صحبت به زبان چینی

۳ گام ساده برای صحبت (مکالمه) به زبان چینی در کمتر از ۱ ماه

گاما

شاید فکر کنید که یادگیری صحبت کردن به زبان چینی خیلی سخت است؛ اما می خواهیم به شما بگوییم که نگران نباشید؛ برای یاد گرفتن این زبان لازم نیست موشک هوا کنید. مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا یادگیری تان تقریباً ساده تر انجام شود. وقتی فرصتی به دست می آورید؛ باید سعی کنید با چینی زبان های بومی؛ به زبان مادری آنها صحبت کنید. انجام این کار می تواند به سرعت تسلط شما به زبان چینی را بهبود بخشد. از آنجا که بیشتر مردم چین به زبان ماندارین صحبت می کنند (حتی اگر این گویش اصلی آنها نباشد)، تمرکز روی این گویش بهترین فرصت را برای شما فراهم می کند تا بتوانید در هر کجای چین هستید با افراد ارتباط برقرار کنید.

بخش ۱: یاد بگیرید که به زبان ماندارین صحبت کنید.

۱- برخی از واژگان پایه را بیاموزید. اولین کاری که باید در هنگام یادگیری یک زبان جدید انجام دهید این است که چند کلمه ساده اما مهم آن زبان را به خاطر بسپارید و هرچه سریعتر با آنها تمرین کنید. اگرچه مواردی مانند گرامر و ساختار جمله نیز مهم هستند، اما تا زمانی که شما به واژگان اساسی تسلط پیدا نکنید، گرامر و ساختار جمله بی معنا هستند. در اینجا یک لیست کوتاهی آورده ایم که مواردی برای شروع فرآیند یادگیری شما را ارائه می کند:

 • سلام = 你好 ، تلفظ می شود: [نی هاو] با لحن سوم. نه “ho” یا “how” ، بلکه جایی در وسط لغت است. به عنوان مرجع تلفظ صحیح؛ باید به یک چینی زبان بومی گوش بدهید.
 • بله = 是的، تلفظ می شود: [شی دِ] “اما نه به صورت” sure “. همیشه به یک چینی زبان بومی گوش بدهید، زیرا درک نحوه تلفظ این کلمات بدون شنیدن آنها بسیار دشوار است.
 • نه (No) = 不是 ، تلفظ می شود [بو شی]
 • خداحافظ =再见 ، تلفظ می شود: [زای جیِن]
 • صبح =早晨 ، تلفظ می شود: “[زاو چِن]”
 • بعد از ظهر = 下午.  تلفظ می شود : [شیائو] توصیف “x” در پین یین با تلفظ های انگلیسی تقریباً امکان پذیر نیست. سعی کنید حتماً به تلفظ یک چینی زبان بومی گوش بدهید. برخلاف اطلاعات غلط مردم، “x” به هیچ وجه شبیه “sh” نیست!
 • عصر = 晚上 ، تلفظ می شود: [وَن شان]
 • سر  头 ، تلفظ می شود: [تاو] با آهنگ دوم که بالا می رود.
 • پا = 腿 ، تلفظ می شود: [توِیی]
 • دستها 手 ، تلفظ می شود: [تِه]. با لحن سوم ، این آهنگ از خنثی به پایین و دوباره به خنثی می رود.
 • گوشت گاو  牛肉 ، تلفظ می شود: [نی-اُ-رو] اما r به صورت نرم تلفظ نمی شود و از “r” تعریف شده تری باید استفاده کنید.
 • مرغ  鸡 ، تلفظ می شود: [جی]
 • تخم مرغ = 蛋 ، تلفظ می شود”[دان]”. jee dan .  لحن چهارم را دارد ، که پایین می آید. این صدا کمی نیرومند است (اما صدای خیلی نیرومندی هم نیست!). به طور کلی؛ وقتی از تخم مرغ صحبت می کنید، از این واژه استفاده خواهید کرد. نوع تخم پرنده نیز مانند فارسی با استفاده از نام حیوان و سپس واژه ی dàn می آید.
 • نودل  面条 ، تلفظ می شود [میِن تیَاو]

همیشه برای درک تلفظ های هر کلمه؛ باید به اصل تلفظ های چینی زبان ها گوش بدهید. اکثر پین یین های ماندارین به سادگی با صدای انگلیسی قابل تطبیق و توصیف نیستند!

 


chinese1

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان چینی چرب زبان، چینی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان چینی رو مثل بلبل حرف بزن!


 

۲- برخی از عبارت های پایه را بیاموزید. پس از مسلط شدن به تعداد کمی از واژگان، می توانید بر روی عبارات و اصطلاحات اساسی، شروع به کار کنید که به شما کمک می کند تا در مکالمات روزمره از آنها استفاده کنید. در اینجا چند مورد از عبارت های اساسی برای شروع کار آورده شده است:

 • حالتان چطور است؟ =你好吗? تلفظ می شود: [نی هاو ما ] (برای تلفظ های مربوط به بالا مراجعه کنید)
 • من خوبم = 我没事 ، تلفظ می شود: [وُ مِیْشی]
 • ممنونم = 谢谢.[شیِه شیِه] تقریباً نمی توان به راحتی تلفظ “x” را در پین یین با تلفظ های انگلیسی توضیح داد. برای یادگیری آن؛ این واژه را جستجو کنید و به تلفظ یک چینی زبان بومی گوش دهید. برخلاف اطلاعات غلط مردم، “x” به هیچ وجه شبیه “sh” نیست! قسمت “ie” نزدیک به ” yieh ” به نظر می رسد.
 • قابلی نداشت 不客气 تلفظ می شود: [بو کو چی]
 • متأسفم 对不起 ، تلفظ می شود: [دوی بو چی]. مانند x در زبان ماندارین، تطبیق دادن این تلفظ با حروف انگلیسی تقریباً غیرممکن است.
 • من متوجه نمی شوم = 我不明白 ، تلفظ می شود: [وُ بو مینْبای]
 • نام خانوادگی شما چیست؟ = 你姓什么؟ ، تلفظ می شود: [نی شینْگ شِما]
 • اسم شما چیست؟ 你叫什么名字؟ ، تلفظ می شود: [نیجِآ شِما مینگْزِ]
 • نام من _____است = 这是我的名字 ؟، تلفظ می شود: [چه شو وِ دا مینگزِ]

افراد چینی در حال صحبت با یکدیگر

۳- آهنگ ها و لحن های زبان چینی را بیاموزید. چینی یک زبان آهنگین است ، به این معنی که یک کلمه بسته به لحنی که برای بیان آن استفاده می شود؛ می تواند معانی متفاوتی داشته باشد (حتی اگر املا و تلفظ کاملاً یکسان باشند). درک این مورد برای انگلیسی زبانها می تواند دشوار باشد، اما اگر می خواهید به طور صحیح چینی صحبت کنید، یادگیری لحن و آهنگ ها ضروری است. ۴ لحن اصلی در زبان چینی ماندارین و همچنین یک لحن خنثی در این زبان وجود دارد:

 • اولین لحن؛ صدای بلند و تخت است. با صدای نسبتاً بالایی بیان می شود، بدون این که آهنگ صدا بالا یا پایین برود. مثلاً در کلمه ی “ma”، اگر بخواهیم نشان بدهیم که با لحن اول خوانده شود؛ آن را به صورت “mā” می نویسیم.
 • لحن دوم صدای بالارونده است. صدا از سطح پایینتری شروع می شود و به تدریج بالاتر می رود ، مانند وقتی که در انگلیسی می گویید “huh?”. اگر بخواهیم لحن دوم را نشان بدهیم، کلمه به صورت “má” نوشته می شود.
 • لحن سوم لحن فرو بردن است. از سطح متوسط ​​شروع می شود ، سپس قبل از بالا آمدن دوباره، پایین می آید ، مثل وقتی که حرف “B” یا کلمه “horse” را به انگلیسی می گویید. لحن سوم در نوشتار به شکل “mǎ” نوشته می شود.
 • لحن چهارم لحن پایین رونده است. از سطح متوسط ​​شروع می شود و به تدریج پایین می آید، مانند وقتی که به زبان انگلیسی دستوری می دهید (مثلاً به کسی می گویید: “Stop”). لحن چهارم در نوشتار به شکل “mà” نوشته می شود.
 • لحن پنجم لحن خنثی است. مانند لحن اول بلند نشده و پایین نمی آید، اما این لحن با صدای صاف بیان می شود. لحن پنجم در نوشتار به شکل”ma” نوشته می شود.

۴- بر روی تلفظ خودتان کار کنید. هنگامی که تلفظ صحیح لحن ها را با گوش دادن به تلفظ بومی زبان ها یاد گرفتید (YouTube در این موضوع می تواند کمک تان کند)؛ باید سعی کنید خودتان آن ها را تمرین کرده و روی استفاده از آنها در کلمات کار کنید.

 • این امر ضروری است، زیرا بسته به نوع لحنی که برای یک لغت به کار می برید، یک کلمه مشابه می تواند معنای کاملاً متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال ، استفاده از لحن ” mā” به جای “má” می تواند تفاوت بین “من کیک می خواهم” و “من کوکا می خواهم” را ایجاد کند که دو معنای کاملاً متفاوت هستند.
 • بنابراین ، هنگامی که شما در حال یادگیری واژگان هستید، یادگیری تلفظ کافی نیست، چرا که باید لحن صحیح آن را یاد بگیرید. در غیر این صورت ممکن است از کلمه ای با معنای اشتباه استفاده کنید و کاملاً دچار اشتباه در درک و مفهوم شوید.
 • بهترین روش برای پیشرفت تلفظ شما؛ صحبت با یک گوینده بومی چینی زبان است که می تواند هنگامی که لحن صحیح را ادا می کند؛ شما را تشویق کند و هنگام اشتباه شما را تصحیح کند.

۵- بر روی گرامر و ساختار جمله در زبان چینی کار بکنید. این یک تصور غلط رایج است که زبان چینی؛ زبانی است که ” دستور زبان” کمتری دارد. بر عکس زبان چینی دارای یک سیستم دستور زبان کاملاً پیچیده است. که بسیار متفاوت از زبان انگلیسی و سایر زبانهای اروپایی می باشد.

 • خوشبختانه ، هنگام یادگیری زبان چینی ، نیازی به یادگیری قواعد پیچیده ی مربوط به صرف فعل، توافق، جنسیت ، اسم جمع یا تصریف زمان فعل نخواهید داشت. چینی یک زبان بسیار تحلیلی است که از بعضی جهات این ویژگی باعث ساده و سرراست شدن یادگیری آن می شود .
 • امتیاز دیگر این زبان؛ آن است که چینی ها از ساختار جملاتی مشابه انگلیسی استفاده می کنند – فاعل-فعل- مفعول که ترجمه بین دو زبان را تا حدودی آسان تر می کند. به عنوان مثال ، جمله “He likes cats (او گربه ها را دوست دارد)” در زبان چینی به صورت زیر ترجمه می شود: “tā (he) xǐ huan (likes) māo (cats)” حتی در هنگام تغییر ضمیرها هم مشابه هستند.
 • از طرف دیگر ، چینی ساختارهای گرامری خاص خودش را دارد که بسیار متفاوت از آنهایی است که در انگلیسی به کار می رود و در نتیجه درک این زبان، برای انگلیسی زبانها بسیار دشوار است. این ویژگی های گرامری شامل مواردی مانند طبقه بندی کننده ها ، برجسته شدن موضوع و ترجیح وجه فعل است. با این حال ، تا زمانی که به زبان چینی تسلط پایه ای پیدا نکنید، هیچ نگرانی در مورد این موضوعات وجود ندارد.

بهترین روش یادگیری زبان چینی به صورت مؤثر و سریع (اما اصولی)

بخش ۲: یاد بگیرید که به زبان چینی بخوانید و بنویسید.

۱- پین یین را بیاموزید. پین یین یک سیستم نوشتاری چینی است که به جای کاراکترهای چینی از حروف الفبای رومی استفاده می کند.

 • این سیستم برای کسانی که می خواهند زبان چینی را بیاموزند؛ مفید است زیرا به شما امکان می دهد بدون این که روی یادگیری کاراکترهای سنتی چینی وقت بگذارید، شروع به خواندن و نوشتن چینی نمایید. برای یادگیری پین یین کتاب های درسی و مطالب یادگیری بسیاری موجود است.
 • با این وجود ، آگاهی از این نکته حائز اهمیت است که پین یین از حروف الفبای رومی استفاده می کند، تلفظ آن همیشه برای انگلیسی زبان ها شهودی نیست. بنابراین استفاده از یک راهنمای تلفظ مناسب هنگام یادگیری پین یین بسیار مهم است.

۲- یاد بگیرید که برخی از کاراکترهای چینی را بخوانید. اگرچه توانایی خواندن کاراکترهای سنتی چینی برای یادگیری زبان چینی لازم نیست، اما این ایده برای بسیاری از افراد جذاب است و باعث می شود احساس کنند که بیشتر با فرهنگ سنتی چینی در تماس هستند.

 • یادگیری و شناخت کاراکتر های چینی کار ساده ای نیست. برای خواندن یک روزنامه، به طور متوسط خواننده چینی باید با ۲۰۰۰ کاراکتر مختلف آشنا باشد – و این فقط آغاز یادگیری این موضوع است. اعتقاد بر این است که در کل بیش از ۵۰٫۰۰۰ کاراکتر چینی وجود دارد (اگرچه بسیاری از آنها دیگر استفاده نمی شوند).
 • مهمترین مزیت یادگیری خواندن کاراکترهای چینی این است که شما به مجموعه گسترده ای از متن های دیگر از جمله کانتونی، ژاپنی و کره ای دسترسی خواهید یافت. علیرغم این واقعیت که این زبانها از نظر گفتاری بسیار متفاوت هستند؛ اما از کاراکترهای چینی (یا نسخه ساده شده ی آنها) استفاده می کنند.

چینی زبانان

۳- یاد بگیرید که برخی از کاراکترهای چینی را بنویسید. پس از یادگیری خواندن کاراکترهای چینی، ممکن است علاقه مند باشید که خودتان یاد بگیرید چگونه آنها را بنویسید. نوشتن کاراکترهای چینی یک مهارت پیچیده است ، که نیاز به صبر و تاحدودی تسلط به هنر دارد.

 • اولین قدم در یادگیری نحوه نوشتن کاراکترهای چینی ، یادگیری “رادیکال ها” است -آنها نوارهای جداگانه ای هستند که بلوک های ساختاری هر کاراکتر را تشکیل می دهند. در کل ۲۱۴ رادیکال وجود دارد – برخی از آنها می توانند به عنوان کاراکترهای جداگانه در کنار یکدیگر قرار بگیرند، در حالی که برخی دیگر فقط به عنوان بخشی از یک کاراکتر پیچیده تر مورد استفاده قرار می گیرند.
 • هنگام نوشتن کاراکترهای چینی ، نحوه ی کشیدن این نوارهای ضخیم بسیار مهم است و شما باید از مجموعه خاصی از قوانین استفاده کنید – مانند بالا به پایین ، چپ به راست و افقی قبل از عمودی. اگر دستور ترسیم نوارها نادرست باشد ، کاراکتر تکمیل شده دقیق نخواهد بود.

۴- متون چینی را مطالعه کنید. اگر می خواهید مهارت خواندن به زبان چینی را در خود بهبود ببخشید، باید حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در روز را روی مطالعه متن های چینی وقت بگذارید.

 • برای شروع ، می توانید از بعضی از کتاب های کودک یا کتابهای تمرینی (که تقریباً همیشه به زبان پین یین نوشته شده اند) استفاده کنید تا مهارتهای اصلی خواندن را تمرین کنید. همچنین باید بتوانید منابع آنلاین خوبی را برای مطالعه ی چینی به صورت آنلاین پیدا کنید.
 • همچنین می توانید یاد بگیرید که یادگیری چینی را در زندگی روزمره خود بگنجانید. شما می توانید این کار را با خواندن برچسب های چینی روی محصولات غذایی در سوپرمارکت های آسیایی انجام دهید. همچنین می توانید به رستوران های چینی بروید و غذاها و نوشیدنی ها را به زبان چینی سفارش داده و با پیشخدمت به زبان چینی حرف بزنید.
 • هنگامی که خواندن شما پیشرفته تر شده باشد، می توانید سعی کنید یک روزنامه چینی (که با استفاده از کاراکترهای سنتی چینی چاپ شده است) تهیه کنید و تمام تلاش خود را برای خواندن مقاله های روزنامه انجام دهید. این همچنین روش خوبی برای آشنایی با فرهنگ چینی و امور جاری است.

۵- هر روز زمانی را برای نوشتن کاراکترهای چینی صرف کنید. برای تمرین مهارتهای نوشتاری چینی ، باید هر روز کمی چینی بنویسید ، چه پین یین، چه با کاراکترهای چینی.

 • یک گزینه این است که یک دفترچه خاطرات شخصی کوچک به زبان چینی برای خودتان تهیه کنید، موضوعات ساده ای مانند توضیحات آب و هوا ، احساسات آن روزتان یا کارهایی را که انجام داده اید، می توانید در آن بنویسید. اگر در مورد نشان دادن آن به دیگران خیلی خجالتی نیستید، می توانید از یک دوست یا آشنای چینی زبان بخواهید که نگاهی به آن بیندازد و هرگونه اشتباهتان را بررسی کند.
 • روش دیگر ، شما می توانید سعی کنید یک دوست مکاتبه ای چینی پیدا کنید و برای او نامه بنویسید. این روش از آن جهت می تواند مفید باشد که در واقع تبادل اطلاعات زبانی است؛ شما می توانید برای دوست تان چینی بنویسید و او برای شما انگلیسی می نویسد و به این ترتیب مهارت های نوشتاری زبان دوم تان را تقویت می کنید. از دوست مکاتبه ای تان بخواهید نسخه ی صحیح نامه ای را که فرستاده اید؛ برای تان بنویسد.
 • آخرین راه برای تمرین نوشتن به زبان چینی؛ آن است که لیست های ساده ای از لغات چینی تهیه کنید؛ مثلاً لیست خرید را به چینی بنویسید یا اسامی اشیاء منزل تان را به چینی بنویسید و روی هر کدام از آنها بچسبانید.

روش اصولی یادگیری گرامر زبان چینی در کمتر از ۱ ماه

بخش ۳: خودتان را در زبان چینی غرق بکنید.

۱- با یک چینی زبان بومی تمرین کنید. بهترین راه برای یادگیری چینی، فقط صحبت کردن با یک فرد بومی چینی است که زبان مادری اش چینی باشد – این امر شما را مجبور خواهد کرد که روی پاهای خود بایستید، لهجه خود را تقویت کنید. همچنین شما در معرض زبان چینی محاوره ای قرار می گیرید که در هیچ یک از کتاب های درسی یافت نمی شود.

 • اگر دوستان چینی زبان دارید، از آنها بخواهید که در صورت تمایل، هر هفته یک ساعت یا دو ساعت با شما ملاقات کنند تا به زبان چینی حرف بزنید. آنها احتمالاً خوشحال می شوند که بتوانند به شما در یادگیری زبان چینی کمک کنند – تا زمانی که قهوه را مهمان شما باشد!
 • اگر هیچ شخص چینی زبان بومی را شخصاً نمی شناسید، می توانید در روزنامه ای آگهی بدهید یا در انجمن های آنلاین خود تبلیغ کنید. از طرف دیگر ، می توانید به دنبال یافتن یک گروه مکالمه چینی یا کلاس چینی شفاهی در منطقه خود باشید.
 • اگر باز هم نتوانستید موفق شوید؛ می توانید از طریق اسکایپ با یک چینی زبان بومی ارتباط برقرار کنید، کسی که مایل باشد ۳۰ دقیقه مکالمه چینی را با ۳۰ دقیقه مکالمه به زبان انگلیسی مبادله کند.

۲- به سی دی های چینی گوش بدهید. گوش دادن به پادکست ها یا CD های چینی راهی عالی برای غوطه ور شدن در این زبان است – حتی اگر در حال حرکت باشید می توانید به فایل های صوتی چینی گوش بدهید.

 • اگر نمی توانید همه آنچه که در این فایل ها گفته می شود دنبال کنید؛ اهمیت ندهید – فقط سعی کنید شنونده فعالی باشید و کلمات و عبارات کلیدی را متوجه کنید. به آرامی اما مطمئنا درک کلی شما به مرور زمان بهبود می یابد.
 • این گزینه، انتخاب بسیار خوبی برای افرادی است که رفت و آمدهای طولانی دارند زیرا می توانند به راحتی یک CD به زبان چینی را در اتومبیل گوش بدهند یا به پادکست های چینی در قطار گوش دهند. همچنین می توانید هنگام ورزش یا انجام کارهای خانه گوش دادن به فایل های زبان چینی را امتحان کنید.

رهبر چین و ترامپ

۳- فیلم ها و کارتون های چینی را تماشا کنید. تماشای فیلم و کارتون های چینی روشی سرگرم کننده و جذاب تر برای غوطه ور کردن خودتان در این زبان است. چرا که شما را در معرض اصوات و ساختار چینی قرار می دهد و به پیشرفت مهارت های زبانی تان کمک خواهد کرد.

 • سعی کنید کارتون ها یا کلیپ های کوتاه را در یوتیوب تماشا کنید، یا یک فیلم چینی کامل را از فروشگاه فیلم که در محل زندگی تان هستند؛ اجاره کنید. شاید در ابتدا نیاز به روشن کردن زیرنویس ها داشته باشید ، اما سعی کنید بیش از حد به آنها تکیه نکنید – ببینید چه میزان از گفت و گوها را می توانید به تنهایی درک کنید.
 • اگر احساس کردید که بخشی را متوجه نمیشوید، می توانید فیلم را بعد از آن کلمات یا عبارات خاص متوقف کرده و سعی کنید آن بخش را دوباره پخش کنید – این کار به لهجه شما کمک می کند تا اصیل تر به نظر برسد.

۴- از اشتباه کردن نترسید. بزرگترین مانعی که در راه یادگیری زبان چینی وجود خواهد داشت ترس شما از اشتباه کردن است.

اگر می خواهید به هدف خود که تسلط بر زبان چینی است؛ برسید ، باید سعی کنید این ترس را بر طرف کنید و حتی اشتباهات تان را با آغوش باز بپذیرید.

 • به یاد داشته باشید که همه هنگام یادگیری یک زبان جدید اشتباه می کنند. شما نیز قطعاً اشتباهات و لحظه های ناخوشایندی را تجربه خواهید کرد؛ اما بدانید که این قسمت نیز بخشی از روند یادگیری و تسلط شما خواهد بود.
 • به یاد داشته باشید که وقتی در حال یادگیری زبان چینی هستید، هدف شما رسیدن به کمال نیست، بلکه هدف شما پیشرفت است. بنابراین، به پیش بروید و هرچقدر دوست دارید اشتباه کنید – حتماً اشتباهات تان را بررسی کنید تا آنها را یاد بگیرید و به پیشرفت خود ادامه دهید.

۵- یک سفر به چین برنامه ریزی کنید. آیا می توانید از سفر به سرزمین مادری زبان چینی، راهی بهتر برای غوطه وری در زبان چینی پیدا کنید؟

چین کشوری شگفت آور، با فرهنگ های متنوع است – از خیابان های شلوغ و پر تکاپوی پکن تا عظمت باستانی دیوار چین می تواند برای شما هیجان انگیز باشد. برای هر مسافر یک موضوع جذاب و شگفت انگیز وجود دارد – اگر به دنبال این باشید که خود را در فرهنگ های قومی سنتی غوطه ور کنید؛ یا می خواهید نمونه های مختلفی از ظرافت های غذاهای خوشمزه چینی را ببینید، یا به ویرانه های باستانی و سرزمین نبردهای حماسی سفر کنید؛ چین می تواند برآورده کننده تمام خواسته های شما باشد.

 • از طرف دیگر ، برای مواجه با جمعیت بزرگ چینی زبان ها می توانید به کشورهای دیگر مانند تایوان، مالزی، سنگاپور و فیلیپین و سایر مناطق چینی زبان سفر کنید. فقط قبل از رزرو پرواز خود اطمینان حاصل کنید که شما برای اختلافات در گویش آماده هستید (همه ی گویش های چینی برای شما قابل درک نخواهند بود)!

بسیار کاربردی

زبانمهر

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • من دوتا بچه دارم می‌خواد چینی یاد بگیرن حتی شده برن کمپ در چین ولی کمپی نمیشماسم که عالی باشه و در مشهد هم کلاس چینی نداره برای بچه ها الان دنبال یه کلاس خوب می‌کردند نمی‌دونم در سفارت چین آموزش زبان چینی دارن یا نه لطفا راهنمایی کنید ضمنا اصلا آنلاینی نیستن فقط حضوری

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست