غذاهای آمریکایی

غذاهای آمریکایی (۷ غذایی که آمریکایی ها عاشقشان هستند) 

گاما

زمانی که در مورد غذای آمریکایی فکر می‌ کنید، چه چیزی به ذهن شما می‌ رسد؟ اگر از آمریکایی‌ ها سوال کنید، بسیاری از آن ها غذاهایی مثل سیب‌ زمینی سرخ‌ کرده، همبرگر یا هر غذای سرخ کردنی سریع را به یاد می‌ آورند. آشپزی به نام دان باربر باور دارد که فرهنگ غذای آمریکایی یک فرهنگ مربوط به گوشت قرمز است. استیک گوشت مرغ و گوشت بوقلمون همراه با گوشت های قرمز دیگر را هم می توانید در بشقاب غذای آمریکایی ها پیدا کنید اما چیزی که در مورد غذاهای آمریکایی قابل توجه است، گوناگونی و تنوع می باشد.

غذایی که ما می خوریم اغلب بازتاب دهنده ارزش ها و فرهنگ است. وعده ها غذایی خانواده و غذاهای خوشمزه اغلب در مورد کشور، آب و هوا، تاثیرات سیاسی، تاریخ و افراد داستان‌ هایی را بیان می‌ کنند. تکنیک های پخت غذا و رسپی ها اغلب نسل به نسل انتقال داده می شود. زمانی که افراد مهاجرت می‌ کنند و در بخش‌ های مختلفی از جهان ساکن می شوند، غذا های مورد علاقه و سنت‌ های مربوط به پخت و پز غذا از آن ها گرفته می‌ شود‌.

مردم آمریکا: آشنایی با فرهنگ، دین، زبان و همه موارد ضروری

آمریکا هم تاریخچه بسیار کهنی از استقبال از مهاجران در سراسر جهان دارد و غذاهای آن شامل مواد مختلف است که هر کدام بازتاب دهنده تعطیلات و فضای فرهنگ مربوط به غذا می باشد. این غذاها ممکن است اصالتا آمریکایی نباشند اما قطعاً اکنون بخش مهمی از آمریکا هستند.

فرهنگ غذای آمریکایی

فرهنگ غذا به معنای اقدامات، طرز فکر، باور و مجموعه‌ ای از همه موارد از جمله توزیع و مصرف غذا است. همچنین شامل این می‌ شود که افراد چگونه از غذا برای نشان دادن هویت، جشن ها، ارتباطات و خلاقیت خود استفاده می‌ کنند.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

فرهنگ غذای آمریکایی مانند بسیاری از کشورها در طول زمان دچار تغییر و تحولاتی شده است. با پیشرفت تکنولوژی، در دسترس بودن و مهاجرت افراد در سراسر کشور، این فرهنگ‌ ها دستخوش تغییراتی شده اند. بنابراین غذایی که می خوریم، پرورش می دهیم، می پزیم و از آن لذت می بریم، تغییر پیدا کرده است. در فرهنگ امروزی غذای آمریکایی، وعده های غذایی اغلب برای نمایش فعالیت اجتماعی به اشتراک گذاری شده با دوستان و اعضای خانواده محسوب می شوند. در واقع افراد به یکدیگر می‌ پیوندند تا یک وعده غذایی را به اشتراک بگذارند، از غذا عکس بگیرند و از عکس مربوط به غذاها لذت ببرند، برنامه‌ های مربوط به پخت غذا را تماشا کنند و سعی کنند بلاگر های غذای مورد علاقه را دنبال کنند که همه این ها می‌ تواند تجربه آنها را از یک غذای مدرن آمریکایی گسترش دهد.

زبان بدن انگلیسی زبانان دنیا چگونه است؟ ما چگونه باید باشیم؟

پروفسوری در زمینه اقتصاد کشاورزی به نام جان ایکرد در دانشگاه میسوری، بیان داشته است ” ارزش گزاری آمریکایی‌ ها نسبت به غذا نسبتاً خوب به نظر می‌ رسد و غذاهایی را انتخاب می‌ کنند که ظاهر خوبی داشته باشد.” کم کم از غذاهای فرآوری شده و خیلی شلوغ به غذاهای ارگانیک و محلی تبدیل شده است. آمریکایی‌ ها معمولاً از غذاهای خود اطلاع دارند و می‌ دانند که ریشه در کجا دارند، چگونه درست شده اند و فرهنگ کمپانی هایی که چنین مواد غذایی را تولید می‌ کنند را هم می‌ شناسند. همچنین تئوری آنها این است که میانگین آمریکایی‌ ها می‌ خواهند که غذاهایشان خیلی سریع و آسان درست شود. با این که غذا های زیادی را از مغازه خریداری می‌ کنند یا اکثر اوقات به فست فود می روند.

با وجود تغییرات فرهنگی در مورد ارزیابی غذا ها بر اساس ظاهر و هوشمندی اجتماعی،  غذاهایی مثل پیتزا هات، مک‌ دونالد، KFC و … جزء رستوران های نمادین و فست فودهای آمریکایی محسوب می‌ شود. علت آن هم راحتی تهیه غذا، آشنا بودن با آن و انسجام آنهاست. بعضی از مواد غذایی ضروری هم به نواحی مختلف آمریکا مربوط می شوند و همیشه می توانید به رستوران های فست فود مانند مک دولاند بروید روی آن ها حساب کنید، زیرا همیشه غذاهای یکسانی از لحاظ مزه در اختیار شما می گذارند و برای شان فرقی ندارد که از کجا امده باشید.

تنوع روش پخت غذاهای آمریکایی

انواع غذاهایی که آمریکایی ها می خورند، از لحاظ مذهب، محل زندگی، طبقه اقتصادی _ اجتماعی و زمینه فرهنگی متفاوت است. ویکی پدیا در این باره توضیح می دهد که روش پخت غذاهای آمریکایی بازتاب دهنده تاریخ آمریکا است که ترکیبی از گروه های مختلف افراد از سراسر جهان است؛ از آمریکایی‌ های اسیر گرفته تا هندی ها، آفریقایی‌ ها، آسیایی‌ ها، اروپایی ها و یا آمریکای جنوبی. یکی از ویژگی ‌های پخت غذاهای آمریکایی این است که راهبردهای مذهبی و اخلاقی را هم به طور کامل در استایل های جدید پخت غذا در نظر می‌ گیرند.

باراک اوباما در حال غذا خوردن

معمولاً در هر کدام از شهر های آمریکایی تنوعی از رستوران‌ های ایتالیایی، مکزیکی و چینی هم مشاهده می‌ شود. در وسعت شهری نیز ممکن است مواد غذایی بین المللی کاملاً وسیعی را مشاهده کنید. اگرچه مزه این غذا ها متفاوت از کشورهای دیگر می باشد. علت آن هم مواد به کار رفته در آمریکا و همچنین جذابیت آن برای مشتریان آمریکایی می باشد اما هر جا که بروید،  غذاهای متنوع را در سراسر آمریکا پیدا می کنید و متوجه این خواهید شد که این غذاها بازتاب دهنده دین و مذهب نیز هستند.

به عنوان مثال، در نواحی  آمریکای شمالی می‌ توانید غذاهایی مثل لابستر یا تو چودر خرچنگ را پیدا کنید. در مناطقی مثل نیوجرسی، پنیسیلوانیا و اطراف چنین ایالاتی می توانید استیک پنیر، ساب ساندویچ یا هوگی را  هم ببینید. در تنیسی، تگزاس، لیونیز و شیلی غذا ها تنوع بیشتری دارند. روش پخت غذا در کاجون و کرول معمولاً بیشتر توسط مهاجران کانادایی و فرانسوی نشأت گرفته است. نواحی جنوب شرقی به دلیل غذاهای آمریکایی و مکزیکی معروف است و در نواحی شمال غرب می توانید در مورد غذاهای تازه دریایی رد پایی را پیدا کنید.

بهترین روش معرفی خودمان به زبان انگلیسی در هر شرایطی

در بسیاری از غذاهای آمریکایی، احتمالاً موادی را مشاهده می کنید که مربوط به بخش‌ های دیگر جهان می باشد. چیزی که باعث می‌ شود روش پخت غذاهای آمریکایی از دیگر غذاها متمایز باشد، این است که می‌ تواند به خوبی طعم ها، بافت ها و تکنیک های آشپزی متفاوت را که در کشورهای دیگر منحصر به فرد هستند، با یکدیگر ترکیب کنند. از طریق ترکیب کردن مزه های مختلف از وعده های غذایی خارجی، حقیقتا نمی‌ توانید به تنوع افراد و تاریخ آن ها در کشور پی ببرید.

تاریخچه غذاهای آمریکایی

همانطور که در زبان انگلیسی از کلمات مختلف کل دنیا استفاده می شود؛ در غذاهای آمریکایی هم از طعم های مختلف کل دنیا استفاده می کنند. افراد از کل بخش های جهان به آمریکا مهاجرت کرده اند. فرهنگ، لباس، زبان و غذاهای مختلف را به آمریکا آورده اند. در اوایل دوران پیدایش آمریکا، روش پخت غذاهای آمریکایی تحت تأثیر اروپایی‌ ها و آمریکایی‌ های بومی بود. کم کم با گسترش فرهنگ ها در آمریکا، سبک پخت غذا به روش مکزیکی و اسپانیایی به فرهنگ معرفی شد. با رشد و پیشرفت کشور و فرصت های بیشتر که در دسترس بودند، مهاجران از نواحی شرقی جهان، طعم ها، مزه ها و سنت های پخت غذا را به شکل های متفاوت وارد آمریکا کردند.

غذای آمریکایی چیست؟

اگر از آمریکایی‌ ها در مورد غذاهای مورد علاقه شان بپرسید، متوجه می‌ شوید که پاسخ‌ های متفاوتی از آن ها وجود دارد. مثل پاستا، غذاهای سرخ کردنی، تاکو، سوشی، پیتزا، بوریتوس. اگر از آن ها بپرسید که غذای آمریکایی مورد علاقه شان چیست، احتمالاً غذاهایی مثل همبرگر، هات داگ، ماکارونی و پنیر و پای سیب را می شنوید. اگرچه همه این غذا ها ریشه در کشور های دیگر دارد.

با این که این موضوع را متوجه شدیم که غذاهای آمریکایی تحت تاثیر کشورهای دیگر جهان است اما بعضی از این غذا ها و دسر ها هم هستند که مخصوص خود کشور آمریکاست، مثل:

 • چیلی
 • استیک سرخ کرده گوشت مرغ
 • اسمورس
 • کره بادام زمینی
 • کران بری
 • میت لوف
 • BBQ
 • کلوچه شکلاتی
 • جرکی

تجربه پخت غذای آمریکایی

غذایی که می خورید، اغلب تجربه و تاثیرات متفاوتی را در شما ایجاد می‌ کند. زمانی که در آمریکا ساکن می‌ شوید، غذاهایی را پیدا می‌ کنید که برای شما آشناست و اصلاً با طعم هایی که قبلاً چشیده بودید، تفاوت خیلی زیادی ندارد. این اتفاق می‌ تواند در مورد زندگی جدید در مورد یک کشور جدید هم صادق باشد . بنابراین شما را دعوت می‌ کنیم که این غذاهای جدید را تست کنید تا احساس بهتری از مردم آمریکا و فرهنگ آن ها داشته باشید. همچنین از دوستان جدید آمریکایی خود در مورد وعده ‌های غذایی با سن های متفاوت سوال کنید و غذاهایی را از کشور خودتان با آن ها به اشتراک بگذارید. غذا یک راه منحصر به فرد برای این است که افراد به یکدیگر نزدیک شوند، تجربه‌ های خوبی ایجاد کنند و یک پیش زمینه خوب در آن ها به وجود بیاید.

۷ غذای آمریکایی کلاسیک که همه عاشق شان هستند

غذای آمریکایی در قرن گذشته در بین افراد مختلف محبوبیت زیادی پیدا کرده است. همچنین وعده های غذایی و برنامه های مربوط به این ها همراه با اسموتی های صبحانه به شدت رواج دارند. از آن جایی که بعضی از این غذاها به شدت مورد علاقه عموم هستند ، مثل ژلاتین های خوش طعم و استیک و یا غذاهایی که در آن ها گوشت قرمز به کار رفته است ، در نتیجه از زمان های دور تا به اکنون باقی مانده اند اما باز هم غذا های نوستالژیک دیگری هم هستند که از دوران کودکی آن ها را به یاد داریم، بدون این که حتی به آمریکا رفته باشیم.

با تحقیق های مختلف در این مقاله، ۷ غذای کلاسیک آمریکایی را به شما معرفی کرده ایم که احتمالاً شما هم آن ها را فراموش کرده اید ، زیرا دیگر در منوی رستوران ها و میز شام وجود ندارند اما شاید بخواهید که دوباره آن ها را مزه کنید و کمی به گذشته بروید.

۱- اسلوپی جوز (sloppy joes)

اسلوپی جوز (sloppy joes)

sloppy joes از رستورانی در شهر سیوکس، لووا در سال ۱۹۳۰ آمده که یک نوع ساندویچ گوشت است . معمولا در آن از گوشت گاو با یک نوع سس گوجه فرنگی شیرین استفاده می شود. بعضی از افراد نیز از همبرگر ساده در آن استفاده می‌ کنند و همین امر باعث شده است که تجربه خوبی از خوردن این غذا داشته باشند. البته شکل این ساندویچ همیشه مانند ساندویچ های دیگر نیست . معمولاً به دلیل وجود چندین لایه کاهو در این ساندویچ، می توان گفت که به طور کلی خیلی سنگین نیست و برای غذاهای مسافرتی تابستانی و یا وعده ناهار در مدرسه محبوبیت زیادی در گذشته داشته است.

۲- تترازیتی بوقلمون (Turkey tetrazzini)

تترازیتی بوقلمون (Turkey tetrazzini)

این بشقاب پاستا معمولاً در جشن های شکر گزاری به دلیل وجود گوشت بوقلمون بیش از بقیه غذا ها مورد استفاده قرار می گیرد . شبیه اسپاگتی و یا نودل تخم مرغ است و دارای قارچ نخود و سس خامه ای می باشد و یک مزه کاملا متفاوت دارد. اصلا هم شباهتی به بشقاب های سبزیجات و سبکی که این روزها مصرف می‌ شوند، ندارد.

قواعد رفتاری انگلیسی زبان ها (تقریبا در همه جا مشترک)

۳- سالاد میوه ای آمبروسیا (Ambrosia Salad)

سالاد میوه ای آمبروسیا (Ambrosia Salad)

این سالاد در فصل تعطیلات بیش از همه مورد استفاده قرار می‌ گیرد و یک نوع طعم شیرین دسر را به همراه دارد. معمولاً در آن قارچ ، نارگیل، کنسرو آناناس ، نارنگی یا پرتقال با سس های مختلف مثل سس مایونز مورد استفاده قرار می‌ گیرد. بعضی از میوه هایی مثل توت فرنگی، موز، آناناس هم در آن به کار می‌ رود. بعضی‌ ها نیز از آجیل هم استفاده می‌ کنند.

۴- بیف خامه ای (Creamed Chipped Beef)

بیف خامه ای (Creamed Chipped Beef)

بیف خامه‌ ای یک لایه نازک از بیف یا همان گوشت گاو است که در شیر غلیظ خوابانده شده است. گیاه خواران هم ممکن است از این نوع بیف استفاده کنند. همچنین یک غذای ارزان قیمت است که معمولاً روی نان تست آن را استفاده می کنند. این غذا معمولاً در منوی اکثر کشور ها یافت می شود.

۵- کوردن بلوی مرغ (Chicken Cordon Bleu)

کوردن بلوی مرغ (Chicken Cordon Bleu)

این غذا فرانسوی است اما بیشتر شبیه به غذا های کلاسیک آمریکایی می باشد. پنیر سوئیسی و همبرگر داخل سینه مرغ در این غذا به کار رفته است که آن را به طور کامل سرخ می کنند . کوردن بلو یک وعده غذایی یخ زده هم محسوب می‌ شود که در سال ۱۹۹۰ معرفی شده است. راه های سالم تری هم برای آماده کردن و سرو آن وجود دارد اما در منوی اندکی از رستوران های امریکا می توانید این غذا را پیدا کنید . در ایران هم می توانید این غذا را به وفور از فست فودها تهیه کنید.

۶- کاسررول نودل تن ماهی (Tuna Noodle Casserole )

کاسررول نودل تن ماهی (Tuna Noodle Casserole )

یکی دیگر از غذاهای کلاسیک کاسرول می باشد که از تن ماهی کنسروی، نودل تخم مرغ و سس خامه ای و پنیر و نان در آن استفاده شده است. سبزیجاتی مثل نخود فرنگی، هویج و ذرت هم در آن وجود دارد. این غذا مربوط به سال ۱۹۵۰ می باشد که می توان از آن در وعده صبحانه نیز استفاده کرد. چند دهه است که به عنوان یک غذای فریز شده خانگی هم از آن استفاده می‌ کنند. کیفیت تن ماهی در آن باید بالا باشد. گاهی اوقات نیز انواع ماهی ها در آن وجود دارد.

۷- پودینگ برنج و تاپیوکا (Rice and Tapioca Pudding)

پودینگ برنج و تاپیوکا (Rice and Tapioca Pudding)

این دسر به سرعت آماده می شود و یک وعده غذای خانگی است که از سال ۱۹۹۰ وجود داشته است اما این روزها کمتر دیده می شود. غلظت آن نیز به دلیل وجود برنج است. این پودینگ را به راحتی می توانید بجوید. همچنین یک دسر ترکیبی محسوب می شود که این روز ها به آن شکر هم اضافه می کنند.

چگونه لهجه آمریکایی داشته باشیم؟ (۳ گام ساده)

mohajerat paziresh

حتما بخوانید!

3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام خسته نباشید ممنون بابت مطالب خوبتون
  ببخشید یه سوال امریکایی ها غذایی ندارن که تو قابله بشه درست کرد؟ من دارم یه رمان مینویسم دنبال اسم یه غذا میگردم غذایی که تو قابله درست بشه و امریکایی باشه اگه غذای این مدلی سراغ دارین میشه بهم معرفی کنید لطفا🙏

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست