هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا (از خوراک تا هر چیزی که نیاز دارید)

گاما

کانادا یکی از محبوب ترین مقصد ها برای دانشجویان و مهاجران است. آیا می دانید میانگین هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟ آیا می‌ دانید که اجاره یک آپارتمان در یک ناحیه اقامتی گرانقیمت حدوداً ۲۵۰۰ دلار کانادایی قیمت دارد؟

یک وعده غذایی در زنجیره های فست فودی معروف مانند مک دونالد یا ساب وی حدوداً ۱۰ الی ۱۵ دلار کانادایی هزینه دارد. همه هزینه ها در این مطلب به دلار کانادا می باشد.

عمده هزینه های شما در کانادا به صورت زیر است:

عمده هزینه های شما در کانادا

در این قسمت از سایت در مورد هزینه میانگین زندگی با شما صحبت می‌کنیم که شامل موارد زیر هستند:

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

 • مسکن
 • هزینه ‌های رفاه و امکانات
 • غذا و خوار و بار
 • هزینه سلامت
 • سرگرمی
 • حمل و نقل عمومی

کانادا _ چه چیزی باعث جذب مهاجران به کانادا می شود؟

قبل از این که در مورد هزینه ماهانه زندگی در کانادا صحبت کنیم، باید کمی با این کشور آشنایی پیدا کنید. این کشور به دلیل ویژگی‌ های جغرافیایی بسیار زیبا و همچنین پذیرش افراد مختلف شناخته شده است. کانادا همچنین یکی از کشور های چند فرهنگه در جهان محسوب می‌ شود.

مناظر این کشور در طبیعت بسیار گوناگون و زیبا هستند، شامل دریاچه ها، رودخانه ها، کوهستان های زیبا، آبشار ها، جنگل ها و تپه ها می باشد. همچنین یک مقصد فوق العاده برای هر کسی است که می ‌خواهد در یک کشور عالی زندگی کند.

مردم کانادا: آشنایی با فرهنگ، دین، زبان و همه موارد ضروری

کانادا به دلیل دولتی که دارد، هم معروف شده است. از لحاظ اجتماعی پیشرفت های زیادی داشته است. به دلیل برنامه‌ های درمانی جهانی، کیفیت بالای زندگی و مردم خونگرم و مهربانی که دارد، جزء کشور های محبوب دسته بندی می شود.

این کشور یکی از بهترین مقصد های کل جهان است که افراد با وجود هوای به شدت سرد در فصل زمستان، باز هم تصمیم می‌ گیرند به آن جا مهاجرت کنند.

زندگی در کانادا

اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید، یکی از چیزهایی که باید در نظر بگیرید، این است که هزینه خود را برای مهاجرت به این کشور و هزینه زندگی در کانادا را بسنجید. همچنین می توانید به عنوان یک دانشجو و یا کارمند به کانادا سفر کنید.

همچنین می توانید به عنوان یک مقیم دائم به کانادا مهاجرت کنید. هر دلیلی که برای مهاجرت به کانادا داشته باشید، در هر صورت باید فهم و درک کاملاً شفافی در مورد هزینه زندگی در این کشور را به دست بیاورید.

خوب، بیایید نگاهی به هزینه زندگی یک شخص در کانادا بیندازیم.

گران ترین شهر ها

در این قسمت لیستی از گران ترین شهر ها در کانادا را می بینید:

 • تورنتو در آنتالیا
 • ونکوور در کلمبیای بریتانیایی
 • ویکتوریا در کلمبیای بریتانیایی
 • هامیلتون _ برلینگتون در اونتاریو
 • کالگاری در آلبرتا

ارزان ترین مکان ها

زمانی که انتخاب می کنید در مکانی خارج از شهر های اصلی کانادا زندگی کنید، می‌ توانید هزینه زندگی را کاهش دهید. بعضی از ارزان ترین قسمت ها برای زندگی در کانادا در قسمت زیر آورده شده اند:

 • ابوستفورد در کلمبیای بریتانیا
 • ست کاترین در اونتاریو
 • مونکتون در نیو برانویک
 • ایالت کوئبک (هر مکانی که در آن انتخاب کنید)

۱-هزینه اجاره و خرید مسکن

در کانادا مانند هر کشور دیگری هزینه های اقامتی و اجاره خانه جزء هزینه های اصلی زندگی محسوب می‌ شود. تورنتو در آنتاریو و ونکوور در کلمبیای بریتانیا جزء محبوب ترین شهر ها در کانادا هستند که معمولاً توسط افراد مهاجر انتخاب می شوند.

از این جهت می توان گفت که این دو کشور از تمام شهر های کانادا در مورد محل اقامت گران تر هستند. اجاره یک آپارتمان مبله در یک محل اقامتی گران قیمت حداقل به ۲۵۰۰ دلار کانادا نیاز دارد.

هزینه اجاره و خرید مسکن

این که انتخاب کنید در شهر هایی مثل اوتاوا، مونترال و کالگاری زندگی کنید، ممکن است هزینه مسکن و اجاره شما را کمی کاهش دهد. اجاره آن ها تقریباً برابر با ۲۰۰۰ دلار کانادایی برای یک آپارتمان مبله در این نواحی می باشد. همچنین می توانید از کیفیت بالای زندگی در این شهر ها مانند ونکوور لذت ببرید.

هزینه اجاره ملک در کانادا

میانگین هزینه اجاره و خرید خانه در کانادا خانه در کانادا (اجاره ماهیانه)
۱٫۱۷۲٫۱۳ $ اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر
۹۶۹٫۴۱ $ اجاره آپارتمان ۱ خوابه خارج مرکز شهر
۱٫۹۵۹٫۵۰ $ اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر
۱٫۵۸۳٫۴۴ $ اجاره آپارتمان ۳ خوابه خارج مرکز شهر
۵٫۷۷۳٫۶۲ $ خرید هر متر مربع در مرکز شهر
۳٫۹۱۰٫۹۰ $ خرید هر متر مربع خارج مرکز شهر

۲-هزینه غذا و خوار و بار در کانادا

اگرچه هزینه خواروبار و غذا در کانادا خیلی گران نیست اما ممکن است هزینه غذا به طور کلی از کشور هایی مثل ایالات متحده آمریکا کمی بالاتر باشد.

به این علت که مقدار اصلی غذا و خوار و باری که در کانادا وجود دارد، وارد کشور شده است که آن هم به دلیل سرمای سخت هوا  است. با این وجود اگر قیمت ها را با بسیاری از ایالت های اروپایی مقایسه کنید، می فهمید که هزینه غذا در کانادا از بعضی آن ها ارزان‌ تر هم هست.

خوردن ناهار یا شام در بیرون از منزل ممکن است در شهر هایی مثل تورنتو، ونکوور یا مونترال گران تر باشد اما اگر غذای همان هتل را بخورید، یا در شهر های کوچکتر و شهر های حاشیه ای باشید، قیمت ارزان تر خواهد بود.

۲۰ تا از ارزان ترین دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی

قیمت رستوران های نسبتاً ارزان در یکی از شهر های اصلی برابر با ۱۱۰ الی ۱۲۰ دلار کانادایی است. هزینه‌ ها و قیمت ها ممکن است در رستوران هایی که تقریباً متوسط هستند، بین ۶۵ تا ۷۵ دلار کانادایی باشد.

وعده غذایی در یک زنجیره فست فودی مثل مک دونالد یا ساب وی ممکن است خیلی ارزان تر باشد. همچنین ممکن است در بعضی از نواحی ۱۰ الی ۱۵ دلار کانادایی باشد. یک نوشیدنی معمولی هم ممکن است بین ۲ الی ۲ و نیم دلار کانادایی قیمت داشته باشد.

شهر غذا و تنقلات- ۱ ماه هزینه یک وعده غذای پایه هزینه در یک فست فود زنجیره ای شام خوب
ونکوور ۳۱۰-۴۱۰ ۱۸ ۱۰ ۵۵-۱۲۵
تورنتو ۴۰۰-۵۲۰ ۱۷ ۱۰ ۵۵-۱۵-
مونترال ۲۰۰-۲۲۰ ۱۶ ۱۱ ۴۵-۱۲۵
اوتاوا ۲۰۰-۲۱۵ ۱۹ ۱۰ ۶۵-۱۲۰
ویکتوریا ۲۵۰-۴۰۰ ۱۹ ۱۰ ۴۶-۱۱۰
برنابی ۳۵۰-۴۲۰ ۱۸ ۱۰ ۳۵-۱۰۰
کالگاری ۲۲۰-۳۲۰ ۱۹ ۹ ۵۵-۱۱۰

هزینه زندگی در کانادا بستگی به این دارد که می خواهید دقیقا در کجا زندگی کنید. زندگی کردن در حاشیه شهر یا در یک منطقه روستایی به شما کمک می کند پول زیادی را ذخیره و پس انداز کنید، زیرا اکثر چیزها در آنجا ارزان است. هزینه زندگی همچنین بسته به ایالتی که در آن هستید، متفاوت می باشد.

اگر در مورد انتخاب محل زندگی در کانادا آزادی عمل دارید، قیمت‌ ها را در مناطق مختلف با یکدیگر مقایسه کنید تا در نهایت یک تصمیم نهایی و خوبی را بگیرید.

اگر به دنبال یک زندگی شهری هستید، پس خودتان را برای پرداخت مبلغ بیشتری از هزینه های زندگی آماده کنید. زمانی که یک محل دقیقی را برای زندگی در کانادا انتخاب می کنید، راحت تر این است که بودجه مربوط به هزینه زندگی را در نظر بگیرید.

راه های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل (ویزای دانشجویی)

۳-هزینه تحصیل در کانادا

کانادا با داشتن دانشگاه های معتبر، شهرهای دانشجویی پر جنب و جوش و شیوه زندگی سازمان یافته، به کشوری با تقاضای زیاد مهاجر و شهرت بالا مبدل شده است.

 • دامنه شهریه دانشگاه برای مقطع لیسانس۵۵۰ تا ۳۰٫۰۰۰ دلار کانادا در سال است. لیسانس های گروه پزشکی، مهندسی و علوم اجتماعی از جمله برنامه های پر هزینه برای تحصیل هستند.
 • دامنه شهریه برای مقطع کارشناسی ارشد بین ۱٫۷۵۰الی ۶۵٫۰۰۰ دلار کانادا برای یک سال است. کارشناسی ارشد در تجارت، مهندسی، علوم کامپیوتر و حقوق گران ترین ها هستند.
 • شهریه دوره دکترا در کانادا بین دانشگاه ها و دوره ها متفاوت است و به طور کلی تقریباً دو برابر شهریه دانشجویان کانادایی خواهد بود.

۴-هزینه خدمات و اشتراک

برق، گرمایشی، خنک کننده، آب و زباله برای آپارتمان (۸۵ متری) ۱۴۶٫۱۰ $
برق، گرمایشی، خنک کننده، آب و زباله برای آپارتمان (۴۵ متری) ۱۰۰ $
اینترنت (۶۰ مگابایت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود) ۷۳ $
یک ساعت نظافت منزل ۲۴ $

۵-هزینه خرید اقلام ضروری

شیر (۱ لیتر) $۲٫۵۰
نان سفید (۵۰۰ گرم) $۲٫۹۰
برنج سفید (۱ کیلو گرم) $۳٫۷۶
تخم مرغ $۳٫۴۵
پنیر محلی (۱ کیلوگرم) $۱۲٫۶۵
فبله مرغ (۱ کیلو گرم) $۱۳٫۲۶
گوشت (۱ کیلوگرم) $۱۵٫۰۱
سیب (۱ کیلوگرم) ۴٫۱۵$
موز (۱ کیلو گرم) $۱٫۷۹
پرتغال (۱ کیلو گرم) $۴٫۰۲
گوجه (۱ کیلو گرم) $۴٫۱۸
سیب زمینی (۱ کیلو گرم) $۲٫۸۵
پیاز (۱ کیلو گرم) $۲٫۶۱
آب (۱٫۵ لیتر) ۲٫۲۲$

چرا کانادا؟ ۷ دلیل برای اینکه کانادا بهترین کشور دنیاست

۶-هزینه حمل و نقل

بنزین $۱٫۲۰
کارت حمل ونقل ماهیانه $۱۵۱٫۱۵
بلیط اتوبوس $۳٫۲۵
تاکسی هر کیلومتر ۲ دلار
بلیط مترو (اعتبار ۱ هفته) ۳۸٫۵۰ $
بلیط ماهانه مترو (بدون محدودیت) ۱۲۸٫۵۰ $

۷-هزینه خدمات درمانی

مراقبت سرما خوردگی (۶ روز) ۱۰ $
آنتیبیوتیک (۱ بسته) ۲۰ $
ویزیت کوتاه مدت دکتر خصوصی (۱۵ دقیقه) ۹۶ $
درمان دندان (۱ عدد) $۵۰ -۱۰۰
درمان ۱ دندان توسط پزشک بدون مجوز $۳۰
بیمه کامل پزشکی ۳ ماه (بدون دندانپزشکی) $۱۵۰
هزینه ۱ روز در بیمارستان $۲۰۰۰
هزینه عمل ۲۰٫۰۰۰$
هزینه بستری شدن در درمانگاه $۶۰-۲۰۰

۸-مالیات در کانادا

به طور معمول مالیات بر درآمد کارمندان (که اغلب هر دوهفته پرداخت می‌گردد)، به طور مستقیم از درآمدشان کسر می‌شود. این در حالی است که نیروی کار مستقل و کارآفرینان باید مبلغی را برای مالیات کنار بگذارند و یا از پیش آنرا پرداخت کنند. این مالیات هزینه‌های مدارس دولتی و دانشگاه، خدمات درمانی و مراقبت از کودکان را پوشش می‌دهد و برای شهروندان کانادایی گران‌تر خواهد بود. از این رو بنابر درآمد مشمول مالیات شما، مالیات فدرالی و استانی متغیر است.

۱۰ روش مهاجرت به کانادا و همه نکات مهم (بعد از کرونا)

mohajerat paziresh

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست