پادکست گوش دادن

پادکست آموزش زبان فرانسه (بهترین ها+ سطح بندی شده)

گاما

در این مقاله قصد داریم در مورد این که چه طور می توان زبان فرانسه را با پادکست یاد گرفت، صحبت کنیم. فرقی هم نمی کند که سطح تان در حد مبتدی، متوسط ​​یا پیشرفته باشد ، همه را پوشش داده ایم. موضوعاتی که در این مقاله به معرفیِ آن ها می پردازیم:

  • روش استفاده از پادکست برای تقویت زبان فرانسه
  • معرفی پادکست های فرانسوی برای یادگیری زبان فرانسه در هر سطحی
  • بهترین پادکست برای یادگیری زبان فرانسه در هر سطحی که هستید

6 ترفند استفاده از پادکست برای تقویت زبان فرانسه

استفاده از پادکست‌ها یکی از روش‌های موثر برای تقویت زبان فرانسه است. اینجا چند روش برای بهره‌گیری از پادکست‌ها به عنوان ابزاری برای یادگیری و تقویت زبان فرانسه آمده است:

  1. انتخاب پادکست‌های مناسب: پادکست‌ها در زمینه‌های مختلفی مانند اخبار، موسیقی، مکالمه، داستان، فناوری و… موجود هستند. انتخاب پادکست‌هایی که به موضوعاتی علاقه‌مند هستید و سطح زبانی شما را برآورده می‌کنند، بسیار مهم است.
  2. گوش دادن منظم: هر روز زمانی مشخص برای گوش دادن به پادکست تعیین کنید. این می‌تواند هنگام رانندگی، ورزش، آشپزی یا حتی در هنگامی که در حال تمیز کردن خانه هستید باشد.
  3. گوش دادن با تمرکز: سعی کنید به صورت فعال به پادکست‌ها گوش دهید و به مفهوم جملات دقت کنید. اگر لازم است، می‌توانید پادکست را متوقف کرده و برخی از لغات یا عبارات را یادداشت کنید.
  4. گوش دادن مجدد و تکرار: پس از گوش دادن به یک قسمت از پادکست، آن را دوباره گوش کنید تا لغات و اصطلاحات را بهتر بفهمید. همچنین می‌توانید پادکست‌های مورد علاقه خود را بارها گوش داده و تکرار کنید.
  5. گوش دادن به پادکست‌های آموزشی: برخی از پادکست‌ها به صورت خاص برای یادگیری زبان طراحی شده‌اند. از این پادکست‌ها برای تقویت مهارت‌های شنیداری، گسترش واژگان و بهبود تلفظ استفاده کنید.
  6. شرکت در تمرین‌های پادکست: برخی از پادکست‌ها تمرین‌ها و فعالیت‌های تعاملی دارند که شما را به گفت‌وگو و مکالمه فرانسوی تشویق می‌کنند. به این تمرین‌ها شرکت کنید تا مهارت‌های گفتاری خود را تقویت کنید.

نکته مهم 1:  اگر سایت یا پادکستی باز نشد، حتما بخاطر تحریم کردن آی پی ها و کاربران ایرانی ست، باید وی پی ان روشن کنید تا براحتی وارد سایت شوید، همه سایت ها و پادکست های زیر تست شده و بدون مشکل هستند!

نکته مهم 2: دقت کنید اکثر این پادکست ها روش پخششون یا همون Play کردنشون مثل تصویر زیر هست. یعنی شما وقتی روی لینک هر پادکست که ما تو این صفحه گذاشتیم، کلیک کنید، وارد سایتشون میشین، لیست پادکست ها با عنوانهای مختلف واستون نمایش داده میشن، روی هر پادکست که کلیک کنید، وارد صفحه توضیحات پادکست میشین و بعد هم Play می کنید و همزمان متن پادکست هم زیر پلیر نمایش داده میشه.

نکته مهم 3: پادکست ها رو به همین دلیل نمیشه برای دانلود گذاشت وگرنه میذاشتیم!! چون توی سایت وقتی پخش کنید هم هزاران موضوع هست که از بینشون میتونین انتخاب کنید، هم اینکه مدام به روز میشن و مطابق اخبار و تازه های دنیا میتونین پادکست پیدا کنید و هم اینکه همزمان هم میشه متن پادکست رو دید هم میشه زیرش توی همون صفحه با بقیه کاربرایی که دارن زبان فرانسه یاد میگیرین چت و کامنت گذاشت!

روش پخش پادکست های زبان فرانسه

بهترین پادکست ها برای سطح مبتدی

پادکست یکی از بهترین راه ها برای یادگیری زبان فرانسه است، هم به این دلیل که یکی از ساده ترین روش ها برای یادگیری زبان است و هم این که یکی از بهترین روش های خود آموز زبان به حساب می آید. بیایید با با پنج تا از بهترین پادکست های فرانسوی برای یادگیری زبان در سطح مبتدی آشنا شویم.

 


french

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه چرب زبان، زبان فرانسه رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان فرانسه رو مثل بلبل حرف بزن!


 

1-پادکست های FrenchPodcasts

روش پخش پادکست های زبان فرانسه

بیایید با FrenchPodcasts.com. که بهترین پادکست یادگیری زبان فرانسوی برای مبتدی هاست، شروع کنیم. این پادکست در قالب مکالمه فرانسوی به زبان ‌آموزان فرانسوی درس می دهد و هر قسمت صدای واقعی را از اوضاع و احوالِ فرانسوی پخش می کند. به خاطر وجود نسخه متنی پادکست، مبتدیان امکان یادگیری واژگان جدید و همین طور آشنایی با تلفظ فرانسوی را هم دارند.

2-پادکست های One Minute French

پادکست های One Minute French

همان طور که از نام این پادکست مشخص است، هر قسمت حول یک مکالمه یک دقیقه ‌ای و تجزیه و تحلیل زبان متمرکز است. سوژه ها برای درک بهتر مبتدیان با سناریو های معمولی مثل رفتن به مسافرت یا داشتن یک مکالمه عادی و روزمره فرانسوی ها طراحی شده اند. اگر به دنبال پادکست کوتاه، واضح و دقیق هستید، ” یک دقیقه فرانسوی ” بهترین پادکست برای یادگیری زبان فرانسه می باشد.

3-پادکست های JeFrench.com

پادکست های JeFrench.com

این سایت مشکلی که داره اینه که با مرورگرهای جدید ممکنه پلی نشه پادکست هاش مگه اینکه فلش پلیر نصب داشته باشین یا اینکه همونجا تو صفحه پخش پادکست دکمه دانلود فلش پلیر رو بزنید و بعد شروع به استفاده کنید.

اگر به دنبال پادکست هایی فقط برای یادگیری واژگان فرانسوی هستید، این یکی مناسب شما است. هر قسمت با یک مکالمه کوتاه بین فرانسوی زبانان شروع می شود و سپس به تشریح بخش های مختلف زبان اعم از واژگان، دستور زبان و جملات می پردازد. اپیزود ها توجه تان را بر روی یک مکالمه کوتاه متمرکز می کنند تا خیلی گیج نشوید . این ویژگی این پادکست برای مبتدیان عالی عمل کرده است.

4-پادکست های coffeebreakfrench

پادکست های coffeebreakfrench

اگر به گوش دادن به مکالمه روزمره فرانسوی ها آن هم برای یادگیری زبان فرانسه از طریق پادکست علاقه دارید، این یکی دیگر از مواردی است که می‌توانید به فهرست نهایی تان اضافه کنید. هر قسمت از این پادکست بخش ‌های مختلفی دارد: مکالمه فرانسوی که چند بار تکرار شده، درس گرامر و واژگان مرتبط، جملات تفکیک شده بر اساس زمان جهت تکرار و تمرین. موضوعات این پادکست از ورزش و مسافرت گرفته تا برقراری ارتباط بین دوستان را شامل می شود .

5-پادکست های Learn Out Loud

اگر از کلاس های طولانیِ درس زبان فرانسه خسته شده اید ، یکی از بهترین جایگزین ها برای یادگیری زبان فرانسه گوش دادن به پادکست و تمرکز بر روی عبارات کلیدی و واژگان است. این دقیقا همان کاری است که این یکی انجام می‌دهد. هر قسمت به یک کلمه خاص مثل merci می پردازد و به مبتدیان در تلفظ و به نحوه به کارگیری آن کمک می کند.

راهنمای سطوح زبان فرانسه+مدرک زبان فرانسه

word image 15

بهترین پادکست ها برای سطح متوسط

در این بخش، در مورد بهترین پادکست های یادگیری زبان فرانسه که مخصوص زبان آموزان متوسط ​​است، صحبت می کنیم.

6-پادکست های DailyFrenchPod

این پادکست کمی با بقیه متفاوت است. هر قسمت فقط چند دقیقه طول می کشد و حول یک خبر یا دیالوگ بسیار کوتاه متمرکز است. مجری برنامه ؛ لویی، متن را آهسته و دو بار می خواند، سپس به تکرار و تعریف هر عبارت یا کلمه در متن می پردازد. این یک روش عالی برای گنجاندن واژگان و عبارات جدید در دایره لغات فرانسوی شما است، البته حواس تان باشد که لوئیس همه چیز را به زبان فرانسه توضیح می دهد و این شما هستید که باید همه آن ها را کنار هم قرار داده تا مفهوم متن را درک کنید.

7-پادکست های NewsInSlowFrench.com

اگر می ‌خواهید در جریان وقایع مهم روز باشید و در کنار آن در مسیر رفتن به سر کارتان، کمی تمرین فرانسوی انجام دهید، این یکی بهترین پادکست برای یادگیری زبان فرانسه به حساب می آید. هر قسمت شامل بخش ‌های مختلف ( مثل یک روزنامه ) و چندین داستان است که به زبان فرانسوی شمرده شمرده و با واژگان قابل فهم توضیح داده شده است.

8-پادکست های One Thing In A French Day

این یکی باید حتما در هر لیست حاوی پادکست های مخصوص یادگیری زبان فرانسه باشد. در هر قسمت از این پادکست، مجری برنامه، لیتیتیا، با توضیح یک رویداد غیر عادی که در هفته رخ داده، شروع می ‌کند و با بحث در مورد برخی از موضوعات مرتبط ادامه می دهد. با این که محتوا ممکن است کمی پراکنده و جسته گریخته به نظر برسد اما سبک صحبت کردن واضح و طبیعی است ، و همین هم آن را به گزینه ای عالی برای یادگیری زبان فرانسه از طریق پادکست تبدیل کرده است.

9-پادکست های Francais Authentique

اگر می خواهید به عنوان یک زبان آموز متوسط، زبان فرانسه را از طریق پادکست ​​یاد بگیرید، این یکی گزینه ای فوق العاده برای شروع است. مجری این برنامه یوهان است که به زبان فرانسوی بومی روان و البته خوش آهنگ صحبت می کند . مخاطب محتوای او اغلب زبان آموزان فرانسوی هستند، بنابراین او به موضوعات پیرامون فرهنگ و هویت فرانسوی می پردازد. نکته دیگر این که می ‌توانید متن کامل پادکست را هم دانلود کنید تا مبادا کلمه ‌ای را از دست بدهید.

10-پادکست های Easy French Poetry

شاید پادکست های خبری و یادگیری زبان خیلی مورد علاقه تان نباشند، اما شعر چه طور؟ ماموریت این پادکست ساده است: خواندنِ شعرِ فرانسوی با سرعتی آهسته و قابل درک برای زبان آموزان سطح متوسط. هیچ توضیحی در زمینه واژگان یا دستور زبان وجود ندارد، بنابراین باید از قبل سطح خوبی داشته باشید. البته در صورت نیاز می‌ توانید ترجمه انگلیسی آن را دانلود کنید . این یکی به خاطر سبک موسیقیایی اش شما را با چیزی فراتر از جملات روزمره فرانسوی ها آشنا می کند و باعث می شود تا به مرور زمان بر فرهنگ فرانسه هم مسلط شوید.

word image 16

حتما دانلود کنید: فیلم، کارتون، داستان کوتاه و آهنگ برای تقویت زبان فرانسه

بهترین پادکست ها برای سطح پیشرفته

وقتی که حرفه ای می شوید، کم تر به ابزار های یادگیری زبان فرانسوی می روید و بیشتر مایلید گوش تان را در معرض شنیدن محتوای فرانسوی که توسط فرانسوی زبانان بومی ساخته شده و کیفیت بالایی هم دارد، قرار دهید.

11-پادکست های Grand Reportage (رادیو فرانسه)

رادیو فرانسه منبع فوق العاده برای گوش دادن به محتوای صوتی فرانسوی با کیفیت و یکی از بهترین برنامه های آن ” رپورتاژ بزرگ ” یا Grand reportage است . محتوا جدی و اغلب کوبنده است و گزارش خبرنگارانی که روزنامه نگاری تحقیقی در مورد موضوعاتی مثل سیاست، حقوق بشر و محیط زیست انجام می دهند را هم شامل می شود . در این مورد، محتوای با کیفیت برای زبان آموزان فرانسوی سطح بالا ارائه می شود، بنابراین مناسب افراد ضعیف و تازه کار نیست.

12-پادکست های Autour De La Question (رادیو فرانسه)

اگر دنبال پادکستی هستید که کمی سبک تر باشد اما از کیفیت کار نزده باشد،Autour de la question به دردتان می خورد. مجری پادکست، کارولین لاچوفسکی، در هر قسمت به یک سوال، از اگزیستانسیالیسم گرفته تا موضوعات پیش پا افتاده می پردازد . پادکست او شامل مصاحبه با کارشناسان است و اغلب اطلاعات جالب و بحث های سرگرم کننده را ارائه می دهد.

13-پادکست های Sur les Docks (رادیو فرهنگ فرانسه)

این پادکست عالی در مورد علایق انسان و موضوعات متنوع است. این برنامه در هر قسمت یک بررسی عمیق یک ساعته در مورد یک فرد، مکان یا شیوه های زندگی خاص ، در هر نقطه از جهان ارائه می دهد. تضمینی نیست که در این جا منحصرا در مورد مردم و فرهنگ فرانسوی بشنوید، اما زبان فرانسه به هر حال شما را به چالش خواهد کشید. می ‌توانید ابتدا عناوین اپیزود های مختلف را بررسی کنید تا موضوعات و داستان‌ هایی که بیشتر به آن علاقه دارید را انتخاب و پخش کنید.

14-پادکست های Sur les épaules de Darwin (رادیو فرهنگ فرانسه)

شاید شما جز آن دسته از افرادی باشید که دوست دارید زبان را با بررسی موضوعات علمی یاد بگیرید. این یک راه عالی برای تقویت مهارت لیسنینگ فرانسوی است که خودتان را برای درک اصطلاحات تخصصی در یک زبان دیگر به چالش بکشید و این پادکست دقیقا این کار را انجام می دهد . این برنامه از محققان و اعضای جامعه علمی دعوت می کند تا در مورد موضوعات مختلفی پیرامون جهان طبیعی ، از عصب شناسی گرفته تا نسب شناسی، نظر بدهند و بحث کنند.

15-پادکست های Les femmes, toute une histoire (رادیو بین المللی فرانسه)

یکی از راه های علاقه مند شدن به پادکست ‌های فرانسوی، درگیر شدن با محتوایی است که مشابهش را قبلا به آن زبان گوش داده ‌اید. به طور مثال اگر همیشه از بحث در مورد فمینیسم لذت می برید، پادکست های استفانی دانکن در مورد زنان ممکن است برای تان مفید و جالب توجه باشد . این برنامه از مصاحبه و گزارش گرفته تا موضوعاتی مثل تاریخ و خلاقیت را در بر می گیرد، بنابراین مطمئنا چیزی دارد که شما را جذب کند.

دانلود کنید: دانلود ۷ اپلیکیشن برتر آموزش زبان فرانسه

چرا یادگیری زبان فرانسه با پادکست می تواند مفید باشد؟

حالا که می ‌دانید برای پیدا کردن بهترین پادکست یادگیری زبان فرانسه در سطح خودتان چه کار باید بکنید، شاید این سوال برای تان پیش بیاید که این رسانه چه طور می‌تواند به شما در بهبود مهارت ‌های زبان فرانسه کمک کند.

اول از همه، پخش هر نوع رسانه فرانسوی، از پادکست گرفته تا ویدیو ها، فیلم‌ ها و آهنگ‌ های یوتیوب برای تقویت لیسنینگ فرانسوی مفید است. مهم نیست که تک تک کلمات را می فهمید یا خیر ، شنیدن زبان فرانسوی سلیس و واضح مغزتان را به الگو های گفتار و تلفظ فرانسوی عادت می دهد. اگر این رسانه‌ های صوتی، آهنگ ‌ها و پادکست ‌ها باشند که چه بهتر! علت هم این است که امکان یادگیری زبان در حین انجام کار دیگر را برای تان فراهم می‌کنند . به طور مثال می توانید حین رانندگی با گوش دادن به آهنگ ‌ها و رادیو فرانسوی یاد بگیرید و یا قبل از خواب پادکست گوش کنید . عالی است، نه؟

word image 17

البته اگر پادکستی را انتخاب کنید که با سطح شما مطابقت داشته باشد، هر چیزی از مفاهیم خاص زبان و آموزش های دستور زبان گرفته یا مفهوم کلی یک موضوع خاص را متوجه خواهید شد. به عنوان یک زبان آموز، هر چیزی که مغز شما را برای گوش دادن و تعامل با زبان فرانسه به چالش می کشد ، چیز خوبی است .

نکته نهایی این که پادکست ها شما را علاقه مند نگه می دارند. با این که این احتمال وجود دارد که از شیوه های شنیداری سنتی برای یادگیری زبان فرانسوی خسته شوید ، اما پادکست ‌های حاوی محتوای جذاب به شما کمک می‌ کنند تا برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر به سمت شان کشیده شوید.

یادگیری زبان فرانسه از طریق صوتی در مقایسه با یادگیری زبان فرانسه با شیوه های سنتی

حالا که همه چیز را در مورد بهترین پادکست های مخصوص یادگیری زبان فرانسه می دانید، ممکن است از خودتان بپرسید که روال مطالعه جدید شما چگونه باید باشد؟ افزودن یک گزینه جدید به منابع مطالعاتی تان کار خوبی است، اما هر روال یادگیری موفق به طور خاص به یک یا دو منبع متکی است . بنابراین این جا است که باید تصمیم بگیرید: آیا قرار است زبان فرانسه را بیشتر از طریق پادکست یاد بگیرید یا به روش های سنتی تر مثل کتاب و درس پایبند باشید ؟

ما به شما می گوییم که هر دو سبک یادگیری خوب هستند اما زمانی که آن ها را با هم ترکیب می‌کنید، مؤثرتر عمل می‌ کنند. برای پیشرفت واقعی در یک زبان، به یک روش سنتی تر به عنوان پایه نیاز دارید. وجود یک منبع پویاتر مثل پادکست هم از دانش جدید تثبیت می کند و شما را علاقه مند نگه می دارد.

حتما این دروس را دانلود کنید: آموزش صوتی و رایگان زبان فرانسه در۱۰۰ درس

با این حال، روش ‌های سنتی‌تر صرفا به معنای کتاب خوانی و نشستن در کلاس درس نیست . زیبایی برنامه‌ های آنلاینی مثل اپلیکیشن ‌ها و وب‌سایت ‌های آموزش الکترونیکی در این است که روش‌ های یادگیری سنتی (تمرین ‌های لغات و دستور زبان) را با محتوا و فعالیت ‌های جذاب ترکیب می ‌کند. وقتی به صورت آنلاین با بهترین وب سایت های آموزشی زبان یاد بگیرید، مطمئنا خسته نخواهید شد ! این روش حتی بهتر از یادگیری زبان فرانسه از طریق بازی است. امتحان کنید تا باور کنید!

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست