تصویر گرین کارت

مدت اعتبار گرین کارت، انواع گرین کارت و تفاوت با ویزا و شهروندی

گاما

دریافت گرین کارت یک مرحله ضروری برای شهروند شدن در آمریکا است. اگر می خواهید به شهروندی در آمریکا برسید، یا حتی می خواهید بدون شهروند شدن، گرین کارت دریافت کنید ، در این قسمت می توانید با انواع فرم ها، مدارک، چارچوب زمانی گرین کارت و فرآیند انجام کار آن آشنایی پیدا کنید.

گرین کارت چیست؟

گرین کارت یک سند هویتی است که نشان می دهد اقامت دائمی شما در ایالات متحده قانونی است. فردی که گرین کارت دارد، می تواند در آمریکا بدون هیچ محدودیتی کار و زندگی کند. بنابراین آزادی عمل شما با گرین کارت، نسبت به ویزا بیشتر است. البته همه دارندگان گرین کارت نمی توانند از همه حقوق و آزادی های شهروندان آمریکایی بهره مند شوند (یعنی فردی که از اول در آمریکا متولد شده است).

حقایقی در مورد گرین کارت

گرین کارت را کارت های اقامت دائمی قانونی هم می نامند اما از آن جایی که رنگ آن ها سبز است – به همین دلیل به آن گرین کارت می گویند. این کارت ها اسناد رسمی دولتی هستند و روی کاغذ به آن ها فرم I-551 گفته می شود.

چیزهای دیگری که نیاز دارید آن ها را یاد بگیرید:

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

 • گرین کارت ها می توانند شرطی باشند. به عنوان مثال، اگر گرین کارت شما بر اساس سند ازدواجتان با یک شهروند آمریکایی است، یعنی گرین کارت شما فقط به مدت دو سال اعتبار دارد. در تاریخ انقضای ۹۰ روزه گرین کارت، باید یک درخواست شهروندی و مهاجرت به دولت آمریکا بدهید تا شروط روی کارت شما را بردارد. اگر در انجام این کار شکست بخورید، شروط حذف نمی گردد و شرایط اقامت دائمی شما از بین خواهد رفت.
 • اگر زیر ۱۸ سال سن داشته باشید، یا ناتوانی جسمی داشته باشید، مجبور نیستید که گرین کارت خود را امضا کنید. در صورت دارا بودن شرایط خاص ، گرین کارت ” مصونیت از امضا ” را نشان می دهد.
 • گرین کارت ها بعد از ۱۰ سال منقضی می گردند . اگر کارت خود را جدید نکنید، احتمالا با نتایج سخت و جدی روبرو خواهید شد.

چه کسی واجد شرایط دریافت گرین کارت است؟

همه افراد برای دریافت گرین کارت واجد شرایط نیستند. برای واجد شرایط بودن، باید موارد خاصی را رعایت کنید – که بر اساس دسته بندی های مهاجرتی هستند که تحت آن ها قرار گرفته اید . این دسته بندی های مربوط به گرین کارت ها شامل موارد زیر هستند:

 • کار
 • خانواده
 • وضعیت مهاجرتی خاص
 • وضعیت پناهنگی
 • قربانی یک جرم و داد و ستد انسانی
 • برنامه های مربوط به قربانی سوء مصرف
 • دیگر دسته بندی ها
 • جواز ثبت

در این قسمت نگاه دقیق تری به دسته بندی ها می اندازیم.

انواع گرین کارت

مدارک لازم برای گرین کارت امریکا

۱- گواهی عدم سوء پیشینه

اگر تاکنون به هر دلیلی توسط هر مأمور اجرای قانون دستگیر یا بازداشت شده اید و هیچ اتهامی علیه شما مطرح نشده است، این را ارسال کنید:

یک بیانیه رسمی توسط اداره بازداشت یا حکم دادگاه قابل اجرا که تأیید کند هیچ گونه اتهامی ارائه نشده است.

اگر تا به حال به هر دلیلی توسط هر مأمور اجرای قانون دستگیر یا بازداشت شده اید، و اتهاماتی مطرح شده است، یا اگر بدون دستگیری اتهاماتی علیه شما وارد شده است، این را ارسال کنید:

نسخه اصلی یا گواهی دادگاه از سوابق دستگیری.

اگر تاکنون محکوم شده یا در یک برنامه مجازات جایگزین یا برنامه توان بخشی (مانند یک دارو درمانی یا برنامه خدمات جامعه) قرار گرفته اید این را ارسال کنید

یک نسخه اصلی یا گواهی دادگاه از حکم و شواهدی مبنی بر اتمام حکم خود.

۲- شناسنامه

کپی از شناسنامه خارجی خود یا سوابق دیگر تولد خود را ارسال کنید.

۳- کپی صفحه گذرنامه با ویزای غیر مهاجر

اگر ویزای غیر مهاجرتی (موقت) ایالات متحده دارید، باید کپی های گذرنامه خود را که حاوی ویزا (ها) است، ارسال کنید.

۴- عکس

دو عکس رنگی مشابه با گذرنامه خود را در مدت ۳۰ روز پس از ثبت این برنامه ارسال کنید. بسیاری از دفاتر پست می توانند عکس هایی با سبک گذرنامه ارائه دهند.

۵- معاینه پزشکی

در صورت لزوم، گزارش معاینه پزشکی را در فرم I-693، گزارش معاینه پزشکی و سوابق واکسیناسیون ارسال کنید. بطور کلی، کلیه متقاضیانی که برای تنظیم وضعیت اقامت دائم اقدام می کنند، باید فرم I-639 را که توسط یک جراح تعیین شده و تکمیل شده است، ارسال کنند.

۶- فرم AG325 برگه اطلاعات بیوگرافی

اگر سن شما بین ۱۴ تا ۷۹ سال باشد باید فرم G-325A را تکمیل کنید.

مزایای گرین کارت آمریکا

 • حمایت مالی از بستگان
 • هزینه کمتر ثبت نام در دانشگاه
 • مشارکت در فعالیت های سیاسی
 • سفر آسان تر به آمریکا و خارج
 • واجد شرایط برای دریافت مزایای تأمین اجتماعی
 • فرصت های شغلی بهتر

با داشتن گرین کارت می توانید جدا از رأی دادن، تقریباً تمام حقوقی را که یک شهروند آمریکایی نیز دارد استفاده کنید. اگر تصمیم دارید شهروند ایالات متحده شوید، می توانید بعد از پنج سال زندگی در آمریکا، تابعیت آمریکا را درخواست کنید.

اعتبار گرین کارت

گرین کارت به فرد اجازه میدهد تا در کل دوران زندگی اش در آمریکا زندگی کند و به عنوان شهروند این کشور از همه مزایای اون بهره مند شود، اما مثل کارت شناسایی و یا کارت گواهینامه، این کارت را باید هر ۱۰ سال یک بار تمدید کنید. اما در مورد لغو اتوماتیک این کارت قوانین خاصی وجود دارد.

اگر شما گرین کارت خود را به هر دلیلی گم کنید و بیشتر از ۳۶۴ روز خارج از کشور آمریکا باشید، گرین کارت شما به صورت خود کار نامعتبرمیشود و یا اگه بر خلاف قوانین مهاجرت آمریکا، جرمی مرتکب شوید. اقامت دائم شما در آمریکا هم لغو میشود.

تفاوت ویزا و گرین کارت

ویزای غیر مهاجرتی مدت زمان محدودی برای اقامت دارد و معمولا بعد از اتمام تاریخ اعتبار باید از کشور خارج شوید و یا آن را تمدید کنید. گرین کارت هم نوع موقتی دارد که در شرایطی مثل گرفتن گرین کارت با ازدواج، ابتدا اعتبار آن فقط ۲ ساله و بعد از آن تاریخ انقضای کارت تموم میشود و در زمان نزدیک شدن به انقضا فرد اگر صلاحیت تمدید گرین کارت را داشته باشد اجازه ماندن در خاک آمریکا را دارد. در مورد گرین کارت و اقامت دائم آمریکا هم باید بعد از ۱۰ سال شود.

 

قواعد رفتاری انگلیسی زبان ها (تقریبا در همه جا مشترک)

گرین کارت های مربوط به کار

می توانید گرین کارت را بر اساس استخدام خود از طریق راه های زیر دریافت کنید.

دسته بندی وضعیت ها
کارمند مهاجر شما یک کارمند مهاجر درجه اول، دوم یا سوم هستید. یعنی توانایی خاصی در علم ، هنر، آموزش، تجارت یا ورزش دارید یا یک پروفسور یا محقق هستید یا یک مدیر چند ملیتی یا مدیر اجرایی متبحر هستید. یا این که در حال تحصیل در یک درجه تخصصی هستید که نیازمند مدرک پیشرفته است، یا یک کارمند ماهر یا متخصص هستید یا یک کارمند ” بدون مهارت ” هستید و برای افزایش تجربه و مهارت به کمتر از دو سال تمرین نیاز دارید.
مصونیت دولتی از طبابت باید با کار تمام وقت در یک کلینیک موافقت کنید (در بیشتر موارد، حداقل پنج سال)

باید در یک مرکز مراقبت های اولیه به عنوان یک درمانگر متخصص کار کنید.

باید در یک محل تخصصی سلامت جسمی، سلامت ذهنی، دارویی ، کارآموزی یا مناطق دارای کمبود درمانگر کار کنید .

باید از آزانس فدرال یا دپارتمان سلامت یک اظهارنامه داشته باشید که کیفیت درمانگری شما را نشان دهد و کار شما را در محیط عمومی تایید کند.

مهاجر سرمایه گزار باید سرمایه گزاری کرده باشید – یا به طور فعال در سرمایه گزاری شرکت کنید – حداقل ۱ میلیون دلار در یک سرمایه بازرگانی در آمریکا داشته باشید که حداقل برابر با ۱۰ شغل تمام وقت باشد. اگر در یک ناحیه استخدامی سرمایه گزاری کنید ، این مبلغ می تواند کم تر از ۵۰۰۰۰۰ دلار باشد.

گرین کارت از طریق خانواده

گرین کارت را می توانید بر اساس روابط خانوادگی اتخاذ کنید – که باید اختیاراتی را دارا باشید. این جدول را چک کنید که روابط خانوادگی را نشان می دهد و می تواند دری را برای دریافت گرین کارت برای شما باز کند.

دسته بندی وضعیت ها
خویشاوند مقیم یا شهروند در آمریکا اگر همسر، فرزند مجرد ( زیر سن ۲۱ سال) یا والدین یک شهروند آمریکایی هستید، در این دسته بندی قرار می گیرید.
خویشاوندان شهروندان آمریکایی یا اقامت دائمی قانونی اگر فرزند مجرد یک خانواده شهروند در آمریکا هستید و بالای ۲۱ سال سن دارید، یا خواهر یا برادر یک شهروند هستید که حداقل ۲۱ سال سن دارد، در این دسته بندی قرار می گیرید. همچنین اگر همسر یا فرزند مجرد یک مقیم دائمی و قانونی هستید، هم می توانید درخواست دهید.
نامزد یک شهروند آمریکایی (یا فرزند نامزد) اگر نامزد قانونی یک شهروند آمریکایی هستید (یا فرزند کسی هستید که قصد دارد با یک شهروند آمریکایی ازدواج کند) می توانید برای گرین کارت درخواست دهید.
زن یا مرد بیوه یک شهروند آمریکایی اگر با یک شهروند آمریکایی ازدواج کرده اید، زمانی که او بمیرد، می توانید تحت این دسته بندی برای گرین کارت درخواست دهید.
دادخواهی برای خشونت علیه زنان اگر یک همسر مجرمی دارید که شهروند آمریکا است یا اقامت دائمی آمریکا را دارد یا فرزند شما مجرم است (فرزند مجرد و زیر ۲۱ سال) یا والدین شهروند شما مجرم هستند، می توانید تحت این دسته بندی درخواست گرین کارت دهید.

گرین کارت بر اساس یک وضعیت مهاجرتی خاص

مهاجران خاص افرادی هستند که در این دسته بندی ها قرار می گیرند و شرایط زیر را دارا می باشند:

دسته بندی شرایط
کارمند مذهبی باید عضو یک فرقه مذهبی باشید که به آمریکا آمده اند تا یک اقدام بدون سود را برای یک سازمان مذهبی انجام دهند.
مهاجر خاص نوجوان اگر خانواده مجرم دارید یا شما را ترک کرده و نادیده می گیرند، از طرفی یک وضیعت نوجوانی خاصی هم دارید، می توانید تحت این دسته بندی درخواست گرین کارت دهید.
ملیت افغانی یا عراقی افرادی که برای دولت آمریکا مترجم عراقی یا افغانی هستند، یا توسط دولت آمریکا در عراق استخدام شده اند (در ۲۰ مارس ۲۰۰۳ یا بعد از آن) و حداقل به مدت یک سال، می توانند تحت این دسته بندی درخواست دهند. همچنین اگر یک افغان و عضو نیروی امنیتی بین المللی، ISAF باشید، می توانید تحت این دسته بندی گرین کارت بگیرید.
گوینده ملی رادیو اگر به عنوان یک عضو رسانه ای به آمریکا آمده باشید تا در این زمینه کار کنید، در این دسته بندی قرار می گیرید.
کارمند سازمان های بین المللی و اعضای خانواده شان اگر یک افسر بازنشسته یا کارمند یک سازمان خاص مثل NATO هستید و (در بعضی از موارد اعضای خانواده شما) می توانید تحت این دسته بندی درخواست گرین کارت دهید.

بهترین روش معرفی خودمان به زبان انگلیسی در هر شرایطی

گرین کارت بر اساس وضعیت پناهندگی

به عنوان یک پناهنده معمولی یا سیاسی باید یک سال از زمانی که پناهندگی را در آمریکا دریافت کرده اید، صبر کنید. سپس می توانید برای گرین کارت درخواست دهید.

گرین کارت از طریق قربانی یک جرم و داد و ستد انسانی

اگر دارای ویزای غیر مهاجرتی T یا ویزای غیر مهاجرتی U هستید، می توانید تحت این جریان برای گرین کارت درخواست بدهید.

گرین کارت از طریق برنامه های قربانی سوء مصرف مواد

آمریکا برنامه های محافظتی زیادی را برای مهاجران در نظر می گیرد. این ها دسته بندی ها و شرایطی هستند که می توانید برای آن ها درخواست گرین کارت دهید.

دسته بندی وضعیت ها
مراقبت از خود اگر همسر آسیب دیده یک شهروند یا یک مقیم دائمی قانونی هستید، یا فرزند آسیب دیده (مجرد و زیر سن ۲۱ سال هستید) یک شهروند یا یک مقیم دائمی هستید یا والدین آسیب دیده یک شهروند آمریکایی می باشید، می توانید در این دسته بندی برای گرین کارت درخواست دهید.
مهاجر خاص نوجوان به عنوان یک کودک آسیب دیده، ترک شده یا نادیده گرفته شده توسط والدین، یا یک نوجوان مهاجر تحت شرایط خاص، می توانید برای گرین کارت درخواست دهید.
قربانی یک جرم توسط یک فعالیت کوبایی اگر همسر یا فرزند یک شهروند یا بومی کوبایی هستید، این دسته بندی باعث می شود که بتوانید از دولت گرین کارت بگیرید.
قربانی جرم و جنایت که در پناهندگی جزیره هاییتی است

عمل بی طرفانه

اگر همسر یا فرزند یک مجرم با اقامت دائمی قانونی هستید که گرین کارت خود را بر اساس عمل بی طرفانه یا پناهندگی جزیره هاییتی گرفته است، تحت این دسته بندی قرار می گیرید.

گرین کارت از طریق دسته بندی های دیگر

همچنین می توانید برای گرین کارت تحت یکی از دسته بندی های زیر درخواست دهید:

 • مهاجرت پناهندگی لیبریایی
 • ویزای مهاجرتی از هر نوعی
 • انجام عمل کوبایی
 • وضعیت وابسته تحت HRIFA
 • آزادی مشروط لاتنبرگ
 • آزادی مشروط برای هندو چینی در سال ۲۰۰۰
 • آمریکایی هنید متولد شده در کانادا
 • فردی که در یک خانواده دیپلمات آمریکایی متولد شده است
 • وضعیت دیپلماتی

زبان بدن انگلیسی زبانان دنیا چگونه است؟ ما چگونه باید باشیم؟

جواز ثبت

اگر از قبل از ۱ ژوئن ۱۹۷۲ به طور مداوم در آمریکا مستقر باشید، می توانید از این نوع گرین کارت ها استفاده کنید.

آیا خانواده ها به طور اتوماتیک گرین کارت دریافت می کنند؟

خانواده ها – شامل کودکان- به طور اتوماتیک گرین کارت دریافت نمی کنند. فرزندان مجرد زیر سن ۲۱ سال، مانند فرزند خوانده ها و همسران می توانند همزمان گرین کارت دریافت کنند. فرزندان متاهل فقط در صورتی که به یک شهروند آمریکایی مرتبط باشند، می توانند گرین کارت دریافت کنند، یعنی فرد دریافت کننده گرین کارت که فرزندان متاهل دارد، می تواند قبل از اقامت دائمی قانونی برای فرزندان خود، شهروندی یا اقامت را بگیرد.

چگونه برای گرین کارت درخواست دهیم؟

بسیاری از افراد انتخاب می کنند که با نماینده مهاجرت در طول فرایند درخواست برای گرین کارت کار کنند. زیرا انجام این کار نیاز به فراهم کردن مدارک دارد، به همین دلیل این فرایند مدت زمان طولانی نیاز دارد و باید یک فرد متخصص با اطلاعات در این زمینه کار را در دست بگیرد.

فرم هایی که برای درخواست گرین کارت نیاز دارید

برای درخواست گرین کارت، باید فرم I-485 را کامل کنید و برای ثبت نام اقامت دائمی یا دیگر وضعیت ها درخواست دهید. اکثر افراد باید فرم های دیگر را پر کنند اما نگران نباشید. وکیل یا نماینده شما می تواند این کار را برایتان انجام دهد. در بعضی از موارد، شخصی دیگر باید فرم ها را برای شما پر کند، مثلا زمانی که از فرم های زیر استفاده می کنید:

 • فرم I-130، دادخواست برای خویشاوند بیگانه یا خارجی
 • فرم I-140، درخواست مهاجرت برای کارمند بیگانه یا خارجی
 • فرم I-730 برای درخواست پناهندگی
 • فرم I-589، درخواست برای پناهندگی سیاسی و برای ممانعت از خروج

در مورد فرایند درخواست گرین کارت

فرایند درخواست برای گرین کارت، بر اساس وضعیت شخص متفاوت است. معمولا مراحل زیر را نیز در پی دارد:

۱-فرمی را با USCIS پر می کنید که برای درخواست وضعیت اقامت دائمی قانونی از دولت است.

۲-حضور در یک جلسه بایومترکی برای عکس و اثر انگشت و تایید USCIS با امضای دیجیتالی.

۳-شرکت در یک مصاحبه مهاجرتی

۴- USCIS در مورد درخواست شما تصمیم گیری می کند.

مردم آمریکا: آشنایی با فرهنگ، دین، زبان و همه موارد ضروری

تصمیم گیری USCIS چقدر زمان می برد؟

ممکن است زمان قابل توجهی برای USCIS نیاز باشد تا درخواست شما را برای گرین کارت بررسی کند و تصمیم بگیرد. بعضی از آن ها در کمتر از ۷ ماه تصمیم گیری می کنند، در حالی که بعضی دیگر تقریبا ۳ سال برای جواب گرفتن صبر می کنند. بعضی از موارد، مثلا برای دریافت گرین کارت از طریق خانواده، ممکن است تا ۱۰ سال هم زمان ببرد .

آیا می توانید وضعیت درخواست گرین کارت خود را استعلام کنید؟

اگر شماره دریافتی را داشته باشید، می توانید این کار را انجام دهید. اگر با یک وکیل کار می کنید، او نیز می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

اگر درخواست گرین کارت شما رد شود، باید چه کاری انجام دهید؟

اگر دولت آمریکا درخواست گرین کارت شما را رد کند، احتمالا در معرض خروج قرار می گیرید.

مهم: اگر این اتفاق افتاد، در سریع ترین زمان ممکن می توانید با وکیل تماس بگیرید.

اگر درخواست گرین کارت شما تایید شود، چه اتفاقی می افتد؟

اگر دولت درخواست شما را تایید کند، یک ایمیل خوشامدگویی را دریافت می کنید. مدت کوتاهی بعد از آن، گرین کارت را در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.

تفاوت بین ویزا، گرین کارت و تابعیت آمریکا

ویزا گرین کارت تابعیت (شهروندی)
آیا می توانید به خارج از امریکا سفر کنید؟ بله اما ممکن است که محدودیت های خاصی بسته به نوع ویزایی که دارید، برای شما اعمال شود. بله، می توانید تا بیش از ۳۶۴ روز به خارج از آمریکا سفر کنید. اگر تاییدیه داشته باشید، قادر خواهید بود که بیش از دو سال هم خارج از آمریکا باشید. بله. هیچ محدودیتی هنگام شهروند بودن آمریکا برای سفر بین المللی وجود ندارد.
چه مدت اعتبار دارد؟ ویزاها می تواند کوتاه مدت باشند، بیش از ۹۰ روز طول بکشند، یا اینکه بلند مدت تر باشند و چند سال اعتبار داشته باشند. اگرچه ویزاها همیشه کوتاه مدت هستند. وضعیت اقامت دائمی قانونی نامحدود است.، اما باید هر ۱۰ سال یک بار گرین کارت خود را تمدید کنید. زمانی که شهروند شوید، یعنی همیشه شهروند هستید. اسئثناعاتی هم وجود دارد، مثل افرادی که قربانی توطئه کشور شده اند اما معمولا در موارد نادری اتفاق می افتند.
آیا محدودیت هایی در کار هست؟ بعضی از ویزاها به شما اجازه کار می دهند، اما بعضی دیگر خیر . اگر گرین کارت داشته باشید، هیچ محدودیتی برای کار وجود ندارد. شهروندان آمریکایی هیچ محدودیت کاری ندارند.
آیا محدودیت های تحصیلات بالاتر هم وجود دارد؟ بعضی از ویزاها به شما اجازه می دهند که در دانشکده ها یا دانشگاه ها شرکت کنید (مثل ویزای F و M) هیچ محدودیتی برای دارندگان گرین کارت برای تحصیلات در مقاطع بالاتر وجود ندارد. آن ها همچنین می توانند از آموزش های خصوصی داخل ایالت، بعد از دریافت گرین کارت به مدت یک سال استفاده کنند. هیچ محدودیتی برای تحصیلات در درجات بالاتر برای شهروندان وجود ندارد.
آیا می توانید جزء هیات منصفه باشید؟ اگر فقط ویزای آمریکا را داشته باشید، نمی توانید جزء هیئت منصفه باشید. اگر با گرین کارت اقامت دائم گرفته باشید، نمی توانید هیئت منصفه باشید. می توانید حتی جز هیئت منصفه باشید.
آیا می توانید شهروند آمریکا شوید؟ در نهایت می توانید یک شهروند آمریکا باشید. اگرچه که اول باید گرین کارت بگیرید. می توانید بعد از ۵ سال شهروند آمریکا شوید، به شرطی که بیشتر این مدت زمان در آمریکا بوده باشید. اگر با یک شهروند آمریکایی ازدواج کنید، باید ۳ سال صبر کنید. غیر قابل درخواست، زیرا خودشان شهروند هستند.
می توانید وثیقه امنیتی داشته باشید؟ بعضی از انواع ویزاها به شما اجازه می دهند که در صورت دارا بودن امنیت اجتماعی در گذشته، پانسیون وثیقه امنیتی را دارا باشید. اگر گرین کارت داشته باشید، می توانید وثیقه امنتی را دارا باشید. اگر شهروند امریکایی باشید، می توانید وثیقه امنیتی داشته باشید.
آیا می توانید عضو ارتش شوید؟ اگر ویزا داشته باشید، نمی توانید جزء ارتش آمریکا باشید. با دارا بودن گرین کارت، می توانید به ارتش ملحق شوید اما انتخاب های شغلی کم تری دارید. اگر شهروند هستید، می توانید عضو ارتش شوید.
می توانید خدمات پزشکی دریافت کنید؟ معمولا کسانی که ویزا دارند، تحت خدمات پزشکی قرار نمی گیرند. اگر چه استثناعاتی هم وجود دارد (مثل پناهندگان) بعد از ۵ سال زندگی در آمریکا می توانید مشمول خدمات پزشکی شوید. شهروندان امریکایی می توانند خدمات پزشکی را دریافت کنند.
آیا حق رای دادن دارید؟ با ویزا نمی توانید در رای دادن شرکت کنید. در انتخابات خاصی می توانید شرکت کنید. هیچ محدودیتی برای رای دادن در شهروندان آمریکایی وجود ندارد.

غذاهای آمریکایی (۷ غذایی که آمریکایی ها عاشقشان هستند) 

mohajerat paziresh

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست