمدی در مورد گروهی از شش دوست است که در منطقه منهتن شهر نیویورک زندگی می‌کنند. این مجموعه توسط دیوید کرینو و مارتا کافمن از سال ۱۹۹۴ تا سال ۲۰۰۴ ساخته شده‌است. این سریال متمرکز بر زندگی سه مرد و سه زن بیست و چند ساله (که در روند سریال به سی و چند سالگی میرسند) است که ساکن محله گرین ویچ هستند. این سریال یکی از محبوبترین مجموعه‌های کمدی روزمره در تاریخ تلویزیون آمریکا است که دهها میلیون طرفدار در سراسر جهان بدست آورده‌ است. سریال دوستان در تلویزیونهای بیش از یکصد کشور جهان نمایش داده شده‌ است و روز به روز به شمار طرفداران آن افزوده می‌شود…

این سریال طولانی (۲۳۶ قسمت و ۱۰ فصل) حدود ۲-۴ ماه برای تماشای کامل زمان نیاز دارد (خودم ۴ بار از اول تا آخر دیدم!) شدیدا برای کسانی که به مکالمات روزمره (نه رسمی و دانشگاهی) نیازدارند توصیه می شود. این فیلم در imdb امتیاز عالی ۸٫۹ را کسب کرده است.

۲- سریال تئوری بیگ بنگ Big bang theory-کمدی-علمی، بهترین برای انگلیسی دانشگاهی-علمی

 

یکی از محبوب ترین سریال های تمام طول تاریخ! بیگ بنگ تئوری بر خلاف سریال دوستان، حاوی جملات و کلمات علمی بیشتری ست. یک مجموعۀ تلویزیونی در گونۀ کمدی موقعیت بود که از شبکۀ سی‌بی‌اس پخش می‌شد. چاک لوری و بیل پریدی سازندگان این مجموعۀ تلویزیونی هستند. پخش این مجموعه از ۲۴ سپتامبر ۲۰۰۷ آغاز شد و پس از دوازده سال در ۱۶ می ۲۰۱۹ به پایان رسید. محبوبیت زیاد این مجموعه باعث شد تا شبکۀ سی‌بی‌اس، سریال مشتق شلدون جوان را حول محور شخصیت شلدون کوپر بسازد.

محوریت مجموعه چند شخصیت نابغه (به اصطلاح «بچه مثبت») است که مهارت‌های اجتماعی کمی دارند. لئونارد هافستادر و شلدون کوپر، که دو دوستِ هم اتاقی هستند و همسایهٔ روبه‌رویی آن‌ها پنی که بازیگری ناموفق و پیش‌خدمت رستوران است و دو دوست غیراجتماعی آن‌ها مهندس هوافضا هاوارد والوویتز یهودی و متخصص فیزیک نجومی راجش کوترپالی که از هند به آمریکا مهاجرت کرده، ۵ کاراکتر این مجموعه هستند. هوش و نبوغ این ۴ شخصیت مرد و عدم موفقیتشان در روابط اجتماعی در تضاد با کاراکتر پنی اس

این سریال طولانی (۱۲ فصل و هر فصل حدود ۲۰ قسمت) حدود ۱-۲ ماه برای تماشای کامل زمان نیاز دارید. شدیدا برای کسانی که به مکالمات و جملات رسمی و علمی تر (بخصوص داوطلبان آزمونهای آیلتس و تافل و کسانی که زبان را بدون دلیل خاصی یاد می گیرند) توصیه می شود. این فیلم در imdb امتیاز عالی ۸٫۱ را کسب کرده است.

۳- سریال خانه پوشالی (House of Cards)-کمدی، بهترین برای مکالمات روزمره

houseofcards

یکی از محبوب ترین سریال های تاریخ سینماست با بازی کوین اسپیسی پرحاشیه! داستان سریال درباره جایگاه پست و مقام در کشور است. داستان شهوت و قدرت طلبی مردی را نشان می دهد که می خواهد تمام امور مربوط به کشور را در دست بگیرد. کسی که در سریال از او به عنوان مرد بد ذات و شیطان صفت و قدرت طلب یاد می شود. این مرد میخواهد واشنگتن را از آن خود کند. کوین اسپیسی در نقش این فرد به ایفای نقش خواهد پرداخت…

این سریال (۷۳ قسمت و ۶ فصل) حدود ۱-۲ ماه برای تماشای کامل زمان نیاز دارد. شدیدا برای کسانی که به انگلیسی بازرگانی-تجاری و سیاسی نیاز دارند توصیه می شود زیرا پر از کلمات و جملات رسمی در این زمینه هاست. این فیلم در imdb امتیاز عالی ۸٫۷ را کسب کرده است.

۴- سریال آشنایی با مادر How I Met Your Mother-کمدی، بهترین برای اصطلاحات و زبان بومیان انگلیسی دوستانه

How-I-Met-Your-Mother

سریالی بسیار جذاب با جملات کوتاه و پر از اصطلاحات انگلیسی که بین دوستان رد و بدل می شود. یک مجموعه تلویزیونی کمدی آمریکایی محصول شبکه سی‌بی‌اس است که برای اولین بار در ۱۹ سپتامبر ۲۰۰۵ پخش شد. این مجموعه توسط کارتر بیز و کریگ توماس ساخته شده‌است. داستان این سریال در سال ۲۰۳۰ شروع میشود که شخصیت اصلی داستان تد مازبی (جاش رادنر) به پسر و دخترش خاطراتی را یادآوری میکند که منجر به ملاقات او با مادرشان (همسر تد) شد که داستان را از قسمت اول به گذشته برمیگرداند و خاطرات را نقل میکند. هر قسمت این سریال در واقع یه خاطره ای هست که تد موزبی برای پسر و دخترش تعریف می کند و اکثر سکانس ها هم در خانه یا کافه ساخته شده اند.

این سریال طولانی (۲۰۰ قسمت و ۹ فصل) حدود ۱-۳ ماه برای تماشای کامل زمان نیاز دارد (۲ بار بیشتر نتونستم ببینم) شدیدا برای کسانی که به مکالمات عمقی و اصطلاحات انگلیسی زبان ها علاقه دارند و دوست دارند زبان عمیق انگلیسی را یاد بگیرند کاربردی تر است اما برای یادگیری عمومی نیز مناسب است. این فیلم در imdb امتیاز عالی ۹ را کسب کرده است.

۵- سریال شرلوک هولمز (Sherlock)-کاراگاهی، بهترین برای مکالمات روزمره رسمی با لهجه غلیظ بریتیش

Sherlock-Series

اگر دنبال سریال کوتاه ولی جذاب و با جملات رسمی می گردید کاراگاه باهوش شرلوک هولمز گزینه مناسبی برای شماست! یک مجموعهٔ تلویزیونی بریتانیایی است که اقتباسی به‌روز شدهٔ از داستان‌های کارآگاهی شرلوک هولمز اثر آرتور کانن دویل است. این سریال توسط استیون موفات و مارک گیتیس ساخته شده‌است و در آن بندیکت کامبربچ در نقش شرلوک هولمز و مارتین فریمن در نقش جان واتسون ایفای نقش می‌کنند. از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷، چهار فصل از سریال تولید و پخش شده‌است.

داستان سریال در لندن معاصر اتفاق می‌افتد و ماجراهای کارآگاه مشاور، شرلوک هولمز (بندیکت کامبربچ) را نشان می‌دهد که به همراه دوست صمیمی‌ و شریک زندگی‌اش دکتر جان واتسون (مارتین فریمن) در حل پرونده‌های جنایی به اسکاتلندیارد مشاوره می‌دهد. در مسیر پرونده افرادی همچون بازرس لستراد (روپرت گراوس) و مالی هوپر (لوئیز بریلی) نیز به آن‌ها کمک می‌کنند.

این سریال کوتاه (۱۴ قسمت و ۴ فصل) حدود ۱ ماه برای تماشای کامل زمان نیاز دارد.  شدیدا برای کسانی که به مکالمات روزمره رسمی در بتن جامعه نیازدارند توصیه می شود. این فیلم در imdb امتیاز عالی ۹٫۱ را کسب کرده است.

۶- سریال اداره (The Office)- اداری-روزمره کمدی بصورت مستندگونه- بهترین برای همه

اداره

سریالی بسیار جذاب برای سطوح متوسط تا پیشرفته با جملات کاملا کاربردی رسمی،اداری و … که در همه جا نیازتان می شود. این سریال که به سبک مستند گونه ساخته شده و با سایر آثار تلویزیونی کمدی متفاوت است، در قسمت‌های تقریباً بیست دقیقه‌ای زندگی کارمندهای یک اداره فروش کاغذ به نام داندر میفلین در شهر اسکرنتون را به نمایش می‌گذارد و به زندگی، دوستی‌ها و اتفاقات اهالی آنها می‌پردازد. این اداره شاخه‌ای از یک کمپانی کاغذسازی بزرگ است که شعبه مرکزی آن در نیویورک قرار دارد. هر کدام از اعضای این اداره شخصیت‌های عجیب و مخصوص به خود را دارند.

مایکل اسکات رئیس اداره و یکی از شخصیت‌های محوری سریال است. او یکی از بهترین‌ها در کار خود بوده و درآمد زیادی را عاید سازمان می‌کند. مایکل در سرتاسر سال ایده‌های بکر، دور از ذهن و عجیبی برای تزریق هیجان به زندگی روزانه کارمندان خود پیدا می‌کند و علاقه فراوانی به برقراری جو دوستانه در محل کار خود داشته و تلاش زیادی در این راستا می‌کند. مایکل اسکات را می‌توان اوج هنر نویسندگان سریال The Office در ایجاد شخصیت‌های دوست‌داشتنی و در عین حال اعصاب خردکن دانست. شخصیت مایکل در طول هفت فصل حضور او در این اثر پختگی فراوانی پیدا کرده و به مرور به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین اعضای اداره تبدیل می‌شود.

این سریال طولانی (۱۹۲ قسمت و ۹ فصل) حدود ۳ ماه برای تماشای کامل زمان نیاز دارد.  شدیدا برای کسانی که به مکالمات روزمره رسمی بخصوص موارد اداری یا بطور کلی برای همه توصیه می شود. این فیلم در imdb امتیاز عالی ۹ را کسب کرده است.

۷- سریال گریس و فرانکی (Grace and Frankie)-کمدی، بهترین برای یادگیری کوتاه و مبتدی

گریس و فرانکی

سریالی جالب با قسمت های کوتاه و جملات کاملا قابل فهم برای همه. مجموعه تلویزیونی کمدی آمریکایی از شرکت نتفلیکس است که در ۸ مه ۲۰۱۵ شروع به پخش کرد و فصل دومش در مه ۲۰۱۶ نیز پخش شد. داستان این مجموعه تلویزیونی درباره دو زن حدوداً هفتاد ساله است که شوهرهایشان به تازگی اعلام کرده‌اند که عاشق یکدیگرند و قرار است از زن‌ها طلاق گرفته با یکدیگر ازدواج کنند.

این سریال طولانی (۹۰ قسمت و ۶ فصل) حدود ۱۵ روز برای تماشای کامل زمان نیاز دارد.  شدیدا برای کسانی که به مکالمات کوتاه ساده نیازدارند توصیه می شود. این فیلم در imdb امتیاز عالی ۸٫۴ را کسب کرده است.

۸- بقیه سریال های خوب

با لهجه بریتیش (انگلیسی بریتانیایی)

با لهجه آمریکایی

حتما بخوانید: بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و سریال- راهنمای کامل

۹- فیلم های عالی که پیشنهاد می کنیم

نکته مهم: اگر به دنبال بهترین سریال ها برای تقویت و یادگیری زبان انگلیسی هستید این لیست را تماشا کنید. لینک های دانلود هر یک در همان صفحه وجود دارند.

چه زمانی این مهارت را پیدا می کنید تا سریال ها را بدون زیرنویس تماشا کنید؟

از نظر من زبان آموزی نوعی مهارت مثل شنا یا دوچرخه سواری می باشد؛ و همانطور که برای شنا کردن یا دوچرخه سواری باید تمرین های زیادی داشته باشید در زمینه زبان انگلیسی نیز باید آن قدر تلاش و پشتکار داشته باشید که بتوانید سریالها را بدون زیرنویس ببینید و متوجه شوید.

می توانید خودتان را امتحان کنید؛ یعنی این که زیرنویس یک صحنه را بردارید و ببینید که آیا می توانید بشنوید و معانی را درک می کنید یا نه. اگر توانستید، این روش را برای صحنه بعدی نیز تکرار کنید و اگر نتوانستید، دوباره آن را ببینید و این بار از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید. این روش را بارها و بارها تکرار کنید. اگر می خواهید زبان انگلیسی را با کمک کارتون یاد بگیرید این انیمیشن ها برایتان مناسب هستند!

مهم تر از همه باید بدانید که هیچ کس مهارت شنیداری عالی برای زبان انگلیسی ندارد. زبان چیز عجیبی است. کسانی که در یک سریال بازی می کنند، ممکن است همه بومی آن زبان نباشند، در نتیجه هریک لهجه و تن صدای مخصوص به خود را دارند در نتیجه شنیدن واژه ها از زبان آن ها دشوار می شود.

هرگونه سوالی در زمینه  سریال های آموزش زبان انگلیسی دارید، یا اگر سریال بهتری برای یادگیری می شناسید، در بخش نظرات با ما مطرح بفرمایید.

رادتایم

حتما بخوانید!

22 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام ممنون از موضوع و توضیحات خوب و کاملتون

  پاسخ
 • درود
  ممنون از توضیحات و گزیده های فیلم ها

  پاسخ
 • با سلام ببخشید شما سایتی را می شناسید که بشه فیلم یا سریال آمریکایی را با زیرنویس زبان انگلیسی دانلود کرد ؟

  پاسخ
 • سلام . خسته نباشید . من قواعد و قوانین و بیشتر نکات رو بلدم و قصدم اینه که فرهنگ لغاتم رو بیشتر کنم و فرهنگ لغاتم هم در حدی هست که بتونم زندگی روزمره و کلماتی که تو ذهنم هست رو به راحتی ترنسلیت میکنم و میخوام که تو حد نهایی لغت رو یاد بگیرم این سریال ها و فیلم ها و کلی فیلم و سریال دیگه هم دیدم . چه رشی پیشنهاد میکنید

  پاسخ
 • عالی بود
  ممنون

  پاسخ
 • سلام کاش رده سنی هر کدوم از این سریالها رو مینوشتید برای نوجوانان کدوم مناسب هست؟

  پاسخ
 • سلام؛ سریال دوستان فقط کاش افکت خنده نداشت ی جمله میگن سریع صدا تو مخ خنده ها هوا میره خیلی بده

  پاسخ
 • سلام نکته هایی که گفتین کاملا درست بود من حدود چند سال پیش برای مشاوره با کسی صحبت کردم و دقیقا همین حرف هارو شنیدم البته به خاطر سن کمم بهم انیمیشن پیشنهاد کرد که واقعا تاثیر گذار بود

  پاسخ
 • سلام. ممنون از مطلب مفیدتون. در مورد سریال friends ، خیلی عبارات استعاره ای و کنایه ای به کار برده میشه که ذهن آدمو از هدف اصلی که همون یادگیری ساختارها و جملات اصلی و سرراست دور می‌کنه. بیشتر دنبال کشف معنی و مفهوم عبارات هستی. این مشکل رو چطور میشه حل کرد؟

  پاسخ
 • سپاس خیلی خوب بود

  پاسخ
 • دوستان سلام..لطفا سایتی که بشه فیلم و سریال ها را با زبان اصلی و زیرنویس انگلیسی دانلود کرد معرفی کنید..ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام ایا سریال لوسیفر برای تقویت زبان مناسبه؟

  پاسخ
  • میلاد حیدری
   مرداد 8, 1402 8:57 ق.ظ

   اگه واستون جذابیت داره می تونه کمک کننده باشه اما در کل هم لهجه نقش اول مرد افتضاحه و هم اینکه واقعا واژگان و جملات داخل سریال خیلی کاربردی نیستن. اما بهرحال کمک کننده س

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید به نظرتون زبان انگلیسی با لهجه بریتیش کاربردی تره یا لهجه امریکایی؟ یعنی کسی اگر یه لهجه رو یاد بگیره اون یکی لهجه رو متوجه نمیشه و تفاوت زیادی دارن؟

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر جناب من سطحم متوسطه،
  سریال Friends برای سطح من مناسب است؟ اگه نیست چه فیلمی رو پیشنهاد میکنید؟ ممنون میشم جواب بدید🙂

  پاسخ
 • سلام پسر من ۱۰ سالشه و دوست داره فیلم و سریال تینجری بیینه شما چه سریالی رو که مناسب سنش باشه پیشنهاد میکنید؟

  پاسخ
 • سلام پسر ان و دختران من در بین سنین 9 ساله الی 16ساله هستند و دوست داره فیلم و سریال تینجری بیینه شما چه سریالی رو که مناسب سنش باشه پیشنهاد میکنید؟ البته صحنه های غیر اخلاقی نداشته باشه.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست