کلاس عربی

آموزش علمى و آكادميك زبان عربي!

Gamma koli

اهمیت زبان عربي

-ساليانى است كه نقش و اهمیت زبان عربي در زندگى ما ايرانيان روز به روز بيشتر احساس می شود چرا كه اين زبان در صحنه هاى گوناگون همچون تجارت، سياحت، عبادت و سياست نقش ايفا مى كند و رد پای آن در منابع علمى، تاريخى، هنرى، فلسفى، پزشكى، دروس مدرسه و دانشگاه و پيوندش با زبان فارسي و بخشى از ميراث گذشتگان ما كاملا مشهود و ملموس است. حضور پر رنگ زبان عربي به عنوان زبان رسمى ٢٢ كشور عربي زبان و زبان مشترك نزديك به ٢ميليارد مسلمان و يكى از شش زبان رسمى سازمان ملل و زبان كاربردى شبكه هاى اجتماعى و ماهواره اى از واقعيت هاى دنياى امروز است.

در دهه ی هفتاد خورشیدی برای نخستین بار در ايران، مركزى بنيان نهاده مى شود به نام “مَعْهَدُالضَّاد”  که فقط به آموزش زبان عربى در شاخه های مختلف آن، در قالبی مدرن و كاربردى و با متدی نوین می پردازد و تا به امروز هزاران زبان آموز، اين زبان را به صورت آكادميك، علمى و روشمند در كوتاه ترين بازه زماني ممكن، در دوره های آموزشی پايدار و در چارچوب مهارت هاى كاربردى ماندگار در این مرکز آموخته و می آموزند.

-“معهدالضاد” از سال ١٣٧٧ نخستين و تنها كانون اختصاصى-تخصصى و جامع نشر و آموزش زبان عربى كاربردى با كتب تألیفی و متد ابتکاری و انحصارى در كشور است. زبان عربی در اين مركز در سه شاخه مکالمه (فصیح و لهجه های عراقي، خلیجی، لبناني و…)، قواعد (صرف و نحو)، و ترجمه (فارسی به عربی و بالعکس) از سطوح مقدماتی (عمومی) تا پیشرفته (تخصصی) و کنکور از دبیرستان تا دکتری آموزش داده مى شود.

[“معهد“ به معنای کانونِ آموزش و “ضاد“ نام دیگر زبان عربی است.]

 

-انواع دوره ها در“معهدالضّاد

دوره هاى آنلاين و حضورى اين مركز در مکالمه فصيح طي ۲۱ ترم، لهجه ها هر كدام در ٨ يا ١٠ ترم و قواعد و ترجمه هر يك در ۱۶ ترم برگزار مى شود.

دوره های مركز، عادی (یک ترم: ۴۵روز/ یک روز در هفته)، نیمه فشرده (یک ترم: ۲۱روز/ دو روز در هفته) و فشرده (یک ترم: ۱۵روز/ سه روز در هفته) به طور فعال، مستمر و پايدار برگزار می شود.

بازه زمانی هر جلسه ۱/۵ ساعت و هر ترم ۱۲ جلسه، ۱۸ساعت می باشد.

-بسته های آموزشی در “معهدالضّاد

مجموعه ی کامل مکالمه عربی فصیح از مقدماتی تا پیشرفته در ۵ جلد به نام” لُغة الضّاد” و مجموعه کامل قواعد شامل صرف و نحو در ۲ جلد تحت عنوان “قواعد الضّاد” با چند ده هزار ساعت سابقه آموزش، انحصارا در این مرکز آموزش داده می شود. در ترجمه و لهجه ها به فراخور حال، کتب مناسب و معتبر در چارچوب متد و شیوه نامه ی “ضاد” آموزش داده می شود.

-اساتید“معهدالضاد“

اساتید “معهدالضاد” دانش آموخته ی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته ی زبان و ادبیات عربی در معتبرترین دانشگاه های کشور و برخی اصلا عربی زبان هستند. اساتید پویا، پیشرو و خلاق در اين مرکز، طی چند مرحله آزمون کتبی و شفاهی زبان عربي گزینش می شوند و قبل و همزمان با تدریس در کلاس ها، در دوره های آموزش روش تدریس، مبانی و فنون روش و روان شناسی تدریس زبان و نحوه ی تعامل با یادگیرنده را می آموزند، تمرین می کنند و در کلاس عملاً به کار می گیرند.

کلاس عربی

-گواهی نامه پایان دوره در“معهدالضاد“

در پایان دوره های مکالمه، قواعد و ترجمه و با قبولى در آزمون جامع مركز، به زبان آموز گواهی نامه پایان دوره “معهدالضاد” داده می شود. این گواهی نامه، مهر تأییدی است بر مهارت های زبانی مسلم دانش آموخته ی مرکز تا شرکت ها، نهادها، سازمان ها و ادارات از توانمندی های بالفعل وی بهره مند شوند.

-پشتوانه آموزشی “معهدالضاد

در”معهدالضاد” کتب تألیفی “مهدی اصغری” در چارچوب متد ابداعی ایشان آموزش داده می شود. آموزش در این مرکز با تکیه بر نزدیک به ۳۰ سال تجربه ی تدریس، تألیف، پژوهش، تربیت مدرس، نظارت، ارزشیابی و مدیریت آموزشی در دانشگاه ها، حوزه ها و آموزشگاه های زبان، در شاخه های مکالمه، قواعد و ترجمه ی زبان عربی فصیح و زبان، روان و روش شناسی آموزش زبان های خارجی صورت می پذیرد.

دیدگاه های زبان شناختی و نقطه نظرات روش و روان شناختی مؤسس و مدیر آموزشی “معهدالضاد” در کتاب “زبان را ببلعید مزمزه نکنید!– ١٣٨٨ ” به تفصیل آمده است.

برای مطالعه منشور زبان آموزی معهدالضاد کلیک کنید.

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  • زهرا احمدی
    ژوئن 15, 2021 8:39 ق.ظ

    سلام . کلاس های مجازی هم مثل کلاس های حضوری موسسه عالی بود. روش تدریس استاد هم جالب و کاملا علمی بود.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست